Multistrada 1200s Remaping

Αν και δεν χρειάζονται βελτίωση...
Απάντηση
aggelosfz
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Κυρ 30 Ιούλ 2017, 22:48
Gender: Male
Other: BMW R50 1955
Τοποθεσία: Καρδίτσα

Multistrada 1200s Remaping

Δημοσίευση από aggelosfz »

Έχω ένα μουλτιμιξερ 1200s 2017 με μια ολόσωμη akrapovic και ένα φίλτρο dna. Επίσης ένα power commander v. Ψάχνω μάστορα τσακάλι με δυναμομετρο να τα δέσει όλα και να τα ρύθμισει (Νέα χαρτογράφηση ). Η συμβουλές σας οι εμπειρίες σας και οι προτάσεις σας θα εκτιμηθούν δέοντος !!!
Τα σέβη μου και καλές βόλτες ;)

ΥΓ: δεν κυνηγάω άλογα, αν και μου φάνηκε πως είδα λίγο “κοιλιά» με το φίλτρο και την εξάτμιση χωρίς τον σωστό χάρτη
Άβαταρ μέλους
wheelsdeal
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 296
Εγγραφή: Τρί 31 Μάιος 2016, 23:12
Gender: Male
Bike: Monster S2R 800
Τοποθεσία: Αθηνα

Re: Multistrada 1200s Remaping

Δημοσίευση από wheelsdeal »

Zen1Racing στην Αλιμου.Μιλα με τον Δημητρη.
Karampetsolias
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Σάβ 26 Αύγ 2017, 00:17
Gender: Male

Re: Multistrada 1200s Remaping

Δημοσίευση από Karampetsolias »

Καλησπερα Αγγελε,ειμαι ακριβως στην ιδια φαση με εσενα,φιλτρο εξατμιση και ψαχνω ανθρωπο να το ρυθμισει. Σκεφτομαι και εγω για το ζεν1 γιατι εχω ακουσει πως ειναι πολυ επαγγελματιες τα παιδια εκει. Θα μπορουσες να μου πεις τι κανει το μηχανακι μετα το χαρτη των παιδιων? Ευχαριστω πολυ
Ηλιας
brother
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Κυρ 30 Απρ 2017, 19:59
Gender: Male
Bike: 749

Re: Multistrada 1200s Remaping

Δημοσίευση από brother »

Παιδια καλησπερα σε ολους..Για αυτους που είναι εκτος Αττικης και ενδιαφερονται για remaping σε Multistrada 1200s υπαρχει και το Ecu Tuning Garage στο Βόλο..Ψαξτε το στο Facebook..Τα παιδια εχουν τρομερες γνωσεις και καλες τιμες. Προσωπικά εβαλα εκει το Tuneboy για το Multistrada μου που ειναι 1200s του 2010 και εγινε καρατουμπανο...Να ενημερωσω οτι δεν μου βαλανε την κλασσικη κονσερβα του Tuneboy αλλα εφτιαξαν χαρτες πατωντας πανω στο Tuneboy συμφωνα με τις δικες μου αναγκες..
Τελος να ενημερωσω οτι φταχνουν χαρτες και για αλλα μοντελα της Ducati.
aggelosfz
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Κυρ 30 Ιούλ 2017, 22:48
Gender: Male
Other: BMW R50 1955
Τοποθεσία: Καρδίτσα

Re: Multistrada 1200s Remaping

Δημοσίευση από aggelosfz »

Τελικά πήγα Βόλο στο ECU TUNIN GARAGE. Βάλαμε το pcv μιας και είναι η μόνη επιλογή στην αγορά για το μηχανάκι τώρα. ανέβηκε στο δυναμομετρο στα 143ps ρυθμίστηκε και κατέβηκε 147ps. Δυστυχώς πολύ λίγες οι επιλογές του pcv και μόνο για μετά τις 6250 rpm !!! Στο δρόμο όμως αν και μικρή είδα διαφορά !! Πιο πρόθυμο στο γκάζι, πιο έτοιμο να σε ακούσει . Άξιζε σίγουρα ! Υπομονή για κανένα tuneboy για dvt για τους πιο γκάζιαριδες !!!!
brother
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Κυρ 30 Απρ 2017, 19:59
Gender: Male
Bike: 749

Re: Multistrada 1200s Remaping

Δημοσίευση από brother »

Ωραιος ο συντροφος απο την Καρδιτσα..Δεν ημουν Βολο για να σε γνωρίσω απο κοντα αλλα ειμαι σιγουρος οτι τα παιδια απο το Ecu Tunning Garage σε εξυπηρετησαν αψογα..Και απο οτι μαθαίνω και απο τους ίδιους που μίλησα κατι θα σου βρουνε για να παρεις και αλλο δυναμη!!Την επόμενη που θα έρθεις προς τα εδω ελπιζω να γνωριστούμε και απο κοντα..Καλη συνέχεια και παντα ορθιος!!!
Απάντηση