Την βοήθεια σας παρακαλώ !!

Ελάτε να γνωριστούμε...
Απάντηση
VagMan7
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιούλ 2019, 18:27
Gender: Male

Την βοήθεια σας παρακαλώ !!

Δημοσίευση από VagMan7 »

Καλησπέρα σε όλους σας είμαι νέος στην παρέα σας αλλά και νεουδι όσον αφορά τις μεγάλες μηχανές κ ειδικά τους ντούκους..Απο κει κ πέρα είμαι 29 ετών έχω βγάλει κ το δίπλωμα μηχανης αλλά υπάρχουν κ τα χρήματα για φουλ εξοπλισμό αλλα και μέσα στο μηνα θα υπάρχει κ όλο το ποσο που μπορώ να διαθέσω για αγορα διαθέσιμο.δεν ρωτάω για την πρώτη μου επιλογή το hyper γιατί έχω εξαντλήσει τα πάντα εδώ μέσα όσον αφορα αυτό αλλα ούτε θα ήμουν αντίθετος σε παραπάνω μάθημα στα της μηχανής ..είμαι στην αναζήτησή μηχανής κ θέλω να ρωτήσω κάποια πραγματάκια ..το μονστερ 1100 έχει το ίδιο μοτέρ με το hyper δηλαδή ξηρό ;;όσοι θέλετε μα με κράξετε ότι είμαι νέος οδηγός όσον αφορά τις μεγάλες μηχανές κ θέλω hyper-monster καλοδεχούμενο κ αυτό :thumbsup: ευχαριστω όσους απαντήσουν κ συγνώμη για το κατεβατό απλά η ανυπομονησία μου να βρω μια εκ των δυο όπως την θέλω κ αν την καβαλήσω είναι τεράστια!!
Άβαταρ μέλους
dimirex
Desmo Member
Desmo Member
Δημοσιεύσεις: 1082
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 19:46
Gender: Male
Other: esse due erre

Re: Την βοήθεια σας παρακαλώ !!

Δημοσίευση από dimirex »

Καλώς ήρθες!

Εσένα τί από τα δύο σε φτιάχνει περισσότερο - είτε σαν κατηγορία είτε από αισθητικής πλευράς;

Γενικώς και τα δύο φοράνε τους ίδιους κινητήρες με τη μόνη διαφορά στο EVO όπου το μεν Monster έχει συμπλέκτη υγρού τύπου ενώ το δε Hyper, ξηρού.
Reduce to the Max
VagMan7
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιούλ 2019, 18:27
Gender: Male

Re: Την βοήθεια σας παρακαλώ !!

Δημοσίευση από VagMan7 »

dimirex έγραψε:Καλώς ήρθες!

Εσένα τί από τα δύο σε φτιάχνει περισσότερο - είτε σαν κατηγορία είτε από αισθητικής πλευράς;

Γενικώς και τα δύο φοράνε τους ίδιους κινητήρες με τη μόνη διαφορά στο EVO όπου το μεν Monster έχει συμπλέκτη υγρού τύπου ενώ το δε Hyper, ξηρού.

Καταρχας ευχαριστω για την απάντηση !!η αλήθεια είναι ότι κ τα δυο είναι πολύ έως απαγορευτικά με βάση την εμπειρία μου που περιορίζετε σε παπάκια κ το χορνετ της σχολής ..απλά δεν μπορώ να δώσω λεφτά γθα κάτι άλλο πραγματικά αν κ κοιτούσα κ μουλτι 1000 ds αλλά με επέτρεψαν αλλά πράγματα κ συν ότι τα οικονομικά μου έγιναν καλύτερα ..στο θέμα μας η μηχανή που μου πέφτει η μασέλα κ λιώνω είναι το χαιπερ αλλά είναι φοβερά απόλυτο.οσον αφορά τα μονστερ όσα είναι μονομπρατσα επίσης μ αρέσουν πολύ κ μέσα σ όλα αυτά κ ο ήχος του ξηρού έρχεται κ δένει ..και σκέφτομαι ότι είμαι 29 κ θέλω μα πιστεύω με μυαλά στο κεφάλι ,όποτε αγοράζοντας εξοπλισμό κάνοντας κ κανα σχολείο ίσως να μην είναι ακατόρθωτο
Άβαταρ μέλους
argy
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 6801
Εγγραφή: Κυρ 24 Ιούλ 2011, 08:18
Bike: 848

Re: Την βοήθεια σας παρακαλώ !!

Δημοσίευση από argy »

Καλώς μας ήρθες :hibye:
Η αλήθεια είναι ότι ο κανόνας υπαγορεύει,όσον αφορά την αγορά μηχανής, κατά την προσωπική μου γνώμη να πας στην επιλογή η οποία σου " ταιριάζει" περισσότερο.
Και από άποψη γούστου-ομορφιάς αλλά και από χρηματικής πλευράς (αγορά,σέρβις, λάστιχα κλπ).
Και φυσικά να μην μετανιώσεις ποτέ ότι πήρες αυτήν και όχι την άλλη...
Άβαταρ μέλους
Ritsman
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 3055
Εγγραφή: Παρ 02 Ιούλ 2010, 14:33
Gender: Male
Bike: Monster S4
Τοποθεσία: Νικαια Αττικη, Πλατανες Ρεθυμνου

Re: Την βοήθεια σας παρακαλώ !!

Δημοσίευση από Ritsman »

09 και 10 μοντελα ξηρά
Το επόμενο (evo) υγρό..... δεν κατάλαβα τι θες να ρωτήσεις αν εχουν μόνο το ιδιο μοτερ?
Εικόνα
58
Άβαταρ μέλους
HackmaN
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 4582
Εγγραφή: Κυρ 26 Φεβ 2012, 17:21
Gender: Male
Other: 1098

Re: Την βοήθεια σας παρακαλώ !!

Δημοσίευση από HackmaN »

Tα 1100 hypermotard είναι όλα ξηροκάμπανα.
Εικόνα
HackmaN 88
749s < HM Evo SP < Streetfighter S
VagMan7
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιούλ 2019, 18:27
Gender: Male

Re: Την βοήθεια σας παρακαλώ !!

Δημοσίευση από VagMan7 »

Ritsman έγραψε:09 και 10 μοντελα ξηρά
Το επόμενο (evo) υγρό..... δεν κατάλαβα τι θες να ρωτήσεις αν εχουν μόνο το ιδιο μοτερ?
Ακριβως αυτό φίλε μου αν είναι ίδιο με του hyper.
VagMan7
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιούλ 2019, 18:27
Gender: Male

Re: Την βοήθεια σας παρακαλώ !!

Δημοσίευση από VagMan7 »

argy έγραψε:Καλώς μας ήρθες :hibye:
Η αλήθεια είναι ότι ο κανόνας υπαγορεύει,όσον αφορά την αγορά μηχανής, κατά την προσωπική μου γνώμη να πας στην επιλογή η οποία σου " ταιριάζει" περισσότερο.
Και από άποψη γούστου-ομορφιάς αλλά και από χρηματικής πλευράς (αγορά,σέρβις, λάστιχα κλπ).
Και φυσικά να μην μετανιώσεις ποτέ ότι πήρες αυτήν και όχι την άλλη...

Έχω ψάξει τρομερά ότι αφορά σέρβις κλπ για το hyper..κ απλά ήθελα ν σας ρωτήσω τι παίζει με το monster 1100..πάντως αν στυλ γουστάρω supermoto και naked.
VagMan7
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιούλ 2019, 18:27
Gender: Male

Re: Την βοήθεια σας παρακαλώ !!

Δημοσίευση από VagMan7 »

HackmaN έγραψε:Tα 1100 hypermotard είναι όλα ξηροκάμπανα.
Το ξέρω ναι !!
VagMan7
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιούλ 2019, 18:27
Gender: Male

Re: Την βοήθεια σας παρακαλώ !!

Δημοσίευση από VagMan7 »

Και κάτι άλλο ..αυτά τα δυο μηχανάκια έχουν διάφορες στο τρόπο απόδοσης της δύναμης ;πχ το monster είναι λιγότερο άμεσο από ότι ότι ο κανίβαλος ;
Άβαταρ μέλους
Ritsman
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 3055
Εγγραφή: Παρ 02 Ιούλ 2010, 14:33
Gender: Male
Bike: Monster S4
Τοποθεσία: Νικαια Αττικη, Πλατανες Ρεθυμνου

Re: Την βοήθεια σας παρακαλώ !!

Δημοσίευση από Ritsman »

Δεν ξέρω αν έχουν διαφορετικό γρανάζομα....... που πιθανότατα δεν θα ναι το ιδιο.
Εικόνα
58
Απάντηση