αγορα monster s4rs tricolore ή streetfighter sf1098s

Οτιδήποτε δεν ταιριάζει στις υπόλοιπες κατηγορίες, αλλά έχει σχέση με τη μοτοσικλέτα...

Συντονιστής: sue

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
motogppress
Desmo Member
Desmo Member
Δημοσιεύσεις: 1143
Εγγραφή: Τετ 29 Απρ 2009, 13:01
Gender: Male
Other: 999R,M1000s, vespa
Τοποθεσία: Nicosia, Cyprus

αγορα monster s4rs tricolore ή streetfighter sf1098s

Δημοσίευση από motogppress »

καλη χρονια να εχουμε ορθιοι παντα!

μακαρι ολα τα ''προβληματα'' να ηταν σαν κι αυτο:

οπως λεει και ο τιτλος οι σκεψεις για αγορα μηχανης ειναι γυρω απο αυτα τα δυο μοντελα. η αρχικη σκεψη για αγορας Ντουκατι ξανα, αφου πουλησα το μονστερ 100 και το 999R μου, ηταν να παρω ενα 996sps και να το συντηρησω ή να παρω το SF1098S! το 996sps το εβγαλα απο την εξισωση για λογους κυριως χρησης, αφου πλεον στη πιστα παω με ενα R6 που εστησα!

προεκυψε και η πωληση του s4rs tricolore απο ενα φιλο που δεν οδηγει πλεον και μειναμε στα δυο γυμνα!

οδηγηκα τις μηχανες τις ξερω και στο δρομο και στην πιστα, συμπεριφορα, δυναμη, ανεση κλπ!

η ερωτηση ειναι ξεκαθαρα γυρω απο τον παραγοντα ΚΑΥΛΑ! δλδ την ωρα που θα ανοιξεις την πορτα, ποιο θελεις να δεις μπροστα σου απ τα δυο! ΑΥΤΟ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ!

περιμενω τα σχολια σας
The street is not the track - It's a place to Pace

If You Want To Go Faster - Take It To The Track


Εικόνα
Άβαταρ μέλους
REDRIDER
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2661
Εγγραφή: Τετ 02 Απρ 2008, 00:10
Gender: Male
Τοποθεσία: Σαλονίκη σε λέω......

Re: αγορα monster s4rs tricolore ή streetfighter sf1098s

Δημοσίευση από REDRIDER »

Νικόλα τα παμε και χθες......s4rs με τα μάτια ερμητικά κλειστά....Όσα χρόνια και να περάσουν θα το καβαλάς και θα το χαίρεσαι...Σχεδιασμός που δε θα φύγει ποτέ από τη μόδα

Άντε καλοτάξιδο... :whistling: :whistling: :whistling: :whistling:


















ΥΓ: Τάχα δε θα οδηγούσες ξανά.....είχες βολευτεί με vespa 300 :wsmile: :wsmile: :wsmile:
ρε....που τα πουλάς αυτά?????? :cool: :cool: :cool:
Scusa Mamma, Sono Un Motociclista........
Άβαταρ μέλους
dimirex
Desmo Member
Desmo Member
Δημοσιεύσεις: 1082
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 19:46
Gender: Male
Other: esse due erre

Re: αγορα monster s4rs tricolore ή streetfighter sf1098s

Δημοσίευση από dimirex »

Το πραγματικό δίλημμα είναι: 996SPS vs S4Rs

Δεν βλέπω κάτι άλλο...
Reduce to the Max
Άβαταρ μέλους
Bart
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2085
Εγγραφή: Τρί 13 Σεπ 2011, 01:40
Gender: Male
Bike: Monster S4R
Other: 749s & m900
Τοποθεσία: Να εδώ

Re: αγορα monster s4rs tricolore ή streetfighter sf1098s

Δημοσίευση από Bart »

Καλή χρόνια
Σαν s4rs δεν έχει
Απλά υπέροχο
I've heard it all,I've seen it all,I've done it all.I just don't remember any of it!
Άβαταρ μέλους
motogppress
Desmo Member
Desmo Member
Δημοσιεύσεις: 1143
Εγγραφή: Τετ 29 Απρ 2009, 13:01
Gender: Male
Other: 999R,M1000s, vespa
Τοποθεσία: Nicosia, Cyprus

Re: αγορα monster s4rs tricolore ή streetfighter sf1098s

Δημοσίευση από motogppress »

REDRIDER έγραψε:Νικόλα τα παμε και χθες......s4rs με τα μάτια ερμητικά κλειστά....Όσα χρόνια και να περάσουν θα το καβαλάς και θα το χαίρεσαι...Σχεδιασμός που δε θα φύγει ποτέ από τη μόδα

Άντε καλοτάξιδο... :whistling: :whistling: :whistling: :whistling:


















ΥΓ: Τάχα δε θα οδηγούσες ξανά.....είχες βολευτεί με vespa 300 :wsmile: :wsmile: :wsmile:
ρε....που τα πουλάς αυτά?????? :cool: :cool: :cool:
παρα-καλοβολευτικα με τη βεσπα αδελφε! και το R6 στη πιστα ειναι ατελειωτο! αλλα ειναι ατιμο πραμα και ξερεις καλα τι εννοω, να θες να εχεις κι ενα ακομη για την ολοκληρωση!
The street is not the track - It's a place to Pace

If You Want To Go Faster - Take It To The Track


Εικόνα
Άβαταρ μέλους
motogppress
Desmo Member
Desmo Member
Δημοσιεύσεις: 1143
Εγγραφή: Τετ 29 Απρ 2009, 13:01
Gender: Male
Other: 999R,M1000s, vespa
Τοποθεσία: Nicosia, Cyprus

Re: αγορα monster s4rs tricolore ή streetfighter sf1098s

Δημοσίευση από motogppress »

dimirex έγραψε:Το πραγματικό δίλημμα είναι: 996SPS vs S4Rs

Δεν βλέπω κάτι άλλο...
μπορει οταν μεγαλωσω ακομη λιγο, τι να πω! δεν ειχα ποτε μου αυτης της σειρας 916/996/998 μηχανη!
The street is not the track - It's a place to Pace

If You Want To Go Faster - Take It To The Track


Εικόνα
Άβαταρ μέλους
dimirex
Desmo Member
Desmo Member
Δημοσιεύσεις: 1082
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 19:46
Gender: Male
Other: esse due erre

Re: αγορα monster s4rs tricolore ή streetfighter sf1098s

Δημοσίευση από dimirex »

motogppress έγραψε: παρα-καλοβολευτικα με τη βεσπα αδελφε! και το R6 στη πιστα ειναι ατελειωτο! αλλα ειναι ατιμο πραμα και ξερεις καλα τι εννοω, να θες να εχεις κι ενα ακομη για την ολοκληρωση!
Θα βγω λίγο off-topic αλλά μιας κι έχεις την εμπειρία δώσε ενα μικρό συγκριτικό μεταξύ 999 και R6 ως track bikes - καταλαβαίνουμε την διαφορά στην ιπποδύναμη αλλά στα υπόλοιπα?
Reduce to the Max
Άβαταρ μέλους
Juohmaru!
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: Κυρ 15 Μάιος 2016, 11:44
Gender: Male
Bike: Multistrada 1100

Re: αγορα monster s4rs tricolore ή streetfighter sf1098s

Δημοσίευση από Juohmaru! »

Έχεις βρει να πουλιέται καθαρό S4Rs και μάλιστα original tricolore και το σκέφτεσαι ακόμη ρε φιλε...;
Η ΚΑΥΛΑ είτε το οδηγάς είτε απλά... κάθεσαι και το κοιτάς! Επίσης εξαιρετικά σπάνιο....
Μη το συγκρίνεις με κανένα SF.


Υ.Γ. Χωρίς πλάκα πάντως, κι εμένα θα μ' ενδιέφερε μια σύγκριση του 999 με το R6 για χρήση πίστας...
Άβαταρ μέλους
motogppress
Desmo Member
Desmo Member
Δημοσιεύσεις: 1143
Εγγραφή: Τετ 29 Απρ 2009, 13:01
Gender: Male
Other: 999R,M1000s, vespa
Τοποθεσία: Nicosia, Cyprus

Re: αγορα monster s4rs tricolore ή streetfighter sf1098s

Δημοσίευση από motogppress »

το 999R μου, ηταν χαρτογραφημενο με φουλ εξατμιση και DP φιλτρα, ecu κλπ σχεδον 160ιππους τροχο!

Στις μικρες πιστες απλα τρως ξυλο με τετοια μηχανη και πραγματικα δεν μπορεις να πας για να περασεις ομορφα σε καποιο trackday χαλαρα τουλαχιστον. αμα ειναι στημενο για ρυθμο γρηγορο δεν το απολαμβανεις ιδαιτερα!

Οταν ομως εισαι και σε καλη φορμα και εισαι στους ρυθμους που πρεπει, ΠΕΤΑΣ στα συνεφα απο την ποιοτητατου συνολου! ΚΙΝΗΤΗΡΑΣ που τραβα απο το μηδεν μεχρι το αμην, πλαισιο και φρενα μαγικα, με αισθηση τρενου σε ραγες! θελεις αλλαγη στη γεωμετρια απο το αρχικο φλατ στησιμο και ιδιαιτερη διαφορα στις εξοδους και φρεναρισματα εγινε με την sstk σελλα που πηρα απο μια ομαδα στη βρεττανια.

το R6 εχει τρομερη και πολεμικη θεση οδηγησης, σχεδον ετοιμη γεωμετρια για την πιστα οπου με λιγα χρηματα και πολυ προπονηση, δεν τελειωνει ποτε! με στοκ αναρτησεις φουλ σερβιρισμενες και στα κιλα σου, ενα σετ τακακια αγωνηστικα με σωληνακια υψηλης, αφαιρεση καταλυτη, γραναζι μπροστα -1, μπορεις να οδηγησεις πραγματικα ΠΟΛΥ γρηγηρα!

τα ηλεκτρονικα της γενιας 09+ μπορουν να φτασουν σε επιπεδα παγκοσμιου οσον αφορα ρυθμισεις τους και εαν ο tuner κατσει και ασχοληθει!

εχει πολυ ελαφρια αισθηση αλλα και κατι που λατρεψα απο την αρχη και δεν το περιμενα, ειναι το πολυ καλο σε πληροφορηση μπροστινο συστημα!

το πολυ γρηγορο γυρολογιο ερχετε και με κοπο ομως γιατι θελει αλλη οδηγηση με ρυθμο παντα, χωρις ακαριαια φρενα και stop-go. η ταχυτητα στη στροφη ειναι μεγαλη σχολη!

οσον αφορα απολυτους χρονους δεν το εφτασα ακομη στους χρονους της 999R αλλα εχουν περασει και 6 χρονια και 10 κιλα! νοιωθω ομως πολυ καλα και το γλενταω, που ηταν πολυ σημαντικο στοιχειο! Πλακες πολλες μπορεις να κανεις και με μονστερ αεροψυχτο και να χαζεψεις πολυ κοσμο και να περασεις εξισου καλα! ειναι ξεκαθαρο οτι εχει σχεση με τον καθενα ξεχωριστα!

πχ. με 1199 στον δευτερο γυρο που το οδηγησα εγραψα χρονο πολυ κοντα στο ρεκορ μου με 999R, αλλα νομιζα οτι μπηκα στο ριγκ και με εδερναν 3! 40hp+ εξτρα απο το 999R, το μονστερ 90 και το R6 120........
The street is not the track - It's a place to Pace

If You Want To Go Faster - Take It To The Track


Εικόνα
Άβαταρ μέλους
motogppress
Desmo Member
Desmo Member
Δημοσιεύσεις: 1143
Εγγραφή: Τετ 29 Απρ 2009, 13:01
Gender: Male
Other: 999R,M1000s, vespa
Τοποθεσία: Nicosia, Cyprus

Re: αγορα monster s4rs tricolore ή streetfighter sf1098s

Δημοσίευση από motogppress »

Juohmaru! έγραψε:Έχεις βρει να πουλιέται καθαρό S4Rs και μάλιστα original tricolore και το σκέφτεσαι ακόμη ρε φιλε...;
Η ΚΑΥΛΑ είτε το οδηγάς είτε απλά... κάθεσαι και το κοιτάς! Επίσης εξαιρετικά σπάνιο....
Μη το συγκρίνεις με κανένα SF.


Υ.Γ. Χωρίς πλάκα πάντως, κι εμένα θα μ' ενδιέφερε μια σύγκριση του 999 με το R6 για χρήση πίστας...
ναι ειναι εντελως στοκ!
The street is not the track - It's a place to Pace

If You Want To Go Faster - Take It To The Track


Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Juohmaru!
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: Κυρ 15 Μάιος 2016, 11:44
Gender: Male
Bike: Multistrada 1100

Re: αγορα monster s4rs tricolore ή streetfighter sf1098s

Δημοσίευση από Juohmaru! »

motogppress έγραψε:το 999R μου, ηταν χαρτογραφημενο με φουλ εξατμιση και DP φιλτρα, ecu κλπ σχεδον 160ιππους τροχο!

Στις μικρες πιστες απλα τρως ξυλο με τετοια μηχανη και πραγματικα δεν μπορεις να πας για να περασεις ομορφα σε καποιο trackday χαλαρα τουλαχιστον. αμα ειναι στημενο για ρυθμο γρηγορο δεν το απολαμβανεις ιδαιτερα!

Οταν ομως εισαι και σε καλη φορμα και εισαι στους ρυθμους που πρεπει, ΠΕΤΑΣ στα συνεφα απο την ποιοτητατου συνολου! ΚΙΝΗΤΗΡΑΣ που τραβα απο το μηδεν μεχρι το αμην, πλαισιο και φρενα μαγικα, με αισθηση τρενου σε ραγες! θελεις αλλαγη στη γεωμετρια απο το αρχικο φλατ στησιμο και ιδιαιτερη διαφορα στις εξοδους και φρεναρισματα εγινε με την sstk σελλα που πηρα απο μια ομαδα στη βρεττανια.

το R6 εχει τρομερη και πολεμικη θεση οδηγησης, σχεδον ετοιμη γεωμετρια για την πιστα οπου με λιγα χρηματα και πολυ προπονηση, δεν τελειωνει ποτε! με στοκ αναρτησεις φουλ σερβιρισμενες και στα κιλα σου, ενα σετ τακακια αγωνηστικα με σωληνακια υψηλης, αφαιρεση καταλυτη, γραναζι μπροστα -1, μπορεις να οδηγησεις πραγματικα ΠΟΛΥ γρηγηρα!

τα ηλεκτρονικα της γενιας 09+ μπορουν να φτασουν σε επιπεδα παγκοσμιου οσον αφορα ρυθμισεις τους και εαν ο tuner κατσει και ασχοληθει!

εχει πολυ ελαφρια αισθηση αλλα και κατι που λατρεψα απο την αρχη και δεν το περιμενα, ειναι το πολυ καλο σε πληροφορηση μπροστινο συστημα!

το πολυ γρηγορο γυρολογιο ερχετε και με κοπο ομως γιατι θελει αλλη οδηγηση με ρυθμο παντα, χωρις ακαριαια φρενα και stop-go. η ταχυτητα στη στροφη ειναι μεγαλη σχολη!

οσον αφορα απολυτους χρονους δεν το εφτασα ακομη στους χρονους της 999R αλλα εχουν περασει και 6 χρονια και 10 κιλα! νοιωθω ομως πολυ καλα και το γλενταω, που ηταν πολυ σημαντικο στοιχειο! Πλακες πολλες μπορεις να κανεις και με μονστερ αεροψυχτο και να χαζεψεις πολυ κοσμο και να περασεις εξισου καλα! ειναι ξεκαθαρο οτι εχει σχεση με τον καθενα ξεχωριστα!

πχ. με 1199 στον δευτερο γυρο που το οδηγησα εγραψα χρονο πολυ κοντα στο ρεκορ μου με 999R, αλλα νομιζα οτι μπηκα στο ριγκ και με εδερναν 3! 40hp+ εξτρα απο το 999R, το μονστερ 90 και το R6 120........
:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
Η διαφορά δηλαδή στην οδήγηση του ιταλικού L2 από ένα japan I4 οφείλεται στο γεγονός ότι το πρώτο έχει μεγαλύτερο βάρος, πιο άκαμπτο(;) πλαίσιο και πιο απλωμένη δύναμη....; Έχω οδηγήσει το δικό μου S2R στα Μέγαρα κάποιες φορές και μπορώ ν' αντιληφθώ τη stop-go οδήγηση που λες, το R6 απ'την άλλη θέλει διαφορετικές γραμμές για να διατηρήσεις υψηλότερη ταχύτητα μέσα στη στροφή; Για τα ηλεκτρονικά της γενιάς 09+ τι εννοείς; Ασχέτως με τους χρόνους, με ποιο από τα δύο ευχαριστιέσαι την πίστα περισσότερο;
:cheers: :cheers: :cheers:

spam on
Το κοιτούσα (κοιτάω;) κι εγώ για αγορά κάτι πιο ειδικού για χρήση πίστας και μόνο... σε μικρότερο μπάτζετ βέβαια... Συγκεκριμένα μάλιστα μεταξύ του R6 και του 749S (το 999R είναι άλλη εντελώς ιστορία!). Στο νήμα που άνοιξα σε διπλανό φόρουμ, είχαν κατατεθεί επίσης ενδιαφέρουσες απόψεις, το παραθέτω και εδώ για όσους ενδιαφέρονται...
https://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=155306
spam off
Άβαταρ μέλους
fuzion
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 331
Εγγραφή: Δευ 29 Οκτ 2012, 08:26
Gender: Male

Re: αγορα monster s4rs tricolore ή streetfighter sf1098s

Δημοσίευση από fuzion »

εγω αν επαιρνα κατι για αποκλειστικη χρηση πιστας (ειδικα για μεγαρα) μαλλον θα ηταν R6 η καποιο 600ρι kawasaki, βαζω μεσα την αξιοπιστια περισσοτερο. το βαζεις οπως ειναι, και σιγα σιγα με τη βελτιωση σου βελτιωνεις και το μηχανακι εκει που χρειαζεται αν χρειαζεται (φρενα αναρτησεις κλπ).

αυτα περι 999 vs r6 και ducati vs japan 1000 αποσυντονιζουν και λιγο. ειδικα θεματα γεωμετριας κλπ. του καθενος του ταιριαζει και κατι αλλο. οσον αφορα τα ηλεκτρονικα, παλι εχει να κανει με το τι σ αρεσει εσενα η ποσο μακρια θες να το φτασεις το πραγμα. δεν ειναι αναγκη για 5-6 trackday το χρονο να εχεις antispin η ξερω γω τι. ουτε τις καλυτερες αναρτησεις.

παρα πολυς κοσμος στα μεγαρα ερχεται για κουβεντα και οι πρωτες τους συζητησεις ειναι οτι οκ μ αυτα τα φρενα και αναρτησεις το μηχανακι στριβει καλυτερα απο τα γιαπωνεζικα και διαφορα τετοια... που στην πραξη μαλλον το αντιθετο συμβαινει με τις διαφορες δυστροπιες των μαμα ducati superbike
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Juohmaru!
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: Κυρ 15 Μάιος 2016, 11:44
Gender: Male
Bike: Multistrada 1100

Re: αγορα monster s4rs tricolore ή streetfighter sf1098s

Δημοσίευση από Juohmaru! »

fuzion έγραψε:εγω αν επαιρνα κατι για αποκλειστικη χρηση πιστας (ειδικα για μεγαρα) μαλλον θα ηταν R6 η καποιο 600ρι kawasaki, βαζω μεσα την αξιοπιστια περισσοτερο. το βαζεις οπως ειναι, και σιγα σιγα με τη βελτιωση σου βελτιωνεις και το μηχανακι εκει που χρειαζεται αν χρειαζεται (φρενα αναρτησεις κλπ).

αυτα περι 999 vs r6 και ducati vs japan 1000 αποσυντονιζουν και λιγο. ειδικα θεματα γεωμετριας κλπ. του καθενος του ταιριαζει και κατι αλλο. οσον αφορα τα ηλεκτρονικα, παλι εχει να κανει με το τι σ αρεσει εσενα η ποσο μακρια θες να το φτασεις το πραγμα. δεν ειναι αναγκη για 5-6 trackday το χρονο να εχεις antispin η ξερω γω τι. ουτε τις καλυτερες αναρτησεις.

παρα πολυς κοσμος στα μεγαρα ερχεται για κουβεντα και οι πρωτες τους συζητησεις ειναι οτι οκ μ αυτα τα φρενα και αναρτησεις το μηχανακι στριβει καλυτερα απο τα γιαπωνεζικα και διαφορα τετοια... που στην πραξη μαλλον το αντιθετο συμβαινει με τις διαφορες δυστροπιες των μαμα ducati superbike
Μαζί σου... Το θέμα δεν είναι ούτε οι συζητήσεις εκτός πίστας ούτε τόσο ο απόλυτος χρόνος μέσα σ' αυτήν, αλλά να παίξω και να μάθω, να βελτιωθώ κυρίως εγώ και μετά το μηχανάκι... :cheers:
Άβαταρ μέλους
motogppress
Desmo Member
Desmo Member
Δημοσιεύσεις: 1143
Εγγραφή: Τετ 29 Απρ 2009, 13:01
Gender: Male
Other: 999R,M1000s, vespa
Τοποθεσία: Nicosia, Cyprus

Re: αγορα monster s4rs tricolore ή streetfighter sf1098s

Δημοσίευση από motogppress »

τελικα ο φιλος το εδωσε αλλου το s4rs σε καλυτερη προσφορα απο τη δικη μου!

ειμαι αρκετα προβληματισμενος με την συμβιωση με sf1098s, γιατι το γουσταρω πολυ και δεν ξερω στην καθημερινοτητα εαν 'κολλαει'! δεν θελω να παρω κατι που παει βολτα μονο ΣΚ κλπ! δεν εχω χρονο αλλωστε και 1 φορα το μηνα θελω να κανω και την προπονηση μου με το R6!

παρεπιπτωντος χθες μου εφεραν ενα μουλτι 2007 ds1100s μαυρο να δω, αλλα ηταν χαλια μαυρα!
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
The street is not the track - It's a place to Pace

If You Want To Go Faster - Take It To The Track


Εικόνα
Άβαταρ μέλους
motogppress
Desmo Member
Desmo Member
Δημοσιεύσεις: 1143
Εγγραφή: Τετ 29 Απρ 2009, 13:01
Gender: Male
Other: 999R,M1000s, vespa
Τοποθεσία: Nicosia, Cyprus

Re: αγορα monster s4rs tricolore ή streetfighter sf1098s

Δημοσίευση από motogppress »

τα rizoma που εχει και οι λεβες δεν μου αρεσουν, αν το παρω θα βαλω τα ΟΕΜ και θα τα δωσω οσα-οσα εαν τα θελει καποιος!

ερωτηση: η γκαζιερα του εχει αισθηση οτι εχει διπλομενο συρμα! ειναι θεμα πως ειναι περασμενα τα συρματα της γκαζιερας η ετσι αισθηση εχουν ολα!
The street is not the track - It's a place to Pace

If You Want To Go Faster - Take It To The Track


Εικόνα
Άβαταρ μέλους
cronos
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2383
Εγγραφή: Τετ 17 Σεπ 2008, 21:50
Gender: Male
Bike: Streetfighter 848
Τοποθεσία: Ρέθυμνο

Re: αγορα monster s4rs tricolore ή streetfighter sf1098s

Δημοσίευση από cronos »

Κουμπάρε το 10αρι δεν είναι για κάθε μέρα.Δεν ξέρω αν το έχεις κάνει βόλτα αλλά βγάλε από το μυαλό σου ότι είναι μηχανάκι τύπου monster αερόψυκτο.Είναι ακραίο μηχανάκι και για τα γούστα μου θα το έλεγα και "κακό" μηχανάκι.Εγώ έχω το fighter το 8αρι,πριν το πάρω τα έκανα βόλτα και τα δυό και ευχαριστηθηκα το μικρό το οποίο μόνο μικρό δεν είναι με 140 άλογα.Α και που ΄σαι στα RIZOMA βάζω υποψηφιότητα :))
Άβαταρ μέλους
Bart
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2085
Εγγραφή: Τρί 13 Σεπ 2011, 01:40
Gender: Male
Bike: Monster S4R
Other: 749s & m900
Τοποθεσία: Να εδώ

Re: αγορα monster s4rs tricolore ή streetfighter sf1098s

Δημοσίευση από Bart »

Πολύ όμορφο βέβαια έχω μια τάση προς τα μονστερ...
Παίζει να έχει γίνει μ@λ$κι@ στην γκαζιέρα της ριζομα την είχα σε παλιότερο μονστερ και είχε γίνει έτσι όπως λες
I've heard it all,I've seen it all,I've done it all.I just don't remember any of it!
Άβαταρ μέλους
motogppress
Desmo Member
Desmo Member
Δημοσιεύσεις: 1143
Εγγραφή: Τετ 29 Απρ 2009, 13:01
Gender: Male
Other: 999R,M1000s, vespa
Τοποθεσία: Nicosia, Cyprus

Re: αγορα monster s4rs tricolore ή streetfighter sf1098s

Δημοσίευση από motogppress »

cronos έγραψε:Κουμπάρε το 10αρι δεν είναι για κάθε μέρα.Δεν ξέρω αν το έχεις κάνει βόλτα αλλά βγάλε από το μυαλό σου ότι είναι μηχανάκι τύπου monster αερόψυκτο.Είναι ακραίο μηχανάκι και για τα γούστα μου θα το έλεγα και "κακό" μηχανάκι.Εγώ έχω το fighter το 8αρι,πριν το πάρω τα έκανα βόλτα και τα δυό και ευχαριστηθηκα το μικρό το οποίο μόνο μικρό δεν είναι με 140 άλογα.Α και που ΄σαι στα RIZOMA βάζω υποψηφιότητα :))
το πηγα για τεστ! μου αρεσε πολυ πρεπει να πω! πολυ δυνατο σιγουρα και δεν το εχω ξεσκισει για να δειξει τα δοντια του! απλη βολτα τεστ για να δω κατα ποσο μπορω να ''συνδεθω'' μαζι του! δυστυχως υπαρχουν πολυ σπουδαια μηχανακια αλλα αμα δεν μου κανει ιδιαιτερη αισθηση δεν παω καν κοντα τους!
πχ το μουλτι δεν μου κανει εντυπωση αλλα το pikes peak με κανει και το χαζευω! το γουσταρω κι αυτο και θα το θελα, αλλα προς το παρον πολυ ογκωδες το βρισκω!
The street is not the track - It's a place to Pace

If You Want To Go Faster - Take It To The Track


Εικόνα
Απάντηση