New Kid on the Club

Ελάτε να γνωριστούμε...
Άβαταρ μέλους
Xenokratis
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2391
Εγγραφή: Κυρ 07 Μαρ 2010, 22:51
Gender: Male
Bike: 996
Other: Hypermotard 796
Τοποθεσία: Saλλoniki ΣΕ ΛΕΩ!

Re: New Kid on the Club

Δημοσίευση από Xenokratis »

Καλησπερς και καλως ηρθες.

Μη πετάτε λεφτά για αισθητικους λόγοι.....τα απαραιτητα και ΒΕΤΖΙΝΕΣΣΣΣ
Mωρέ, θα την πάρω την ψαρόβαρκα....!!!

Καλό ταξίδι μικρέ....
Άβαταρ μέλους
Ducatista JR.
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 109
Εγγραφή: Παρ 14 Φεβ 2020, 14:27
Gender: Male
Bike: Monster 750
Other: SYM Joyride200
Τοποθεσία: Ηράκλειο Κρήτης

Re: New Kid on the Club

Δημοσίευση από Ducatista JR. »

jks έγραψε:αν ειναι αυτο ειναι οκ, σχετικα οικονομικο...
το λογικο ειναι (με τα χλμ που εχει) να θελει τσιμουχακια βαλβιδων :whistling:
Αυτό φίλε μου είναι μόνο ένα από όλα αυτά που αναφέρω στην αρχή του thread μου... Από την άλλη το μηχανάκι είχε πάνω 50000 χλμ. περίπου και στοιχηματίζω τ' @ρχ!#!@ μου ότι κανένας από τους δύο προηγούμενους κατόχους δεν τα είχε αλλάξει και ούτε οι "μάστορες" τους μπήκαν στο κόπο να τους αλλάξουν ιμάντες ώστε να δούν τη φθορά στις τσιμούχες. Άστα... Δράμα λέμε...
- Σπύρος -

Ride or Die
Άβαταρ μέλους
Ducatista JR.
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 109
Εγγραφή: Παρ 14 Φεβ 2020, 14:27
Gender: Male
Bike: Monster 750
Other: SYM Joyride200
Τοποθεσία: Ηράκλειο Κρήτης

Re: New Kid on the Club

Δημοσίευση από Ducatista JR. »

Xenokratis έγραψε:Καλησπερς και καλως ηρθες.

Μη πετάτε λεφτά για αισθητικους λόγοι.....τα απαραιτητα και ΒΕΤΖΙΝΕΣΣΣΣ
Καλησπέρα καρντάση! Ευχαριστώ και καλός σας βρήκα! Η "ομορφιά" μιας "κυρίας" είναι 33.3% δύναμη, 33.3% αξιοπιστία και 33.3% "παρουσιαστικό"... :wsmile:
- Σπύρος -

Ride or Die
Άβαταρ μέλους
cronos
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2383
Εγγραφή: Τετ 17 Σεπ 2008, 21:50
Gender: Male
Bike: Streetfighter 848
Τοποθεσία: Ρέθυμνο

Re: New Kid on the Club

Δημοσίευση από cronos »

Τι απέγινε τελικά,ετοιμο το μοτόρι?
Άβαταρ μέλους
Ducatista JR.
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 109
Εγγραφή: Παρ 14 Φεβ 2020, 14:27
Gender: Male
Bike: Monster 750
Other: SYM Joyride200
Τοποθεσία: Ηράκλειο Κρήτης

Re: New Kid on the Club

Δημοσίευση από Ducatista JR. »

cronos έγραψε:Τι απέγινε τελικά,ετοιμο το μοτόρι?
Ακόμα περιμένω να το πάρω, έχει πάρει το πρώτο πακέτο με τα πράγματα... και άν του ερχόταν και το δεύτερο... σήμερα θα προσπαθήσει να μου την έχει έτοιμη τη Τετάρτη. "...σε ψηλά κι αγνάντευε..." τρίτη βδομάδα το μηχανάκι μέσα... :angry3: :angry3: :angry3:
- Σπύρος -

Ride or Die
Άβαταρ μέλους
Ducatista JR.
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 109
Εγγραφή: Παρ 14 Φεβ 2020, 14:27
Gender: Male
Bike: Monster 750
Other: SYM Joyride200
Τοποθεσία: Ηράκλειο Κρήτης

Re: New Kid on the Club

Δημοσίευση από Ducatista JR. »

cronos έγραψε:Τι απέγινε τελικά,ετοιμο το μοτόρι?
Ακούσατε ακούσατε!!! Το τέρας βγήκε και είναι έτοιμο για "χαλαρές" όμως βολτίτσες καθώς πρέπει να μαζέψω κανα 500ευρο ακόμα(μόλις βρω καινούρια δουλειά δηλαδή) για ρύθμιση βαλβίδων, καθαρισμό injection και trimαρισμα ecu-να δουλεύει σαν 750 και όχι σαν 620 δηλαδή... Κατα τα άλλα χρειάζεται κάτι ψιλοπραγματάκια ακόμα αλλά όπως όλοι ξέρουμε αυτά δεν τελειώνουν ποτέ... Όσοι πιστοί λοιπόν προσέλθετε...! :cool:
- Σπύρος -

Ride or Die
Άβαταρ μέλους
touloumpas
IT Administrator
IT Administrator
Δημοσιεύσεις: 1557
Εγγραφή: Τετ 31 Δεκ 2008, 18:28
Gender: Male
Bike: Multistrada 1000
Τοποθεσία: Βεροια

Re: New Kid on the Club

Δημοσίευση από touloumpas »

Ducatista JR. έγραψε: Ακούσατε ακούσατε!!! Το τέρας βγήκε και είναι έτοιμο για "χαλαρές" όμως βολτίτσες καθώς πρέπει να μαζέψω κανα 500ευρο ακόμα(μόλις βρω καινούρια δουλειά δηλαδή) για ρύθμιση βαλβίδων, καθαρισμό injection και trimαρισμα ecu-να δουλεύει σαν 750 και όχι σαν 620 δηλαδή... Κατα τα άλλα χρειάζεται κάτι ψιλοπραγματάκια ακόμα αλλά όπως όλοι ξέρουμε αυτά δεν τελειώνουν ποτέ... Όσοι πιστοί λοιπόν προσέλθετε...! :cool:
αυτό ποιος το είπε?
Γιώργος.
Άβαταρ μέλους
cronos
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2383
Εγγραφή: Τετ 17 Σεπ 2008, 21:50
Gender: Male
Bike: Streetfighter 848
Τοποθεσία: Ρέθυμνο

Re: New Kid on the Club

Δημοσίευση από cronos »

Ducatista JR. έγραψε:Ακούσατε ακούσατε!!! Το τέρας βγήκε και είναι έτοιμο για "χαλαρές" όμως βολτίτσες καθώς πρέπει να μαζέψω κανα 500ευρο ακόμα(μόλις βρω καινούρια δουλειά δηλαδή) για ρύθμιση βαλβίδων, καθαρισμό injection και trimαρισμα ecu-να δουλεύει σαν 750 και όχι σαν 620 δηλαδή... Κατα τα άλλα χρειάζεται κάτι ψιλοπραγματάκια ακόμα αλλά όπως όλοι ξέρουμε αυτά δεν τελειώνουν ποτέ... Όσοι πιστοί λοιπόν προσέλθετε...! :cool:

500 € για βαλβίδες ,καθαρισμό μπεκ και μπρίζωμα στο διαγνωστικό??? :whistling: Σε 'εχει κάνει μεροκάματο μου φαίνεται ο μάστορας.Πάρε τηλ τον Φιλλιπάκη και πες του τι έχεις κάνει και τι χρειάζεται ακόμα το μηχανάκι να σου βγάλει μια προσφορά.Το βάζεις στο καράβι στο σενιάρει και στο στέλνει πίσω.Πολλοί κρητικοί το κάνουμε και δεν υπάρχει πρόβλημα.
Άβαταρ μέλους
cronos
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2383
Εγγραφή: Τετ 17 Σεπ 2008, 21:50
Gender: Male
Bike: Streetfighter 848
Τοποθεσία: Ρέθυμνο

Re: New Kid on the Club

Δημοσίευση από cronos »

touloumpas έγραψε:αυτό ποιος το είπε?
Ο μάστορας ντε.... τι ρωτάς τώρα? :wsmile: :wsmile:
Άβαταρ μέλους
Ducatista JR.
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 109
Εγγραφή: Παρ 14 Φεβ 2020, 14:27
Gender: Male
Bike: Monster 750
Other: SYM Joyride200
Τοποθεσία: Ηράκλειο Κρήτης

Re: New Kid on the Club

Δημοσίευση από Ducatista JR. »

touloumpas έγραψε:αυτό ποιος το είπε?
Ο μάστορας που συστάθηκε στο παλιό thread...
- Σπύρος -

Ride or Die
Άβαταρ μέλους
Ducatista JR.
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 109
Εγγραφή: Παρ 14 Φεβ 2020, 14:27
Gender: Male
Bike: Monster 750
Other: SYM Joyride200
Τοποθεσία: Ηράκλειο Κρήτης

Re: New Kid on the Club

Δημοσίευση από Ducatista JR. »

Βασικά για ρύθμιση βαλβίδων, καθαρισμό injection και trimαρισμα ecu μου είπε γύρω στα 400 ευρό. Χρειάζομαι όμως και κάτι άλλα ψιλά... WTF γίνετε με τους μάστορες στην Κρήτη και δη στο Ηράκλειο;;; Αυτή τη δουλειά θα κάνουμε τώρα, θα πρέπει να το στέλνω Αθήνα;;; :angry3: :angry3: :angry3:
- Σπύρος -

Ride or Die
Άβαταρ μέλους
cronos
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2383
Εγγραφή: Τετ 17 Σεπ 2008, 21:50
Gender: Male
Bike: Streetfighter 848
Τοποθεσία: Ρέθυμνο

Re: New Kid on the Club

Δημοσίευση από cronos »

Αν θες να έχεις αξιόπιστο μηχανάκι δυστηχώς έτσι πρέπει να γίνει.Εγώ προσωπικά δεν έχω σε κανέναν εδω κάτω εμπιστοσύνη για να βάλει χέρι στο μοτέρ.Δεν ξέρω σε ποιο θέμα βρήκες εδώ μέσα τα καλά λόγια για τον μάστορα σου αλλά τα περισσότερα θέματα που τον αναφέρουν τον κράζουν.
Άβαταρ μέλους
mighty_mike
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 435
Εγγραφή: Κυρ 03 Ιαν 2010, 01:03
Gender: Male
Bike: Monster 620
Τοποθεσία: Heraklion Crete
Επικοινωνία:

Re: New Kid on the Club

Δημοσίευση από mighty_mike »

Καλημερα και καλο μήνα κ απο μενα..
Εχω περάσει κι εγω απο μερικους μαστόρους εδω στο Ηράκλειο.
Τωρα την παω αθήνα για σέρβις. Τα έξοδά μου, να παμε κ να ερθουμε μαζι με τη μηχανη στο καράβι και τα έξοδα σέρβις στην Αθήνα, ήταν το ποσο που έδινα εδω μόνο για το σέρβις. Συν ότι δεν έπαιρνα αυτο που έπρεπε. Αλλά πάντα το καταλαβαίνεις όταν αλλάζεις μάστορα, και βλέπεις τη διαφορά στο μηχανάκι σου.

Κατά τη γνώμη μου, οι μάστορες στη Κρητη, εξουσιοδοτημένοι και μη, θα πρέπει να αλλάξουν νοοτροπία, και να σταματήσουν να χρεώνουν με το στυλ, α εχεις ντουκάτι. Συν να γίνουν πιο γρήγοροι. Σκαω το πρωι πειραια, αγήνω τη μηχανη για σερβις, κανω τον τουριστα στην Αθήνα κ βγάζω σελφις με τον παρθενωνα, και το απόγευμα ειναι η μηχανή έτοιμη κ μπαινω καράβι παλι.
1 μέρα. Ουτε μερα. Τα ανταλλακτικα δεν ειναι δυσευρετα, αλλα ουτε τα παραγγέλνουν απο τη Μαγνέτι-Μαρελλι...

Δε γραφω αλλα γιατι πηρα φορα.

Κανονοσε με τον Γιωργο για καφε@giorgos_tzaga να βρουμε τον Crono στο Ρεθυμνο να τα πουμε απο κοντα.
My Youtube Channel http://www.youtube.com/mightymike" onclick="window.open(this.href);return false;
Image
DoItYourself

Αλλαγή Φλάς σε Monster 620

Ο παλιός, καλός, sexpyr...
Άβαταρ μέλους
Ducatista JR.
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 109
Εγγραφή: Παρ 14 Φεβ 2020, 14:27
Gender: Male
Bike: Monster 750
Other: SYM Joyride200
Τοποθεσία: Ηράκλειο Κρήτης

Re: New Kid on the Club

Δημοσίευση από Ducatista JR. »

cronos έγραψε:Αν θες να έχεις αξιόπιστο μηχανάκι δυστηχώς έτσι πρέπει να γίνει.Εγώ προσωπικά δεν έχω σε κανέναν εδω κάτω εμπιστοσύνη για να βάλει χέρι στο μοτέρ.Δεν ξέρω σε ποιο θέμα βρήκες εδώ μέσα τα καλά λόγια για τον μάστορα σου αλλά τα περισσότερα θέματα που τον αναφέρουν τον κράζουν.
http://www.ducatisti.gr/phpBB3/viewtopi ... =31&t=5687" onclick="window.open(this.href);return false;
- Σπύρος -

Ride or Die
Άβαταρ μέλους
Ducatista JR.
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 109
Εγγραφή: Παρ 14 Φεβ 2020, 14:27
Gender: Male
Bike: Monster 750
Other: SYM Joyride200
Τοποθεσία: Ηράκλειο Κρήτης

Re: New Kid on the Club

Δημοσίευση από Ducatista JR. »

mighty_mike έγραψε:Καλημερα και καλο μήνα κ απο μενα..
Εχω περάσει κι εγω απο μερικους μαστόρους εδω στο Ηράκλειο.
Τωρα την παω αθήνα για σέρβις. Τα έξοδά μου, να παμε κ να ερθουμε μαζι με τη μηχανη στο καράβι και τα έξοδα σέρβις στην Αθήνα, ήταν το ποσο που έδινα εδω μόνο για το σέρβις. Συν ότι δεν έπαιρνα αυτο που έπρεπε. Αλλά πάντα το καταλαβαίνεις όταν αλλάζεις μάστορα, και βλέπεις τη διαφορά στο μηχανάκι σου.

Κατά τη γνώμη μου, οι μάστορες στη Κρητη, εξουσιοδοτημένοι και μη, θα πρέπει να αλλάξουν νοοτροπία, και να σταματήσουν να χρεώνουν με το στυλ, α εχεις ντουκάτι. Συν να γίνουν πιο γρήγοροι. Σκαω το πρωι πειραια, αγήνω τη μηχανη για σερβις, κανω τον τουριστα στην Αθήνα κ βγάζω σελφις με τον παρθενωνα, και το απόγευμα ειναι η μηχανή έτοιμη κ μπαινω καράβι παλι.
1 μέρα. Ουτε μερα. Τα ανταλλακτικα δεν ειναι δυσευρετα, αλλα ουτε τα παραγγέλνουν απο τη Μαγνέτι-Μαρελλι...

Δε γραφω αλλα γιατι πηρα φορα.

Κανονοσε με τον Γιωργο για καφε@giorgos_tzaga να βρουμε τον Crono στο Ρεθυμνο να τα πουμε απο κοντα.
Καλησπέρα και καλό μήνα. Συμφωνώ μαζί σου και γι 'αυτό δέχομαι συμβουλές - υποδείξεις, αργότερα το απόγευμα θα τηλεφωνήσω στον Γιώργο να κανονίσουμε για Τρίτη(λέγαμε για αύριο αλλά ξέχασα ότι είναι καθαρά Δευτέρα). Ανυπομονώ να βρεθούμε!
- Σπύρος -

Ride or Die
Άβαταρ μέλους
Ducatista JR.
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 109
Εγγραφή: Παρ 14 Φεβ 2020, 14:27
Gender: Male
Bike: Monster 750
Other: SYM Joyride200
Τοποθεσία: Ηράκλειο Κρήτης

Re: New Kid on the Club

Δημοσίευση από Ducatista JR. »

cronos έγραψε:Πάρε τηλ τον Φιλλιπάκη και πες του τι έχεις κάνει και τι χρειάζεται ακόμα το μηχανάκι να σου βγάλει μια προσφορά.Το βάζεις στο καράβι στο σενιάρει και στο στέλνει πίσω.Πολλοί κρητικοί το κάνουμε και δεν υπάρχει πρόβλημα.
Να βάλω μόνο του το μηχανάκι στο καράβι δε παίζει με τη καμία και για κανένα λόγο. Τώρα έχω μείνει τελείως άφραγκος - πλέον - και πρέπει να βρω καινούρια δουλειά μιας και είμαι - δυστυχώς - άνθρωπος του μεροκάματου(με ακριβά γούστα όπως φαίνεται...). Σε παρακαλώ κατατόπισε με για το ποιος είναι ο Φιλλιπάκης, τί να του πω και πώς να έρθω σε επαφή μαζί του. Ευχαριστώ εκ των προτέρο και Ρέθυμνο έρχομαι όποτε θές ακόμα και με το μηχανάκι σ 'αυτή την κατάσταση...
- Σπύρος -

Ride or Die
Απάντηση