ρυθμιση αναρτησης σε multistrada 1200s 2017

Όλα όσα θέλατε να μάθετε και ντρεπόσασταν να ρωτήσετε...

Συντονιστής: sue

Απάντηση
Drcoolio
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Τρί 19 Αύγ 2014, 22:51
Gender: Male

ρυθμιση αναρτησης σε multistrada 1200s 2017

Δημοσίευση από Drcoolio »

Καλημερα σας,εχω ενα multistrada 1200s του 2017 και εχει "χασει" τις ρυθμισεις της ,με καποιο τροπο,η ηλεκτρονικη αναρτηση,συμφωνα με την αντιπροσωπια που το κρατησε 50 μερες για να βρει τι εχει η αναρτηση.Μου το ρυθμισανε κατα 80% σωστα αλλα απο οτι φαινεται πρεπει να βγαλω μονος μου ακρη.Ξερει κανεις πως ρυθμιζεται η ηλεκτρονικη αναρτηση?(εννοώ εκτος απο προφορτηση και αποσβεση και ποιες ειναι οι σωστες τιμες και για τα δυο)
Ευχαριστω εκ των προτερων
ntaistavros
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τρί 01 Αύγ 2017, 23:53
Gender: Male

Re: ρυθμιση αναρτησης σε multistrada 1200s 2017

Δημοσίευση από ntaistavros »

Τι προβλημα ειχε αρχικα η αναρτηση?
Άβαταρ μέλους
HackmaN
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 4583
Εγγραφή: Κυρ 26 Φεβ 2012, 17:21
Gender: Male
Other: 1098

Re: ρυθμιση αναρτησης σε multistrada 1200s 2017

Δημοσίευση από HackmaN »

Πρόβλημα στον εγκέφαλο της ανάρτησης;
Εικόνα
HackmaN 88
749s < HM Evo SP < Streetfighter S
Drcoolio
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Τρί 19 Αύγ 2014, 22:51
Gender: Male

Re: ρυθμιση αναρτησης σε multistrada 1200s 2017

Δημοσίευση από Drcoolio »

Αρχικά δεν δούλευε σωστά η ανάρτηση,σε μια βόλτα κιόλας με «έβγαλε» εκτός πορείας η μηχανή για πρώτη φορά σε στροφή,άλλαξα και λάστιχα μήπως αυτό ήταν το πρόβλημα και βυθιζόταν το πίσω μέρος σαν «τραμπάλα».
Την πήγα στην αντιπροσωπεία στην Πάτρα .την τέσταρε και ο μηχανικός και διαπίστωσε και αυτός το πρόβλημα,ανοίξαμε το αμορτισέρ μην έχει χάσει λάδια αλλά όλα καλά εκεί ,μετά ελέγχθηκε το ηλεκτρονικό κομμάτι αλλά δεν έβγαζε κάποιο λάθος στο διαγνωστικό και η διάγνωση ήταν ότι έχει χάσει τις ρυθμίσεις της η ανάρτηση .
Σε επικοινωνία με τους τεχνικούς της Αθήνας έγιναν κάποιες ρυθμίσεις και όντως βελτιώθηκε πολύ η κατάσταση,όμως θέλω να την σκληρύνει και όταν αυξάνω την προφορτηση χοροπηδάει το πίσω μέρος κοντά στο όριο σε στροφή.
Για αυτό ρωτάω αν ξέρει κάποιος πως ρυθμίζεται η απόσβεση ώστε να την φέρω όπως ήταν αρχικά
Άβαταρ μέλους
HackmaN
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 4583
Εγγραφή: Κυρ 26 Φεβ 2012, 17:21
Gender: Male
Other: 1098

Re: ρυθμιση αναρτησης σε multistrada 1200s 2017

Δημοσίευση από HackmaN »

Bασικά αυτό θέλει το manual προφανώς για να φτιάξεις μια custom ρύθμιση στα μέτρα σου.
Εικόνα
HackmaN 88
749s < HM Evo SP < Streetfighter S
Απάντηση