Κοψιμο Πιττας 2009

Οι συναντήσεις, οι βόλτες, τα ταξίδια μας...

Συντονιστής: sue

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
vasilis kalavrita
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 533
Εγγραφή: Κυρ 21 Σεπ 2008, 10:49
Gender: Male
Bike: 888
Other: 1098 s

Κοψιμο Πιττας 2009

Δημοσίευση από vasilis kalavrita »

Ετσι ν αλλαξη κ λιγο η διαθεση μας μερες γιορτινες-χαρας κ αγαπης δεν ξεκιναμε να κανονισουμε που-ποτε-πως κ αλλες λεπτομερειες για ενα μαζεμα με κοψιμο πιττας?Ας πει ο καθ ενας την ιδεα του κ το προχωραμε αναλογως!Κ ξεκιναω................σαν ημερομηνια σκεφτομαι αναμεσα 23 Ιανουαριου ημερα Παρασκευη η 30 επισης παρασκευη!Μην καλοκαιριαση κιολας κ την κοψουμε στην παραλια!Λεω τις ημερομηνιες αυτες διοτι στο μυαλο μου εχω μια συναντηση στα Καλαβρυτα μιας κ τοτε εχη σιγουρα χιονι!Τωρα απο μια γρηγορη ματια σε δωματια το δικλινο απο 70-250-300 αναλογα με το αν εχη τζακι,θεα κλπ!Υπαρχη κ για 4 ατομα με τζακι με 270!Αναλογως συμμετοχων κ αν τρεξη η ιδεα θα κανονισω να ναι μαζι οσοι γινεται περισσοτεροι!Εννοω στο ιδιο ξενοδοχειο η ξενωνα!Ολα μεσα στην πολη ειναι δεν χρειαζεται οδηγημα!Καπιοι ισως θελουν να ερθουν με την οικογενοια τους,υπαρχουν δραστηριοτητες οπως ο οδοντωτος βολτα μεχρι το Διακοπτο,βολτα στην Ζαχλωρου,Μεγα Σπηλαιο,Πλανητερο,Σπηλαια λιμνων,Αγια Λαυρα κ προπαντος το Χιονοδρομικο ανοικτο σιγουρα εκεινη την εποχη!Υπαρχουν κ οι γνωριμιες για ομαδικα μαθηματα σκι-σανιδας για τους τολμηρους μ ελαχιστο κοστος!Εχω κ καποια ιδεα οπως εχω πη στο παρελθον για καποιο ΄΄αγωνα΄΄με snowmobile αλλα θα εξαρτηθη απ το αν θα υλοποιηθη η μαζωξη κ συγχρονως θα το κανονιζω!Κοψιμο πιττας το Σαββατο το βραδυ να ναι ολοι μιας κ αλλοι ισως ερθουν απο Παρασκευη!Γινεται κ Κυριακη μεσημερι για καποιους αν θελουν ν ανεβουν σαν μονοημερη εκδρομη,αρκει να μην βιαζονται να φυγουν οι υπολοιποι λογω κινησης στην εθνικη γρηγορα!Επισης απο εστιατορια μπορω να κλεισω τα γευματα να ναι ολοι μαζι η να σας προτεινω που θελη να φαη ο καθ ενας!Ενα μεγαλο τραπεζι τετοιες μερες δεν βρισκεται ευκολα!Κ οταν λεω να κλεισω τα γευματα δεν ειναι με το κεφαλι-απλα να υπαρχη τραπεζι σε συγκεκριμενη ωρα!Εγω βαζω την πιττα κ βεβαια ενα καλο δωρο στον τυχερο με το φλουρι!Αν γινη αγωνας τοτε κανουμε μια απονομη κ αν υπαρχη μαγαζη που θελη να κανη προσφορα δεκτη!Εχω την ακρη να φτιαξω 3 κυππελα!Αυτο ομως θα εξαρτηθη απ τις συμμετοχες,δεν μπορω να κανονισω αν δεν ξερω ποσοι θα ερθουν (αν γινη λεμε παντα)!Το Σαββατο το βραδυ υπαρχη dj κ μουσικη απο το χθες μεχρι το σημερα!Θα θυμηθουν οι παλιοι κ θα μαθουν οι καινουργιοι!Αλλα κ ελληνικα,απαραιτητα εδω,συγχωρεστεμαι!Το χω συζητηση κ με φιλο απο δω στο παρελθον αλλα μετα τις τελευταιες ανακατοσουριτσες ειπα να το γραψω μονος μου!Ισως κ μια τριβη μεταξυ μας περισσοτερο απο μια μπυρα η μια βολτα κανη καλο!Αυτα εχω στο νου μου σαν ιδεα,με τιμη-σεβασμο σ ολους!Επισης κατι πολυ σοβαρο αλλα πρεπη να το ξεκαθαρισω απ την μερια μου-Τ οτι εχω μαγαζη κ κανονιζω κατι τετοιο δεν σημαινη οτι θα κονομησω απο μια κοινοτητα-Δοξα το θεο τα χω καταφερη μεχρι τωρα!Η σκεψη μου ειναι ατοφια,κ απλα συνδυασα στο μυαλο μου,πιττα,χιονια,κλιμα της εποχης κ ενα μαζεμα για μια τριβη μεταξυ μας πιο ουσιαστικη!Κ τ οτι καπιοι μπωρουν να ερθουν με τις οικογενειες τους να χαρουν ειναι κατι! :thanks:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Duced
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2532
Εγγραφή: Σάβ 22 Μαρ 2008, 02:46
Gender: Male
Bike: 999R
Other: Adv 950

Re: Κοψιμο Πιττας 2009

Δημοσίευση από Duced »

Eισαι special!!!!!!!!

Ειμαι μεσα με παιδια, σκυλια, κουμπαρες :whistling:
Μ9Ν9Λ9Σ

Objects in mirrors are Jap bikes
Άβαταρ μέλους
mostro620
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 4056
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 14:58

Re: Κοψιμο Πιττας 2009

Δημοσίευση από mostro620 »

Βασίλη καλημέρα!

Γνωριζόμαστε πολύ λίγο καιρό και απο κοντά τα έχουμε πει μόνο μια φορά στο μαγαζί σου.

Ενα μεγάλο μπράβο για τις ιδέες σου (αυτήν και για τα παιδάκια), για την διάθεση σου να προσφέρεις και να οργανώσεις πράγματα.

Μπράβο που βγαίνεις μπροστά :thumbsup:
Αλέξανδρος
Άβαταρ μέλους
vasilis kalavrita
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 533
Εγγραφή: Κυρ 21 Σεπ 2008, 10:49
Gender: Male
Bike: 888
Other: 1098 s

Re: Κοψιμο Πιττας 2009

Δημοσίευση από vasilis kalavrita »

Duced έγραψε:Eισαι special!!!!!!!!

Ειμαι μεσα με παιδια, σκυλια, κουμπαρες :whistling:
Kουμπαρα οπωσδηποτε ειμαι ανυπαντρος,παιδια επισης γιατι εχω προσωπικη συμφωνια με τα 2 αγγελακια για ελκηθρο!Οποτε εσυ δεν την γλυτωνης! :bop2:
Εικόνα
kompimen

Re: Κοψιμο Πιττας 2009

Δημοσίευση από kompimen »

μπράβο βασίλη, κάτι ανάλογο κάνουμε και εμείς εδώ στην κρήτη!!!!!
:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
Άβαταρ μέλους
DESMOMAN
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2392
Εγγραφή: Τετ 02 Απρ 2008, 01:01
Gender: Male
Bike: 1098 Tri-Colore
Other: ST4S

Re: Κοψιμο Πιττας 2009

Δημοσίευση από DESMOMAN »

091920062338422458.jpg
ερχομαι...
Άβαταρ μέλους
TK Alice
Desmo Member
Desmo Member
Δημοσιεύσεις: 1100
Εγγραφή: Πέμ 03 Απρ 2008, 00:28
Gender: Male
Bike: Monster 695
Other: Aprilia Tuono 50
Τοποθεσία: Γλυφάδα

Re: Κοψιμο Πιττας 2009

Δημοσίευση από TK Alice »

:run: :))
The World is Speeding as my Right Hand Takes Alice into Wonderland
When in doubt...GAS THE MATHAFUCKA!!!!

Η ΠΟΥΤ.... ΚΑΙ ΑΝ ΚΡΥΦΤΕΙ Η ΧΑΡΑ ΔΕΝ ΤΗΝ ΑΦΗΝΕΙ
Gospadi Mamachka!
Εικόνα
panosduc

Re: Κοψιμο Πιττας 2009

Δημοσίευση από panosduc »

παλι ΜΑΓΚΑ!!! θα σε πω. :thumbsup: μεσα
ΚΑΓΚΕΛΑΡΙΟΣ
Almost Ducatista
Almost Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1385
Εγγραφή: Τετ 02 Απρ 2008, 00:37
Gender: Male
Other: Κ1200S - F800s
Τοποθεσία: ΠΕΙΡΑΙΑΣ

Re: Κοψιμο Πιττας 2009

Δημοσίευση από ΚΑΓΚΕΛΑΡΙΟΣ »

με κλειστα ματια.Εξαλλου ειμαι απο κατω στο Διακοφτο.
ONCE BMW RIDER
ALWAYS BMW RIDER
Desmopower

Re: Κοψιμο Πιττας 2009

Δημοσίευση από Desmopower »

Αλλη μια ωραια ιδεα....εγω ειμαι μεσα...αρκει να μην δουλευω :shock: ....θα τσεκαρω τα ρεπα μου και θα ενημερωσω....
Χιονια παντου.... :hibye:
Άβαταρ μέλους
vasilis kalavrita
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 533
Εγγραφή: Κυρ 21 Σεπ 2008, 10:49
Gender: Male
Bike: 888
Other: 1098 s

Re: Κοψιμο Πιττας 2009

Δημοσίευση από vasilis kalavrita »

Desmopower έγραψε:Αλλη μια ωραια ιδεα....εγω ειμαι μεσα...αρκει να μην δουλευω :shock: ....θα τσεκαρω τα ρεπα μου και θα ενημερωσω....
Χιονια παντου.... :hibye:
Ωραια,θα περιμενω κ θα κανονισουμε μια απ τις 2 ημερομηνιες!Μετα θα πρεπει να δουμε ποιος θα ναι απο Παρασκευη,ποιος απο Σαββατο για να κλεισω τα δωματια!Θα δουμε ομως κ συμμετοχες! :hibye:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
kojak
Desmo Member
Desmo Member
Δημοσιεύσεις: 1022
Εγγραφή: Κυρ 19 Οκτ 2008, 03:38
Gender: Male
Bike: Multistrada 1000S
Other: s2r800,Vespa T5 150
Τοποθεσία: Πάτρα

Re: Κοψιμο Πιττας 2009

Δημοσίευση από kojak »

Σούπερ η ιδέα σου billy. Εγώ από την μεριά μου, μπορώ να να δώσω στον μάστορά μου στο μαγαζί (έχω χρυσοχοείο-δεν κάνω διαφήμηση παιδιά μην παρεξηγηθώ) παραγγελία και να φτιάξει ένα ασημένιο χειροποίητο "ducatisti.gr" ('η κάτι τέτοιο) για τον λαιμό ή για τα κλειδιά, σαν δώρο για τον τυχερό της πίτας. Ρίξτε ιδέες.
Αυτά. :wsmile:
Όχι φίλε μου, δεν είναι αυτό που "κοπανάει".
Αλλά αυτό θα είναι το επόμενο...

---Βασίλης---
Άβαταρ μέλους
DESMOMAN
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2392
Εγγραφή: Τετ 02 Απρ 2008, 01:01
Gender: Male
Bike: 1098 Tri-Colore
Other: ST4S

Re: Κοψιμο Πιττας 2009

Δημοσίευση από DESMOMAN »

kojak έγραψε:Σούπερ η ιδέα σου billy. Εγώ από την μεριά μου, μπορώ να να δώσω στον μάστορά μου στο μαγαζί (έχω χρυσοχοείο-δεν κάνω διαφήμηση παιδιά μην παρεξηγηθώ) παραγγελία και να φτιάξει ένα ασημένιο χειροποίητο "ducatisti.gr" ('η κάτι τέτοιο) για τον λαιμό ή για τα κλειδιά, σαν δώρο για τον τυχερό της πίτας. Ρίξτε ιδέες.
Αυτά. :wsmile:
:shock: :thumbsup:
Άβαταρ μέλους
vasilis kalavrita
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 533
Εγγραφή: Κυρ 21 Σεπ 2008, 10:49
Gender: Male
Bike: 888
Other: 1098 s

Re: Κοψιμο Πιττας 2009

Δημοσίευση από vasilis kalavrita »

Πολυ καλυτερο!Απλα κατι τελευταιο για τυχον χαζοπαρεξηγησεις!Εγω οταν ξεκινησα αυτο το ποστ λεω στην αρχη-η ιδεα μου ειναι αυτη γι αυτο κ γι αυτον τον λογο!Σημαινη οτι καποιος για καποια αλλη ιδεα σε αλλον τοπο-χρονο κλπ,δεκτη απ ολους κ συζηταμε!Απλα να μην φανταστη κανης-τιποτα! :shy1:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
bros400pgm
Ducatista
Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1506
Εγγραφή: Κυρ 10 Αύγ 2008, 10:15
Gender: Male
Other: APRILIA SXV 5.5
Τοποθεσία: PATRA

Re: Κοψιμο Πιττας 2009

Δημοσίευση από bros400pgm »

vasilis kalavrita έγραψε:Πολυ καλυτερο!Απλα κατι τελευταιο για τυχον χαζοπαρεξηγησεις!Εγω οταν ξεκινησα αυτο το ποστ λεω στην αρχη-η ιδεα μου ειναι αυτη γι αυτο κ γι αυτον τον λογο!Σημαινη οτι καποιος για καποια αλλη ιδεα σε αλλον τοπο-χρονο κλπ,δεκτη απ ολους κ συζηταμε!Απλα να μην φανταστη κανης-τιποτα! :shy1:
Ναι ρε, το καταλαβαμε οτι ειναι δυσκολες οι εποχες, πρεπει να βγει κανα εξτρα φραγκο, να ταισουμε την οικογενεια....... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Ξεκολα ρε.........Πολυ καλη ιδεα :thumbsup: :thumbsup:
RSV MILLE FACTORY RULESSSSSSSSSSSSSSS
Άβαταρ μέλους
kojak
Desmo Member
Desmo Member
Δημοσιεύσεις: 1022
Εγγραφή: Κυρ 19 Οκτ 2008, 03:38
Gender: Male
Bike: Multistrada 1000S
Other: s2r800,Vespa T5 150
Τοποθεσία: Πάτρα

Re: Κοψιμο Πιττας 2009

Δημοσίευση από kojak »

Εγώ το προσφέρω σαν έξτρα δώρο έτσι για το καλό του χρόνου. Για εμένα δεν είναι δα και τόσο δύσκολο να το δώσω.
Βασίλη οι ιδέες σου είναι πολύ καλές και δεν νομίζω ότι κάποιος 8α παρεξηγήσει την κίνησή σου. Εξάλου όλοι θέλουμε να έρθουμε σε ένα μαγαζί που θα μας προσέξει ο ιδιοκτήτης και δεν θα πιούμε τίποτα "μολότοφ" (είναι και επίκαιρο) και που θα υπάρχει κ μία κοινή συνησταμένη = Ducati.
Αυτά. :)) :)) :))
Όχι φίλε μου, δεν είναι αυτό που "κοπανάει".
Αλλά αυτό θα είναι το επόμενο...

---Βασίλης---
Άβαταρ μέλους
dagger moon
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 5139
Εγγραφή: Τρί 26 Αύγ 2008, 22:41
Gender: Female
Other: Aprilia-Pegaso 650ie
Τοποθεσία: Δυο ρόδες ρε !!!!!!!!!!!!!!!

Re: Κοψιμο Πιττας 2009

Δημοσίευση από dagger moon »

Μεσα κι εγώ μετά του συζύγου σίγουρα ....

κουμπάρα δεν έχω .... μόνο εναν μικρό 13 χρονο θα πάρω μαζί μου .... αν θέλει να έρθει βεβαια.
την τρέλα μου ... όσο και να πάλεψαν να μου την στερήσουν και όσο θα παλέψουν δεν μπορούν να μου την αφαιρέσουν...μόνο αυτήν έχω και αυτήν υπερασπίζομαι...
Άβαταρ μέλους
lord
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 81
Εγγραφή: Σάβ 06 Δεκ 2008, 03:14
Gender: Male
Other: Aprilia Tuono 08
Τοποθεσία: ΠΑΤΡΑ

Re: Κοψιμο Πιττας 2009

Δημοσίευση από lord »

πολυ καλη ιδεα......
alximistis
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 155
Εγγραφή: Παρ 04 Ιούλ 2008, 15:52
Gender: Male
Bike: Multistrada 1100S

Re: Κοψιμο Πιττας 2009

Δημοσίευση από alximistis »

Υπέροχη ιδέα! Ακούγεται θαυμάσιο. Εγώ έχω σπίτι στην Τέμενη Αιγίου κι επειδή είμαι πολύ στριμωγμένος οικονομικά δεν θα μείνω στο ξενοδοχείο αλλά θα έχω ως βάση διαμονής το σπιτάκι μου. Φαντάζομαι δεν υπάρχει πρόβλημα με αυτό. Κανονίστε το φιξάρετε το και είμεθα μέσα. :)
Άβαταρ μέλους
vasilis kalavrita
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 533
Εγγραφή: Κυρ 21 Σεπ 2008, 10:49
Gender: Male
Bike: 888
Other: 1098 s

Re: Κοψιμο Πιττας 2009

Δημοσίευση από vasilis kalavrita »

Επαναφερω το θεμα απλα να δουμε αν υπαρχη ενδιαφερον σαν εκδηλωση κ μετα αν υπαρχουν συμμετοχες για την προταση μου!Λοιπον λεω για το τελευταιο Σαβ-κυριακο του Ιανουαριου 30 Παρασκευη,31 Σαββατο!Τα δωματια ξεκιναν απ τα 80ε περιπου μεχρι οσο θελη ο καθ ενας!Τζακι,θεα,αναλογα!Υπαρχουν κ μεζονεττες για 4 ατομα ( κ 5 στον καναπε) με 240ε αλλα με τζακι κ λοιπα!Τελος προτινω ληξη συμμετοχων μεχρι 19 Ιανουαριου Δευτερα ωστε να χω τον χρονο να κλεισω γιατι τετοια εποχη ειναι δυσκολο την τελευταια στιγμη ΑΛΛΑ οχι ακατορθωτο αν καποιος τ αποφασιση τελευταια στιγμη! :hibye:
Εικόνα
Απάντηση