Η Γνώμη μου για ενα συνεργείο της Πατρας.......

Εμπειριες απο την πιατσα...
kostakisSs
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 91
Εγγραφή: Δευ 30 Νοέμ 2009, 21:39
Gender: Male
Bike: Monster 620
Other: YAMAHA SRX

Η Γνώμη μου για ενα συνεργείο της Πατρας.......

Δημοσίευση από kostakisSs »

Γενικά οκ.. Προσωπικά έχω θέμα με το συγκεκριμένο συνεργείο και θεωρώ ότι είναι μια απάτη.
1. Πάω την μηχανή με καινούρια αλυσίδα και γρανάζια και για την αλλαγή τους και μόνο πλήρωσα 60ευρώ!
2. Πάω με λάδια και φίλτρο μάρκας (hilfitro) δεν θυμάμαι ακριβώς αλλά το είδα και σε ένα DIY εδώ μέσα, τεσπα σας αφιερώνω την απάντηση του Σταμάτη (?!)
-Εγώ αυτό το φίλτρο δεν το βάζω σε Ducati. Aν θες πήγαινε πάρε ένα από πάνω ή βάλτο εσύ… Φυσικά έφυγα όπως ήμουν και τα άλλαξα μόνος μου..
3. Του λέω ρε συ μιας και το πήρα μεταχειρισμένο να στο αφήσω λίγο να το κοιτάξεις… Απάντηση χωρίς να το ακούσει καν…> Βλέπεις αυτή την βίδα, για να μην έχει πειραχτεί το μηχανάκι δεν έχει ρυθμιστεί ποτέ! Να υπολογίζεις ένα 200αρι μόνο ανταλλακτικά!
4. Παίρνω μονόσελο το βλέπει –Είχα εγω εδώ καλυτερο.
5. Στραβώνει ο λεβιές του φρένου >>> Πάρε καινούριο
6. Στραβώνει ο λεβιές του συμπλέκτη>>> Πάρε καινούριο
7. Στραβώνει το σταντ>>>> Πάρε καινούριο
8. Σπάει η βάση του ποδιού η αριστερή >>>Πάρε καινούρια
ΤΙΜΗ ΑΓΟΡΑΣ ΜΑΝΕΤΑΣ ΣΥΜΠΛΕΚΤΗ ΣΤΗΝ ΠΑΤΡΑ 75ευρω
ΤΙΜΗ ΑΓΟΡΑΣ ΜΑΝΕΤΑΣ ΣΥΜΠΛΕΚΤΗ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ 35- 40ευρω
Αγορά βίδας για το κοντερ : Δεν υπάρχει αυτό που ζητάς
Αγορά Βάσεων για μονοσελο >>> Ήθελαν να παρω 2 δεξιες και 2 αριστερες!
Αγορά βίδας σταντ >>> έπρεπε να πάρω 2
Και άλλες τέτοιες φάσεις…

Σήμερα είχα την χαρά να επισκεφτώ το συνεργείο του Στέλιου Φιλλιπάκη στην Αθήνα όπου βάση νέων τεχνικών και πυρηνικής τεχνολογίας που δεν κατέχουν στην πάτρα,
Μπορούν να ισιώσουν τους λεβιέδες
Με ανωτέρου επιπέδου συγκολλήσεις και τεχνικές που αξιοποιήθηκαν στο CERN που δεν έχουν στην πάτρα μπορούν να κολλήσουν την βάση!
Όταν δε τους είπα ότι χρειάζομαι δίσκους συμπλέκτη μου είπαν άσε να το κοιτάξουμε γιατί μπορεί να το σώσουμε και να μην αλλάξεις ακόμα! Άκου να δεις ρε οι ηλι%#@θιοι! Να σκέπτονται ποσά θα πληρώσω.. Άκου εκεί…
Τι γύφτοι ρε σεις εδώ στην Αθηνα? Παω ρε στην Πατρα για service που οι ανθρωποι ξέρουν την δουλεία τους και είναι μάστορες (Πάρε καινουριο-καινουριο-καινουριο-καινουριο)
Άβαταρ μέλους
Since1970
Desmo Member
Desmo Member
Δημοσιεύσεις: 1098
Εγγραφή: Πέμ 07 Ιαν 2010, 09:56

Re: Η Γνώμη μου για το (χαλια) συνεργείο της Πατρας.......

Δημοσίευση από Since1970 »

Η αντιπροσωπεία τι άποψη νάχει άραγε ?

By the way γιατί η αντιπροσωπεία ακούγεται ότι στέλνει τα μηχανάκια σε μερικά και συγκεκριμένα εξουσιοδοτημένα συνεργεία, αγνοώντας κάποια άλλα ?
Άβαταρ μέλους
παρασχος ρεπανας
Desmo Member
Desmo Member
Δημοσιεύσεις: 1124
Εγγραφή: Σάβ 24 Ιαν 2009, 12:42
Gender: Male
Bike: Multistrada 1100S
Other: αλλη..???
Τοποθεσία: ΡΟΔΟΣ..!!!!!

Re: Η Γνώμη μου για το (χαλια) συνεργείο της Πατρας.......

Δημοσίευση από παρασχος ρεπανας »

Since1970 έγραψε:Η αντιπροσωπεία τι άποψη νάχει άραγε ?

By the way γιατί η αντιπροσωπεία ακούγεται ότι στέλνει τα μηχανάκια σε μερικά και συγκεκριμένα εξουσιοδοτημένα συνεργεία, αγνοώντας κάποια άλλα ?
και που να δεις οτι στελνει σε μη εξουσιοδοτημενα ειδικα σε 2 περιπτωσεις που ξερω πολυ κρααααα ρε παιδι μου..............
ΙΔΟΥ Η ΡΟΔΟΣ... ΙΔΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΠΗΔΗΜΑ..!!!!
kostakisSs
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 91
Εγγραφή: Δευ 30 Νοέμ 2009, 21:39
Gender: Male
Bike: Monster 620
Other: YAMAHA SRX

Re: Η Γνώμη μου για το (χαλια) συνεργείο της Πατρας.......

Δημοσίευση από kostakisSs »

Since1970 έγραψε:Η αντιπροσωπεία τι άποψη νάχει άραγε ?
Οτι εγραψα εδω τα ειπα και στην αντιπροσωπια στην αθηνα.. η απαντηση ηταν

Ποιος ο Σαρελας? δεν το πιστευω κτλ...
Άβαταρ μέλους
Thodoris
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 802
Εγγραφή: Σάβ 24 Απρ 2010, 20:00
Gender: Male
Τοποθεσία: Πατρα

Re: Η Γνώμη μου για το (χαλια) συνεργείο της Πατρας.......

Δημοσίευση από Thodoris »

Καλα γενικα οι πατρινοι ειμαστε χρονια μπροστα...για αυτο τα παρατησα και μετακομισα!!!
Νext time πηγαινε το σε αυτον πισω απο την veso mare. Ειναι ταλεντο και καλο παιδι.Δεν θυμαμαι το ονομα του αλλα ειναι πολυ ψαγμενος.Ειναι σε αναπιρικο καριτσακι βεβαια απο στουκι με 748/9 στο γαλαξειδι αλλα δεν το βαζει κατω και δεν παραταει τα ducatiκα με τιποτα.Μαρινεζης νομιζω λεγεται....
Ειμαι αλητης εγω....εχω μηχανη!
Άβαταρ μέλους
AchiRooster
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 380
Εγγραφή: Τετ 01 Ιούλ 2009, 11:06
Gender: Male
Other: RSV4 aPRC

Re: Η Γνώμη μου για το (χαλια) συνεργείο της Πατρας.......

Δημοσίευση από AchiRooster »

Apo oti akousa o kato (mihanikos) den ehi shesi me to pano, diladi o Sarelas den ine to afentiko tou Stamati. Xeri kanis?
Episis, sintoma tha sas po kai ego gia ton pano ti kalo paidi ine...............
Άβαταρ μέλους
markous
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 3390
Εγγραφή: Σάβ 28 Ιουν 2008, 01:29
Gender: Male
Bike: 999
Other: το Τέρας

Re: Η Γνώμη μου για το (χαλια) συνεργείο της Πατρας.......

Δημοσίευση από markous »

ξερω τον σταματη προσωπικα και το συνεργιο του.
η δουλεια του για μενα ειναι αψογη οπως και η αντιμετωπιση του στους πελατες.
ας μιλησουν και οι πατρινοι.
και τελος χαρακτηρισμοι τετοιου ειδους για επαγγελματιες θα πρεπει να αποφευγονται
joe strummer- the future is unwritten

καλο ταξιδι φιλε.........

member of pastitsada racing team
Άβαταρ μέλους
Desmo
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 79
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 14:46
Gender: Male
Bike: 749S
Other: Monster 695
Τοποθεσία: Κόρινθος

Re: Η Γνώμη μου για ενα συνεργείο της Πατρας.......

Δημοσίευση από Desmo »

Τον Σταμάτη τον γνωρίζω τα τελευταία 2 χρόνια που πηγαίνω και τα δυο ducati για service στην Πάτρα. Είναι άψογος στη δουλειά του και πάντα έχει να προτείνει το καλύτερο για την μοτοσυκλέτα και τον πελάτη του. Επίσης είναι πολύ εξυπηρετικός και πολύ καλός επαγγελματίας. Χαρακτηριστικό παράδειγμα, όταν στο track day του DOC στα Μέγαρα έμεινα από τακάκια, ο Σταμάτης έτυχε να είναι εκεί και βρήκε τρόπο να έρθουν ανταλακτικά από την Πάτρα και μου τα άλλαξε στην πίστα.
Προσωπική πάντα αλλά πραγματική εμπειρία από τον συγκεκριμένο μηχανικό.
Παντελής
kostakisSs
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 91
Εγγραφή: Δευ 30 Νοέμ 2009, 21:39
Gender: Male
Bike: Monster 620
Other: YAMAHA SRX

Re: Η Γνώμη μου για ενα συνεργείο της Πατρας.......

Δημοσίευση από kostakisSs »

Ο επαγγελματιας κρινετε απο την δουλεια του και εγω αναφερα παραδειγματα... Για μενα ας πουμε το οτι σου αλλαξε τακακια δεν μου λεει κατι.. Και γενικα δεν εκρινα την εμπειρια του και την τεχνη του αυτο που με πειραξε ειναι το πτι δεν σκεφτεται τον πελατη και τι αυτος πληρωνει.. Και αν εισαι φοιτητης και την συντηρεις αποκλειστικα με το χαρτζιλικι σου το οτι 8ελει 60ε για να σου κανει την ιδια (περασμα αλυσιδας) δουλεια που ο ιωαννου στην κανει τσαμπα εχει διαφορα... Το οτι χωρις να ακουσει την μηχανη σου θελει 200ε ανταλλακτικα ειναι ενα θεμα...

Η ειρωνια ειναι η εξης:

στην αθηνα χρησιμοποιω το golf μου το οποιο το κατεβαζω αποκλειστικα στον ΛΑΤΣΗ στην Πατρα
στην πατρα χρησιμοποιω το τερατακι το οποιο θα αναιβαζω αθηνα για service... Αν και τα περισσοτερα τα καν μονος μου :p
Άβαταρ μέλους
DESMOMAN
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2392
Εγγραφή: Τετ 02 Απρ 2008, 01:01
Gender: Male
Bike: 1098 Tri-Colore
Other: ST4S

Re: Η Γνώμη μου για ενα συνεργείο της Πατρας.......

Δημοσίευση από DESMOMAN »

αν δεν σου κανει το συγκεκριμενο συνεργειο μην ξαναπας. :hibye:
Άβαταρ μέλους
ASLAN
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 3137
Εγγραφή: Πέμ 12 Ιουν 2008, 22:55
Gender: Male
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη .

Re: Η Γνώμη μου για ενα συνεργείο της Πατρας.......

Δημοσίευση από ASLAN »

kostakisSs έγραψε:Γενικά οκ.. Προσωπικά έχω θέμα με το συγκεκριμένο συνεργείο και θεωρώ ότι είναι μια απάτη.
1. Πάω την μηχανή με καινούρια αλυσίδα και γρανάζια και για την αλλαγή τους και μόνο πλήρωσα 60ευρώ!
2. Πάω με λάδια και φίλτρο μάρκας (hilfitro) δεν θυμάμαι ακριβώς αλλά το είδα και σε ένα DIY εδώ μέσα, τεσπα σας αφιερώνω την απάντηση του Σταμάτη (?!)
-Εγώ αυτό το φίλτρο δεν το βάζω σε Ducati. Aν θες πήγαινε πάρε ένα από πάνω ή βάλτο εσύ… Φυσικά έφυγα όπως ήμουν και τα άλλαξα μόνος μου..
3. Του λέω ρε συ μιας και το πήρα μεταχειρισμένο να στο αφήσω λίγο να το κοιτάξεις… Απάντηση χωρίς να το ακούσει καν…> Βλέπεις αυτή την βίδα, για να μην έχει πειραχτεί το μηχανάκι δεν έχει ρυθμιστεί ποτέ! Να υπολογίζεις ένα 200αρι μόνο ανταλλακτικά!
4. Παίρνω μονόσελο το βλέπει –Είχα εγω εδώ καλυτερο.
5. Στραβώνει ο λεβιές του φρένου >>> Πάρε καινούριο
6. Στραβώνει ο λεβιές του συμπλέκτη>>> Πάρε καινούριο
7. Στραβώνει το σταντ>>>> Πάρε καινούριο
8. Σπάει η βάση του ποδιού η αριστερή >>>Πάρε καινούρια
ΤΙΜΗ ΑΓΟΡΑΣ ΜΑΝΕΤΑΣ ΣΥΜΠΛΕΚΤΗ ΣΤΗΝ ΠΑΤΡΑ 75ευρω
ΤΙΜΗ ΑΓΟΡΑΣ ΜΑΝΕΤΑΣ ΣΥΜΠΛΕΚΤΗ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ 35- 40ευρω
Αγορά βίδας για το κοντερ : Δεν υπάρχει αυτό που ζητάς
Αγορά Βάσεων για μονοσελο >>> Ήθελαν να παρω 2 δεξιες και 2 αριστερες!
Αγορά βίδας σταντ >>> έπρεπε να πάρω 2
Και άλλες τέτοιες φάσεις…

Σήμερα είχα την χαρά να επισκεφτώ το συνεργείο του Στέλιου Φιλλιπάκη στην Αθήνα όπου βάση νέων τεχνικών και πυρηνικής τεχνολογίας που δεν κατέχουν στην πάτρα,
Μπορούν να ισιώσουν τους λεβιέδες
Με ανωτέρου επιπέδου συγκολλήσεις και τεχνικές που αξιοποιήθηκαν στο CERN που δεν έχουν στην πάτρα μπορούν να κολλήσουν την βάση!
Όταν δε τους είπα ότι χρειάζομαι δίσκους συμπλέκτη μου είπαν άσε να το κοιτάξουμε γιατί μπορεί να το σώσουμε και να μην αλλάξεις ακόμα! Άκου να δεις ρε οι ηλι%#@θιοι! Να σκέπτονται ποσά θα πληρώσω.. Άκου εκεί…
Τι γύφτοι ρε σεις εδώ στην Αθηνα? Παω ρε στην Πατρα για service που οι ανθρωποι ξέρουν την δουλεία τους και είναι μάστορες (Πάρε καινουριο-καινουριο-καινουριο-καινουριο)
Καλα κανεις και τα χωνεις ,μπορει να εισαι αδικος μπορει και δικαιος ,σημασια εχει οτι το δημοσιοποιεις και καλα κανουν και αυτοι που υπερασπιστηκαν τη δουλεια του συγκεκριμενου συνεργειου , αν το καναν ολοι τα συνεργεια θα ηταν πολυ καλυτερα . Γενικα παντως στα συνεργεια και ειδικα στα επισημα δε αρεσει ιδιαιτερα να κουβαλας δικα σου ανταλακτικα ,μπορει να μη σου λενε οχι ,αλλα δεν τους αρεσει ,για ευνοητους λογους.
Νίκος.
Άβαταρ μέλους
kojak
Desmo Member
Desmo Member
Δημοσιεύσεις: 1022
Εγγραφή: Κυρ 19 Οκτ 2008, 03:38
Gender: Male
Bike: Multistrada 1000S
Other: s2r800,Vespa T5 150
Τοποθεσία: Πάτρα

Re: Η Γνώμη μου για ενα συνεργείο της Πατρας.......

Δημοσίευση από kojak »

DESMOMAN έγραψε:αν δεν σου κανει το συγκεκριμενο συνεργειο μην ξαναπας. :hibye:
Το αυτό... :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

Πήγαινε αλλού. :wsmile:
Όχι φίλε μου, δεν είναι αυτό που "κοπανάει".
Αλλά αυτό θα είναι το επόμενο...

---Βασίλης---
Άβαταρ μέλους
Since1970
Desmo Member
Desmo Member
Δημοσιεύσεις: 1098
Εγγραφή: Πέμ 07 Ιαν 2010, 09:56

Re: Η Γνώμη μου για ενα συνεργείο της Πατρας.......

Δημοσίευση από Since1970 »

DESMOMAN έγραψε:αν δεν σου κανει το συγκεκριμενο συνεργειο μην ξαναπας. :hibye:

3. πράματα

1. πίσω απ΄τις εξουσιοδοτήσεις κρύβονται πάρα πολλά συμφέροντα, βασικό κριτήριο επιλογής του εξουσιοδοτημένουδεν είναι συνήθως η ικανότητα αλλά τα φράγκα
2. καλά σου λένε, πήγαινε αλλού, υπάρχουν πολλά κοροίδα σαν και σένα να πάνε εκεί για πρώτη φορά και να καλοπεράσουν, αν υποθέσουμε βεβαίως ότι αυτά που λες ισχύουν
3. μην δικάσεις καμμιά δίκη αν δεν ακούσεις και τις δυό μεριές, κάποιος αρχαίος τόπε, αλλά δεν θυμάμαι ποιός
Άβαταρ μέλους
sue
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 2554
Εγγραφή: Κυρ 13 Απρ 2008, 22:47

Re: Η Γνώμη μου για ενα συνεργείο της Πατρας.......

Δημοσίευση από sue »

Since1970 έγραψε:μην δικάσεις καμμιά δίκη αν δεν ακούσεις και τις δυό μεριές, κάποιος αρχαίος τόπε, αλλά δεν θυμάμαι ποιός
"Μηδενί δίκην δικάσεις πριν αμφοίν μύθον ακούσεις"

ρήση του αρχαίου τροιζήνιου βασιλιά Πιτθέα, πατέρα της Αίθρας και παππούς του Θησέα, που θεωρείτο αδέκαστος δικαστής
πρεπει να'σαι πολυ λερα για να κυβερνας γαλερα
Άβαταρ μέλους
johnduc
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 6922
Εγγραφή: Δευ 14 Απρ 2008, 23:19
Gender: Male
Bike: 916
Τοποθεσία: Thessalonique,Macédoine-Centrale

Re: Η Γνώμη μου για ενα συνεργείο της Πατρας.......

Δημοσίευση από johnduc »

:not: :mrgreen: :thumbsup:
Εικόνα
COMUNE DI BOLOGNA

Εικόνα
kostakisSs
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 91
Εγγραφή: Δευ 30 Νοέμ 2009, 21:39
Gender: Male
Bike: Monster 620
Other: YAMAHA SRX

Re: Η Γνώμη μου για ενα συνεργείο της Πατρας.......

Δημοσίευση από kostakisSs »

Εδω μου δινεται το βημα να πω καποια πραματα και αυτα που λεω ειναι αποκλειστικα δικη μου αποψη γνωμη και βγηκε με βαση την δικη μου επαφη με τον σταματη και την δικη μου μοτοσυκλετα.

Μπορει να μην του αρεσει η φατσα μου
μπορει να μην του αρεσει η μηχανη μου

γενικα λεω την γνωμη μου απλα ουτε δικαζω ουτε κατηγορω κανεναν..
Και φυσικα απο οτι διαβαζεις θα παω αλλου!!!
Άβαταρ μέλους
Anvas
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2165
Εγγραφή: Τρί 19 Αύγ 2008, 22:58
Gender: Male
Other: Moto Guzzi 1200sport
Τοποθεσία: Ν. Ιωνια, Αττικη
Επικοινωνία:

Re: Η Γνώμη μου για ενα συνεργείο της Πατρας.......

Δημοσίευση από Anvas »

To αλουμινιο απαξ και καμφθεί και ξαναισιώσει χάνει τις αρχικές του ιδιότητες. Μπορεί αυτό να είναι ψιλά γράμματα αλλά κάποιοι μπορεί να μη θέλουν να το ισιώσουν και καλά κάνουν. Είναι δική σου ευθύνη, να πάρεις το λεβιεδάκι με το χεράκι σου και να το ισιώσεις. Δηλαδή αν έπρεπε να το κάνεις στο δρόμο θα περίμενες οδική επειδή δεν αλλάζουν οι ταχύτητες??? :zep: :zep: Ελεος πια τι άλλο θ'ακούσω......
Αν ήμουν μηχανικός θα σου έκανα χειρότερα.... :mrgreen:

Σορρυ χωρίς παρεξήγηση, αλλά έσκασα, δεν άντεξα.... :))
Aνδρέας Β.
kostakisSs
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 91
Εγγραφή: Δευ 30 Νοέμ 2009, 21:39
Gender: Male
Bike: Monster 620
Other: YAMAHA SRX

Re: Η Γνώμη μου για ενα συνεργείο της Πατρας.......

Δημοσίευση από kostakisSs »

Φιλε μου αν δεις τι εχω κανει μονος μου πανω στην μηχανη πιθανον να καταλαβεις οτι και το λεβγιεδακι μπορω να ισιωσω και ολα αλλα το αλουμινιο σπαει και κοβεται οποτε προτιμω η να το φτιαξω σωστα η να παρω καινουριο... Εσυ σε ταξιδι κουβαλας μαζι σου ηλεκτροκολληση η οξυγονο; Μιας και η βαση που κραταει το ποδι μου ειναι σπασμενη...
Άβαταρ μέλους
valerougas
Almost Ducatista
Almost Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1271
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 18:13
Gender: Male
Bike: 848
Other: BMW S 1000 RR

Re: Η Γνώμη μου για ενα συνεργείο της Πατρας.......

Δημοσίευση από valerougas »

μαστορατζα..........μαγκαίβερ καντα ολα μονος σου ειναι τσαμπα :thumbsup: το κανω και εγω :))
ο ΣΤΑΜ ειναι μια χαρα .......μαλλον δεν του αρεσε η ολοι φαση και σε εκλασε με τον τροπο του.....
εχει προβλημα με αυτο το κοματι του πως κανουνε περα καποιον που δεν θελει να δουλεψει στο μοτορι του....ειναι και απο το νησι εκει απεναντι τι περιμενεις ........na pas allou
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος valerougas την Πέμ 08 Ιούλ 2010, 18:28, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
κουφ@λες η γερμανοι ξαναρχονται....S 1000 RR
πελάτεεεεεεες http://www.bmwriders.grΔΝΤ
Άβαταρ μέλους
Master Yoda
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 7658
Εγγραφή: Σάβ 30 Μάιος 2009, 16:47
Gender: Male
Bike: SS750

Re: Η Γνώμη μου για ενα συνεργείο της Πατρας.......

Δημοσίευση από Master Yoda »

oi αναφορες προσωπικων εμπειριων ειναι παντα χρησιμες....καλα κανεις και τις αναφερεις......απο κει και υστερα κριση εχουμε....
...Open Your Mind...

Image
Ride Safe & Often


αυτος που τον ελεγαν eksarthrosi
Άβαταρ μέλους
manibelas
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 502
Εγγραφή: Πέμ 18 Σεπ 2008, 21:23
Gender: Male
Bike: Monster 696
Other: GILERA
Τοποθεσία: Λουτρακι

Re: Η Γνώμη μου για ενα συνεργείο της Πατρας.......

Δημοσίευση από manibelas »

Master Yoda έγραψε:oi αναφορες προσωπικων εμπειριων ειναι παντα χρησιμες....καλα κανεις και τις αναφερεις......απο κει και υστερα κριση εχουμε....
Master γιωτα συμφωνω μαζι σου αλλα οχι πηγα σε αυτον το μαστορα του εδωσα αλυσιδα, γραναζι μπρος, γραναζι πισω και επειδη μου ζητησε 60 ευρω για να τα βαλει ειναι κακος μαστορας. ΕΛΕΟΣ!!!!! :zep:

Υ.Γ. Το μαστερ που εχεις στο γιωτα ειναι απο Ελλαδα ή απο εξωτερικο?
Άβαταρ μέλους
ONISIMOS
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 359
Εγγραφή: Δευ 15 Σεπ 2008, 11:34
Gender: Male
Bike: 999
Other: HYPER 1100SHONDAC90G
Τοποθεσία: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ

Re: Η Γνώμη μου για ενα συνεργείο της Πατρας.......

Δημοσίευση από ONISIMOS »

Εγώ πάλι νομίζω ότι θα πάθεις το ίδιο αν πας σε μια ταβέρνα και κρατάς του μαγαζάτορα τα μεζεκλίκια να στα ψήσει και την σαλάτα να στην κόψει και να σε σερβίρει!!!!!!!!!
Μάλλον που είσαι κάπου λάθος κι εσύ!!!!!!!!!!!Για τσεκαρέ το!!!!!!!!!!
!!!!!!!!!!του φευγάτου η μάνα δεν έκλαψε ποτέ!!!!!!!!!!!
Άβαταρ μέλους
rommel
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 737
Εγγραφή: Κυρ 02 Νοέμ 2008, 05:49
Gender: Male
Bike: 749
Other: runner
Τοποθεσία: Κανκούν

Re: Η Γνώμη μου για ενα συνεργείο της Πατρας.......

Δημοσίευση από rommel »

ONISIMOS έγραψε:Εγώ πάλι νομίζω ότι θα πάθεις το ίδιο αν πας σε μια ταβέρνα και κρατάς του μαγαζάτορα τα μεζεκλίκια να στα ψήσει και την σαλάτα να στην κόψει και να σε σερβίρει!!!!!!!!!
Μάλλον που είσαι κάπου λάθος κι εσύ!!!!!!!!!!!Για τσεκαρέ το!!!!!!!!!!

δεν είναι το ίδιο. Αν υπολογίσεις κιόλας ότι συνήθως χρεώνουν γύρω στα 40 ευρώ την ώρα (ασχέτως αν το πιάσουν στα χέρια τους λιγότερο). Πόση ώρα θέλει δλδ να αλλάξει αλυσίδα-γρανάζια;

επειδή του τα 'φερε ο ίδιος, δεν σημαίνει ότι πρέπει να του κόψει τον κwλο για την τοποθέτηση... πόσο μάλλον να τον δικαιολογούμε... αν είναι έτσι όπως τα λέει το παλικάρι.
Άβαταρ μέλους
παρασχος ρεπανας
Desmo Member
Desmo Member
Δημοσιεύσεις: 1124
Εγγραφή: Σάβ 24 Ιαν 2009, 12:42
Gender: Male
Bike: Multistrada 1100S
Other: αλλη..???
Τοποθεσία: ΡΟΔΟΣ..!!!!!

Re: Η Γνώμη μου για ενα συνεργείο της Πατρας.......

Δημοσίευση από παρασχος ρεπανας »

Αν υπολογίσεις κιόλας ότι συνήθως χρεώνουν γύρω στα 40 ευρώ την ώρα (ασχέτως αν το πιάσουν στα χέρια τους λιγότερο). Πόση ώρα θέλει δλδ να αλλάξει αλυσίδα-γρανάζια;

επειδή του τα 'φερε ο ίδιος, δεν σημαίνει ότι πρέπει να του κόψει τον κwλο για την τοποθέτηση... πόσο μάλλον να τον δικαιολογούμε... αν είναι έτσι όπως τα λέει το παλικάρι.[/quote]
ετσι............ αν ηταν ρε παιδια ας μην χρεωναν τον χρονο αλλα την εργασια με την υποκειμενικη κριση του καθενος........................
ΙΔΟΥ Η ΡΟΔΟΣ... ΙΔΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΠΗΔΗΜΑ..!!!!
Άβαταρ μέλους
Master Yoda
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 7658
Εγγραφή: Σάβ 30 Μάιος 2009, 16:47
Gender: Male
Bike: SS750

Re: Η Γνώμη μου για ενα συνεργείο της Πατρας.......

Δημοσίευση από Master Yoda »

manibelas έγραψε: Master γιωτα συμφωνω μαζι σου αλλα οχι πηγα σε αυτον το μαστορα του εδωσα αλυσιδα, γραναζι μπρος, γραναζι πισω και επειδη μου ζητησε 60 ευρω για να τα βαλει ειναι κακος μαστορας. ΕΛΕΟΣ!!!!! :zep:

Υ.Γ. Το μαστερ που εχεις στο γιωτα ειναι απο Ελλαδα ή απο εξωτερικο?
γι αυτο ανεφερθηκα τον παραγοντα "προσωπικη κριση".....ακους,διαβαζεις φιλτραρεις και κρινεις.
...Open Your Mind...

Image
Ride Safe & Often


αυτος που τον ελεγαν eksarthrosi
Απάντηση