Η τιμή του Diavel....

Άβαταρ μέλους
Ritsman
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 3055
Εγγραφή: Παρ 02 Ιούλ 2010, 14:33
Gender: Male
Bike: Monster S4
Τοποθεσία: Νικαια Αττικη, Πλατανες Ρεθυμνου

Re: Η τιμή του Diavel....

Δημοσίευση από Ritsman »

Ρε παιδια εγω πιστευω πως οι κινητηρες της Ducati ηταν και ειναι ιδανικοι για τετιες κατηγοριες μοτοσηκλετων, multi, diavel, hyper.
παρολαυτα μονο τα τελευτεα χρονια εχει κανει τα πετυχημενα βηματα (αναφησβητητα, βλεπε hyper, multi) για μοτοσυκλετες μη-street.
Για εμενα επισεις τωρα που η ducati εχει εσοδα και απο αλλης κατηγοριας αναβατες πρεπει να κανει το επομενο βημα, 4κυληνδρα supersport, εχει την τεχνολογια (desmosedisi).
Στην Aprilia δηλαδη τι παραπανω εχουν? (V-4μοτερ) η Ducati εχει ενα εκλπηκτικο και δοκιμασμενο V-4
Εικόνα
58
Άβαταρ μέλους
yannis60
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 206
Εγγραφή: Τετ 16 Ιουν 2010, 22:30
Gender: Male
Other: XMAX 250
Τοποθεσία: Athens

Re: Η τιμή του Diavel....

Δημοσίευση από yannis60 »

giannis έγραψε:Καλησπερα ,
θα ηθελα να κανω μερικες ερωτησεις και οποιος θελει απανταει με την ωριμοτητα που τον διακρινει.

"Εσυ" που κατεχεις το "πραμα" που λεγεται μηχανη και γνωριζεις ολοκληρη την ιστορια των δικυκλων και γνωριζεις και τα εσωψυχα τους και τα μηχανολογικα τους και τις ιδανικες γραμμες για να μπεις και να βγεις απο τις στροφες και τελος παντων εισαι η απεναντη αποψη σε κάθε τι που ακουγεται εδω μεσα και καλα κανεις …
Εσυ πες μου όταν ξεκαβαλας ότι εχεις κατω από τα ποδια σου ,κανεις παρεα με τον αναβατη η με την μηχανη?
Το λεω αυτο γιατι μερικοι εδώ μεσα εχουν αρχισει και χανουν την εννοια της μηχανης και τους φταιει το γιατι η εταιρεια εφτιαξε κατι νέο.
Στην τελικη η DUCATI μηπως πρεπει να παρει και την αδεια από μερικους προφεσορες?
Και κατι ακομη χειροτερο, γιατι αυτο το νεο μοντελο θα το επιλεξει καποιος απο ΕΜΑΣ.
Παλικαρι μου σαρεσει,δεν σαρεσει το DIAVEL,το νέο MULTI και το κάθε νέο μοντελο που θα βγει στο μελλον , δικαιωμα σου και καμαρι σου !!! μην φτανεις όμως στην απεναντι οχθη, για οσους κανουν την επιλογη να το αποκτησουν και την σταση σου απεναντι τους για το πώς θα τους καλοσορισεις ..
Πανω από όλα μετραει ο ανθρωπος και η οδηγικη του προσωπικοτητα .Να γουσταρεις να βγεις μαζι του βολτα και με οποια DUCATI εχει , να τον σεβεσε και να σε σεβεται !
Τι ειδους κολημα εχουν φαει μερικοι ακομα δεν εχω καταλαβει, στην αρχη ηταν το MTS1200 τωρα το DIAVEL , μεθαυριο θα είναι κατι νέο.. ξεκολατε παιδια..
Ο καθενας μας εχει ότι γουσταρει και ότι του κανει το αιμα να γινεται ναρκωτικο μεσα του κάθε φορα που το χαζευει, οδηγει…

ΓΙΑΝΝΗΣ.
Συμφωνω !!
Άβαταρ μέλους
yannis60
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 206
Εγγραφή: Τετ 16 Ιουν 2010, 22:30
Gender: Male
Other: XMAX 250
Τοποθεσία: Athens

Re: Η τιμή του Diavel....

Δημοσίευση από yannis60 »

doctor77 έγραψε:Εγω θα το επαιρνα παντως..!!!..θεωρητικά..!
Όπως θα επαιρνα και monster και Multi και 1098 και Streetfighter!!
Δεν υπαρχει η τελεια μηχανη και καθε μια εχει κατι διαφορετικο να πει..
Σιγουρα δεν θα ηταν η πρωτη μου Ducato-επιλογή αλλά δεν θα με χαλαγε κιολας!
:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
Άβαταρ μέλους
yannis60
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 206
Εγγραφή: Τετ 16 Ιουν 2010, 22:30
Gender: Male
Other: XMAX 250
Τοποθεσία: Athens

Re: Η τιμή του Diavel....

Δημοσίευση από yannis60 »

Sabian έγραψε:Νέα έκδοση για το Ducati Diavel!

Εικόνα

Ακόμη δεν βγήκε καλά-καλά, και να’ σου μια νέα έκδοση. Μοιάζει σαν ψέμα, αλλά η Ducati σχεδόν αμέσως μετά την παρουσίαση της νέας Diavel και ύστερα από την προσεκτική ανάλυση του feedback που πήρε μέσω του internet από το αγοραστικό κοινό, προχωρά στην δημιουργία της έκδοσης Diamond Black!

Εικόνα


Το μαύρο χρώμα θα είναι το κύριο χαρακτηριστικό της νέας έκδοσης του Diavel


Το μαύρο χρώμα θα είναι ο πρωταγωνιστής της νέας αυτής έκδοσης της ολοκαίνουργιας και αν μη τι άλλο εντυπωσιακής Ducati Diavel! H έκδοση που μόλις παρουσίασε η ιταλική φίρμα θα φέρει τον κωδικό Diamond Black και όπως είναι εμφανές, το μαύρο χρώμα θα είναι κυρίαρχο σε κάθε σημείο της, (σε σασί, περιγράμματα φαναριών, εισαγωγές αέρα, και σε κάθε μικρή λεπτομέρεια που μπορείτε να φανταστείτε)! Η προσέγγιση είναι προς το παρόν καθαρά αισθητικού ενδιαφέροντος, και όχι μηχανικού, με την ισχύ της Diavel να παραμένει στους 162 ίππους. Στοιχεία σχετικά με αύξηση της τιμής δεν έχουν δημοσιευτεί ακόμη, όμως αξίζει να θυμίσουμε ότι η «βασική έκδοση» ξεκινά από τις 18.900 ευρώ.

Τα τεχνικά της στοιχεία παραμένουν:

Κινητήρας : 4T, 2K, L, Y/Ψ
Κυβισμός (κ.εκ.) : 1.198,4
Ισχύς (ίπποι/σ.αλ.) : 162/9.500
Ροπή (kgm/σ.α.λ.) : 12,9/8.000
Τροφοδοσία : Ηλ. Ψεκασμός
Χωρητ. Ρεζερβουάρ / ρεζέρβας (λίτρα) : 17
Βάρος (kg, κενό) : 210

ere glentia
Αυτο θελω, ειναι και οικονομικο :))
Άβαταρ μέλους
blek
Ducatista
Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1946
Εγγραφή: Σάβ 05 Ιουν 2010, 01:32
Gender: Male
Other: massey ferguson 7499
Τοποθεσία: Δυτική Αττική
Επικοινωνία:

Re: Η τιμή του Diavel....

Δημοσίευση από blek »

το γλωσσοφάγαμε ρε πστ μου !!!!!!!!!!!! :angry3:

http://inlineperformancemag.com/newsopi ... l-crashes/" onclick="window.open(this.href);return false;
sierra victor 1
Απάντηση