ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΜΑΣ ΣΩΣΕΤΕ

Οτιδήποτε δεν ταιριάζει στις υπόλοιπες κατηγορίες και δεν σχέση με τη μοτοσικλέτα...

Συντονιστής: sue

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
duducas
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 350
Εγγραφή: Πέμ 08 Οκτ 2009, 19:07
Gender: Male
Bike: 851
Τοποθεσία: Μεταξύ φθοράς και αφθαρσίας..

Re: ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΜΑΣ ΣΩΣΕΤΕ

Δημοσίευση από duducas »

Δυστυχώς ρε φίλε η ιστορία έχει δείξει το αντίθετο......


Άβαταρ μέλους
dimitris848
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 3853
Εγγραφή: Τρί 03 Φεβ 2009, 23:32
Gender: Male
Τοποθεσία: Αθήνα-Βύρωνας

Re: ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΜΑΣ ΣΩΣΕΤΕ

Δημοσίευση από dimitris848 »

D3§m02K έγραψε:Μάλλον το παλικάρι ανήκει στην τάξη που δεν τό'χει δει το κακό ακόμη στο πορτοφόλι της
Mορεί και όχι και απλά να υποστηρίζει το μνημόνιο εκ πεποιθήσεως. Εχω και τέτοιους πολύ γνωστούς που πιστεύουν στην ενότητα του μνημονίου. Απο διάφορα επαγγέλματα, απο χρηματιστή και κτηματομεσίτη μέχρι και νέο της ηλικίας μας αξιωματούχο του στρατού παράδειγμα. Μεγάλη προσπάθεια καταβάλλω να τους μεταπείσω αλλά ..........
D3§m02K έγραψε:Η πρώτη πιστολιά δεν αργεί φίλε. Κι εύχομαι το κουμπούρι να μη το κρατάει μπάτσος.
Αυτό λέω κι εγώ και σε αυτή την περίπτωση ελπίζω να μήν χρειαστούμε την συμβολή των συνανθρώπων μας που ακόμη πιστεύουν στο μνημόνιο......
Και κάτι άλλο να πώ .....εγώ ελπίζω το πρώτο μπάμ να το κάνει αστυνομικός......δέν ξέρω πώς αισθάνομαι γι' αυτό που λέω αλλά νοητά μπορώ και βάζω και τον εαυτό μου στην τροχιά του πιστολιού την ώρα που θα εκπυρσοκροτήσει.............
http://www.youtube.com/watch?v=s9Pto1YAAoc" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
Longstride
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 152
Εγγραφή: Κυρ 18 Σεπ 2011, 02:08
Gender: Male

Re: ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΜΑΣ ΣΩΣΕΤΕ

Δημοσίευση από Longstride »

Να σαι καλα φιλε με εκανες και γελασα και το χρειαζομουν μεσα στο μελαγχολικο σκηνικο του καιρου και των ημερων .Μπας και αντι για το φορουμ των κατοχων των ακριβοτερων μηχανων του πλανητη ειμαι στο proletarioi.gr και δεν το πηρα χαμπαρι? Βλεπω ομως μερικους σοσιαλιστες της σαμπανιας και εχω αρχισει να μπερδευομαι. Μου θυμίζει την Παπαρηγα που κουβαλουσε το ipad στις συσκεψεις :wsmile:
Δεν εχω δει κακο στο πορτοφολι μου ειπες? Να σε πληροφορησω οτι εχω απωλειες ανω του 40%, οχι οτι σε απασχολει δηλ αλλα ετσι ενημερωτικα . Κανεις δεν εχει μεινει ανεπηρεαστος απο την υφεση και την κριση.. Και κανεις δε χαιρεται με τα οσα συνεπαγεται το μνημονιο. Υποστηριζω το μνημονιο γιατι ειναι μη χείρον οχι γιατί ειναι καλό.
Τα υπολοιπα περι σχεδιου των μυστικων δυναμεων της Ευρωπης για να μας καταβαραθρώσουν ειναι θεωρω σεναρια ζωηρης για να μην πω επιστημονικης φαντασίας ορισμενων . Δηλ ισχυριζεστε οτι ΟΛΗ η Ευρωπη (Γερμανία, Αγγλία, Γαλλία, Σουηδία, Φινλανδία, Αυστρία σε πρωτη φαση και οι λοιποι μετα) εχουν συνωμοτήσει να αγορασουν γη και υδωρ απο την Ελλαδα ετσι? Μαλιστα. Ενω αν ας πουμε αρνηθουμε τις δανειακες μας υποχρεωσεις (που ΕΜΕΙΣ τις προκαλεσαμε-ΕΜΕΙΣ ζητησαμε βοηθεια, ΕΜΕΙΣ ημασταν ανικανοι να συμμαζεψουμε τα του οικου μας , ΕΜΕΙΣ τους ψηφιζαμε και σιωπουσαμε τοσα χρονια) και επιστρεψουμε στα καρα με τα βοδια, στους γαλαταδες τα μποστάνια και και τις γκαζόλαμπες θα εχουμε καλυτερη τυχη ετσι? Εκτός Ευρώπης, μαλλον και εκτός ΝΑΤΟ, 50 χρονια πισω, μμ ονειρο.
Άβαταρ μέλους
Master Yoda
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 7658
Εγγραφή: Σάβ 30 Μάιος 2009, 16:47
Gender: Male
Bike: SS750

Re: ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΜΑΣ ΣΩΣΕΤΕ

Δημοσίευση από Master Yoda »

...Open Your Mind...

Image
Ride Safe & Often


αυτος που τον ελεγαν eksarthrosi
Άβαταρ μέλους
interista
Ducatista
Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1849
Εγγραφή: Τετ 19 Αύγ 2009, 12:58
Gender: Male
Bike: 748SPS
Τοποθεσία: Βολος

Re: ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΜΑΣ ΣΩΣΕΤΕ

Δημοσίευση από interista »

Longstride έγραψε:και επιστρεψουμε στα καρα με τα βοδια, στους γαλαταδες τα μποστάνια και και τις γκαζόλαμπες θα εχουμε καλυτερη τυχη ετσι? Εκτός Ευρώπης, μαλλον και εκτός ΝΑΤΟ, 50 χρονια πισω, μμ ονειρο.
ενω τωρα που ειμαστε σε εναν φαυλο κυκλο που συνεχεια περνουμε καινουργια μετρα και ερχονται καινουργιοι φοροι ειναι καλα?
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dagger moon την Τρί 14 Φεβ 2012, 10:59, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Λόγος: επεξεργασία παράθεσης
Άβαταρ μέλους
KamaDuca
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 272
Εγγραφή: Κυρ 24 Απρ 2011, 23:33
Bike: Monster 620
Τοποθεσία: Larissa

Re: ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΜΑΣ ΣΩΣΕΤΕ

Δημοσίευση από KamaDuca »

Longstride έγραψε:Να σαι καλα φιλε με εκανες και γελασα και το χρειαζομουν μεσα στο μελαγχολικο σκηνικο του καιρου και των ημερων .Μπας και αντι για το φορουμ των κατοχων των ακριβοτερων μηχανων του πλανητη ειμαι στο proletarioi.gr και δεν το πηρα χαμπαρι? Βλεπω ομως μερικους σοσιαλιστες της σαμπανιας και εχω αρχισει να μπερδευομαι. Μου θυμίζει την Παπαρηγα που κουβαλουσε το ipad στις συσκεψεις :wsmile:
Δεν εχω δει κακο στο πορτοφολι μου ειπες? Να σε πληροφορησω οτι εχω απωλειες ανω του 40%, οχι οτι σε απασχολει δηλ αλλα ετσι ενημερωτικα . Κανεις δεν εχει μεινει ανεπηρεαστος απο την υφεση και την κριση.. Και κανεις δε χαιρεται με τα οσα συνεπαγεται το μνημονιο. Υποστηριζω το μνημονιο γιατι ειναι μη χείρον οχι γιατί ειναι καλό.
Τα υπολοιπα περι σχεδιου των μυστικων δυναμεων της Ευρωπης για να μας καταβαραθρώσουν ειναι θεωρω σεναρια ζωηρης για να μην πω επιστημονικης φαντασίας ορισμενων . Δηλ ισχυριζεστε οτι ΟΛΗ η Ευρωπη (Γερμανία, Αγγλία, Γαλλία, Σουηδία, Φινλανδία, Αυστρία σε πρωτη φαση και οι λοιποι μετα) εχουν συνωμοτήσει να αγορασουν γη και υδωρ απο την Ελλαδα ετσι? Μαλιστα. Ενω αν ας πουμε αρνηθουμε τις δανειακες μας υποχρεωσεις (που ΕΜΕΙΣ τις προκαλεσαμε-ΕΜΕΙΣ ζητησαμε βοηθεια, ΕΜΕΙΣ ημασταν ανικανοι να συμμαζεψουμε τα του οικου μας , ΕΜΕΙΣ τους ψηφιζαμε και σιωπουσαμε τοσα χρονια) και επιστρεψουμε στα καρα με τα βοδια, στους γαλαταδες τα μποστάνια και και τις γκαζόλαμπες θα εχουμε καλυτερη τυχη ετσι? Εκτός Ευρώπης, μαλλον και εκτός ΝΑΤΟ, 50 χρονια πισω, μμ ονειρο.

Πες μας οτι σε επεισαν τα λαμογια της Βουλης χτες να γελασω και εγω λιγο :angry7: :angry8:
ja147
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 115
Εγγραφή: Κυρ 12 Σεπ 2010, 13:19
Gender: Male

Re: ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΜΑΣ ΣΩΣΕΤΕ

Δημοσίευση από ja147 »

παιδια ψυχραιμια!κανεις δεν ειναι αναγκη να πυροβολησει κανεναν...ξερετε γιατι?

επιδη ολα αυτα τα ΚΑΘΑΡΜΑΤΑ αμερικλανοι,ευρωπαιοι και μιλω για τις ηγεσιες τους και τα συμφεροντα που εκπροσωπουν, αυτο θελουν να δουν!
και στηνουν καμερες και παρακολουθω να παρουσιαζουν τους ειρηνικους διαδηλωτες σαν κουκουλοφορους και τους ελληνες αναρχικους!

Ο,τι δηλαδη ειχε πει και το ΣΙΧΑΜΑ ο Κισιγκερ!

αυτο που πηγαν να κανουν τοτε με την χουντα και την εισβολη στην Κυπρο και τελικα δεν το πετυχαν πανε να κανουν και τωρα μιας και κυβερνανε πλεον και επισημα την χωρα μεσω Τροικας,δηλαδη να αποδομησουν την κοινωνια και να σπειρουν την διχονοια αναμεσα στους Ελληνες και να εξολοθρευει ο ενας τον αλλον...
να μας σπασουν τον τσαμπουκα!

πιστευω οτι χρειαζονται ψυχραιμεσ φωνες αλλα κυριως μια φωνη που να εκφραζει την λαικη αγανακτηση,δεν μιλαω για πολιτικο αλλα ευρυτερα,εναν ηγετη και οχι εναν ακομη προσκυνημενο υπηρετη πολιτικο

που θας μας φερει ξανα ολους μαζι στις καλπες και να μας εμπνευσει κυριως ελπιδα,οτι κατι θα αλλαξει!

αν και αυτο φοβαμαι οτι το εχουν ηδη κανει case study αυτα τα καθαρματα και να μας παρουσιασουν εναν δουρειο ιππο για ηγετη!οπως εκαναν μεχρι τωρα με τους κατασκοπους τους φανερους και μη...

αλλα ενα εχω να πω...στον εαυτο μου...
σφιξε τα δοντια σου,κανε το σκ@το σου παξιμαδι...
ζω για να το δω...
δεν ειναι μακρια η ωρα που θα δουμε την μεγαλυτερη φουσκα χρεους παγκοσμιως και διαχρονικα να σκαει!

μιλαω για τις ΗΠΑ φυσικα και μετα να δουμε ποιος θα ειναι σε αδυναμη θεση...

μετα εχουμε να κανουμε οι 2 μας επι ισοις οροις.... :killer2:
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ja147 την Δευ 13 Φεβ 2012, 22:26, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.
Άβαταρ μέλους
dimitris848
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 3853
Εγγραφή: Τρί 03 Φεβ 2009, 23:32
Gender: Male
Τοποθεσία: Αθήνα-Βύρωνας

Re: ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΜΑΣ ΣΩΣΕΤΕ

Δημοσίευση από dimitris848 »

Longstride έγραψε: ...............................
Εγώ φίλε μου Longstride θα ήθελα απλά να μάθω την ηλικία σου όπως είχα ζητήσει έμμεσα σε άλλο πόστ. Τώρα το ζητάω άμεσα. Βέβαια άν θές μου την λές. Δέν βιαζόμαστε ας πούμε. Απλά να είσαι έτοιμος σε λίγο να μιλήσεις με πολύ πραγματικά επιχειρήματα και όχι υπεκφυγές :glimpse: :hibye:
http://www.youtube.com/watch?v=s9Pto1YAAoc" onclick="window.open(this.href);return false;
D3§m02K
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 7838
Εγγραφή: Δευ 24 Μαρ 2008, 00:07

Re: ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΜΑΣ ΣΩΣΕΤΕ

Δημοσίευση από D3§m02K »

Longstride έγραψε:Να σαι καλα φιλε με εκανες και γελασα και το χρειαζομουν μεσα στο μελαγχολικο σκηνικο του καιρου και των ημερων.
Να που βγήκε και κάτι καλό για τη πάρτη σου. Τα περί προλετάριων και i-Παπαρήγα γράψ'τα σε κανένα άλλο forumάκι.
Longstride έγραψε:Να σε πληροφορησω οτι εχω απωλειες ανω του 40%, οχι οτι σε απασχολει δηλ αλλα ετσι ενημερωτικα.
Και τί ακριβώς περιμένεις για να αντιδράσεις; Ή αντιδράς ήδη; Με ποιόν τρόπο;
Longstride έγραψε:Υποστηριζω το μνημονιο γιατι ειναι μη χείρον οχι γιατί ειναι καλό.
Έχεις πειστεί 100% δηλαδή για το "χείρον" και επιλέγεις το "μη χείρον". Μάιστα. Όπως επίσης έχεις πειστεί 100% πως μπορέι η Ελλάδα να ανταπεξέλθει και δεν θα τεθούν σε ισχύ οι όροι προστασίας των δανειστών που προβλέπονται από τη νέα δανειακή.
Longstride έγραψε:Τα υπολοιπα περι σχεδιου των μυστικων δυναμεων της Ευρωπης για να μας καταβαραθρώσουν ειναι θεωρω σεναρια ζωηρης για να μην πω επιστημονικης φαντασίας ορισμενων . Δηλ ισχυριζεστε οτι ΟΛΗ η Ευρωπη (Γερμανία, Αγγλία, Γαλλία, Σουηδία, Φινλανδία, Αυστρία σε πρωτη φαση και οι λοιποι μετα) εχουν συνωμοτήσει να αγορασουν γη και υδωρ απο την Ελλαδα ετσι? Μαλιστα.
Δε ξέρω ρε φίλε. Μακάρι να έχεις δίκιο. Ο χρόνος θα δείξει κι εδώ νά'μαστε να με πεις μαλάκα αν συμβεί κάτι διαφορετικό.
Longstride έγραψε:Ενω αν ας πουμε αρνηθουμε τις δανειακες μας υποχρεωσεις (που ΕΜΕΙΣ τις προκαλεσαμε-ΕΜΕΙΣ ζητησαμε βοηθεια, ΕΜΕΙΣ ημασταν ανικανοι να συμμαζεψουμε τα του οικου μας , ΕΜΕΙΣ τους ψηφιζαμε και σιωπουσαμε τοσα χρονια)
Προσωπικά δεν αισθάνομαι καμμία απολύτως ευθύνη για τα παραπάνω. Ή εσύ είσαι πολύ εύθικτος και ευσυνείδητος πολίτης (...) ή τά'φαγες κι εσύ μαζί με τον Πάγκαλο.
Longstride έγραψε:. . . και επιστρεψουμε στα καρα με τα βοδια, στους γαλαταδες τα μποστάνια και και τις γκαζόλαμπες θα εχουμε καλυτερη τυχη ετσι? Εκτός Ευρώπης, μαλλον και εκτός ΝΑΤΟ, 50 χρονια πισω, μμ ονειρο.
Δηλαδή με τη νέα δανειακή σύμβαση πού ακριβώς πιστεύεις πως θα πάμε; Ειλικρινά θέλω να διαβάσω πού φαντάζεσαι πως μπορεί να μας οδηγήσει σαν χώρα αυτό το έκτρωμα με τα παρόντα δεδομένα.
Άβαταρ μέλους
Longstride
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 152
Εγγραφή: Κυρ 18 Σεπ 2011, 02:08
Gender: Male

Re: ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΜΑΣ ΣΩΣΕΤΕ

Δημοσίευση από Longstride »

ja147 έγραψε:παιδια ψυχραιμια!κανεις δεν ειναι αναγκη να πυροβολησει κανεναν...ξερετε γιατι?

επιδη ολα αυτα τα ΚΑΘΑΡΜΑΤΑ αμερικλανοι,ευρωπαιοι και μιλω για τις ηγεσιες τους και τα συμφεροντα που εκπροσωπουν, αυτο θελουν να δουν!
και στηνουν καμερες και παρακολουθω να παρουσιαζουν τους ειρηνικους διαδηλωτες σαν κουκουλοφορους και τους ελληνες αναρχικους!

Ο,τι δηλαδη ειχε πει και το ΣΙΧΑΜΑ ο Κισιγκερ!

αυτο που πηγαν να κανουν τοτε με την χουντα και την εισβολη στην Κυπρο και τελικα δεν το πετυχαν πανε να κανουν και τωρα μιας και κυβερνανε πλεον και επισημα την χωρα μεσω Τροικας,δηλαδη να αποδομησουν την κοινωνια και να σπειρουν την διχονοια αναμεσα στους Ελληνες και να εξολοθρευει ο ενας τον αλλον...
να μας σπασουν τον τσαμπουκα!

πιστευω οτι χρειαζονται ψυχραιμεσ φωνες αλλα κυριως μια φωνη που να εκφραζει την λαικη αγανακτηση,δεν μιλαω για πολιτικο αλλα ευρυτερα,εναν ηγετη και οχι εναν ακομη προσκυνημενο υπηρετη πολιτικο

που θας μας φερει ξανα ολους μαζι στις καλπες και να μας εμπνευσει κυριως ελπιδα,οτι κατι θα αλλαξει!

αν και αυτο φοβαμαι οτι το εχουν ηδη κανει case study αυτα τα καθαρματα και να μας παρουσιασουν εναν δουρειο ιππο για ηγετη!οπως εκαναν μεχρι τωρα με τους κατασκοπους τους φανερους και μη...

αλλα ενα εχω να πω...στον εαυτο μου...
σφιξε τα δοντια σου,κανε το σκ@το σου παξιμαδι...
ζω για να το δω...
δεν ειναι μακρια η ωρα που θα δουμε την μεγαλυτερη φουσκα χρεους παγκοσμιως και διαχρονικα να σκαει!

μιλαω για τις ΗΠΑ φυσικα και μετα να δουμε ποιος θα ειναι σε αδυναμη θεση...

μετα εχουμε να κανουμε οι 2 μας επι ισοις οροις.... :killer2:
ΣΩΣΤΟΣ :thumbsup:
----------------------
Και γιατί να μην την πω φιλε μου? 39 λοιπον. Εσυ γιατί όμως ρωτάς ? Δε φανταζομαι να θες να μου την πεσεις? :wsmile: Αστειευομαι.
Πανετοιμος λοιπον για πραγματικά επιχειρηματα , ξεκιναμε οποτε θελεις
Άβαταρ μέλους
dimitris848
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 3853
Εγγραφή: Τρί 03 Φεβ 2009, 23:32
Gender: Male
Τοποθεσία: Αθήνα-Βύρωνας

Re: ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΜΑΣ ΣΩΣΕΤΕ

Δημοσίευση από dimitris848 »

ja147 έγραψε: .............
πιστευω οτι χρειαζονται ψυχραιμεσ φωνες αλλα κυριως μια φωνη που να εκφραζει την λαικη αγανακτηση,δεν μιλαω για πολιτικο αλλα ευρυτερα,εναν ηγετη και οχι εναν ακομη προσκυνημενο υπηρετη πολιτικο
............που θας μας φερει ξανα ολους μαζι στις καλπες και να μας εμπνευσει κυριως ελπιδα,οτι κατι θα αλλαξει!
.............αν και αυτο φοβαμαι οτι το εχουν ηδη κανει case study αυτα τα καθαρματα και να μας παρουσιασουν εναν δουρειο ιππο για ηγετη!οπως εκαναν μεχρι τωρα με τους κατασκοπους τους φανερους και μη...
Δούρειοι ίπποι πολλοί και έτοιμοι. Οπως σας το λέω. Ο Σαμαράς είναι ο επόμενός τους. Με το που γίνει πορδιπουργός θα φτύσει τους προηγούμενους για την κατάντια που έφεραν την χώρα, θα διαγράψει τα προηγούμενά τους και θα ξεπουλήσει τη χώρα. Εκλογές λέγεται τον Μάρτιο. Μία εβδομάδα να γίνει ηγέτης θα γίνει πολύ πλούσιος, αυτός και η παράταξή του και θα βγάλουν όλα τα <<σπασμένα>> των προηγούμενων ετών. Και όλα αυτά στις πλάτες των Ελλήνων φορολογούμενων (και των έντιμων...). Αν και αυτά δέν ενοχλούν κάποιους πάλι πάω πάσο ας πούμε. Αλήτες, προδότες και μόνο.........
http://www.youtube.com/watch?v=s9Pto1YAAoc" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
dimitris848
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 3853
Εγγραφή: Τρί 03 Φεβ 2009, 23:32
Gender: Male
Τοποθεσία: Αθήνα-Βύρωνας

Re: ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΜΑΣ ΣΩΣΕΤΕ

Δημοσίευση από dimitris848 »

Longstride έγραψε: Και γιατί να μην την πω φιλε μου? 39 λοιπον. Εσυ γιατί όμως ρωτάς ? Δε φανταζομαι να θες να μου την πεσεις? :wsmile: Αστειευομαι.
Πανετοιμος λοιπον για πραγματικά επιχειρηματα , ξεκιναμε οποτε θελεις
Ειρωνία έτσι ? Μ' αρέσει η ειρωνία :) βρήκες το κατάλληλο άτομο...είμαι ο άνθρωπός σου :glimpse: .....παρεπιπτόντως δέν την πέφτω σε πάνω απο 35 ομόφυλούς μου ....δέν έχουν (συνήθως) το σθένος. :wsmile: :hibye:
Λοιπόν πάμε ......
Εγώ έγραψα μερικά κατεβατά για να υποστηρίξω αυτά που λέω αλλά με χαρά μπορώ να σου πώ κι άλλα ....δέν φαντάζεσαι πόσα ....ώρα να έχουμε να γράφουμε και να διαβάζουμε.......
Γράφω γρήγορα μήν ανησυχείς.......πάμε λοιπόν ξεκίνα να λές επιχειρήματα γιατί να υποστηρίξω το μνημόνιο .....και μήν σκέφτεσαι ότι γράφουμε ανοιχτά και μας διαβάζει κόσμος.......τουλάχιστον εγώ δέν το σκέφτομαι έτσι .....
http://www.youtube.com/watch?v=s9Pto1YAAoc" onclick="window.open(this.href);return false;
ja147
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 115
Εγγραφή: Κυρ 12 Σεπ 2010, 13:19
Gender: Male

Re: ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΜΑΣ ΣΩΣΕΤΕ

Δημοσίευση από ja147 »

βλεπω η πλυση εγκεφαλου καλα κρατει...

λονγκ... οταν παραθετεις στοιχεια σαν επιχειρημα μην αναφερεις αυτα που σου λενε στη τηλεοραση και στις εφημεριδες παρεθεσε και εσυ καποια στοιχεια,το πως αυτο το πραγμα θα φερει αναπτυξη την επομενη ημερα,

εσενα ποια ειναι η θεση σου αυριο οταν θα σου δεσμευουν ολα τα εσοδα σαν χωρα σε ειδικο λογαριασμο για να αποπληρωσουν τα χρεη και τι θα απομενει για αναπτυξη και κοινωνικες δαπανες....

τι θα κανεις οταν εχεις αδυναμα συνορα και η κρουαζιερα στο Αιγαιο απο τουρκικες φρεγατες θα ειναι σαν ακτοπλοικες γραμμες Σαμο-Πειραια....

οταν θα σου υφαρπαζουν τον ορυκτο πλουτο παλι για αποπληρωμη χρεων δηθεν....

πως θα αισθανεσαι ?μηπως εθνικα ταπεινωμενος?

εγω ΝΑΙ!!

και δεν με ενδιαφερει να γυρισω πισω στο χωριο μου να καλλιεργω τα προς το ζην για να ζησω φτωχικα αλλα με ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ πανω απο ολα!

αν δεν νιωθεις ετσι δεν εχω λογο να συνεχισω την κουβεντα γιατι δεν θα βγαλει πουθενα και θα χαλαστουμε....ετσι?

φιλικα παντα
D3§m02K
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 7838
Εγγραφή: Δευ 24 Μαρ 2008, 00:07

Re: ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΜΑΣ ΣΩΣΕΤΕ

Δημοσίευση από D3§m02K »

Δηλαδή τώρα αυτά είναι θεωρείες συνομωσίας . . .
Longstride έγραψε:Τα υπολοιπα περι σχεδιου των μυστικων δυναμεων της Ευρωπης για να μας καταβαραθρώσουν ειναι θεωρω σεναρια ζωηρης για να μην πω επιστημονικης φαντασίας ορισμενων .
. . . ενώ αυτό όχι. . .
ja147 έγραψε:επιδη ολα αυτα τα ΚΑΘΑΡΜΑΤΑ αμερικλανοι,ευρωπαιοι και μιλω για τις ηγεσιες τους και τα συμφεροντα που εκπροσωπουν, αυτο θελουν να δουν!
και στηνουν καμερες και παρακολουθω να παρουσιαζουν τους ειρηνικους διαδηλωτες σαν κουκουλοφορους και τους ελληνες αναρχικους!

Ο,τι δηλαδη ειχε πει και το ΣΙΧΑΜΑ ο Κισιγκερ!

αυτο που πηγαν να κανουν τοτε με την χουντα και την εισβολη στην Κυπρο και τελικα δεν το πετυχαν πανε να κανουν και τωρα μιας και κυβερνανε πλεον και επισημα την χωρα μεσω Τροικας,δηλαδη να αποδομησουν την κοινωνια και να σπειρουν την διχονοια αναμεσα στους Ελληνες και να εξολοθρευει ο ενας τον αλλον...
να μας σπασουν τον τσαμπουκα!
Longstride έγραψε:ΣΩΣΤΟΣ :thumbsup:
Κάτι πρέπει να κάνεις με τη συνέχεια της επιχειρηματολογίας σου.
D3§m02K
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 7838
Εγγραφή: Δευ 24 Μαρ 2008, 00:07

Re: ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΜΑΣ ΣΩΣΕΤΕ

Δημοσίευση από D3§m02K »

dimitris848 έγραψε:Δούρειοι ίπποι πολλοί και έτοιμοι. Οπως σας το λέω. Ο Σαμαράς είναι ο επόμενός τους. Με το που γίνει πορδιπουργός θα φτύσει τους προηγούμενους για την κατάντια που έφεραν την χώρα, θα διαγράψει τα προηγούμενά τους και θα ξεπουλήσει τη χώρα. Εκλογές λέγεται τον Μάρτιο. Μία εβδομάδα να γίνει ηγέτης θα γίνει πολύ πλούσιος, αυτός και η παράταξή του και θα βγάλουν όλα τα <<σπασμένα>> των προηγούμενων ετών. Και όλα αυτά στις πλάτες των Ελλήνων φορολογούμενων (και των έντιμων...). Αν και αυτά δέν ενοχλούν κάποιους πάλι πάω πάσο ας πούμε. Αλήτες, προδότες και μόνο.........
Ο Σαμαράς έχει καεί. Δεν μας τον έχουν δείξει ακόμη τον Μεσσία.
Άβαταρ μέλους
dimitris848
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 3853
Εγγραφή: Τρί 03 Φεβ 2009, 23:32
Gender: Male
Τοποθεσία: Αθήνα-Βύρωνας

Re: ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΜΑΣ ΣΩΣΕΤΕ

Δημοσίευση από dimitris848 »

Λονγκ φίλε σόρυ για το προηγούμενο πόστ μου γιατί νομίζω πως βιάζω κατάσταση έτσι και δέν το θέλω. :) :thumbsup:
Συνέχισε απλά να λές ανοιχτά την άποψή σου όπως την αισθάνεσαι και την νιώθεις και εδώ θα είμαστε να <<αντιπαρατεθόμεθα>> . :) :thumbsup:
http://www.youtube.com/watch?v=s9Pto1YAAoc" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
dimitris848
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 3853
Εγγραφή: Τρί 03 Φεβ 2009, 23:32
Gender: Male
Τοποθεσία: Αθήνα-Βύρωνας

Re: ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΜΑΣ ΣΩΣΕΤΕ

Δημοσίευση από dimitris848 »

D3§m02K έγραψε: Ο Σαμαράς έχει καεί. Δεν μας τον έχουν δείξει ακόμη τον Μεσσία.
Είδομεν ...
http://www.youtube.com/watch?v=s9Pto1YAAoc" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
goulisf
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 406
Εγγραφή: Σάβ 19 Ιουν 2010, 08:24
Gender: Male
Bike: Multistrada 620
Other: vespino 50cc
Τοποθεσία: Πατρα και σε πρασινες διαδρομες
Επικοινωνία:

Re: ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΜΑΣ ΣΩΣΕΤΕ

Δημοσίευση από goulisf »

Ρε παιδια μην τσακωνεστε, αφου ολα ειναι στημενα να γινουν ετσι και θα γινουν ετσι. Σκοπος ειναι να προλαβουμε πριν μας τα παρουν ολα. Γιατι αυτοι θα δρασουν σαν κατακτητες. Οτι καλο βγαζουμε (και προκειται να βγαλουμε βλεπε πετρελαια και ορυκτα) σαν χωρα θα το εκμεταλευονται αυτοι. Κατι σαν μονοπωλιο. Η μονη λυση ειναι να παρουμε την κατασταση στα χερια μας καποια στιγμη και οτι θελει ας γινει.Γιατι οπως σε ολους τους πολεμους, μιας και αυτος ειναι πολεμος απλα ειναι οικονομικος, δε μας εσωσαν οι πολιτικοι αλλα ο λαος. Αλλα εκεινη τη στιγμη πρεπει να δρασουμε αλλα γαλικης επαναστασης (δικαστηρια και κρεμαλες).

By the way, οι "ελληνες " τρομοκρατες που ταλανιζαν για τρεις δεκαετιες την ελλαδα που ειναι τωρα να σφιξουν λιγο οι κωλοι :whistling: . Μηπως δεν υπηρχαν ποτε, και ηταν κι αυτοι ενα καλοστημενο πρακτορικο παιχνιδι ( Mossad,CIA ) :oops: .
Over the Mountains... Under the Stars
D3§m02K
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 7838
Εγγραφή: Δευ 24 Μαρ 2008, 00:07

Re: ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΜΑΣ ΣΩΣΕΤΕ

Δημοσίευση από D3§m02K »

http://tvxs.gr/news/omada-tvxs/oi-eyerg ... -koylogloy" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
dimitris848
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 3853
Εγγραφή: Τρί 03 Φεβ 2009, 23:32
Gender: Male
Τοποθεσία: Αθήνα-Βύρωνας

Re: ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΜΑΣ ΣΩΣΕΤΕ

Δημοσίευση από dimitris848 »

goulisf έγραψε:..... Αλλα εκεινη τη στιγμη πρεπει να δρασουμε αλλα γαλικης επαναστασης (δικαστηρια και κρεμαλες).
:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
goulisf έγραψε: By the way, οι "ελληνες " τρομοκρατες που ταλανιζαν για τρεις δεκαετιες την ελλαδα που ειναι τωρα να σφιξουν λιγο οι κ***οι :whistling: . Μηπως δεν υπηρχαν ποτε, και ηταν κι αυτοι ενα καλοστημενο πρακτορικο παιχνιδι ( Mossad,CIA ) :oops: .
Άλλο παιχνίδι αυτό .... :thumbsup:
http://www.youtube.com/watch?v=s9Pto1YAAoc" onclick="window.open(this.href);return false;
ja147
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 115
Εγγραφή: Κυρ 12 Σεπ 2010, 13:19
Gender: Male

Re: ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΜΑΣ ΣΩΣΕΤΕ

Δημοσίευση από ja147 »

καλα δεν το μαθατε?
ξαφνικα εσκασε η βομβα στα χερια του Ξηρου και καταφερανε τα λαγωνικα της ΕΛΑΣ να ξεσκεπασουνε ολη αυτη τη φοβερη ομαδα που σκιαζε την Ελλαδα τοσα χρονια....

...ετσι ωστε να κανουμε τους Ολυμπιακους Αγωνες ηρεμα και πανω απο ολα με ΑΣΦΑΛΕΙΑ!
:bang2:
Άβαταρ μέλους
goulisf
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 406
Εγγραφή: Σάβ 19 Ιουν 2010, 08:24
Gender: Male
Bike: Multistrada 620
Other: vespino 50cc
Τοποθεσία: Πατρα και σε πρασινες διαδρομες
Επικοινωνία:

Re: ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΜΑΣ ΣΩΣΕΤΕ

Δημοσίευση από goulisf »

Και απ'οτι θυμαμαι και αν κανω λαθος διορθωστε με, ακομα δεν εχει μπει σε λειτουργια το περιφημο C4I των ολυμπιακων αγωνων:mrgreen: .
Over the Mountains... Under the Stars
Άβαταρ μέλους
Longstride
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 152
Εγγραφή: Κυρ 18 Σεπ 2011, 02:08
Gender: Male

Re: ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΜΑΣ ΣΩΣΕΤΕ

Δημοσίευση από Longstride »

Βρε παιδια , δε σας προλαβαίνω , που να πρωτοαπαντήσω :))
καποιοι γραφετε πολυ γρηγορα, εγω οχι και τόσο :wsmile:
Λοιπον, ας προσπαθησουμε να βαλουμε την κουβεντα σε μια σωστη σειρα. Και ας τη σπασουμε σε μικρα κομματια για να μην πλατειάσομε και γινουμε κουραστικοι
Θελω καταρχην να επαναλαβω οτι μου αρεσει ο γονιμος διαλογος (και αντιλογος) γιατί θεωρω οτι μεσα απο τις αντιθετες θεσεις προερχεται η συνθεση νεων ιδεων . Επισης δεν εχω τιποτε και με κανεναν και οπως πολυ σωστα ειπε ενας κι αλλος ενας φιλος με τον οποιο συμφωνησα, η διχονοια και οι τσακωμοι ειναι το τελευταιο πραγμα που χρειαζομαστε αυτη τη δυσκολη φαση που ΟΛΟΙ περναμε. Καταλαβαινω το θυμο και την οργη για την καταντια μας και ειναι δικαιολογημενη, κι εγω τα ιδια νιωθω εστω και αν φαινεται να "υποστηριζω" το μνημόνιο. Βαζω εισαγωγικα για να τονισω οτι η λεξη δεν εχει κυριολεκτικη αλλα σχετικη εννοια. Αληθεια, θελω να ρωτησω, τι ποσοστο των Ελληνων πιστευετε οτι ειναι "υπερ" της δανειακής σύμβασης και κατα της επιστροφης στη δραχμη? Οταν λεμε υπερ, ξανατονιζω, δεν εννοουμε οτι ειναι κατι αρεστό, εννουμε οτι ειναι κατι αναποφευκτο. Εγω προσωπικα θεωρω οτι η μεγαλη πλειοψηφία που εχει και κριση και αποψη, καταλαβαινει οτι ειναι πλεον μονοδρομος. Και οχι επειδη μας εχουν κανει πλυση εγκεφαλου τα ΜΜΕ. Εχουμε μια Α ηλικία, μια Α εμπειρία και μια Α γνώση και λογική.
Και μια ακομη ερωτηση. Τι γνωμη εχετε για τα εκτροπα? Ειστε υπερ ή κατά?
achilleas
Almost Ducatista
Almost Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1357
Εγγραφή: Πέμ 21 Ιαν 2010, 20:15
Gender: Male
Bike: Multistrada 1000S
Επικοινωνία:

Re: ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΜΑΣ ΣΩΣΕΤΕ

Δημοσίευση από achilleas »

τα μνημονια δεν οδηγουν πουθενα ,22% ανεργια ποσο πρεπει να φθασει δηλαδη για να το καταλαβεις?
μη βλεπετε μονο τον εαυτουλη σας ,κοιταξτε τι γινεται διπλα σας ,το συνανθρωπο σας
Άβαταρ μέλους
karaiskakion
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 512
Εγγραφή: Τρί 23 Αύγ 2011, 19:57

Re: ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΜΑΣ ΣΩΣΕΤΕ

Δημοσίευση από karaiskakion »

Έγραψα ενα κατεβατό - παναγίες χριστούς και αγίους δεν είχε- ήταν εμπνευσμένο απο τα παλιά μου τα 2όροφα αλλά αφού το διάβασα 2-3 φορές και το μέτρησα δεν το έβαλα καθόλου, ούτε αξία έχει ούτε και πρόκειται να πει κάτι διαφορετικό ούτε στα παιδιά εδώ μέσα που σκέφτονται να μαζέψουν κανα φράγκο για βενζίνες μπας και βρεθούμε απο κοντά ούτε και σε άλλους τύπου τύπους που πήραν μηχανάκι επειδή κάποιος τους είπε οτι η ντουκάτι είναι οι πιο ακριβές μηχανές του κόσμου, τα λοιπά περί προλετάριου.gr και άλλα τέτοια είναι απο υψηλού επιπεδου πολιτισμό και είμαι ανεπαρκής βλέπεις, τα δικά μου τα βιβλία μιλάνε για κόσμους και για πράγματα που τα καζανοκέφαλα δεν τα χωράνε οπότε απο το αναφερώμενο ποστάκι θα βάλω μοναχά το κλείσιμο...








ΝΑ ΣΕ ΔΩ ΝΑ ΤΡΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΚΟΛΟΧΑΡΤΟ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙΣ...




ταπεινό και τρισαθλιοι ξέρω, επομένως οι φιλοι μου, και το φίλοι με τη πραγματική του έννοια που κοιμηθήκανε φάγανε και μποήκανε στο σπίτι μου να το διαβάσουν οι άλλοι κλειστε τα μάτια, αν και ανοιχτά που είναι πάλι μοναχά κοιτάνε... Άντε γεια!!!



ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ !!! ΧΙΛΙΟΙ ΚΑΛΟΙ ΧΩΡΑΝΕ!!! ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΛΟ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ Ο ΜΕΛΙΓΑΛΑΣ ΗΤΑΝ Η ΑΡΧΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΠΗΓΑΔΙ ΑΚΟΜΑ ΠΙΟ ΒΑΘΥ!!! ΤΣΤΣΤΣΤΣΤΣΤ ΑΣΕΒΗΣ ΝΕΟΣ!!! ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΓΑΠΕΣ ΘΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΞΑΝΑ!!!
Εικόνα
Απάντηση