SERVICE DUCATI ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Εμπειριες απο την πιατσα...
ioannidesalex

Re: SERVICE DUCATI ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από ioannidesalex »

ναι 255 αλλα σου πλενει και την μηχανη και μετα βαζεικαι σιλικονη για να γυαλιζει-γλυστρας......!!!! :zep: :zep: :zep:
Άβαταρ μέλους
DESMOMAN
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2392
Εγγραφή: Τετ 02 Απρ 2008, 01:01
Gender: Male
Bike: 1098 Tri-Colore
Other: ST4S

Re: SERVICE DUCATI ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από DESMOMAN »

Παναγιώτης Γκουρ έγραψε:....
ΣΟΥΜΑ 584,25
και άμα γουστάρετε σας βάζω και τιμολόγια σκαναρισμένα...για τις ανακρίβειες
Μεγάλα παιδιά είμαστε ρε παλικάρια και ούτε έχουμε βεντέτες με κανένα.Επειδή αγαπάμε τις ντουντούκες μας δεν θέλουμε να μας βλέπουν σαν καταναλωτικά πρόβατα..και όσο για την έρευνα αγοράς μακάρι να είχαμε και μεις στην επαρχία καμιά δεκαρια συνεργεία για να κάνουμε έρευνες αγοράς (και διαγωνισμούς αν χρήζει..)αλλά όταν κάνεις 500-600 χλμ. για να βρεις κάποιον με το MATHESIS τότε τι του λές ..δεν μου κάνεις γιατί είσαι ακριβός?
Ούτε σας ήξερα πριν για να ανοίξω τα μάτια μου..Τώρα σας έμαθα και σας είπα πέντε αλήθειες..που μπορεί σε κάποιους να πονάνε..Πάντα συναδελφικά !!! :thumbsup:
Πανο μην παρεξηγεις... ,θα ηταν πιο καλα για σενα αν αυτα τα εστελνες και στην αντιπροσωπεια.
Ειμαι σιγουρος οτι θα την ενδιαφερει περισσοτερο απο εμας ...
Ειναι πραγματι δυσκολο να επιλεγεις να εχεις τετοια μοτοσυκλετα(οχι τοσο ''μαζικη'')και να ζεις στην επαρχια αλλα αυτο ειναι κατι που το ξερεις πριν την αγορασεις.
Και παλι καταλαβαινω οτι γουσταρεις ετσι οπως ολοι εδω και για τον ιδιο λογο γραφουμε αλλα κανενας δεν μπορει να σε βοηθησει ουσιαστικα στο θεμα του σερβις.
Το κυριοτερο ειναι να γινεται καλη δουλεια απο τον μαστορα και να γνωριζει και να αγαπαει την μοτοσυκλετα .
Και τα μεταφορικα και η διαμονη θα πρεπει να συνυπολογιζοντε οταν βγαινουμε εκτος εδρας...
Άβαταρ μέλους
Doc
Ducatista
Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1741
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 15:12
Gender: Male
Other: 999ΤΜΒ
Τοποθεσία: Pits
Επικοινωνία:

Re: SERVICE DUCATI ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Doc »

Να κάνω μιά ερώτηση ?

Τελικά μπορώ/επιτρέπεται να γράψω (τρίτο ενικό) σχόλιο για οποιοδήποτε συνεργείο/αντιπροσωπεία ή όχι ?

:huh: :think2:
Άβαταρ μέλους
Duced
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2532
Εγγραφή: Σάβ 22 Μαρ 2008, 02:46
Gender: Male
Bike: 999R
Other: Adv 950

Re: SERVICE DUCATI ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Duced »

Doc έγραψε:Να κάνω μιά ερώτηση ?

Τελικά μπορώ/επιτρέπεται να γράψω (τρίτο ενικό) σχόλιο για οποιοδήποτε συνεργείο/αντιπροσωπεία ή όχι ?

:huh: :think2:

Γιατι ειπε ποτε κανεις οτι απαγορευεται? Ελευθερο φορουμ ειμαστε για να ανταλασσουμε με πολιτισμενο τροπο και με αποδειξεις τις εμπειριες και τη γνωση μας.

Μονο η συκοφαντια απαγορευεται (οχι απο καποιον αλλα απο τα Terms Of Use του forum) :thumbsup:
Μ9Ν9Λ9Σ

Objects in mirrors are Jap bikes
Άβαταρ μέλους
vlassos
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 537
Εγγραφή: Τετ 02 Απρ 2008, 14:35
Gender: Male
Bike: Monster S4RS
Τοποθεσία: Χανιά

Re: SERVICE DUCATI ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από vlassos »

Η μη ύπαρξη εξουσιοδοτημένων συνεργειών είναι πρόβλημα ωστόσο υπάρχουν και άλλα συνεργεια που μπορούν να κάνουν τη δουλειά. Μπορεί να μην έχουν mathesis αλλά υπάρχουν διαγνωστικά που είναι κάνουν την ίδια δουλεια. Θέλει λίγο ψάξιμο είναι η αλήθεια αλλά όπως αναφέρθηκε πιο πάνω το πρόβλημα είναι γνωστο πριν την απόκτηση της μηχανής. Το πολύ πολύ να αγοράσει κάποιος το workshop manual και να το παίρνει μαζί του στο συνεργειο. Εγω τουλάχιστον έτσι έκανα 2 χρόνια που βρέθηκα στην επαρχία.
Γιώργος
"In times of universal deceit telling the truth will be a revolutionary act"
Eric Arthur Blair
Άβαταρ μέλους
Doc
Ducatista
Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1741
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 15:12
Gender: Male
Other: 999ΤΜΒ
Τοποθεσία: Pits
Επικοινωνία:

Re: SERVICE DUCATI ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Doc »

Duced έγραψε:Γιατι ειπε ποτε κανεις οτι απαγορευεται? Ελευθερο φορουμ ειμαστε για να ανταλασσουμε με πολιτισμενο τροπο και με αποδειξεις τις εμπειριες και τη γνωση μας.

Μονο η συκοφαντια απαγορευεται (οχι απο καποιον αλλα απο τα Terms Of Use του forum) :thumbsup:
Ok :hibye:
Άβαταρ μέλους
Παναγιώτης Γκουρ
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 373
Εγγραφή: Τετ 17 Σεπ 2008, 17:00
Gender: Male
Bike: 748R
Τοποθεσία: ΟΡΕΣΤΙΑΔΑ - ΔΙΔΥΜΟΤΕΙΧΟ

Re: SERVICE DUCATI ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Παναγιώτης Γκουρ »

Σπύρο δε σε παραξηγώ ... :thumbsup: αλλά όπως είπες αν ανοίξουμε τους ασκούς του Αιόλου πρέπει μετά να φέρουμε την βροχή για να κοπάσουν..Όπως όλοι ξέρετε αν μπλέξεις με ducati την παντρεύεσαι..Ducati παντού και τα μυαλά στα κάγγελα του Ιάπωνα εχθρού..
Είχαμε και εδώ αντιπρόσωπο της Ducati και όταν έκανε ανακαίνιση, βρήκε και τα έσπασε με τη μαμά εταιρεία.Αν μπείτε στο site http://www.ducati.com" onclick="window.open(this.href);return false; θα τον βρείτε.(Ορεστιάδα).
Σ'ευχαριστώ φίλε vlasso για την λύση σου. Το manual το έχω κατεβάσει σε PDF αρχείο και το έχω εκτυπώσει. Θα ερευνήσω τη λύση σου..
Και έχω κάτι να προτείνω..συγνώμη αν επαναλαμβάνω τη σκέψη κάποιου αδερφού..
Δεν κάνουμε κάθε χρόνο και μια ψηφοφορία για το καλύτερο συνεργείο..(εξουσιοδοτημένο ή όχι, παίζεται).!!! Κι ας του δώσουμε και βραβείο..!!!
Αποτέλεσμα - Τιμή - Εξυπηρέτηση (Η σειρά στα δυο τελευτ.παίζει)
Για να λέμε και τα καλά και όχι μόνο τα στραβά..
Φιλικά πάντα και χωρίς παρεξήγηση Πάνος. :)) :thumbsup:
Άβαταρ μέλους
Duced
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2532
Εγγραφή: Σάβ 22 Μαρ 2008, 02:46
Gender: Male
Bike: 999R
Other: Adv 950

Re: SERVICE DUCATI ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Duced »

Παναγιώτης Γκουρ έγραψε: Δεν κάνουμε κάθε χρόνο και μια ψηφοφορία για το καλύτερο συνεργείο..(εξουσιοδοτημένο ή όχι, παίζεται).!!! Κι ας του δώσουμε και βραβείο..!!!
Αποτέλεσμα - Τιμή - Εξυπηρέτηση (Η σειρά στα δυο τελευτ.παίζει)
Για να λέμε και τα καλά και όχι μόνο τα στραβά..
εν κακη ιδεα :thumbsup:
Μ9Ν9Λ9Σ

Objects in mirrors are Jap bikes
Άβαταρ μέλους
DESMOMAN
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2392
Εγγραφή: Τετ 02 Απρ 2008, 01:01
Gender: Male
Bike: 1098 Tri-Colore
Other: ST4S

Re: SERVICE DUCATI ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από DESMOMAN »

Παναγιώτης Γκουρ έγραψε:Σπύρο δε σε παραξηγώ ... :thumbsup:
Και έχω κάτι να προτείνω..συγνώμη αν επαναλαμβάνω τη σκέψη κάποιου αδερφού..
Δεν κάνουμε κάθε χρόνο και μια ψηφοφορία για το καλύτερο συνεργείο..(εξουσιοδοτημένο ή όχι, παίζεται).!!! Κι ας του δώσουμε και βραβείο..!!!
Αποτέλεσμα - Τιμή - Εξυπηρέτηση (Η σειρά στα δυο τελευτ.παίζει)
Για να λέμε και τα καλά και όχι μόνο τα στραβά..
Φιλικά πάντα και χωρίς παρεξήγηση Πάνος. :)) :thumbsup:

σου βγαζω το καπελλο
:hi4:
τωρα μιλας .
Αυτο που προτεινεις ειναι μακραν η καλυτερη ιδεα που εχει πεσει.
Δεν μειωνει κανεναν αντιθετως αναδυκνιει...
ουτε αντιπαθειες,μιζεριες και ενοχες.
και το σπουδαιοτερο ...θα ειναι το δικο μας βραβειο...η δικια μας πολιτισμενη επιλογη για να δειξουμε τις προτιμησεις μας.
Τα αποτελεσματα να ειμαι σιγουρος πως ενδιαφερουν απαντες.
τελικα ....
ΚΑΘΕ ΕΜΠΟΔΙΟ ΓΙΑ ΚΑΛΟ
η συζητηση μας ειχε αποτελεσμα και με νοημα πολυ καλυτερο των προσδοκιων...
ευχαριστω ολους......................................................................................
που δεν παρεξηγησαν
D3§m02K
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 7838
Εγγραφή: Δευ 24 Μαρ 2008, 00:07

Re: SERVICE DUCATI ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από D3§m02K »

Ίσως η πιο ουσιαστική πρόταση που έχει πέσει στο ηλεκτρονικό μας "τραπέζι".

:thumbsup:

Σπύρο, τουλάχιστον όσοι σε γνωρίζουν, είναι σίγουρο πως δεν τίθεται θέμα παρεξήγησης. :glimpse:
Άβαταρ μέλους
Doc
Ducatista
Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1741
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 15:12
Gender: Male
Other: 999ΤΜΒ
Τοποθεσία: Pits
Επικοινωνία:

Re: SERVICE DUCATI ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Doc »

Πάντως όπως έχει ειπωθεί πολλάκις, καλύτερα να περπατήσεις πρώτα και μετά να πετάξεις.

Τι εννοώ ? Ας υπάρξουν πρώτα συνεγεία/μηχανικοί/εξουσιοδοτημένα άξια υποψηφιότητας προς βράβευση και μετά δίνουμε και βραβείο.

:hibye:
Άβαταρ μέλους
Παναγιώτης Γκουρ
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 373
Εγγραφή: Τετ 17 Σεπ 2008, 17:00
Gender: Male
Bike: 748R
Τοποθεσία: ΟΡΕΣΤΙΑΔΑ - ΔΙΔΥΜΟΤΕΙΧΟ

Re: SERVICE DUCATI ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Παναγιώτης Γκουρ »

Σωστός φίλε doc και γι' αυτό ξεκίνησε και αυτό το θέμα..Αλλά μήπως τους δώσουμε και κάποιο κίνητρο (μια σπίθα βρε αδερφέ)για να γίνουν σωστά συνεργεία και πιο σωστοί επαγγελματίες;;; :)
Άβαταρ μέλους
DESMOMAN
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2392
Εγγραφή: Τετ 02 Απρ 2008, 01:01
Gender: Male
Bike: 1098 Tri-Colore
Other: ST4S

Re: SERVICE DUCATI ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από DESMOMAN »

Doc έγραψε:Πάντως όπως έχει ειπωθεί πολλάκις, καλύτερα να περπατήσεις πρώτα και μετά να πετάξεις.

Τι εννοώ ? Ας υπάρξουν πρώτα συνεγεία/μηχανικοί/εξουσιοδοτημένα άξια υποψηφιότητας προς βράβευση και μετά δίνουμε και βραβείο.

:hibye:

τα πραγματα ειναι πολυ καλυτερα απο το παρελθον -γενικα για την μοτοσυκλετα-και ειδικα στην μαρκα μας γινεται σοβαρη προσπαθεια να κρατηθει standard στην ποιοτητα του συνεργειου.
Υπαρχουν μηχανικοι που αγαπουν την μαρκα,αλλοι που αντιλαμβανονται τις εξελιξεις ...
παντα υπαρχουν προβληματα αλλα ειναι λιγοτερα απο τις επιτυχιες.
Βεβαια στην χωρα μας ακομα πουλαει το κλαμα και ο χωρισμος...και δυστηχως αυτο ακουγεται περισσοτερο απο την οποια σοβαρη προσπαθεια.
Για τον συγχρονο επαγγελματια μηχανικο ειναι προκληση να μπει σε ενα τοσο εξειδικευμενο δικτυο και θα ηταν μεγαλο ρισκο να χασει την φημη του σε ενα τοσο μικρο χωρο.
Νικο ας μην τα απαξιωνουμε ολα.Δηλαδη αν ειναι ετσι να τα πουλησουμε τα εργαλεια... :zep:
Άβαταρ μέλους
Doc
Ducatista
Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1741
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 15:12
Gender: Male
Other: 999ΤΜΒ
Τοποθεσία: Pits
Επικοινωνία:

Re: SERVICE DUCATI ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Doc »

Σπύρο και υπόλοιπα παιδιά (τι παιδιά δηλαδή... κωλόγεροι είμαστε :wsmile: ),

Επειδή ίσως το νόημα όσως θέλω να γράψω χαθεί στην μετάφραση, καλύτερα να τα πούμε live.

:hibye:

P.S: απόψε ήταν να έρθω στο Zoo ρε γαμώτο, αλλά ήμουν κομμάτια από τη δουλειά και αποκοιμήθηκα στην καρέκλα μου μόλις έκλεισα το τηλέφωνο με τον valerouga (κι ότι του είχα πει ότι έρχομαι :roll: )
Άβαταρ μέλους
GEO
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 201
Εγγραφή: Δευ 07 Απρ 2008, 08:44
Gender: Male
Bike: 916
Other: New Project
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Επικοινωνία:

Re: SERVICE DUCATI ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από GEO »

Καλημέρα παιδία

Ακόμα τα σύννεφα δεν έφυγαν ??

Διαβάζοντας στο φορούν εδώ και πολύ καιρό διακρίνω μια εχθρότητα κατά των συνεργείων και δεν καταλαβαίνω το λόγο.

Σε αυτούς τους ανθρώπους εμπιστεύεται το δίκυκλο σας την ζωή σας

Σύμφωνο μαζί σας ότι όλη δεν είναι το ίδιο υπάρχουν καλοί, κακοί, αμελείς, τεμπέληδες αλλά με το ξερό μην καίτε και το χλωρό.
Υπάρχουν άνθρωποι που έχουν κάνει μεγάλες θυσίες στην ζωή τους για να φτάσουν σε κάποιο επίπεδο στον τομέα της δουλείας τους .

Η DUCATI είναι πολύ απαιτητική στο χώρο των σέρβις με ένα πολύ μεγάλο κόστος ιδικών εργαλείων και όχι μόνο (ένα πλήρες DDS διαγνωστικό κοστίζει περίπου 4500,00 ευρο βαλε και έναν αναλυτή 4000,00 το λιγότερο και δεν σας λέω για τα ιδικά χειρός εργαλεία (όσοι τρέχουν στην πίστα έχουν πάρει μια γεύση κόστους εργαλείων) καταλαβαίνετε ότι το κόστος είναι πολύ μεγάλο και καλά στης πρωτεύουσες που τέλος πάντων η ποσότητα μπορεί και να καλύπτει την μερική απόσβεση στην επαρχία (να επένδυσης κάποιο κεφαλαίο για δυο η τρία μότο ?
Δείτε το και από την άλλη μεριά ότι είναι και αυτές επιχειρήσεις που θέλουν να βγάλουν χρήματα να ταΐσουν τα παιδάκια τους
Τα μέλη που είναι επιτηδευματίες καταλαβαίνουν πολύ περισσότερο την εννοώ και λιγότερο η ΙΥ η ΔΥ.
Αλλά να σας πω και κάτι άλλο εσείς τη κάνατε για αυτό τα συνεργεία
Κάνετε κριτική σε ένα μαγαζί πηγαίνοντας μια φορά (όπως σε μένα ο Pablo Ducatista) παράδειγμα φέρνω με τον Παύλο
Και δεν ξέρω το γιατί . πήγε ποτέ κανένας να πει το παράπονο του η την διαφωνία
του ?
βοηθήστε και εσείς με τον τρόπο σας αλλά και με τα δικαιώματα που έχετε να μπορέσουν να διορθώσουν τα λάθη τους άνθρωποι είναι και αυτοί με τα χ προβλήματα που μπορεί να έχουν
το να γράφουμε και να λέμε διάφορα είναι εύκολο το να κάνουμε ένα βήμα εμπρός είναι πιο δύσκολο.

Γράφω γιατί με πνίγη το παράπονο θεωρό ότι είμαι τυχερός που το χόμπι το έκανα επάγγελμα και έχω κάνη πάρα πολλές θυσίες και στερήσεις για να εξελιχθώ να ενημερωθώ σε αυτό που κάνω
Καταλαβαίνω τα παράπονα σας αλλά δείτε το πιο αντικειμενικά χωρίς εγωισμούς

Πάντα στην διάθεση σας Ducatoφιλοι

Γιώργος
Άβαταρ μέλους
Duced
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2532
Εγγραφή: Σάβ 22 Μαρ 2008, 02:46
Gender: Male
Bike: 999R
Other: Adv 950

Re: SERVICE DUCATI ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Duced »

Σωστη κατα τη γνωμη μου η αποψη σου και καλα κανεις και την καταθετεις. Σιγουρα πρεπει να βλεπουμε τα πραγματα και απ τις 2 μεριες.

Νομιζω οτι το βημα που κανεις εσυ συμμετεχοντας σ αυτο το φορουμ θα επρεπε να το κανουν και οι υπολοιποι συναδελφοι σου ωστε να εχουν ιδια αντιληψη για το πως τους βλεπουν οι πελατες τους, τι μπορουν να βελτιωσουν στις υπηρεσιες τους κλπ. Ετσι θα ειχαμε ολοκληρωμενο και αμοιβαιο διαλογο και θα ηταν πιο ευκολο να παμε συνολικα ενα βημα παραπερα οπως λες και εσυ.
Μ9Ν9Λ9Σ

Objects in mirrors are Jap bikes
Άβαταρ μέλους
REDMONSTER
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 714
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 13:44
Gender: Male
Bike: Monster S4
Other: KTM Adventure 990
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ
Επικοινωνία:

Re: SERVICE DUCATI ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από REDMONSTER »

Εγω απο την αλλη GEO βγαζω οργη και καταρα για τους περισσοτερους μαστορες, για τα απαισια μικρομαγαζα τους που φοβασαι να ακουμπησεις για να μη λερωθεις οχι μονο εσυ αλλα και η μηχανη σου, για τον χωρο αποθηκευσης των μηχανων που ειναι συνηθως στο δρομο ή στο πεζοδρομιο και κοιμουνται γατες και σκυλοι επανω και ειναι εκτεθημενες σε ολα τα καιρικα φαινομενα, για τα κονδυλια που χρεωνουν σε σχεση με ολες τις αλλες μηχανες τις Ευρωπαικες.
Δεν μπορει κυριοι να υπαρχει μια BMW που να χρεωνει λιγοτερα σε ολα τα service και να ειναι μεσα το κλειστο συνεργειο χειρουργειο και να σου αγγιζει ο αλλος τα πλαστικα με το γαντακι...και εμεις να σκαμε 400αρες και 500αρες στην ξεφτιλα και να παιρνεις πισω τη μηχανη γρατζουνισμενη μεσα στα γρασα και τη μπιχλα και να παιζεις κορωνα γραμματα ποσες βιδες θα εχεις χασεις στο δρομο μεχρι το σπιτι επειδη ο καθε μαστορας ξεχασε να τις σφιξει με το ροποκλειδο (αν ξερουν τι σημαινει αυτο ορισμενοι)...και νομιζω αυτο το σεναριο εχει παιξει στο 90% οσων γραφουν εδω μεσα.
Να μη μιλησω για ρυθμισεις βαλβιδων και ιμαντων και τα σχετικα γιατι εκει θα παραγινω κακος. Αν δεν ειναι κανεις απο πανω τους και δεν παρει αδεια απο την δουλεια του πολυ αμφιβαλω κατα ποσο θα την κανουν. Δεν μπορει εμενα να μου παιρνει 6 ωρες η ρυθμιση βαλβιδων και αυτοι να χεπετανε 5 μηχανες σε μια μερα...ειμαστε τυχεροι που εχουν ανοχες οι μηχανες αλλιως θα τις παιρναμε στο χερι.
Δεν θελω να γινομαι ισοπεδωτικος αλλα επειδη μιλαω με παρα πολλα παιδια για το συγκεκριμενο θεμα σε ολας μας τις συναντησεις, για μενα προσωπικα η λυση ειναι οπου μπορουμε εμεις να βαζουμε χερι....να το κανουμε ανεπιφυλακτα γιατι κανεις δεν θα το κανει πιο προσεκτικα και επιμελλημενα.
Επειδη εγω τις μηχανες μου τις γουσταρω να ειναι μπιμπελο και να τις χαζευω και να τις γυαλιζω 100 φορες τη μερα...δεν ανεχομαι απο τη στιγμη που τα σκαω χοντρα. (150-200 ευρω εργασια χρεωνετε κυριοι, και εχτρα ολα τα ανταλλακτικα) να εχω την οποιαδηποτε υποψια οτι την αφηνω σε χερια ανθρωπων επιπολαιων, απροσεχτων, καννιβαλων και σαρδαναπαλων. Οπως και θεωρω απαραδεκτο να παραλαμβανω πισω τη μηχανη μεσα στη μπιχλα...δηλαδη τοσο δυσκολο ειναι να την καθαρισει καποιος? Εδω πηγε φιλος το Micra για αλλαγη λαδιων και του πηραν 60 ευρω και οταν πηγε να το παραλαβει του ειπαν...μισο λεπτο μην το παρετε πισω απλυτο...και εμεις που σκαμε 500αρες να φοβομαστε να κατσουμε επανω? θα γινουμε ποτε επαγγελματιες σε αυτη τη γ@μημενη χωρα ή μια ζωη λαμογια και αδιαφοροι ???
Δημήτρης - Κι αν ειμαι ροκ !!!
D3§m02K
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 7838
Εγγραφή: Δευ 24 Μαρ 2008, 00:07

Re: SERVICE DUCATI ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από D3§m02K »

REDMONSTER έγραψε:Δεν θελω να γινομαι ισοπεδωτικος αλλα . . .
Ρε συ Μητσάκο, ήθελα νά'ξερα τί θα έγραφες αν γινόσουν ισοπεδωτικός . . . :think2:

Κι επειδή έκανες τον παραλληλισμό με την BMW . . . Τό'χω ξαναματαπεί: "άλλο η βούρτσα κι άλλο η . . . " :lipsealed:

Η BMW Motorrad ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ να συγκριθεί σε κανένα επίπεδο υπηρεσιών με τη Ducati. . . Οι λόγοι πολλαπλοί, πολυσύνθετοι και ευνόητοι. . .

Φιλικά πάντα ε;
Άβαταρ μέλους
REDMONSTER
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 714
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 13:44
Gender: Male
Bike: Monster S4
Other: KTM Adventure 990
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ
Επικοινωνία:

Re: SERVICE DUCATI ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από REDMONSTER »

D3§m02K έγραψε: Ρε συ Μητσάκο, ήθελα νά'ξερα τί θα έγραφες αν γινόσουν ισοπεδωτικός . . . :think2:

Κι επειδή έκανες τον παραλληλισμό με την BMW . . . Τό'χω ξαναπαταπεί: "άλλο η βούρτσα κι άλλο η . . . " :lipsealed:

Η BMW Motorrad ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ να συγκριθεί σε κανένα επίπεδο υπηρεσιών με τη Ducati. . . Οι λόγοι πολλαπλοί, πολυσύνθετοι και ευνόητοι. . .

Φιλικά πάντα ε;
Οκ ρε μαν αλλα και εσενα δεν σε πνιγει το παραπονο? Εφοσον κυριε με το μικρομαγαζο δεν μπορεις να προσφερεις τετοιο service τοτε γιατι βαρας τις τιμες? 'Η ας το θεσω πιο απλα...ποσα θα ηθελαν να μας χρεωνουν για να μας προσφερουν αντιστοιχο service. ???

Εσυ δουλευεις στη Mercedes και ξερεις τι σημαινει να κρατας ψηλα την ποιοτητα και το after market για να κρατησεις το κοινο σου σε μια τοσο ανταγωνιστικη αγορα...εννοειται πως ενας κολοσσος βεληνεκους BMW δεν μπορει να χτυπηθει σε κανενα τομεα απο μια γραμμη παραγωγης της Ducati οπως ολοι καταλαβαινουμε, αλλα απο κει και περα στο after sales κομματι δεν καταλαβαινω γιατι να μην μπορει να συναγωνιστει ? απο ποτε θεωρειται πολυτελεια το Service? η Ducati πως πιστοποιει ολους οσους κολλανε ενα πτυχιο στον τοιχο και λενε φτιαχνουμε Ducati ??? Πρεπει να ερθει ο Ιταλος με το μαστιγιο για να κρατησεις καθαρο το μαγαζι σου? οι πελατες σου δηλαδη δεν ειναι αρκετο? Ειναι παραλογο να θες εναν αξιοπρεπη χωρο για σενα και για τη μηχανη σου? Μηπως πιστευεις οτι αν καποιος κανει την κινηση και φτιαξει ενα μαγαζι της προκοπης οι αλλοι θα τρεχουν ακομα στα σκουριασμενα μυαλα και στα μικρομαγαζα του κ$λου?
Πιστευεις οτι αν βρεθει ενας γατος και μερακλης που θα επενδυσει λεφτα για να φτιαξει ενα μαγαζι με χωρο κλειστο και καθαρο να στεγαζει τις μηχανες και να εχει και μια καφετερια με τζαμαρια να πινεις το καφεδακι σου και να χαζευεις τα μαστορακια με την στολιτσα τους και το γαντακι τους οτι θα πεσει εξω και δεν θα του βγει η επενδυση ? Μηπως εχουμε την αυταπατη οτι δεν υπαρχουν μηχανολογοι και αξια μαστορακια που μπορουν να φτιαξουν τους κινητηρες μας στο 2008 και υπαρχει μονο ενας Νταης και ενας Φαμπιατος σε ολο τον πλανητη? Ηταν οι εμπειρικοι πιο καλοι δηλαδη πριν 40 χρονια και τωρα δεν υπαρχουν ικανα παιδια με αντιληψη και ορεξη που εχουν φαει τα χρονια στα θρανια να μας φτιξουν τον Desmo? Σιγα τον πολυπλοκο κινητηρα για το μυαλο ενος αποφοιτου στις μερες μας. Εδω κανουν πυρηνικη φυσικη και θα δυσκολευτουν να μετρησουν με ενα φιλερακι το διακενο?

Το μεγαλυτερο προβλημα του Ελληνα ειναι ο συμβιβασμος με την πικρη πραγματικοτητα που λες..."ε...δεν παιζει και πουθενα καλυτερα...παμε να τα σκασουμε παλι στους ιδιους."

Συγνωμη αλλα ο συμβιβασμος ειναι η ισοπεδωση που λεγαμε. Ας βρεθει ενας μαγκας να
κανει μια σωστη κινηση και θα δουμε αν θα παει μπροστα και για ποτε θα πανε για συνταξη ολοι οι αλλοι...και ναι ας συνεχισουν να με χρεωνουν 500αρες, απλα να γουσταρω που και πως τα δινω απο τη στιγμη που ηθελα να φορεσω μεταξωτο βρακι.
Δημήτρης - Κι αν ειμαι ροκ !!!
D3§m02K
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 7838
Εγγραφή: Δευ 24 Μαρ 2008, 00:07

Re: SERVICE DUCATI ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από D3§m02K »

Καλά τα λές! Πολύ καλα! Να πάμε στο δια ταύτα όμως;

Ρε συ αγόρι μου; Ποιός σε χρέωσε 500άρα, για τί εργασία και πότε; Ξαναπήγες εκεί;

Και στην τελική, να σου πω και τη δική μου πραγματικότητα;

Δε θέλω καφετέρια να πίνω τον καφέ μου και να βλέπω το Δημητράκη το βοηθό του αρχιμάστορα να ψαχουλεύει το μοτόρι μου με χειρουργικό γαντάκι και ευλάβεια. Δε θέλω γυαλισμένα πατώματα, reception με γκόμενα που θα μου χαμογελάσει με υπονοούμενο για να μου χρυσώσει το χάπι που θα καταπιώ μετά όταν θα δω το λογαριασμό. Δε θέλω . . . Δε θέλω . . . Δε θέλω . . .

Αν ήθελα τα παραπάνω, θα αγόραζα BMW.

Θέλω ένα μάστορα που θα του λέω 1 και θα φτιάχνει 10. Που θα είμαι πάνω από το κεφάλι του και θα τον πρίζω με ένα κάρο p@p@r!3$ κι αυτός θα με διαολοστέλνει με χαμόγελο και χαβαλέ. Που θα μου πει το λογαριασμό και θα του δώσω και ένα 20άρικο, 30άρικο, 50άρικο παραπάνω γιατί θα είμαι σίγουρος ότι έφτυσε αίμα για να μου φτιάξει το μοτόρι ΚΑΛΑ! ! ! Απλά. Μπορώ; :))
Άβαταρ μέλους
mostro620
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 4056
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 14:58

Re: SERVICE DUCATI ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από mostro620 »

D3§m02K έγραψε:Καλά τα λές! Πολύ καλα! Να πάμε στο δια ταύτα όμως;

Ρε συ αγόρι μου; Ποιός σε χρέωσε 500άρα, για τί εργασία και πότε; Ξαναπήγες εκεί;

Και στην τελική, να σου πω και τη δική μου πραγματικότητα;

Δε θέλω καφετέρια να πίνω τον καφέ μου και να βλέπω το Δημητράκη το βοηθό του αρχιμάστορα να ψαχουλεύει το μοτόρι μου με χειρουργικό γαντάκι και ευλάβεια.

Δε θέλω γυαλισμένα πατώματα, reception με γκόμενα που θα μου χαμογελάσει με υπονοούμενο για να μου χρυσώσει το χάπι που θα καταπιώ μετά όταν θα δω το λαγαριασμό.

Δε θέλω . . .

Δε θέλω . . .

Δε θέλω . . .

Αν ήθελα τα παραπάνω, θα αγόραζα BMW.

Θέλω ένα μάστορα που θα του λέω 1 και θα φτιάχνει 10. Που θα είμαι πάνω από το κεφάλι του και θα τον πρίζω με ένα κάρο p@p@r!3$ κι αυτός θα με διαολοστέλνει με χαμόγελο και χαβαλέ. Που θα μου πει το λογαριασμό και θα του δώσω και ένα 20άρικο, 30άρικο, 50άρικο παραπάνω γιατί θα είμαι σίγουρος ότι έφτυσε αίμα για να μου φτιάξει το μοτόρι ΚΑΛΑ! ! !

Μπορώ; :))
Ρε Κωστάκι την γκόμενα γιατί την έβγαλες στην απόξω??? :wsmile:
Αλέξανδρος
D3§m02K
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 7838
Εγγραφή: Δευ 24 Μαρ 2008, 00:07

Re: SERVICE DUCATI ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από D3§m02K »

mostro620 έγραψε:Ρε Κωστάκι την γκόμενα γιατί την έβγαλες στην απόξω??? :wsmile:
Γιατί η γκόμενα, φίλτατε Αλέξανδρε, είναι η πρώτη φόλα που τρώμε όταν μπαίνουμε σε κυριλέ συνεργείο. Καρατσεκαρισμένο :cool:
Άβαταρ μέλους
mostro620
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 4056
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 14:58

Re: SERVICE DUCATI ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από mostro620 »

Κώστα δεν έχω μπεί ποτέ σε κυριλέ συνεργείο οπότε :dontknow:
Αλέξανδρος
D3§m02K
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 7838
Εγγραφή: Δευ 24 Μαρ 2008, 00:07

Re: SERVICE DUCATI ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από D3§m02K »

mostro620 έγραψε:Κώστα δεν έχω μπεί ποτέ σε κυριλέ συνεργείο οπότε :dontknow:
Δεν έχεις σωστό αυτοκίνητο ακόμη . . . Αλλά πού θα μου πας; Θα σε φτιάξω κι εσένα . . . Τώρα που θα γίνει και ο multi666 δικός μου . . . μουχαχαχαχαχααααααααααααα . . . δε γλυτώνει κανένας . . . :mrgreen:
Άβαταρ μέλους
Iron butt
Almost Ducatista
Almost Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1349
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 18:18
Gender: Male
Other: ΚαθεΤριτηΜαστορα
Τοποθεσία: Νικητιανος.....

Re: SERVICE DUCATI ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Iron butt »

Φιλε μου redmonster παροτι δεν σε γνωριζω δεν θα μπορουσα να συμφωνω περισσοτερο
μαζι σου.Το θεμα του σερβις ποναει πολυ για τους περισσοτερους απο εμας.Kατι πρεπει να γινει...
Γιαννης
From all the things i have lost i miss my mind the most...

Sometimes I lie awake at night, and ask, 'Where have I gone wrong?' Then a voice says to me, 'This is going to take more than one night.'”
Απάντηση