Νεα-Ζηλανδια

Άβαταρ μέλους
panosduc
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2479
Εγγραφή: Τετ 10 Αύγ 2011, 14:46
Gender: Male
Other: Toro
Τοποθεσία: Ανω-Βουλα/Auckland-New Zealand

Re: Νεα-Ζηλανδια

Δημοσίευση από panosduc »

το λεπον.... :)) οπως θα εχετε καταλαβει λιγο καιρο τωρα το ταξιδιωτικο ποστ θα ερθει στο τελος του.ο λογος το οτι αποφασισα να γυρισω στην πατριδα.στο αρχικο ποσταρισμα λιγο πολυ εγραψα τους λογους που με εκαναν να φυγω.λιγο η μπορα που ερχοταν,λιγο η σαχλαμαρα που μας δερνει σαν λαος :whistling: λιγο απ ολα.καποιες στιγμες ολοι νιωθουν να δραπετευσουν για καπου αλλου.ετσι και γω αποφασισα να την κανω για τα νοτια...αλλα ο πρωταρχικος μεγαλος σκοπος ηταν να παρω περισσοτερες εμπειρειες πανω στη δουλεια μου που αγαπαω,και να παω ενα σκαλι πιο πανω.περασε ενας δυσκολος χρονος+κατι μηνες και μετα απο πολυ κουραση επιμονη και υπομονη[καιρος],πηρα τις αποφασεις μου.να γυρισω.ο καιρος ηταν το μονο και μεγαλυτερο εμποδια,στον τομεα μου.κηποτεχνια υψηλης ραπτικης :wsmile: δεν κανεις με 10 μηνες βροχη/ψιλοβροχο.ηρθα ειδικα να δουλεψω σε γηπεδα και γκολφ.περασα απο 2 καταξιωμενες εταιρειες και αναγνωριστηκα σε μολις λιγους μηνες.αυτο και μονο για μενα ειναι μεγαλη νικη.μου κανανε και 2 προτασεις συνεργασιας.τις απεριψα ομως διοτι δεν ειμαι διαθετιμενος να φοραω αδιαβροχο για 10 μηνες και να ειμαι κυριολεκτικα μουσκεμα.+οτι οπως ειπα αυτο που κανω εγω δεν γινετε με βροχες το χειμωνα και χωρις νερο το καλοκαιρι.ναι τα γκαζον κατα 80 %ειναι μεταξυ φθορας και αφθαρσιας...σχεδον καρβουνο διοτι δεν εχουν συστηματα αρδευσης :shock:.και συγουρα δεν ειμαι διαθετιμενος να κανω αλλο ειδος κηποτεχνιας.ηρθα για συγκεκριμενο θεμα εδω.δεν ηρθα να γινω μεταναστης με το ετσι θελω.ναι θα με πειτε μλκ που γυρναω αλλα δεν πειραζει.εχω ηδη κανει καποια κονε στην ελλαδα με καποιες μεγαλες εταιρειες και με το που ερθω θα τα κοιταξω.
ομως θελω να πω οτι η νεα ζηλανδια ειναι ενα κρατος που δουλευει στο ακεραιο.δουλειες υπαρχουν και ειδικα οι τεχνικες.με καλοδεχτηκαν οταν ηρθα και αυτο ειλικρινα δεν θα το ξεχασω.ο κοσμος ευγενικος[υπαρχουν και οι μλκς παντου]αλλα δεν ειν ο κανονας.οποιος θελησει στο μελλον πληροφοριες για δω σε οτιδηποτε ας στειλει π.μ και θα βοηθησω οσο μπορω.
τελος θελω να ευχαριστησω ολους σας που μου δωσατε δυναμη με τα καλα σας λογια και εισασταν η καλυτερη παρεα.ειλικρινα.οπως θελω να ευχαριστησω και ενα παιδι που με στηρηξε εδω απο την αρχη που ηρθα.
ειναι ο ελιρεν απο το ισραηλ.ενα παιδι απο τα λιγα που εχω γνωρισει μεχρι τωρα.ναναι καλα το παλικαρι!και του ευχομαι τα καλυτερα.
αυτα τα λιγα σορρυ που σας κουρασα αλλα ηθελα να τα γραψω διοτι στην αρχη πολλοι μου ευχηθηκαν καλη τυχη εδω και νιωθω οτι επρεπε απλα να γραψω δυο λογια..... :wsmile: :thumbsup:

αντε 3 εβδομαδες εμειναν..... :hibye:
SS Forever γατακια..
Άβαταρ μέλους
rommel
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 737
Εγγραφή: Κυρ 02 Νοέμ 2008, 05:49
Gender: Male
Bike: 749
Other: runner
Τοποθεσία: Κανκούν

Re: Νεα-Ζηλανδια

Δημοσίευση από rommel »

φιλε να σου πανε ολα καλα οτι και να αποφασισεις, οπου και να καταληξεις.
tonionio
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 326
Εγγραφή: Τρί 13 Σεπ 2011, 14:44
Gender: Male

Re: Νεα-Ζηλανδια

Δημοσίευση από tonionio »

την καλύτερη περίοδο γυρνάς πάντως!θα σε γλυκάνει η άνοιξη και αυτές οι μαμημένες κυριακές που ευχέσαι να μην τελειώσουν ποτέ...Οσο για την ξενιτιά...Δυσκολο πράγμα!
Άβαταρ μέλους
johnsig
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 499
Εγγραφή: Δευ 23 Φεβ 2009, 11:50
Gender: Male
Bike: 1098 Tri-Colore
Other: ΚΤΜ400,kxt250,z50
Τοποθεσία: Aθηνα

Re: Νεα-Ζηλανδια

Δημοσίευση από johnsig »

Ολα με το καλο! και θα ερθει και το SS..
Άβαταρ μέλους
argy
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 6802
Εγγραφή: Κυρ 24 Ιούλ 2011, 08:18
Bike: 848

Re: Νεα-Ζηλανδια

Δημοσίευση από argy »

Καλώς να γυρίσεις στην πατρίδα.
Άβαταρ μέλους
panosduc
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2479
Εγγραφή: Τετ 10 Αύγ 2011, 14:46
Gender: Male
Other: Toro
Τοποθεσία: Ανω-Βουλα/Auckland-New Zealand

Re: Νεα-Ζηλανδια

Δημοσίευση από panosduc »

panosduc έγραψε:το λεπον.... :)) οπως θα εχετε καταλαβει λιγο καιρο τωρα το ταξιδιωτικο ποστ θα ερθει στο τελος του.ο λογος το οτι αποφασισα να γυρισω στην πατριδα.στο αρχικο ποσταρισμα λιγο πολυ εγραψα τους λογους που με εκαναν να φυγω.λιγο η μπορα που ερχοταν,λιγο η σαχλαμαρα που μας δερνει σαν λαος :whistling: λιγο απ ολα.καποιες στιγμες ολοι νιωθουν να δραπετευσουν για καπου αλλου.ετσι και γω αποφασισα να την κανω για τα νοτια...αλλα ο πρωταρχικος μεγαλος σκοπος ηταν να παρω περισσοτερες εμπειρειες πανω στη δουλεια μου που αγαπαω,και να παω ενα σκαλι πιο πανω.περασε ενας δυσκολος χρονος+κατι μηνες και μετα απο πολυ κουραση επιμονη και υπομονη[καιρος],πηρα τις αποφασεις μου.να γυρισω.ο καιρος ηταν το μονο και μεγαλυτερο εμποδια,στον τομεα μου.κηποτεχνια υψηλης ραπτικης :wsmile: δεν κανεις με 10 μηνες βροχη/ψιλοβροχο.ηρθα ειδικα να δουλεψω σε γηπεδα και γκολφ.περασα απο 2 καταξιωμενες εταιρειες και αναγνωριστηκα σε μολις λιγους μηνες.αυτο και μονο για μενα ειναι μεγαλη νικη.μου κανανε και 2 προτασεις συνεργασιας.τις απεριψα ομως διοτι δεν ειμαι διαθετιμενος να φοραω αδιαβροχο για 10 μηνες και να ειμαι κυριολεκτικα μουσκεμα.+οτι οπως ειπα αυτο που κανω εγω δεν γινετε με βροχες το χειμωνα και χωρις νερο το καλοκαιρι.ναι τα γκαζον κατα 80 %ειναι μεταξυ φθορας και αφθαρσιας...σχεδον καρβουνο διοτι δεν εχουν συστηματα αρδευσης :shock:.και συγουρα δεν ειμαι διαθετιμενος να κανω αλλο ειδος κηποτεχνιας.ηρθα για συγκεκριμενο θεμα εδω.δεν ηρθα να γινω μεταναστης με το ετσι θελω.ναι θα με πειτε μλκ που γυρναω αλλα δεν πειραζει.εχω ηδη κανει καποια κονε στην ελλαδα με καποιες μεγαλες εταιρειες και με το που ερθω θα τα κοιταξω.
ομως θελω να πω οτι η νεα ζηλανδια ειναι ενα κρατος που δουλευει στο ακεραιο.δουλειες υπαρχουν και ειδικα οι τεχνικες.με καλοδεχτηκαν οταν ηρθα και αυτο ειλικρινα δεν θα το ξεχασω.ο κοσμος ευγενικος.οποιος θελησει στο μελλον πληροφοριες για δω σε οτιδηποτε ας στειλει π.μ και θα βοηθησω οσο μπορω.

αυτα τα λιγα σορρυ που σας κουρασα αλλα ηθελα να τα γραψω διοτι στην αρχη πολλοι μου ευχηθηκαν καλη τυχη εδω και νιωθω οτι επρεπε :wsmile: απλα να γραψω δυο λογια.....

:hibye:
το λεπον.... :mrgreen: ηθελα καιρο να γραψω καποια πραγματα σχετικα με τα παραπανω.εχω προσωπικη αναγκη να τα γραψω διοτι δυστυχως επεσα εξω...λιγακι.το περι βροχων επεσα στον χειροτερο χειμωνα των τελευταιων 30 ετων,τουλαχιστον ετσι ειπαν οι ντοπιοι.ιδου και ο λογος που φρικαρα.πριν γυρισω ελλαδα...το καλοκαιρι κρατησε 3.5 μηνες με μονο μια μερα ψιλοβροχο :) οποτε καταλαβαινετε οτι ημουν τρισευτυχισμενος!φετος ειναι και παλι οκ με ηλιο/ψιλοσυνεφιες/και κανα 2-3 βροχουλες.οκ αν σκεφτεις οτι ειμαι 2 ωρες απο την ανταρκτικη μια χαρα ειναι.συνεχιζω την ιδια δουλεια,με καινουργιο γαματο εργοδοτη και η ζωη κυλαει μια χαρα...δουλειες υπαρχουν ιδιαιτερα σε τεχνικες!ducatia πανε και ερχονται!οπως ξερετε υπαρχει ηδη ενας ντουκατιστας εδω,και σε κανα μηνα σκαει μυτη και αλλος.οποτε η ομαδα δυναμωνει! αυτα τα λιγα και επιτελους συντομα θα βαλω και το βιντεακι που εχει ζητησει ο πυξιδας! :hibye:
SS Forever γατακια..
Άβαταρ μέλους
argy
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 6802
Εγγραφή: Κυρ 24 Ιούλ 2011, 08:18
Bike: 848

Re: Νεα-Ζηλανδια

Δημοσίευση από argy »

Να σαι καλά Πάνο.Τουλάχιστον προλάβαμε κάποιοι και σε γνωρίσαμε από κοντα... :hibye:
Άβαταρ μέλους
panosduc
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2479
Εγγραφή: Τετ 10 Αύγ 2011, 14:46
Gender: Male
Other: Toro
Τοποθεσία: Ανω-Βουλα/Auckland-New Zealand

Re: Νεα-Ζηλανδια

Δημοσίευση από panosduc »

054.jpg
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
SS Forever γατακια..
Άβαταρ μέλους
panosduc
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2479
Εγγραφή: Τετ 10 Αύγ 2011, 14:46
Gender: Male
Other: Toro
Τοποθεσία: Ανω-Βουλα/Auckland-New Zealand

Re: Νεα-Ζηλανδια

Δημοσίευση από panosduc »

068.jpg
ποσα χλμ θελετε? :thumbsup:
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
SS Forever γατακια..
Άβαταρ μέλους
Stelios62
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2874
Εγγραφή: Παρ 20 Νοέμ 2009, 02:52
Gender: Male
Other: Pantah 600 SL
Τοποθεσία: Κερατσινι

Re: Νεα-Ζηλανδια

Δημοσίευση από Stelios62 »

... εισαι ηρωας και μπραβο σου , μονο αυτο φιλε. :thumbsup:
Stelios
Pantah 600 SL

http://www.italian.sakura.ne.jp/bad_toy ... ine05.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.italian.sakura.ne.jp/bad_toy ... ine04.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
panosduc
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2479
Εγγραφή: Τετ 10 Αύγ 2011, 14:46
Gender: Male
Other: Toro
Τοποθεσία: Ανω-Βουλα/Auckland-New Zealand

Re: Νεα-Ζηλανδια

Δημοσίευση από panosduc »

120.JPG
3.0 L.αμα θετε τρεξτε.... :mrgreen:
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
SS Forever γατακια..
Άβαταρ μέλους
argy
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 6802
Εγγραφή: Κυρ 24 Ιούλ 2011, 08:18
Bike: 848

Re: Νεα-Ζηλανδια

Δημοσίευση από argy »

Μια τρίτη το έχω... :cool:
Άβαταρ μέλους
panosduc
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2479
Εγγραφή: Τετ 10 Αύγ 2011, 14:46
Gender: Male
Other: Toro
Τοποθεσία: Ανω-Βουλα/Auckland-New Zealand

Re: Νεα-Ζηλανδια

Δημοσίευση από panosduc »

αργυρη αν γλυτωσεις αο δαυτο....εχει ...ελικοπτερο...
SS Forever γατακια..
Άβαταρ μέλους
panosduc
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2479
Εγγραφή: Τετ 10 Αύγ 2011, 14:46
Gender: Male
Other: Toro
Τοποθεσία: Ανω-Βουλα/Auckland-New Zealand

Re: Νεα-Ζηλανδια

Δημοσίευση από panosduc »

082.jpg
σταδιακη κατεδαφιση κτιριου.ουτε πετραδακι στην ασφαλτο.ουτε καν σκονη.αψογοι!
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
SS Forever γατακια..
Άβαταρ μέλους
panosduc
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2479
Εγγραφή: Τετ 10 Αύγ 2011, 14:46
Gender: Male
Other: Toro
Τοποθεσία: Ανω-Βουλα/Auckland-New Zealand

Re: Νεα-Ζηλανδια

Δημοσίευση από panosduc »

024.jpg
σε παραλια ενος καμπινκ
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
SS Forever γατακια..
Άβαταρ μέλους
panosduc
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2479
Εγγραφή: Τετ 10 Αύγ 2011, 14:46
Gender: Male
Other: Toro
Τοποθεσία: Ανω-Βουλα/Auckland-New Zealand

Re: Νεα-Ζηλανδια

Δημοσίευση από panosduc »

022.jpg
καμπινκ με φιλους
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
SS Forever γατακια..
Άβαταρ μέλους
panosduc
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2479
Εγγραφή: Τετ 10 Αύγ 2011, 14:46
Gender: Male
Other: Toro
Τοποθεσία: Ανω-Βουλα/Auckland-New Zealand

Re: Νεα-Ζηλανδια

Δημοσίευση από panosduc »

014.jpg
και η παραλια στο καμπινκ.ειναι μολις ...8 χλμ. :wsmile:
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
SS Forever γατακια..
Άβαταρ μέλους
P.lagojohn
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 3488
Εγγραφή: Παρ 11 Σεπ 2009, 08:12
Gender: Male
Bike: Monster S2
Other: 996s
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΙΑΡΑ !!!!!

Re: Νεα-Ζηλανδια

Δημοσίευση από P.lagojohn »

παρακαλω να θεμα να κλειδωθει !!! Η δουλεια παει κατα διαολου τα γκομενικα τα ιδια, το σκυλι μου δεν με ακουει πια, χιονι δεν εχει, η μηχανη θελει ασφαλεια, ενα πραμα με κραταει πισω, οικογενεια .....
Image
Άβαταρ μέλους
stamatis
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 774
Εγγραφή: Πέμ 03 Απρ 2008, 10:30
Gender: Male
Bike: Monster 1000S
Τοποθεσία: Χαλκίδα

Re: Νεα-Ζηλανδια

Δημοσίευση από stamatis »

Πανό καλημέρα! Σαν ducatisti σου εύχομαι να περνάς καλά εκεί. Μην ξεχνάς, έχεις το σημαντικότερο δίπλα σου, την οικογένεια σου, Ε;
Εδώ...έχουμε πολύ δρόμο ακόμα.
Ακόμα και εγώ που είμαι δ.υ. ( διδάσκω φυσική σε σχολείο) σκεφτομαι πολλές φορές να την κάνω...Όσο εσύ αντέχεις, μεινε , σκεψου τις εμπειρίες που μαζεύουν τα παιδιά σου και το περιβάλλον όπου μεγαλώνουν. Καλή σου μέρα, καλό Σ/Κ :hibye:
1992 Honda cub 70
1993 Honda cub 90
1998 Yamaha DT 200R
1998 Suzuki DR 650
1999 Honda CR 250
2000 Ducati 750 ss
2001 KTM 200EGS
2004 Ducati Multistrada 1000ds
2010 KTM 690 Enduro
2013 KTM DukeII
Άβαταρ μέλους
stamatis
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 774
Εγγραφή: Πέμ 03 Απρ 2008, 10:30
Gender: Male
Bike: Monster 1000S
Τοποθεσία: Χαλκίδα

Re: Νεα-Ζηλανδια

Δημοσίευση από stamatis »

...άσε που ξέχασα ένα από τα σημαντικότερα για εμένα τουλ., το ψάρεμα. Έχω δει παράκτια ψαρεματα από τη Ν. Ζηλανδία και έχω τρελαθεί! :shock:
1992 Honda cub 70
1993 Honda cub 90
1998 Yamaha DT 200R
1998 Suzuki DR 650
1999 Honda CR 250
2000 Ducati 750 ss
2001 KTM 200EGS
2004 Ducati Multistrada 1000ds
2010 KTM 690 Enduro
2013 KTM DukeII
Άβαταρ μέλους
Bart
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2085
Εγγραφή: Τρί 13 Σεπ 2011, 01:40
Gender: Male
Bike: Monster S4R
Other: 749s & m900
Τοποθεσία: Να εδώ

Re: Νεα-Ζηλανδια

Δημοσίευση από Bart »

Καλήμερα Πανο,κανε υπομονή έτσι όπως είναι εδώ η κατάσταση μας βλέπω για ταξιδάκι σιγά σιγά!
:hibye:
I've heard it all,I've seen it all,I've done it all.I just don't remember any of it!
Άβαταρ μέλους
πυξιδας990
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 8641
Εγγραφή: Τρί 10 Απρ 2012, 20:58
Gender: Male
Other: ΚΤΜ 990 ADV ORANGE
Τοποθεσία: ΛΕΩΝΙΔΙΟ ΤΣΑΚΩΝΙΑΣ

Re: Νεα-Ζηλανδια

Δημοσίευση από πυξιδας990 »

αμα κατσει το τζοκερ θα εξαφανισω τον χειμωνα απο τη ζωη μου.
6 μηνες ν.ζηλανδια-6 μηνες ελλαδα,να κανουμε και το μπανακι μας με ηλιοθεραπεια :mrgreen:
:thumbsup: :thumbsup: γεια σου ρε πανο :hibye:
δεν φευγουμε εμεις-να φυγουν αυτοι
βορρας-νοτος,βαλτε βενζινα..
http://www.mybike.gr" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.advrider.gr" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.facebook.com/groups/340966959385723/" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.facebook.com/groups/1535032233422647/" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
salingaros
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 6602
Εγγραφή: Δευ 04 Μάιος 2009, 17:06
Gender: Male
Bike: 848
Other: αααμε
Τοποθεσία: 1χωραφι δεξια 3βραχο αριστερα κατω απο το θαμνο 2κελυφος..αυτο!
Επικοινωνία:

Re: Νεα-Ζηλανδια

Δημοσίευση από salingaros »

:flower: καλημερες θυριο!!!!!!!!!
Image
Άβαταρ μέλους
argy
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 6802
Εγγραφή: Κυρ 24 Ιούλ 2011, 08:18
Bike: 848

Re: Νεα-Ζηλανδια

Δημοσίευση από argy »

......η πλάκα είναι που ο πατέρας μου με παρακαλάει να κατέβουμε Μελβούρνη...........

...και δεν το αποφασίζω ποτέ!.............
Άβαταρ μέλους
πυξιδας990
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 8641
Εγγραφή: Τρί 10 Απρ 2012, 20:58
Gender: Male
Other: ΚΤΜ 990 ADV ORANGE
Τοποθεσία: ΛΕΩΝΙΔΙΟ ΤΣΑΚΩΝΙΑΣ

Re: Νεα-Ζηλανδια

Δημοσίευση από πυξιδας990 »

argy έγραψε:......η πλάκα είναι που ο πατέρας μου με παρακαλάει να κατέβουμε Μελβούρνη...........

...και δεν το αποφασίζω ποτέ!.............
η γυναικα σου θελει?
δεν φευγουμε εμεις-να φυγουν αυτοι
βορρας-νοτος,βαλτε βενζινα..
http://www.mybike.gr" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.advrider.gr" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.facebook.com/groups/340966959385723/" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.facebook.com/groups/1535032233422647/" onclick="window.open(this.href);return false;
Απάντηση