fairings για ss1000

All Supersport models (2V & 4V)
Απάντηση
Nikos_Desmodue
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: Κυρ 06 Σεπ 2009, 03:45
Gender: Male
Bike: Monster 600
Other: Ducati ss 1000

fairings για ss1000

Δημοσίευση από Nikos_Desmodue »

Καλησπερα στην ομορφη παρεα :hibye: !!!

Παιδια χρειαζομαι τα φωτα σας...

Θελω να βαλω ολοκληρο κουστουμι στο μηχανακι.Σκεφτομαι για πολυεστερικο,επειδη μπαινω και πιστα και νομιζω οτι εχει και μια διαφορα βαρους απ το εργοστασιακο,αλλα επισκευαζεται και πιο ευκολα.Εχω τωρα τον βαφεα και μου λεει οτι στο πολυεστερικο,αραχνιαζει το χρωμα μετα απο καιρο (σκαει).
Ξερετε αν ισχυει κατι τετοιο;;;;;

Επισης,που μπορω να βρω fairing;;; (σορυ,αλλα δεν εχω πολυ καλη σχεση με τον υπολογιστη για ebay κλπ.)
Άβαταρ μέλους
Raf
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 5679
Εγγραφή: Τετ 18 Ιαν 2012, 08:50
Gender: Male
Bike: Monster 900
Other: Ss1000ds
Τοποθεσία: Πειραιας

Re: fairings για ss1000

Δημοσίευση από Raf »

Σε αυτο που σου λεει ο βαφεας σου περι χρωματος παιζει πολυ σημαντικο ρολο η προεργασια του βαψιμματος οπως και η ποιοτητα του ασταριου που θα βαλει αυτος που θα τα κατασκευασει.
Για fairing αυστηρα απο δω http://ricambiweiss.almalki.de/advanced ... ti&x=6&y=7" onclick="window.open(this.href);return false;
Οι αντρες οδηγανε κατω απο την τιμονοπλακα !!!!!
Άβαταρ μέλους
sakman
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 3858
Εγγραφή: Παρ 17 Οκτ 2008, 10:19
Gender: Male
Bike: SS1000
Other: CBX 750 MONTESA 414
Τοποθεσία: Βριλήσσια

Re: fairings για ss1000

Δημοσίευση από sakman »

Με καλή προεργασία , ( αρχικό τρίψιμο ) , με καλό υπόστρωμα – σουλφασέρ ( για πλαστικά – πολυεστερικά ) και σε σωστή ποσότητα , με χρώμα ¨διπλής ¨ και βερνίκι καλής ποιότητας στο τέλος , δεν πρόκειται να πάθουν τίποτα .
Έτσι έχω βάψει ( μόνος μου ) πρίν πολλά χρόνια το Honda που έχω και είναι σαν καινούργιο ακόμα .
CBX 2.jpg
CBX 5.jpg
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
The Uncle Εικόνα
Άβαταρ μέλους
dimirex
Desmo Member
Desmo Member
Δημοσιεύσεις: 1087
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 19:46
Gender: Male
Other: esse due erre

Re: fairings για ss1000

Δημοσίευση από dimirex »

Θα σου πρότεινα κι αυτόν http://www.perfect-fairings.com/en/prod ... ATI/page/2 που είναι και ελληνικό αλλά απ' ότι βλέπω οι τιμές συγκριτικά με τον γερμανό δεν έχουν καμία σχέση...
Reduce to the Max
Απάντηση