το 848 μεταμορφωθηκε...

All SBK models including MotoGP D16RR
Άβαταρ μέλους
sotos
Desmo Member
Desmo Member
Δημοσιεύσεις: 1095
Εγγραφή: Τετ 29 Οκτ 2008, 08:09
Gender: Male
Bike: GT 1000
Τοποθεσία: Καρδιτσα

Re: το 848 μεταμορφωθηκε...

Δημοσίευση από sotos »

mpampir έγραψε:Ρε παίδες, ερώτηση :

εξαπίστονες απο r1 2012 ή τετραπίστονες μαμά του 848? (οι μαμά ΔΕΝ είναι η monoblock του evo)
exoυν διαφορετικη αποσταση οι τρυπες
100 μμ και 108 μμ αν θυμαμαι καλα οποτε δεν ταιριαζουν
http://www.smok.gr/" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
jks
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 6068
Εγγραφή: Δευ 24 Μαρ 2008, 01:26
Gender: Male
Bike: Monster 620
Other: SBK 848
Τοποθεσία: Πειραιας

Re: το 848 μεταμορφωθηκε...

Δημοσίευση από jks »

βαλε τις μονομπλοκ (η ακομα καλυτερα τις καινουργιες μονομπλοκ απο panigale)
και δεν θα ξαναασχοληθεις με τα φρενα :thumbsup:
Άβαταρ μέλους
HackmaN
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 4583
Εγγραφή: Κυρ 26 Φεβ 2012, 17:21
Gender: Male
Other: 1098

Re: το 848 μεταμορφωθηκε...

Δημοσίευση από HackmaN »

Δώστε πόνο!
Εικόνα
HackmaN 88
749s < HM Evo SP < Streetfighter S
Άβαταρ μέλους
Nikos_Hyper S
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 252
Εγγραφή: Σάβ 31 Μάιος 2014, 17:39
Gender: Male
Bike: SS800
Other: CryptonR

Re: το 848 μεταμορφωθηκε...

Δημοσίευση από Nikos_Hyper S »

Καλά θυμάται ο Sotos!
Στα ιαπωνικά η απόσταση στις τρύπες είναι 108mm! : :thumbsup:
Born to be a Ducatista....
mpampir
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 230
Εγγραφή: Τρί 05 Ιούλ 2011, 08:53
Gender: Male
Bike: 1098S
Other: Mpampir Edition!

Re: το 848 μεταμορφωθηκε...

Δημοσίευση από mpampir »

σχεδόοοοον έτοιμοι!!! (γιαυτό και λείπει η βίδα! :Ρ)

Image
Άβαταρ μέλους
HackmaN
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 4583
Εγγραφή: Κυρ 26 Φεβ 2012, 17:21
Gender: Male
Other: 1098

Re: το 848 μεταμορφωθηκε...

Δημοσίευση από HackmaN »

Έριξες 15.000€ στο μηχανάκι και έβαλες φρένα τοκίκο; TOKICO; ΤΟΚΙCO;;; :bang2:
Εικόνα
HackmaN 88
749s < HM Evo SP < Streetfighter S
Άβαταρ μέλους
olospaei
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 569
Εγγραφή: Παρ 19 Ιουν 2009, 17:18
Gender: Male
Other: Ελένη
Τοποθεσία: ΚολωYES
Επικοινωνία:

Re: το 848 μεταμορφωθηκε...

Δημοσίευση από olospaei »

HackmaN έγραψε:Έριξες 15.000€ στο μηχανάκι και έβαλες φρένα τοκίκο; TOKICO; ΤΟΚΙCO;;; :bang2:
Εαν οδηγήσεις κάποια στιγμή οποιοδήποτε R1 2008-2012 θα καταλάβεις πόσο υποδιέστερα είναι πολλά ''καλύτερα'' και ακριβότερα φρένα στην αγορά.
Έχω οδηγήσει θα τολμούσα να πώ πολλά μηχανάκια, και τα συγκεκριμένα μπροστινά είναι μακράν καλύτερα απο οτιδήποτε άλλο έχω πιάσει στα χέρια μου.
Κατα την γνώμη μου, καταπληκτική επιλογή σε φρένα.
Dis isn't ballroom dancing dis is racing no??? Si... Luca Cadalora Japan GP 1997

-Μασ πσαικάζουννε!!ενα1!!!1
-Τάλαιγαι ω γαίρωντασ111!!!11!!!ενα!!!
mpampir
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 230
Εγγραφή: Τρί 05 Ιούλ 2011, 08:53
Gender: Male
Bike: 1098S
Other: Mpampir Edition!

Re: το 848 μεταμορφωθηκε...

Δημοσίευση από mpampir »

olospaei έγραψε:["HackmaN"]Έριξες 15.000€ στο μηχανάκι και έβαλες φρένα τοκίκο; TOKICO; ΤΟΚΙCO;;; :bang2

Εαν οδηγήσεις κάποια στιγμή οποιοδήποτε R1 2008-2012 θα καταλάβεις πόσο υποδιέστερα είναι πολλά ''καλύτερα'' και ακριβότερα φρένα στην αγορά.
Έχω οδηγήσει θα τολμούσα να πώ πολλά μηχανάκια, και τα συγκεκριμένα μπροστινά είναι μακράν καλύτερα απο οτιδήποτε άλλο έχω πιάσει στα χέρια μου.
Κατα την γνώμη μου, καταπληκτική επιλογή σε φρένα.

ρε ξενδιάντροπε , σου δείχνω μπροστινό απο άλλο πλανήτη και συ με κράζεις για τα φρένα??? απαράδεκτος!!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

κάτσε να σου απαντήσω όμως :

αρχικά να σου πω οτι είχα την ίδια ένσταση, όχι γιατί έκρινα τα φρένα ως προς την απόδοσή τους, αλλά ως προς την μούρη. Ναι, δεν σου κρύβω οτι με καυλώνει να βλέπω αυτό το B στα κυκλάκια, αλλά αποφάσισα οτι ίσως για πρώτη φορά πρέπει να ακούσω τους κατέχοντες την γνώση. και εξηγούμαι:

Τα συγκεκριμένα φρένα , όπως πολύ σωστά είπε ο φίλος απο πάνω, είναι απο R1 08-12. Πολλά άτομα που πραγματικά εκτιμώ για τις γνώσεις τους στο άθλημα (και εσύ απο όσο ξέρω) μου πλέξαν το εγκόμιο αυτά, και πραγματικά άκουσα εξαιρετικά σχόλια. Σε συζητήσεις ατόμων που έχουν οδηγήσει αυτά τα φρένα, όλοι είχαν άποψη όπως και αυτή του "Olospaei". Ναι είναι τοκίκο, αλλά αν φρενάρουν στο 50% όσων έχω ακούσει, τότε σίγουρα είναι καλύτερα απο τις ημί-Μ4 που φόραγα.

Αλλά και απο τις "καφετεριοσυζητήσεις" αν θες να ξεφύγουμε, ο τύπος είχε γράψει εξαιρετικά σχόλια για τα φρένα του R1 του 12 που φόραγε τα συγκεκριμένα φρένα, και τα έβγαζε απο τα καλύτερα του αντίστοιχου ανταγωνισμού. Αν λοιπόν ένα σύνολο μπορεί να φρενάρει τόσο καλά ένα μηχανάκι με 30% περισσότερη ιπποδύναμη και ροπή, αρκετά κιλά πιο βαρύ, και με αγωνιάρικο χαρακτήρα, τότε στο ταπεινό μου 848 προφανώς και θα κάνει θαύματα.

Όπως ανέφερες και μόνος σου, έχει πέσει λίγο επένδυση στην μηχανή, οπότε το να βρω με μερικά κατοστάρικα φρένα απο 1198 δεν θα ήταν και τόσο δύσκολο. Θέλω όμως να δώσω μια ευκαιρία στα συγκεκριμένα, και αν δω οτι τα "τελειώνω" ή οτι "δεν μου ταιριάζουν" πάμε και σε κάτι καλύτερο. Ούτε ο ebays θα φύγει , ούτε οι μάστορες. Όρεξη και χρήμα να υπάρχει και όλα γίνονται. (στο κάτω κάτω σιγά το πόσο κάνουν τα μαμά της 1199S)

---> http://www.ebay.com/itm/Ducati-1199-Pan ... d4&vxp=mtr" onclick="window.open(this.href);return false;

Olospaei, ευχαριστώ για την ψήφο εμπιστοσύνης! ακριβώς αυτά που έγραψες μου έχουν μεταφέρει αρκετά άτομα που έχουν σβουρίσει με αυτό το μηχανάκι!
Άβαταρ μέλους
daculas367
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 3513
Εγγραφή: Παρ 26 Σεπ 2008, 18:37
Gender: Male
Bike: Monster 900

Re: το 848 μεταμορφωθηκε...

Δημοσίευση από daculas367 »

Γιατί τα ανεβάζεις δυο φορές?
mpampir
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 230
Εγγραφή: Τρί 05 Ιούλ 2011, 08:53
Gender: Male
Bike: 1098S
Other: Mpampir Edition!

Re: το 848 μεταμορφωθηκε...

Δημοσίευση από mpampir »

κάτι κόλλησε την πρώτη, και όταν το ξαναπάτησα ήταν δύο :Ρ (όλο και κάποιος μόντερ θα σβήσει το πρώτο!)
Άβαταρ μέλους
HackmaN
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 4583
Εγγραφή: Κυρ 26 Φεβ 2012, 17:21
Gender: Male
Other: 1098

Re: το 848 μεταμορφωθηκε...

Δημοσίευση από HackmaN »

Φίλοι μου, κι εγώ φορούσα ΤΟKICO Monobloc κάποτε και ήταν πολύ αξιόλογα.
Αλλά μιλάμε για ένα Ιταλικό μηχανάκι, με ένα σκασμό λεφτά σε αγωνιστικά extra και φοράει TOKICO.
Δείτε το λίγο σφαιρικά. ΔΕΝ λεω ότι δεν θα σου φτάνουν. Ήδη το μηχανάκι είναι υπερβολικά φορτωμένο για τις περιστάσεις. Αλλά αφού έχεις κάνει όλα αυτά τα εφετζιλίκια, πέτα και το brembo, το Μ4 έστω, να δέσει το γλυκό.
Ι rest my case...
Εικόνα
HackmaN 88
749s < HM Evo SP < Streetfighter S
Άβαταρ μέλους
πυξιδας990
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 8641
Εγγραφή: Τρί 10 Απρ 2012, 20:58
Gender: Male
Other: ΚΤΜ 990 ADV ORANGE
Τοποθεσία: ΛΕΩΝΙΔΙΟ ΤΣΑΚΩΝΙΑΣ

Re: το 848 μεταμορφωθηκε...

Δημοσίευση από πυξιδας990 »

με τι τρομπα τα εχεις συνδιασει?
δεν φευγουμε εμεις-να φυγουν αυτοι
βορρας-νοτος,βαλτε βενζινα..
http://www.mybike.gr" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.advrider.gr" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.facebook.com/groups/340966959385723/" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.facebook.com/groups/1535032233422647/" onclick="window.open(this.href);return false;
mpampir
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 230
Εγγραφή: Τρί 05 Ιούλ 2011, 08:53
Gender: Male
Bike: 1098S
Other: Mpampir Edition!

Re: το 848 μεταμορφωθηκε...

Δημοσίευση από mpampir »

HackmaN έγραψε:Φίλοι μου, κι εγώ φορούσα ΤΟKICO Monobloc κάποτε και ήταν πολύ αξιόλογα.
Αλλά μιλάμε για ένα Ιταλικό μηχανάκι, με ένα σκασμό λεφτά σε αγωνιστικά extra και φοράει TOKICO.
Δείτε το λίγο σφαιρικά. ΔΕΝ λεω ότι δεν θα σου φτάνουν. Ήδη το μηχανάκι είναι υπερβολικά φορτωμένο για τις περιστάσεις. Αλλά αφού έχεις κάνει όλα αυτά τα εφετζιλίκια, πέτα και το brembo, το Μ4 έστω, να δέσει το γλυκό.
Ι rest my case...

σε κατάλαβα ρε, γιαυτό σου απάντησα πρώτα να πα να γαμηθείς (:ΡΡΡ) απο μέσα μου, και μετά σου είπα το σκεπτικό μου.

για αργότερα σκεφτόμουν κάτι διαφορετικό, αλλά προτεραιότητα έχει ένα πίσω της προκοπής, γιατί έχω μείνει με το μαμά. Ελπίζω να μου ξαναπέσουν λεφτάκια στα χέρια στο άμεσο μέλλον, ώστε να πάω σε ohlins ΤΤΧ ή κανα bitubo... Πιο μετά όμως, να στανιάρω λίγο οικονομικά. Πρακτικά 4 πράγματα μου χουν μείνει που θέλω να βάλω πριν το κλείσω σαν θέμα μηχανής (με την σειρά που τα γράφω) :

Πίσω αμορτισέρ,
stabilizer
Μπροστά φρένα
Μανέτες

Αλλά ρε τρελό αγόρι, κράτει για την ώρα. Για να πάρει πάλι σειρά η μηχανή πρέπει πρώτα να μαζέψω λεφτά για PC, υγεία (γιεπ, μετά το πισί αυτή!!!), να πάρω ένα ποδήλατο, κτλ κτλ! Αν όλα πάνε καλά, με την αποζημείωση απο το δικαστήριο, κάπου στα χριστούγεννα ίσως βάλουμε κάτι απο τα 4 :)

Πυξίδα αν σου πω οτι δεν με απασχόλησε.... νομίζω την μαμά έχουμε πάνω, αλλά την έχει ο παρασκευάς την μηχανή, και έχει πάρει λευκό χαρτί για τα φρένα, οπότε παίζει να την άλλαξε και να μην μου το πε (γιατί σωληνάκια αλλάξαμε σίγουρα).

--- Επεξεργασία ----

Ναι , την μαμά αφήσαμε πάνω, και μου την χαρακτήρισε "τέλεια". Αυτός της έκανε δοκιμές και ξέρει, εγώ θα σου πω σήμερα το απόγευμα που θα την οδηγήσω :)
Άβαταρ μέλους
HackmaN
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 4583
Εγγραφή: Κυρ 26 Φεβ 2012, 17:21
Gender: Male
Other: 1098

Re: το 848 μεταμορφωθηκε...

Δημοσίευση από HackmaN »

Θες και τρόμπα φρένου. Μία RCS 19 έτσι για το καλό! Με κράτη τα έξοδα όπως λες, όμως.
Σιγά σιγά όλα. Αν και σου είπα, πάρε ένα παπί για αρχή, να μην ταλαιπωρείς το εργαλείο.
Εικόνα
HackmaN 88
749s < HM Evo SP < Streetfighter S
Άβαταρ μέλους
olospaei
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 569
Εγγραφή: Παρ 19 Ιουν 2009, 17:18
Gender: Male
Other: Ελένη
Τοποθεσία: ΚολωYES
Επικοινωνία:

Re: το 848 μεταμορφωθηκε...

Δημοσίευση από olospaei »

mpampir έγραψε: Olospaei, ευχαριστώ για την ψήφο εμπιστοσύνης! ακριβώς αυτά που έγραψες μου έχουν μεταφέρει αρκετά άτομα που έχουν σβουρίσει με αυτό το μηχανάκι!
Δεν ειναι ψηφος εμπιστοσυνης παρα απλα προσωπικη εμπειρια. Οπως ξερουν οι παλιοτεροι και βλεπουν οι νεοτεροι εγω μυαλο δεν θα βαλω ποτε. Ολα μα ολα τα ντουκάτια με τον ενα η με τον αλλο τροπο με εχουν αφησει στο δρομο να ψαχνομαι για οδικη βοηθεια, και εγώ ακόμα και σήμερα που μιλάμε ψάχνομαι πως θα πάρω το επόμενο.
Οποτε το να πει καποιος οτι ειμαι Ιαπωνόφιλος θα είναι το λιγότερο προσβολή.
ΑΛΛΑ τα καλό να λέγεται. Οταν ενα μηχανικό σύνολο πέδησης μπορεί να σταματήσει βαρύτερα γρηγορότερα (βλέπε R1) και πιο άμπαλα μηχανάκια (βλέπε hayabusa) τότε θα κάνει θαύματα σε ένα πιο στημμένο και ελαφρύτερο μηχανάκι.
Και σημειωτέο ΔΕΝ έχει τα τερτίπια των μπρέμπων. (σβησίματα με την θερμοκρασία -το έπαθα πολλάκις- , κολλήματα -το έπαθα πολλάκις- , κλπ κλπ κλπ).

Καλές βόλτες :thumbsup:
Dis isn't ballroom dancing dis is racing no??? Si... Luca Cadalora Japan GP 1997

-Μασ πσαικάζουννε!!ενα1!!!1
-Τάλαιγαι ω γαίρωντασ111!!!11!!!ενα!!!
mpampir
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 230
Εγγραφή: Τρί 05 Ιούλ 2011, 08:53
Gender: Male
Bike: 1098S
Other: Mpampir Edition!

Re: το 848 μεταμορφωθηκε...

Δημοσίευση από mpampir »

αααααχχχχ! το πήρα και το βολτάρησα!!!!

τι να λέμε, το μηχανάκι ΓΑΜΕΙ!!! Το μπροστινό όντως, καμιά σχέση με τα δικά μου, ακόμα και μετά το σέρβις (έκανα και 50 χλμ με δάυτα!! :ΡΡΡ), δεν μπορώ να το εξηγήσω, απλά νομίζεις οτι έτσι έπρεπε να ήταν ένα μπροστινό απο την αρχή.

πατάει ομαλά, αποσβαίνει ακόμα πιο ομαλά, και φρενάρει... (ναι, καλά μαντέψατε) ακόμα ομαλότερα!

τα φρένα δεν κάνουν αυτό το "δάγκωμα" της πρώτης πίεσης των brembo, κάτι που να πω την αλήθεια, πάντα με τρόμαζε, αλλά έχουν μια γαμάτη γραμμικότητα που πραγματικά μου άρεσε πολύ.

γενικότερα, όλα μου άρεσαν πολυ, και ο Γιώργος έδωσε ρέστα στην υλοποίηση.

να και μια φώτο απο την GO PRO, απο την θέση που σκοπεύω να την βάλω. Καλά δεν είναι να μπει εκεί?


Image
Άβαταρ μέλους
salingaros
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 6602
Εγγραφή: Δευ 04 Μάιος 2009, 17:06
Gender: Male
Bike: 848
Other: αααμε
Τοποθεσία: 1χωραφι δεξια 3βραχο αριστερα κατω απο το θαμνο 2κελυφος..αυτο!
Επικοινωνία:

Re: το 848 μεταμορφωθηκε...

Δημοσίευση από salingaros »

:thumbsup: τι θα γίνει με σένα?


....έχεις καταφέρει το εξεις ....ενώ έχεις το ίδιο μηχανακι...όποτε διαβάζω το θρεντ η απάντηση είναι μια....

Μεγιες μεγιεεεες :))

Ναι έχει ωραία θέα απο εκει η κάμερα!....δες άμα σε βολεύει όμως σε σβέλτο βόλτες να είναι εκει :hibye:
Image
Άβαταρ μέλους
rock n rolla_s4
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 4198
Εγγραφή: Τετ 26 Νοέμ 2008, 23:41
Gender: Male
Other: ΚαΤεΜούνα

Re: το 848 μεταμορφωθηκε...

Δημοσίευση από rock n rolla_s4 »

Τα κοκκινα rizoma δοχεια βγαλτα..
Όποια κι αν είναι η ερώτηση 990 Adventure είναι η απάντηση

Κάγκουρας
Άβαταρ μέλους
dimitris848
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 3853
Εγγραφή: Τρί 03 Φεβ 2009, 23:32
Gender: Male
Τοποθεσία: Αθήνα-Βύρωνας

Re: το 848 μεταμορφωθηκε...

Δημοσίευση από dimitris848 »

rock n rolla_s4 έγραψε:Τα κοκκινα rizoma δοχεια βγαλτα..
Θα συμφωνήξω. :thumbsup:
http://www.youtube.com/watch?v=s9Pto1YAAoc" onclick="window.open(this.href);return false;
mpampir
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 230
Εγγραφή: Τρί 05 Ιούλ 2011, 08:53
Gender: Male
Bike: 1098S
Other: Mpampir Edition!

Re: το 848 μεταμορφωθηκε...

Δημοσίευση από mpampir »

γιατί ρε, τι έχουν τα ριζομάκια μου? όλα τα δοχεία της μηχανής με ριζόμα τα έχω
Άβαταρ μέλους
jks
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 6068
Εγγραφή: Δευ 24 Μαρ 2008, 01:26
Gender: Male
Bike: Monster 620
Other: SBK 848
Τοποθεσία: Πειραιας

Re: το 848 μεταμορφωθηκε...

Δημοσίευση από jks »

ΡΙΣΠΕΚΤ που λενε και στο χωριο μου :mrgreen: :mrgreen:
εχω μεινει αφωνος, πολυ καλη δουλεια! :thumbsup:

το πλανο της καμερας ειναι ιδανικο εκει που την εχεις βαλει...

αληθεια, ειναι πανω στην ταπα καυσιμου η πιο μπροστα ???
Άβαταρ μέλους
Stelios62
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2874
Εγγραφή: Παρ 20 Νοέμ 2009, 02:52
Gender: Male
Other: Pantah 600 SL
Τοποθεσία: Κερατσινι

Re: το 848 μεταμορφωθηκε...

Δημοσίευση από Stelios62 »

.... αντιγραφω μια ταμπελα που ειδα καποτε .... " ΑΦΤΟΣ ΠΟΥ ΜΕΧΙ ΕΤΣΗ ΜΕ ΘΕΛΙ " .... σωστος...! :thumbsup:
Stelios
Pantah 600 SL

http://www.italian.sakura.ne.jp/bad_toy ... ine05.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.italian.sakura.ne.jp/bad_toy ... ine04.html" onclick="window.open(this.href);return false;
achilleas
Almost Ducatista
Almost Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1357
Εγγραφή: Πέμ 21 Ιαν 2010, 20:15
Gender: Male
Bike: Multistrada 1000S
Επικοινωνία:

Re: το 848 μεταμορφωθηκε...

Δημοσίευση από achilleas »

Stelios62 έγραψε:.... αντιγραφω μια ταμπελα που ειδα καποτε .... " ΑΦΤΟΣ ΠΟΥ ΜΕΧΙ ΕΤΣΗ ΜΕ ΘΕΛΙ " .... σωστος...! :thumbsup:
:)) :thumbsup:
mpampir
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 230
Εγγραφή: Τρί 05 Ιούλ 2011, 08:53
Gender: Male
Bike: 1098S
Other: Mpampir Edition!

Re: το 848 μεταμορφωθηκε...

Δημοσίευση από mpampir »

jks έγραψε:ΡΙΣΠΕΚΤ που λενε και στο χωριο μου :mrgreen: :mrgreen:
εχω μεινει αφωνος, πολυ καλη δουλεια! :thumbsup:

το πλανο της καμερας ειναι ιδανικο εκει που την εχεις βαλει...

αληθεια, ειναι πανω στην ταπα καυσιμου η πιο μπροστα ???

η βάση "βεντουζάρει" στο κενό μεταξύ της τάπας και του σημείου που ξεκινάει το carbon κομμάτι. Πρακτικά είναι ακριβώς μπροστά απο την τάπα, αλλά πήρα μια βασούλα που το παέι άλλους 7-10 πόντους πιο μπροστά, και την ανυψώνει άλλους 4-5 απο το τεπόζιτο. μόλις πιάσω στα χέρια μου κινητό με φωτογραφική (το δικό μου το ξανάσπασα) θα σου τραβήξω μια φώτο. απλά λόγω του τηλεσκοπικού, μου κάνει πολλούς κραδασμούς σε λακούβες και μάλλον θα πάρω άλλη βάση.
Άβαταρ μέλους
dimitris848
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 3853
Εγγραφή: Τρί 03 Φεβ 2009, 23:32
Gender: Male
Τοποθεσία: Αθήνα-Βύρωνας

Re: το 848 μεταμορφωθηκε...

Δημοσίευση από dimitris848 »

Καλα εγώ είμαι απο τους πρώτους που ασπάζεται αυτή την πινακίδα Mr. Stelios αλλά οκ συμφώνηξα με τον συμφορουμίτη rock n rolla πιό πάνω γιατί μου θύμιξε κάτι απο Lifan ας πούμε ρε παιδάκι μου ...το είπα δέν μπόρεσα ....θα έσκαγα :mrgreen:

Για μένα πιό κυριλέ σούπερμπάικ κι έτσι κατάσταση θα ήταν σε διάφανο τα δοχειάκια αλλά σαφώς ο φίλος mpampir κούκλα το έχει κάνει (και του το είπα σε προηγούμενο πόστ) και ταιριάζουν ίσως τα δοχειάκια του σε ριζόμα.

Δέν ξέρω όλοι έχουν απο μία ....γνώμη που λέει και ο φίλος μου ο Νάσος απο την Ραφήνα.
Και ποιός είμαι εγώ που θα κρίνω τα δοχειάκια που στο αμάξι μου έχω ρίγες άσπρες απο εμπρός μέχρι πίσω ?? Αλλά του ταιριάζουν....

Δέν δείχνω φωτό του αμαξιού για να μή θεωρηθεί τρολάρισμα που λένε ή σπάμ το όλο τόστ-πόστ. :mrgreen:
http://www.youtube.com/watch?v=s9Pto1YAAoc" onclick="window.open(this.href);return false;
Απάντηση