το 848 μεταμορφωθηκε...

All SBK models including MotoGP D16RR
mpampir
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 230
Εγγραφή: Τρί 05 Ιούλ 2011, 08:53
Gender: Male
Bike: 1098S
Other: Mpampir Edition!

το 848 μεταμορφωθηκε...

Δημοσίευση από mpampir »

Ε Π Ι Τ Ε Λ Ο Υ Σ ! ! ! ! ! ! !

πήρα το μικρό μου στα χέρια .... Μετά τις αλλαγές η μηχανή ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΘΗΚΕ. Τελείως διαφορετική συμπεριφορά σε όλα τα επίπεδα. Μακάρι να είχα λεφτά πιο πριν να την είχα κάνει έτσι απο day 1!

έτσι πληροφοριακά:
* νέα λάστιχα metzeler racetec k3
* νέα ελατήρια μπροστά ohlins
* μπήκε το ΚΙΤ της DP για μονόδρομο ξηρό συμπλέκτη (ναι ρε ΚΟΥΔΟΥΝΙΖΕΙ!!!)
* αλλαγή εγκεφάλου με DP Racing
* αλλαγή φίλτρου με ελεύθερο μπροστά
* αλλαγή λαιμών μέχρι τα τελικά με τους DP (και ταίριασμα τους με τις Zard)

και φυσικά

άλλαξα την μπροστά αριστερή ψείρα πορείας που είχε καεί!!! (αυτή μου έδωσε +5 άλογα τουλάχιστον)

με ξεζούμισε κυριολεκτικά οικονομικά, αλλά στην πρώτη βόλτα που την έκανα μόνο που δεν λέρωσα το παντελονάκι μου!!

άντε, κανονίστε καμια βόλτα
Άβαταρ μέλους
πυξιδας990
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 8641
Εγγραφή: Τρί 10 Απρ 2012, 20:58
Gender: Male
Other: ΚΤΜ 990 ADV ORANGE
Τοποθεσία: ΛΕΩΝΙΔΙΟ ΤΣΑΚΩΝΙΑΣ

Re: το 848 μεταμορφωθηκε...

Δημοσίευση από πυξιδας990 »

mpampir έγραψε:Ε Π Ι Τ Ε Λ Ο Υ Σ ! ! ! ! ! ! !

πήρα το μικρό μου στα χέρια .... Μετά τις αλλαγές η μηχανή ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΘΗΚΕ. Τελείως διαφορετική συμπεριφορά σε όλα τα επίπεδα. Μακάρι να είχα λεφτά πιο πριν να την είχα κάνει έτσι απο day 1!

έτσι πληροφοριακά:
* νέα λάστιχα metzeler racetec k3
* νέα ελατήρια μπροστά ohlins
* μπήκε το ΚΙΤ της DP για μονόδρομο ξηρό συμπλέκτη (ναι ρε ΚΟΥΔΟΥΝΙΖΕΙ!!!)
* αλλαγή εγκεφάλου με DP Racing
* αλλαγή φίλτρου με ελεύθερο μπροστά
* αλλαγή λαιμών μέχρι τα τελικά με τους DP (και ταίριασμα τους με τις Zard)

και φυσικά

άλλαξα την μπροστά αριστερή ψείρα πορείας που είχε καεί!!! (αυτή μου έδωσε +5 άλογα τουλάχιστον)

με ξεζούμισε κυριολεκτικά οικονομικά, αλλά στην πρώτη βόλτα που την έκανα μόνο που δεν λέρωσα το παντελονάκι μου!!

άντε, κανονίστε καμια βόλτα
ερε ζήλια τώρα με ξηρό 848
δεν φευγουμε εμεις-να φυγουν αυτοι
βορρας-νοτος,βαλτε βενζινα..
http://www.mybike.gr" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.advrider.gr" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.facebook.com/groups/340966959385723/" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.facebook.com/groups/1535032233422647/" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
HackmaN
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 4583
Εγγραφή: Κυρ 26 Φεβ 2012, 17:21
Gender: Male
Other: 1098

Re: το 848 μεταμορφωθηκε...

Δημοσίευση από HackmaN »

^ Kαλά ρε, έκανες ξηρο-project τόσο καιρό και δεν είπες τίποτα;
Εικόνα
HackmaN 88
749s < HM Evo SP < Streetfighter S
Άβαταρ μέλους
salingaros
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 6602
Εγγραφή: Δευ 04 Μάιος 2009, 17:06
Gender: Male
Bike: 848
Other: αααμε
Τοποθεσία: 1χωραφι δεξια 3βραχο αριστερα κατω απο το θαμνο 2κελυφος..αυτο!
Επικοινωνία:

Re: το 848 μεταμορφωθηκε...

Δημοσίευση από salingaros »

mpampir έγραψε:Ε Π Ι Τ Ε Λ Ο Υ Σ ! ! ! ! ! ! !

πήρα το μικρό μου στα χέρια ....
:dribble: O.M.G

:essen: θελω βηντεο
:essen: θελω ηχο
:essen: θελω εντηπωσεις
:essen: τα θελω οοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοολα!!!!
Image
Άβαταρ μέλους
ENGAKATS
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 8055
Εγγραφή: Σάβ 22 Μαρ 2008, 20:58
Gender: Male
Other: SS 1000ds Rt
Τοποθεσία: Madrid - Spain

Re: Ducatisti Lounge

Δημοσίευση από ENGAKATS »

salingaros έγραψε: :dribble: O.M.G

:essen: θελω βηντεο
:essen: θελω ηχο
:essen: θελω εντηπωσεις
:essen: τα θελω οοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοολα!!!!
+992... και αμεσα! :))

(παντως και μονο που διαβασα τι εβαλες με πονεσε η.... τσεπη μου :shock: :tooth2: )
ENGAKATS caminando por la vida Εικόνα
Άβαταρ μέλους
argy
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 6802
Εγγραφή: Κυρ 24 Ιούλ 2011, 08:18
Bike: 848

Re: το 848 μεταμορφωθηκε...

Δημοσίευση από argy »

mpampir έγραψε: ερε ζήλια τώρα με ξηρό 848

:whistling: :whistling: :whistling:
mpampir
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 230
Εγγραφή: Τρί 05 Ιούλ 2011, 08:53
Gender: Male
Bike: 1098S
Other: Mpampir Edition!

Re: το 848 μεταμορφωθηκε...

Δημοσίευση από mpampir »

το είχα αναφέρει hackman κάμποσο καιρό πριν οτι θέλω να το κάνω ξηρό, αλλά ούτε και γω δεν πίστευα οτι τελικά θα το πάρω απόφαση...

Τι να σας πω ρε παίδες, το μηχανάκι δεν έχει καμιά σχέση με πριν σε λειτουργία. Ο συμπλέκτης σε αίσθηση παραμένει ίδιος, αλλά μου κάνει για πιο άμεσος και σαφής στις αλλαγές. Επίσης διακρίνω ένα απίστευτο σφύριγμα (δεν μπορώ να το περιγράψω αλλιώς, πως κάνουν τα τούρμπο στα αμάξια) κατά την επιτάχυνση, και ο ήχος του με τρελαίνει.

Ο κινητήρας με τον νέο εγκέφαλο / εισπνοή / εκπνοή έχει βελτιωθεί αισθητά σε όλο το φάσμα του, αλλά το γλέντι ξεκινάει μετά τις 8 που το μηχανάκι σε σχέση με πριν είναι σαν να ξεμπούκωσε και ανεβάζει πολύ καλύτερα, ακόμα και πάνω απο το μαμά όριο στροφών (αν δεν κάνω λάθος είδα το 2ο λαμπάκι κοντά στις 11, αλλά δεν ήμουν σε θέση να παρατηρήσω στην πρώτη βόλτα, θα σας πω σίγουρα την επόμενη φορά).

Θα ήθελα να το δω σε ένα δυναμόμετρο (δυστυχώς δεν το πήγα πριν για να έχω άμεσα συγκρίσιμα αποτελέσματα) για να τσεκάρω οτι όλα αυτά είναι και πραγματικά και όχι στην φαντασία μου.

όσο απο ήχο... Οι zard κάναν απο πριν το θαύμα τους, αλλά με αυτές τις αλλαγές το πήγαν ένα επίπεδο πιο πάνω. Πρακτικά, συζήτηση απο δίπλα δεν κάνεις χωρίς να γκαρίζεις!

Απο πλευράς αναρτήσεων με τα ohlins ελατήρια μπροστά και την ρύθμιση που μου κανε ο Μπίνης, η συμπεριφορά έγινε αρκετά καλύτερη (βέβαια τα άλλα ήταν μαμά, και είχαν και 15.000 χλμ χωρίς σέρβις), ειδικά σε αναπηδήσεις ή λακούβες στον δρόμο. Σε αυτό συμβάλουν και τα λάστιχα (άστρωτα ακόμα, άντε να χουν 30-40 χλμ) αλλά σίγουρα το μηχανάκι έχει άλλο πάτημα στον δρόμο. Δεν μπήκα καν στον κόπο να το πιέσω γιατί ήμουν χεσμένος να παίρνω μηχανή μετά απο τόσους μήνες, αλλά η διαφορά ήταν αισθητή παντού.

Φώτο και βίντεο μόλις γυρίσω απο το ταξίδι κρήτη την Τετάρτη, να του ρίξω και ένα πλύσιμο πρώτα.
Άβαταρ μέλους
Ritsman
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 3055
Εγγραφή: Παρ 02 Ιούλ 2010, 14:33
Gender: Male
Bike: Monster S4
Τοποθεσία: Νικαια Αττικη, Πλατανες Ρεθυμνου

Re: το 848 μεταμορφωθηκε...

Δημοσίευση από Ritsman »

ξηρο 848....


θελω να τ'ακουσω....
Εικόνα
58
mpampir
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 230
Εγγραφή: Τρί 05 Ιούλ 2011, 08:53
Gender: Male
Bike: 1098S
Other: Mpampir Edition!

Re: το 848 μεταμορφωθηκε...

Δημοσίευση από mpampir »

Είναι ολοκαινουριοι οι δίσκοι, οποτε δεν κροταλιζει τοοοσο πολύ, αλλά ηδη ακούγεται παρα τις εξατμίσεις. Αντς, Ποτς θα κανονισουμε λυκαμπετους χιλ ???
Άβαταρ μέλους
salingaros
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 6602
Εγγραφή: Δευ 04 Μάιος 2009, 17:06
Gender: Male
Bike: 848
Other: αααμε
Τοποθεσία: 1χωραφι δεξια 3βραχο αριστερα κατω απο το θαμνο 2κελυφος..αυτο!
Επικοινωνία:

Re: το 848 μεταμορφωθηκε...

Δημοσίευση από salingaros »

mpampir έγραψε: το μηχανάκι δεν έχει καμιά σχέση με πριν σε λειτουργία.
Φώτο και βίντεο μόλις γυρίσω απο το ταξίδι κρήτη την Τετάρτη,

:blowup: ΤΙ θα γινει...κυριακη πειασαμε!....
και επεισεις αν θες (εχεις χρονο δλδ και γουσταρεις..) ανοιξε ενα θεματακι στις βελτειωσεις/μοντες..
ενα θεματακι για παρτι του και μονο νομιζω το αξιζει...να μην χανετε σε κατεβατω εδω μεσα :thumbsup:
Image
mpampir
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 230
Εγγραφή: Τρί 05 Ιούλ 2011, 08:53
Gender: Male
Bike: 1098S
Other: Mpampir Edition!

Re: το 848 μεταμορφωθηκε...

Δημοσίευση από mpampir »

είμαι επαγγελματικό ταξίδι, και μάλλον επιστρέφω απο Τρίτη Αθήνα. Τότε θα μπορώ να έχω υλικό (δηλαδή καλή παρασκευή, θα πέσω ξερός για ύπνο με το που γυρίσω!!!) και να μην την έχω πλύνει και λίγο στο ενδιάμεσο? :ΡΡΡ
Άβαταρ μέλους
HackmaN
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 4583
Εγγραφή: Κυρ 26 Φεβ 2012, 17:21
Gender: Male
Other: 1098

Re: το 848 μεταμορφωθηκε...

Δημοσίευση από HackmaN »

Άσ'τα ψόφια!
Μία ώρα το πλύσιμο, μισή ώρα φωτογράφιση και ένα τέταρτο το Upload!
Περιμένουμε! :mrgreen:
Εικόνα
HackmaN 88
749s < HM Evo SP < Streetfighter S
mpampir
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 230
Εγγραφή: Τρί 05 Ιούλ 2011, 08:53
Gender: Male
Bike: 1098S
Other: Mpampir Edition!

Re: το 848 μεταμορφωθηκε...

Δημοσίευση από mpampir »

(για κάποιο λόγο οι φώτο φαίνονται στο πλάι στο post, αν κάνετε κλικ πάνω, έρχονται στα ίσα τους :shock: :shock: )

Και ναι, σήμερα βρήκα χρόνο (δεν πήγα δουλειά, τι ευτυχία είναι αυτή!!!) και είπα να βγάλω μερικές φώτο να έχουμε :) Δεν προλάβαινε ο Στέλιος για πλύσιμο τώρα πρωινιάτικα, οπότε είμαστε λίγο βρώμικοι αλλά όχι τίποτα το ιδιαίτερο!!

όσο ανεβαίνουν οι φώτο στο DRοPBοX μερικές πληροφορίες για το τι έκανα:

Αρχικά μετά απο 5 ολόκληρα χρόνια (!!!) άλλαξα λάστιχα. Ναι ξέρω, απλά προς υπεράσπισή μου... ε ... , χμ... καλά οκ, δεν βρίσκω τίποτα να πω προς υπεράσπιση. Και αφού μπήκαν νέα, είπα να κάνω την υπέρβαση και να πάω σε metzeler racetec k3 streetracing.

Image

Όπως βλέπετε και απο την φωτογραφία, ούτε που έχω προλάβει να τα πατήσω, άντε να χουν 50-60 χλμ πάνω τους και αυτά μέσα στην Αθήνα. Η αίσθηση όμως που μου δίνουν είναι εκπληκτική, και δεν τα έχω νοιώσει να γλυστράνε ακόμα και παγωμένα. Βέβαια δεν είμαι σε θέση να έχω άποψη καθώς ούτε σωματικά, ούτε ψυχολογικά μπορώ να πιέσω την μηχανή. Κυρία πάω, κυρία έρχομαι! Πάντως απο το supercorsa sp 5ετίας η διαφορά είναι κάτι παραπάνω απο χαοτική ακόμα και σε αυτές τις συνθήκες.

Επόμενο βήμα ήταν η συντήρηση της μπροστινής ανάρτησης. Έγινε λοιπόν αλλαγή ελατηρίων μπροστινού με ohlins, και σωστή ρύθμιση μπρος πίσω. Αυτό σε συνδυασμό με τα νέα λάστιχα έδωσαν τελείως νέο πάτημα στην μηχανή, η οποία αποσβένει πολύ καλύτερα λακούβες και ανωμαλίες του δρόμου. Ειδικά το μπροστινό δεν κοπανάει όσο πριν, παρόλο που είναι πιο σκληρό απο το μαμά ελατήριο, ενώ ακόμα και σε σαμαράκια, τόσο το μπροστά όσο και το πίσω μέρος της μηχανής αναπηδά πολύ λιγότερο, και πολύ πιο "προοδευτικά".

Image

Πάμε τώρα στις πιο δραστικές αλλαγές...

Εδώ και πολύ, πολύ καιρό, σκεφτόμουν οτι ένα πράγμα μόνο μου λείπει πραγματικά απο το μικρούλι μου, και με κάνει να ζηλεύω τις μεγάλες αδερφές του (βλέπε 1098 / 1198). Ο ξηρός συμπλέκτης.... Ήταν κάτι που με τρέλαινε, τον άκουγα και ηδονιζόμουν στις άλλες ducati, αλλά εμένα ... γιόκ! Μπορεί το να είσαι υγρός (σε όλες τις πονηρές και αθώες περιπτώσες :cool: ) να έχει τα προτερήματά του, αλλά ο ήχος του ξηρού είναι τόσο κ@υλωτικός που αξίζει κάθε ευρώ παραπάνω σε συντήρηση!!!

Οπότε τώρα που μου πέσαν και κάτι λεφτάκια στο χέρι, είπα να κάνω το μεγάλο βήμα. Τηλέφωνο στην επίσημη και σε λίγες μέρες το dry clutch KΙΤ της Ducati Performance έφτασε στον μηχανικό μου!! η χαρά δεν περιγράφεται, όλα εργοστασιακά άριστα (όχι μόντα), έτοιμα να κουμπώσουν στο μοτέρ μου και να απογειώσουν τον έρωτά μου για την μηχανάρα μου!!!!! Για όσους δεν το ξέρουν, το ΚΙΤ είναι αυτό :

Image

Το side effect της υπόθεσης είναι οτι εκτός απο ξηρό, το συγκεκριμένο ΚΙΤ σου μετατρέπει τον συμπλέκτη και σε μονόδρομο :) . Περιττό να σας πω ότι μόλις με ενημερώσαν για την διαθεσιμότητά του (δεν ήταν σίγουρο οτι μπορούσαν να μου το διαθέσουν), γέλαγαν μέχρι και τα μουστάκια μου που λέμε και στο χωριό μου! Βέβαια το χαμόγελο μου κόπηκε όταν έμαθα την τιμή (που την περίμενα πάνω κάτω) η οποία ήταν κοντά στα 1300 ευρώ. Χαλάλι του όμως.

Image

Ο ήχος που πλέον κάνει η ανοιχτή καμπάνα είναι ΥΠΕΡΟΧΟΣ! είναι καταπληκτικός! ειδικά το "σφύριγμα" κατά την επιτάχυνση σε κάνει να μην θες να κλείσεις το γκάζι! Τα κατεβάσματα λόγω μονόδρομου είναι βούτυρο, ενώ στο ξεκούδουνο πατάω συμπλέκτη μόνο και μόνο να ακούω το ντέφι να χτυπάει. Με αυτή την μόντα δηλώνω τουλάχιστον εκστασιασμένος !!! (ναι ξέρω, οι άλλοι το χατε απο μαμά, αλλά να πα να μπιιιιπ , τώρα έχω και γω!!! :)) :)) :)) )

Μικρό πρόβλημα το ξεκίνημα με περισσότερο συμπλεκτάρισμα και γκάζι, που ίσως οφείλεται στα μαλακά ελατήρια του συμπλέκτη, και πρακτικά θέλει πιο γρήγορο "άφημα" η μανέτα, αλλιώς μπαίνει ο μονόδρομος μέσα. Στην πόλη είναι πρόβλημα, αλλά και θέμα συνήθειας.

Με νέο συμπλέκτη (και τι συμπλέκτη) δεν γίνεται να μην κάνουμε και μερικές αλλαγές στα περιφερειακά του κινητήρα! Οπότε ελεύθερο φίλτρο μπροστά (DNA, να τιμήσουμε και την Ελλάδα με τα ωραία της), ΚΑΙ : DP Racing ECU !!!

Image

Image

Image

Ολοκαίνουρια στο κουτί της, έτοιμη να μας δώσει τις παραπάνω λειτουργίες της, που θα τις χρειαζόμασταν για την τελευταία παρέμβαση που θα γινόταν στο μηχανάκι, και αυτή δεν είναι κάτι λιγότερο απο τους DP Racing λαιμούς !!!!!!

Image

Απο που να ξεκινήσω και που να τελειώσω με τους λαιμούς... Αρχικά να πω οτι ήταν ΠΑΝΑΛΑΦΡΟΙ, καμιά σχέση με τους μαμά. Η διατομή τους ακόμα και πριν μπουν φάνταζε τεράστια, αλλά στο χέρι ήταν πολύ πιο ελαφριοί απο τους στόκ, και με υπέροχες κολλήσεις, και ακόμα υπεροχότερο χρώμα. Μην ξεχνάμε οτι μετά απο 7 σχεδόν χρόνια, οι μαμά ήταν μέσα στην σκουριά και την μπίχλα!

Το πρόβλημα που προέκυψε , ήταν οτι οι λαιμοί αυτή ΔΕΝ προορίζονταν για τις Zard penta titanium carbon που φοράω, οπότε ήθελαν μια μικρή (οκ ίσως και λίγο μεγαλύτερη) μετατροπή. Μετά απο διαβουλεύσεις με τον μηχανικό μου, οι λαιμοί πήγαν σε άτομο που εμπιστεύονταν με κλειστά τα μάτια, και το αποτέλεσμα μας αντάμειψε και τους δύο. Οι λαιμοί ταίριαξαν απόλυτα και όσο προσεκτικά να το δει κανείς το αποτέλεσμα είναι τουλάχιστον "εργοστασιακό" σε ποιότητα.

Image

Image

Image

Image

ΕΕΕ! δεν μπορείτε να πείτε, γομαράκια είναι!!! Και που να ακούσετε τον συνδυασμό τους με τις zard.. Ανασταίνει και νεκρούς! Βέβαια το περίμενα ακόμα πιο δυνατό, αλλά δεν μπορώ να πω οτι έχω παράπονο! Μπάσος, ΓΕΜΑΤΟΣ ήχος, με την χαρακτηριστική βραχνάδα των zard και απο δίπλα να βαράει η ανοιχτή καμπάνα. Τι να λέμε τώρα! θα έβγαζα και βιντεάκι για τον ήχο, αλλά ήταν πρωί και ήδη που την είχα ανοιχτή στο ρελαντί είχαν βγει 1-2 γιαγιαδες στα μπαλκόνια και κοιτάγαν.

Δεν θα ήθελα να παραλείψω το πόσο πιο αεράτα πάει η μηχανή με τις καλύτερες αναπνοές και την ECU. Ακόμα και στα δικά μου (άπειρα) χέρια, η διαφορά είναι πασιφανείς. Η λειτουργία του κινητήρα είναι πιο ομαλή, το άνοιγμα στο γκάζι πιο άμεσο και με μεγαλύτερη διάρκεια, ενώ με σταθερό γκάζι αυτό το "on off" χαρακτηριστικό του γκαζιού που είχε έχει εξαφανιστεί. Οι στροφές για κόφτη ανέβηκαν και η αίσθηση που δίνει πλέον η μηχανή είναι οτι "έτσι έπρεπε να ήταν απο την αρχή". Βελούδινη λειτουργία που περνάει άμεσα στον τρόπο οδήγησης της μηχανής. Και αυτά χωρίς το τελικό finetune στα μείγματα, το οποίο θα γίνει την επόμενη βδομάδα (όταν ήταν να μου το παραδώσει ο Μπίνης, γαμήθηκε στις βροχές και δεν μπορούσε να κάνει πολλές βόλτες για το τελικό tunning, οπότε έχουμε και μια επισκεψούλα ακόμα προς τα μέρη του.)

Τώρα στα υπόλοιπα που έχει πάνω η μηχανή είναι πάνω κάτω γνωστά απο το παρελθόν. rizoma δοχεία παντού, κάτι καρμπονάκια σε μπράτσο, αμελέτητα, μπροστινό τεπόζιτου,τάπας, και φτεράκι πίσω, βάση πινακίδας αναδιπλούμενη rizoma, ζελατίνα μπροστά φιμέ, ρυθμιστές μπροστινών,μονόσελο κτλ που τα φόραγα απο παλιά, αλλά την κάνουν κουκλίτσα ζωγραφιστή!!!! Βουαλά και φώτο :)


Image

Image

Image

Image

Image

Αυτά... Σε λίγο πάω να την πλύνω κιόλας, και αν βγει καμια καλλιτεχνική την ώρα του πλυσίματος θα την ανεβάσω αργότερα.

Πάντως το μόνο που θέλω τώρα (εν πολύ καιρώ) είναι ένα TTX για πίσω και ένα ζεύγος χρυσά καλάμια μπροστά. Άντε και τα φρένα της 1198!! Ε, και ένα κάρμπον φτεράκι μπροστά... Βάλε και ένα stabilizer στο τιμόνι...

Τίποτα το ιδιαίτερο δηλαδή! :ΡΡΡΡ
Άβαταρ μέλους
argy
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 6802
Εγγραφή: Κυρ 24 Ιούλ 2011, 08:18
Bike: 848

Re: το 848 μεταμορφωθηκε...

Δημοσίευση από argy »

Πειράζει που εδώ και 10 λεπτά είμαι σε άλλο κόσμο ??

Μπάμπη μου τι να πω..............το αποτέλεσμα είναι τουλάχιστον φανταστικό !!!!!!!!!!!

Ανυπομονώ να το δω από κοντά... :hibye:
Άβαταρ μέλους
ENGAKATS
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 8055
Εγγραφή: Σάβ 22 Μαρ 2008, 20:58
Gender: Male
Other: SS 1000ds Rt
Τοποθεσία: Madrid - Spain

Re: το 848 μεταμορφωθηκε...

Δημοσίευση από ENGAKATS »

Τουμπανο το 848 :thumbsup: :thumbsup:

Πριν προχωρησεις σε αλλες μετατροπες... (ΤΤΧ, κτλ κτλ) καλυτερα μαζεψε λεφτα και κανε μερικα track days να λυθεις και συ ο ιδιος και να μαθεις καλυτερα το μΕκανακι :glimpse: :glimpse:
ENGAKATS caminando por la vida Εικόνα
Άβαταρ μέλους
jks
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 6068
Εγγραφή: Δευ 24 Μαρ 2008, 01:26
Gender: Male
Bike: Monster 620
Other: SBK 848
Τοποθεσία: Πειραιας

Re: το 848 μεταμορφωθηκε...

Δημοσίευση από jks »

:bowall: :bowall: :bowall: :bowall:
δεν εχω λογια :mrgreen:

κανε οτι ειπε ο ENGA πριν προχωρησεις (αν και η γνωμη μου ειναι να βαλεις ενα σετακι monoblock που θα βρεις λογικα στον ebay)
ΕΚΕΙ ειναι που θα δεις το ΦΩΣ το αληθινο στο φρεναρισμα...

Image
Άβαταρ μέλους
Panagiotis MONSTER
Ducatista
Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1664
Εγγραφή: Σάβ 17 Απρ 2010, 23:19
Gender: Male
Bike: Monster 750
Other: Πολλες παλιες...

Re: το 848 μεταμορφωθηκε...

Δημοσίευση από Panagiotis MONSTER »

:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
Άβαταρ μέλους
sotos
Desmo Member
Desmo Member
Δημοσιεύσεις: 1095
Εγγραφή: Τετ 29 Οκτ 2008, 08:09
Gender: Male
Bike: GT 1000
Τοποθεσία: Καρδιτσα

Re: το 848 μεταμορφωθηκε...

Δημοσίευση από sotos »

Περιποιημενο.. Να το χαρείς όπως πρέπει :thumbsup:
http://www.smok.gr/" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
HackmaN
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 4583
Εγγραφή: Κυρ 26 Φεβ 2012, 17:21
Gender: Male
Other: 1098

Re: το 848 μεταμορφωθηκε...

Δημοσίευση από HackmaN »

Δώσε τώρα άλλα 3 κατοστάρικα και πάρε ένα παπί.
Είναι κρίμα ένα τέτοιο εργαλείο πίστας να ταλαιπωριέται κάθε μέρα στους δρόμους.
Καλά session τώρα και απολαυστικές στροφο-βόλτες!
Εικόνα
HackmaN 88
749s < HM Evo SP < Streetfighter S
Άβαταρ μέλους
DimST
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 252
Εγγραφή: Πέμ 10 Μάιος 2012, 17:02
Gender: Male
Bike: ST4S
Other: Speed triple 900
Τοποθεσία: Athens, Greece
Επικοινωνία:

Re: το 848 μεταμορφωθηκε...

Δημοσίευση από DimST »

Εύγε! Καλή διασκέδαση μαζί του! Τα trackdays άνοιξαν!
Άβαταρ μέλους
red lizard
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 4137
Εγγραφή: Κυρ 08 Φεβ 2009, 15:25
Gender: Male
Τοποθεσία: κερκυρα

Re: το 848 μεταμορφωθηκε...

Δημοσίευση από red lizard »

ζωγράφισες :thumbsup: φοβερό ειναι
Άβαταρ μέλους
KRS
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2587
Εγγραφή: Κυρ 05 Απρ 2009, 22:17
Gender: Male
Τοποθεσία: KAΛΑΜΑΤΑ

Re: το 848 μεταμορφωθηκε...

Δημοσίευση από KRS »

Μπράβο :thumbsup: :thumbsup:
HackmaN έγραψε:Δώσε τώρα άλλα 3 κατοστάρικα και πάρε ένα παπί.
+904
-ΧΡΗΣΤΟΣ-

Οι αντρες οδηγανε κατω απο την τιμονοπλακα !!!!!

S.T.R

scuadra tryferoudia racing
Άβαταρ μέλους
salingaros
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 6602
Εγγραφή: Δευ 04 Μάιος 2009, 17:06
Gender: Male
Bike: 848
Other: αααμε
Τοποθεσία: 1χωραφι δεξια 3βραχο αριστερα κατω απο το θαμνο 2κελυφος..αυτο!
Επικοινωνία:

Re: το 848 μεταμορφωθηκε...

Δημοσίευση από salingaros »

HackmaN έγραψε:Δώσε τώρα άλλα 3 κατοστάρικα και πάρε ένα παπί.
Είναι κρίμα ένα τέτοιο εργαλείο πίστας να ταλαιπωριέται κάθε μέρα στους δρόμους.
Καλά session τώρα και απολαυστικές στροφο-βόλτες!

συμφωναω!
Image
Άβαταρ μέλους
argy
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 6802
Εγγραφή: Κυρ 24 Ιούλ 2011, 08:18
Bike: 848

Re: το 848 μεταμορφωθηκε...

Δημοσίευση από argy »

1300 ευρώ...τι να πουλήσω-τι να πουλήσω... :think2: :mrgreen:
Άβαταρ μέλους
salingaros
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 6602
Εγγραφή: Δευ 04 Μάιος 2009, 17:06
Gender: Male
Bike: 848
Other: αααμε
Τοποθεσία: 1χωραφι δεξια 3βραχο αριστερα κατω απο το θαμνο 2κελυφος..αυτο!
Επικοινωνία:

Re: το 848 μεταμορφωθηκε...

Δημοσίευση από salingaros »

mpampir

φιλε...τα σεβη μου :hi4: :bowing2:

να σου πω πρωτα απο ολα μεγιες μεγιες!...γιατι καταρχας προκειτε και σιγουρα θα νειωθεις σαν να εχεις ενα καινουργιο μηχανακι!

να σου πω μετα ενα respect!!!! ...γιατι μπορει με αυτα τα λευτα + το μηχανακι σου να πηγαινες σε ενα 1098 κατευθειαν ...αλλα μα ρεσει που κρατας το υπερ-μηχανακι(ετσι και αλλιως δλδ ειναι μηχαναρα) και το φτιαχνεις το στεινης στα μετρα σου...και αποκτωντας συν της αλλης ενα μοναδικο δεν υοαρχει αλλο μηχανακι!

εννοειται td TD td TD και δωστου!

και τωρα σαν συμφουρητης - συντροχητης .....θα εκφραστω....

ζηλευωωωωωωωωωωω!!!!!
τον ξυρο συμπλεκτη....τον ζυλευω οποτε τον ακουω και στο ποιο απλο μονστερ....
που σε εμας για να ακουστι λιγο η καμπανα θα ειναι οταν εχει ζεσταθει φουλ κατα την απομονοση...ενα μικρο κροταλισμα ....και μετα σβυνει....που αρκει ομως να παθω ονειροξη!....και το κερασακι στην τουρτα παντως ειναι ο μονοδρομος.....δεν ξερω ποσο ειχες και που παει το πριν...αλλα τωρα θα παθεις κοκομπλοκο....και στο λεω εγω που οταν λενε οι αλλοι τι να βαλουν τι να κανουν αμα ειχαμε λευτα(με αλλα λογια να αγαποιομαστε).....ο ενας λεει εξατμιση σταμιλιζατερ σιφτερ κτλπ....εγω παντα ελεγα ενα μονοδρομο!!!
τι να λεμε....τι αν λεμε!!!!!
να το ευχαριστειθεις οσο παει! πολλα πολλλλλλλααααααααααα ομορφα χαμογελαστα χιλιομετρα σου ευχωμαι φιλε!

υγ)..... :angry5: εχεχε μην ξεχνιωμαστε με τα καλα λογια....βιντεαααααααααακι χρωστας να ακουσουμε.....αχ.....αχ.... πρεπει να ειναι γαματο!!
υγ)...οπως και διποτε ρηπορτ σε καποιο td!
Image
Απάντηση