Ducati ECUtune - Marelli ecu - Android

Πως το φτιάξουμε μόνοι μας...
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
DimST
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 252
Εγγραφή: Πέμ 10 Μάιος 2012, 17:02
Gender: Male
Bike: ST4S
Other: Speed triple 900
Τοποθεσία: Athens, Greece
Επικοινωνία:

Ducati ECUtune - Marelli ecu - Android

Δημοσίευση από DimST »

Έχω δουλέψει αρκετά την εφαρμογή τους σε μοτοσυκλέτες όπως triumph/aprilia/ktm και Benelli τώρα μόλις ανακοίνωσαν μια εφαρμογή μέσο Android για tunning σε Ducati.
Δε το έχω ψάξει πολύ αλλά καλό φαίνεται....

http://www.tuneecu.com/TuneECU_En/andro ... r_comments" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.tuneecu.com/Ducati_Tune_list.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
bros400pgm
Ducatista
Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1506
Εγγραφή: Κυρ 10 Αύγ 2008, 10:15
Gender: Male
Other: APRILIA SXV 5.5
Τοποθεσία: PATRA

Re: Ducati ECUtune - Marelli ecu - Android

Δημοσίευση από bros400pgm »

Το ειχα δει στην τελευται αναβαθμιση, αλλα νομιζω οτι ελεγα για την μουλτιμουσταρδα. Καλο!!!!!!
RSV MILLE FACTORY RULESSSSSSSSSSSSSSS
achilleas
Almost Ducatista
Almost Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1357
Εγγραφή: Πέμ 21 Ιαν 2010, 20:15
Gender: Male
Bike: Multistrada 1000S
Επικοινωνία:

Re: Ducati ECUtune - Marelli ecu - Android

Δημοσίευση από achilleas »

DimST έγραψε:Έχω δουλέψει αρκετά την εφαρμογή τους σε μοτοσυκλέτες όπως triumph/aprilia/ktm και Benelli τώρα μόλις ανακοίνωσαν μια εφαρμογή μέσο Android για tunning σε Ducati.l
πες μου οτι το ειδες στο ducati.ms...... :mrgreen: μαρτυριαρη...... :mrgreen:
ενδιαφερον το θεμα :popcorn:
περα απο την πλακα ,το φορουμ χρειαζεται τις γνωσεις και τις συμβουλες σου :thumbsup: :thumbsup:
Άβαταρ μέλους
sotos
Desmo Member
Desmo Member
Δημοσιεύσεις: 1095
Εγγραφή: Τετ 29 Οκτ 2008, 08:09
Gender: Male
Bike: GT 1000
Τοποθεσία: Καρδιτσα

Re: Ducati ECUtune - Marelli ecu - Android

Δημοσίευση από sotos »

ενδιαφερον ....οταν εχω χρονο θα το ψαχουλεψω :thumbsup:
εχει 9.99ευρω στο Play Store
μαλλον θα το κατεβαζω αλλα θελει κι αλλα καλωδια Bluetooth για συνδεση με το κινητο
γενικα εχει κατι παραπανω απ το ducadiagπου εχουμε? εκτος απο καλυτερα γραφικα??
http://www.smok.gr/" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
DimST
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 252
Εγγραφή: Πέμ 10 Μάιος 2012, 17:02
Gender: Male
Bike: ST4S
Other: Speed triple 900
Τοποθεσία: Athens, Greece
Επικοινωνία:

Re: Ducati ECUtune - Marelli ecu - Android

Δημοσίευση από DimST »

achilleas έγραψε:
πες μου οτι το ειδες στο ducati.ms...... :mrgreen: μαρτυριαρη...... :mrgreen:
ενδιαφερον το θεμα :popcorn:
περα απο την πλακα ,το φορουμ χρειαζεται τις γνωσεις και τις συμβουλες σου :thumbsup: :thumbsup:

Είμαι μαρτυριάρης.. :mrgreen:
Αχιλλέα μου ξεκινώντας απο 'σένα, ο κόσμος του φόρουμ είναι αρκετά ενημερωμένος για τη μοτοσυκλέτα που οδηγά. Αν βοηθάω με κάποιο τρόπο και ΄γώ, ευχάριστο είναι :thumbsup: :thumbsup:
Άβαταρ μέλους
tesla
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 4024
Εγγραφή: Κυρ 21 Μαρ 2010, 23:01
Gender: Male
Other: honda rc166
Τοποθεσία: Atlantis

Re: Ducati ECUtune - Marelli ecu - Android

Δημοσίευση από tesla »

dimst εν συντομια τι δυνατοτητα σου δινει αυτο το προγραμματακι σε μαμα κλειδωμενους εγκεφαλους?
opanos
Άβαταρ μέλους
DimST
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 252
Εγγραφή: Πέμ 10 Μάιος 2012, 17:02
Gender: Male
Bike: ST4S
Other: Speed triple 900
Τοποθεσία: Athens, Greece
Επικοινωνία:

Re: Ducati ECUtune - Marelli ecu - Android

Δημοσίευση από DimST »

Διαβάζεις κάνεις αλλαγές & γράφεις. Έχουν και λίστα με ορισμένους έτοιμους χάρτες. Τονίζω πως δεν έχω δουλέψει το συγκεκριμένο παρά την windows/pc έκδοση για triumph/ktm/aprilia/benelli
Άβαταρ μέλους
ENGAKATS
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 8055
Εγγραφή: Σάβ 22 Μαρ 2008, 20:58
Gender: Male
Other: SS 1000ds Rt
Τοποθεσία: Madrid - Spain

Re: Ducati ECUtune - Marelli ecu - Android

Δημοσίευση από ENGAKATS »

Απ'οτι διαβασα σε σχολια χρηστων δεν μπορουν να γραψουν στην ηλεκτρονικη μεσω bluetooth...!! Ασχετα που γενικως δεν μου αρεσει να flashαρω ηλεκτρονικες με ασυρματη επικοινωνια, πολυ πιο πιθανο να βγαλει κανα σφαλμα κατα τη διαρκεια της διαδικασιας και μετα αντε κανε προσευχη να μην εχει γινει η ηλεκτρονικη τουβλο για μαντρα :dead:

Στο λαπτοπ το εχω χρησιμοποιησει για μοντες στην ηλεκτρονικη ενος φιλου εδω με ενα SuperDuke 990
ENGAKATS caminando por la vida Εικόνα
achilleas
Almost Ducatista
Almost Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1357
Εγγραφή: Πέμ 21 Ιαν 2010, 20:15
Gender: Male
Bike: Multistrada 1000S
Επικοινωνία:

Re: Ducati ECUtune - Marelli ecu - Android

Δημοσίευση από achilleas »

ENGAKATS έγραψε:Απ'οτι διαβασα σε σχολια χρηστων δεν μπορουν να γραψουν στην ηλεκτρονικη μεσω bluetooth...!! Ασχετα που γενικως δεν μου αρεσει να flashαρω ηλεκτρονικες με ασυρματη επικοινωνια, πολυ πιο πιθανο να βγαλει κανα σφαλμα κατα τη διαρκεια της διαδικασιας και μετα αντε κανε προσευχη να μην εχει γινει η ηλεκτρονικη τουβλο για μαντρα :dead:

Στο λαπτοπ το εχω χρησιμοποιησει για μοντες στην ηλεκτρονικη ενος φιλου εδω με ενα SuperDuke 990
δεν μπορεις να γραψεις με bluetooth ειναι μονο για διαγνωστικη λειτουργια
για flashαρισμα συνδεεις το κλασικο καλωδιο με android συσκευη
απο ειδα λιγο στην pc εκδοση ΚΤΜ ειναι πιο ευκολο απ το tunerpro ,γιατι κανοντας read σου ανοιγει κατευθειαν τους fuel map,ignition map ,κοφτη ,θερμοκρασια ενεργοποιησης ανεμιστηρα ,αισθητηρα λαμδα,stepper,ρελαντι και κατι αλλα που δεν ξερω τι ειναι ..,σου τα βγαζει ετοιμα δηλαδη.
στα νουκατι εχει ανεβασει αρκετους χαρτες οποτε ειναι πολυ πιθανον να ταιριαζει καποιος με την εκου του.
τωρα αντε και παιρνει καποιος datalogger lambda τι κανει μετα?
παει σε ευθεια και κανει ανοιγματα απο χαμηλα μεχρι κοφτη κανοντας χαρτη για ντραγκστερ ?
οδηγει οπως οδηγει καθημερινα?
την εκρηκτικοτητα του μοτερ(αποκριση σε γρηγορα ανοιγματα γκαζιου)πως την ρυθμιζεις?χαρτης φορτιου?
Άβαταρ μέλους
bros400pgm
Ducatista
Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1506
Εγγραφή: Κυρ 10 Αύγ 2008, 10:15
Gender: Male
Other: APRILIA SXV 5.5
Τοποθεσία: PATRA

Re: Ducati ECUtune - Marelli ecu - Android

Δημοσίευση από bros400pgm »

ENGAKATS έγραψε:Απ'οτι διαβασα σε σχολια χρηστων δεν μπορουν να γραψουν στην ηλεκτρονικη μεσω bluetooth...!! Ασχετα που γενικως δεν μου αρεσει να flashαρω ηλεκτρονικες με ασυρματη επικοινωνια, πολυ πιο πιθανο να βγαλει κανα σφαλμα κατα τη διαρκεια της διαδικασιας και μετα αντε κανε προσευχη να μην εχει γινει η ηλεκτρονικη τουβλο για μαντρα :dead:

Στο λαπτοπ το εχω χρησιμοποιησει για μοντες στην ηλεκτρονικη ενος φιλου εδω με ενα SuperDuke 990

To παρουσιαζεις σαν δυσλειτουργια, η αληθεια ομως ειναι οτι σκοπιμα το εκαναν να μην ανεβοκατεβαζεις χαρτες με συνδεση bluetooth :glimpse:
RSV MILLE FACTORY RULESSSSSSSSSSSSSSS
Άβαταρ μέλους
ENGAKATS
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 8055
Εγγραφή: Σάβ 22 Μαρ 2008, 20:58
Gender: Male
Other: SS 1000ds Rt
Τοποθεσία: Madrid - Spain

Re: Ducati ECUtune - Marelli ecu - Android

Δημοσίευση από ENGAKATS »

bros400pgm έγραψε:To παρουσιαζεις σαν δυσλειτουργια, η αληθεια ομως ειναι οτι σκοπιμα το εκαναν να μην ανεβοκατεβαζεις χαρτες με συνδεση bluetooth :glimpse:
...το επισημανα γιατι δεν γνωριζα αυτο που ειπε ο achilleas...
achilleas έγραψε: για flashαρισμα συνδεεις το κλασικο καλωδιο με android συσκευη
...και σκεφτηκα "πώς διαολο flashαρεις ducatoηλεκτρονικη;; :think2:
ENGAKATS caminando por la vida Εικόνα
Απάντηση