Τι λαδια...

Όλα όσα θέλατε να μάθετε και ντρεπόσασταν να ρωτήσετε...

Συντονιστής: sue

Απάντηση
D3§m02K
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 7838
Εγγραφή: Δευ 24 Μαρ 2008, 00:07

Re: Τι λαδια...

Δημοσίευση από D3§m02K »

Έχει δοκιμάσει κανένας αυτά (τα 10W40 εννοώ);

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
jks
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 6068
Εγγραφή: Δευ 24 Μαρ 2008, 01:26
Gender: Male
Bike: Monster 620
Other: SBK 848
Τοποθεσία: Πειραιας

Re: Τι λαδια...

Δημοσίευση από jks »

o TAΞΙΔΕΥΤΗΣ στο nera edition


ΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑ :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


(σοβαρα αυτα εβαζε..)
Άβαταρ μέλους
Κωνσταντίνος Τύρλας
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2210
Εγγραφή: Δευ 26 Μάιος 2008, 12:59
Gender: Male
Bike: 999R
Other: 750SS
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: Τι λαδια...

Δημοσίευση από Κωνσταντίνος Τύρλας »

http://www.ew2.lubesinfo.com/frameset.a ... 4&langid=7" onclick="window.open(this.href);return false;
Και εδώ μιά ματιά παίδες.
Kωνσταντίνος
" Κάλλιο ροκκάς και εντουράς παρά στρητάς και καρεκλάς "
info@sgstudio.gr
www.sgstudio.gr
Άβαταρ μέλους
DESMOMAN
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2392
Εγγραφή: Τετ 02 Απρ 2008, 01:01
Gender: Male
Bike: 1098 Tri-Colore
Other: ST4S

Re: Τι λαδια...

Δημοσίευση από DESMOMAN »

τα TORCO μου τα συστησε ο κ.Λαμπριανιδης (Καλλιροης) ως οτι καλυτερο για την καλη λειτουργια του σασμαν.Την ημερα ομως που ειχα παει(πριν γνωρισω τον TaSOS)δεν τα ειχε εκει και ετσι πηρα τα MOTUL 300V.
Άβαταρ μέλους
ENGAKATS
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 8055
Εγγραφή: Σάβ 22 Μαρ 2008, 20:58
Gender: Male
Other: SS 1000ds Rt
Τοποθεσία: Madrid - Spain

Re: Τι λαδια...

Δημοσίευση από ENGAKATS »

ριξτε και μια (μεγααααλη) ματια εδω:

http://ferrarichat.com/forum/faq.php?fa ... oil_basics" onclick="window.open(this.href);return false;


:whistling: :whistling: :lipsealed: :cool:
ENGAKATS caminando por la vida Εικόνα
Άβαταρ μέλους
ENGAKATS
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 8055
Εγγραφή: Σάβ 22 Μαρ 2008, 20:58
Gender: Male
Other: SS 1000ds Rt
Τοποθεσία: Madrid - Spain

Re: Τι λαδια...

Δημοσίευση από ENGAKATS »

ENGAKATS έγραψε:ριξτε και μια (μεγααααλη) ματια εδω:

http://ferrarichat.com/forum/faq.php?fa ... oil_basics" onclick="window.open(this.href);return false;


:whistling: :whistling: :lipsealed: :cool:

το διάβασε κανεις...?? :whistling: :whistling: :whistling:
ENGAKATS caminando por la vida Εικόνα
Άβαταρ μέλους
DESMOMAN
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2392
Εγγραφή: Τετ 02 Απρ 2008, 01:01
Gender: Male
Bike: 1098 Tri-Colore
Other: ST4S

Re: Τι λαδια...

Δημοσίευση από DESMOMAN »

ειμαι στα συνθετικα
Άβαταρ μέλους
Highflyer
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 355
Εγγραφή: Δευ 15 Σεπ 2008, 06:38
Gender: Male
Other: SS1100
Τοποθεσία: Αίγιο

Re: Τι λαδια...

Δημοσίευση από Highflyer »

ριξτε και μια (μεγααααλη) ματια εδω:

http://ferrarichat.com/forum/faq.php?fa" onclick="window.open(this.href);return false; ... oil_basics
Αχ βρε Άλεξ , κι'άλλη ύλη μας βάζεις Χριστουγεννιάτικα :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
Άγγελος
akalyvas
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 140
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 17:00
Gender: Male
Bike: 851

Re: Τι λαδια...

Δημοσίευση από akalyvas »

για τα motul 5100 15 50 ti lete? λεω να βαλω αυτα στο multi 1100 με δεδομενο οτι θα τα κρατησω μολις 4.000 το πολυ.
Άβαταρ μέλους
Anvas
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2165
Εγγραφή: Τρί 19 Αύγ 2008, 22:58
Gender: Male
Other: Moto Guzzi 1200sport
Τοποθεσία: Ν. Ιωνια, Αττικη
Επικοινωνία:

Re: Τι λαδια...

Δημοσίευση από Anvas »

Το θέμα διαφοράς λαδιών ίδιων προδιαγραφών απο εταιρεία σε εταιρεία ελάχιστοι το κατέχουν. Ενας χημικός θα μας απαντούσε καλύτερα. Η κάθε εταιρεία λιπαντικών εκπαιδεύει τους δικούς της χημικούς. Όλα τα λάδια ανακυκλώνονται όταν συλλέγονται απ'τα συνεργεία-βενζινάδικα και καθαρίζονται. Μετά αναδομούνται με πρόσθετα αύξησης ιξώδους. Το λάδι σ'ένα κινητήρα παθαίνει τα εξής: 1)Πέφτει το ίξώδες του(η εσωτερική του τριβή- το αντίθετο της ρευστότητας), καί 2)μολύνεται απο προιόντα τριβής (ρινίσματα) και Βενζίνη
Aνδρέας Β.
akalyvas
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 140
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 17:00
Gender: Male
Bike: 851

Re: Τι λαδια...

Δημοσίευση από akalyvas »

και καλα εβαλεσ το λαδη που ηθελες.τι γινεται τωρα που εβαλες πολυ.πανω απο την τελευταια γραμμη..δηλαδη εχεις καλυψει ολο το παραθυρακι? αντε λες να βγαλω λιγο. εγινε τπτ που το δουλεψες λιγο και το μαρσαρες με τοσο πολυ λαδη?
Άβαταρ μέλους
nikosrr
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 996
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 22:22
Gender: Male
Bike: Multistrada 620
Other: CBR600RR, Vespa
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Τι λαδια...

Δημοσίευση από nikosrr »

Στο mts620 όταν πλησίαζε η αλλαγή των 5000κμ και συνέχιζε να μου φαίνεται "κάπως" το κιβώτιο(συνηθισμένος απο το japan)πήρα την απόφαση να αλλάξω το λάδι απο shell σε mobil1 10W-40 full synthetic το οποίο χρησιμοποιώ και χρησιμοποιούσα σε όλα τα μηχανάκια μου.Απο τότε και μετά βάζω μόνο αυτό, έκατσε καλά.Δε χρειάζεται να συμπληρώνω λάδι(δεν ξέρω αν έχει να κάνει και με το λάδι αυτό) αλλά και το κιβώτιο είναι ποιο μαλακό απο πρίν.Βέβαια το μηχανάκι το χρησιμοποιώ 95% εκτός Αθήνων αν αυτό λέει κάτι.Είναι λίγο ακριβό αλλά δεν το σκέφτομαι αυτό όταν είναι για την καλή μου. :)
D3§m02K
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 7838
Εγγραφή: Δευ 24 Μαρ 2008, 00:07

Re: Τι λαδια...

Δημοσίευση από D3§m02K »

Είναι λίίίίγο άσχετο με το thread αλλά είμαι αρκετά χαρούμενος γι αυτό που έγινε σήμερα.

Τη Δευτέρα 5.01 λοιπόν, παρήγγειλα μέσω http://www.trade-wind.gr/" onclick="window.open(this.href);return false; (είναι το e-shop του γνωστού κου Λαμπριανίδη) 4 λίτρα Torco T4SR 10W40. Επέλεξα αυτό το λάδι μόνο και μόνο επειδή άκουσα από αρκετούς πως μαλακώνει πολύ το κιβώτιο κι επειδή μετά την τελευταία αλλαγή σε Motul 300V αισθάνομαι ότι θα πάρω τα γρανάζια στο χέρι. . . Το λάδι θα μπει στο μοτόρι στο service των 30.000χλμ.

Εικόνα

Λοιπόν, το ευχάριστο (περά από την τιμή) είναι το γεγονός ότι σήμερα στις 10:00 το πρωί με πήραν τηλέφωνο από την TradeWind και μου είπαν πως γύρω στις 12 θα μου παραδόσουν τα λάδια (να σημειωθεί εδώ πως τα μεταφορικά είναι δωρεάν για αγορές άνω των €30). "ΟΚ", λέω. . .

Έρχομαι τώρα το απόγευμα σπίτι και βρίσκω κουτί το οποίο περιέχει τα 4 λίτρα Torco μαζί με δώρο τσαντάκι εργαλείων Castrol και 4 ευμεγέθη και γκρουβάτα αυτοκόλλητα Torco Advanced Lubricants (τα οποία θα κοσμήσουν τον επερχόμενο ελαιοσυλλέκτη αν το λάδι μου αρέσει :innocent2: ).

Ένα μεγάλο :bravo: στον κύριο Λαμπριανίδη από εμένα για την προσπάθειά του.
Αυτές οι μικρές λεπτομέρειες είναι που θα με κάνουν να ξαναγοράσω. :thumbsup:
Άβαταρ μέλους
Pablo Ducatista
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 944
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 14:46
Gender: Male
Bike: Monster 695
Τοποθεσία: Βολάρα

Re: Τι λαδια...

Δημοσίευση από Pablo Ducatista »

Μου είπαν και εμένα για αυτά τα λάδια και το σκέφτομαι σοβαρά...
Περιμένω εντυπώσεις...
:thumbsup:
....Riding a Dream....
Άβαταρ μέλους
MonsterTinos
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 418
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 17:29
Gender: Male
Bike: Monster 620
Τοποθεσία: Τήνος

Re: Τι λαδια...

Δημοσίευση από MonsterTinos »

Σκέφτομαι να βάλω Agip πoια όμως τα 10W-40 ???
DUCATI monster 620-------------------->mix@lis
Άβαταρ μέλους
dio
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 4045
Εγγραφή: Σάβ 26 Απρ 2008, 16:02

Re: Τι λαδια...

Δημοσίευση από dio »

Τι λεει το μανουαλ;
Άβαταρ μέλους
monsteraki
Ducatista
Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1697
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 16:28

Re: Τι λαδια...

Δημοσίευση από monsteraki »

Μιχάλη σε εμένα το 10-40 δουλεύει κάτι παραπάνω από καλά... και όταν η πρόσφυση του δρόμου είναι η γνωστή ελληνική.... ο συμπλέκτης στα απότομα κατεβάσματα λειτουργεί ωσαν μονόδρομος. τώρα έχω τα shell advance πάνω... Αν θυμάμαι καλά ο Δημήτρης (Redmonster) βάζει Agip...
Άβαταρ μέλους
MonsterTinos
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 418
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 17:29
Gender: Male
Bike: Monster 620
Τοποθεσία: Τήνος

Re: Τι λαδια...

Δημοσίευση από MonsterTinos »

monsteraki έγραψε:Μιχάλη σε εμένα το 10-40 δουλεύει κάτι παραπάνω από καλά... και όταν η πρόσφυση του δρόμου είναι η γνωστή ελληνική.... ο συμπλέκτης στα απότομα κατεβάσματα λειτουργεί ωσαν μονόδρομος. τώρα έχω τα shell advance πάνω... Αν θυμάμαι καλά ο Δημήτρης (Redmonster) βάζει Agip...
:thumbsup:

Για να δούμε τι λένε και τα Agip ?
DUCATI monster 620-------------------->mix@lis
Άβαταρ μέλους
REDMONSTER
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 714
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 13:44
Gender: Male
Bike: Monster S4
Other: KTM Adventure 990
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ
Επικοινωνία:

Re: Τι λαδια...

Δημοσίευση από REDMONSTER »

Δεν εχω βαλει ποτε Agip στο δικο μου αλλα γενικοτερα γνωριζω οτι η Agip βγαζει κορυφαια λιπαντικα που συνεργαζονται αψογα με τους δικους μας κινητηρες. Για παρα πολλα χρονια η Agip συνεργαζοταν με την Ducati πριν συνεργαστει με τη Shell και ειχαν κορυφαια συμπεριφορα. Τα συνιστω ανεπιφυλαχτα Μιχαλη.!! Ο μοναδικος λογος που δεν τα χρησιμοποιω ειναι γιατι ειναι δυσκολο να τα προμηθευτω εδω κοντα μου

Οπως επισης και για τα Motul εχω γνωμη και ειμαι ευχαριστημενος. Εχω κανει 3 αλλαγες και μεχρι τωρα κανενα προβλημα.

Οσο για το ιξωδες εχω δουλεψει μονο full συνθετικα και το 10w40 και το 20w50 και χειμωνα και καλοκαιρι. Νιωθω ομως οτι με δικο μου κιβωτιο και το μοτερ 803cc συνεργαζεται λιγο καλυτερα το 10w40 οπως προτεινει και το manual. Δεν ειχα ποτε προβλημα με ψηλες θερμοκρασιες ακομα και το καλοκαιρι, αλλα για να ειμαι ειλικρινης επειδη ειναι και αεροψυκτο το μοτερ μας ειχα τις επιφυλαξεις μου στην αρχη. Τελικα δε μου βγηκε σε κακο και παλι 10w40 θα βαλω και στην επομενη αλλαγη.

Το μυστικο για μενα ειναι να αλλαζεις λαδια ανα περιπου 3-4000χλμ ή τουλαχιστον μια φορα το χρονο...και απο κει και περα δουλεψε οπου και οπως θες τη μηχανη σου με κλειστα τα ματια. Το φρεσκο λαδι ειναι ολο το μυστικο και απο κει και περα τα αλλα ειναι λεπτομερειες. Εχω ακουσει οτι ακομα και ημισυνθετικα συμπεριφερονται αψογα με τα αεροψυκτα οποτε τι να λεμε...οτι και να βαλεις δεν θα πεσεις εξω :thumbsup: !!!
Δημήτρης - Κι αν ειμαι ροκ !!!
μαρμαρας χρηστος
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 32
Εγγραφή: Παρ 12 Δεκ 2008, 01:55
Gender: Male
Bike: 999R
Τοποθεσία: κορινθος

Re: Τι λαδια...

Δημοσίευση από μαρμαρας χρηστος »

Το monster το δούλευα με sell το 999 με motul 5100 και τα δυο βγάζουν νεκρά 4 5 πιστεύω πως είναι κ λίγο θέμα αναβάτη τώρα όσον αφορά τα λάδια κ πάντα νε την δική μου κρίση κ χωρίς αυτό να είναι το απόλυτο πιστεύω πως οι συχνές αλλαγές κ με καλά λάδια είναι το καλύτερο για τον κινητήρα
Οι γκόμενες και οι μηχανές είναι ποιο όμορφες γυμνές!
Άβαταρ μέλους
MonsterTinos
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 418
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 17:29
Gender: Male
Bike: Monster 620
Τοποθεσία: Τήνος

Re: Τι λαδια...

Δημοσίευση από MonsterTinos »

Ενδιαφερον site απο την Motul που επιλέγης την εταιρεια το μοντέλο και σου λέει το ιδανικότερο (Motul πάντα) λάδι για τον κινητήρα σου, καθώς και την ποσότητα....δείτε το αξίζει!!!

http://www.ew2.lubesinfo.com/frameset.a ... 3&langid=1" onclick="window.open(this.href);return false;
DUCATI monster 620-------------------->mix@lis
Άβαταρ μέλους
ENGAKATS
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 8055
Εγγραφή: Σάβ 22 Μαρ 2008, 20:58
Gender: Male
Other: SS 1000ds Rt
Τοποθεσία: Madrid - Spain

Re: Τι λαδια...

Δημοσίευση από ENGAKATS »

MonsterTinos έγραψε:Ενδιαφερον site απο την Motul που επιλέγης την εταιρεια το μοντέλο και σου λέει το ιδανικότερο (Motul πάντα) λάδι για τον κινητήρα σου, καθώς και την ποσότητα....δείτε το αξίζει!!!

http://www.ew2.lubesinfo.com/frameset.a ... 3&langid=1" onclick="window.open(this.href);return false;
συγνωμη αλλα λενε μπουρδες για μερικα μοντελα.... :zep: :zep:

ακους εκει 15W-50 σε πολυστροφο μηχανακι... :zep: :zep: :zep: δεν βαζουμε σκετο 50ρι καλυτερα;; ισως και βαλβολινη...!! :zep: :zep:
ENGAKATS caminando por la vida Εικόνα
D3§m02K
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 7838
Εγγραφή: Δευ 24 Μαρ 2008, 00:07

Re: Τι λαδια...

Δημοσίευση από D3§m02K »

D3§m02K έγραψε:Είναι λίίίίγο άσχετο με το thread αλλά είμαι αρκετά χαρούμενος γι αυτό που έγινε σήμερα.

Τη Δευτέρα 5.01 λοιπόν, παρήγγειλα μέσω http://www.trade-wind.gr/" onclick="window.open(this.href);return false; (είναι το e-shop του γνωστού κου Λαμπριανίδη) 4 λίτρα Torco T4SR 10W40. Επέλεξα αυτό το λάδι μόνο και μόνο επειδή άκουσα από αρκετούς πως μαλακώνει πολύ το κιβώτιο κι επειδή μετά την τελευταία αλλαγή σε Motul 300V αισθάνομαι ότι θα πάρω τα γρανάζια στο χέρι. . . Το λάδι θα μπει στο μοτόρι στο service των 30.000χλμ.

Εικόνα

Λοιπόν, το ευχάριστο (περά από την τιμή) είναι το γεγονός ότι σήμερα στις 10:00 το πρωί με πήραν τηλέφωνο από την TradeWind και μου είπαν πως γύρω στις 12 θα μου παραδόσουν τα λάδια (να σημειωθεί εδώ πως τα μεταφορικά είναι δωρεάν για αγορές άνω των €30). "ΟΚ", λέω. . .

Έρχομαι τώρα το απόγευμα σπίτι και βρίσκω κουτί το οποίο περιέχει τα 4 λίτρα Torco μαζί με δώρο τσαντάκι εργαλείων Castrol και 4 ευμεγέθη και γκρουβάτα αυτοκόλλητα Torco Advanced Lubricants (τα οποία θα κοσμήσουν τον επερχόμενο ελαιοσυλλέκτη αν το λάδι μου αρέσει :innocent2: ).

Ένα μεγάλο :bravo: στον κύριο Λαμπριανίδη από εμένα για την προσπάθειά του.
Αυτές οι μικρές λεπτομέρειες είναι που θα με κάνουν να ξαναγοράσω. :thumbsup:
Update από τα Torco:
(άργησα λίγο ε; :)) )
> Πολύ πιο σαφείς αλλαγές στο κιβώτιο σε σχέση με τα Motul (βέβαια, σε αυτό βοηθάει αρκετά και το ανάποδο σασμάν)
> Το μοτέρ ακούγεται πιο "σφιχτό" (ξέρω. . . ξέρω . . . μ@λ$κι@ επιχείρημα αλλά εμένα μου ακούγεται πιο "σφιχτό". . . :mrgreen: )
> Το κιβώτιο μαλάκωσε αισθητά ήδη από τα πρώτα χιλιόμετρα.
> Σε σχέση με τα Motul, το μηχανάκι σηκώνει περισσότερη θερμοκρασία (μη φανταστείτε πολύ: 5 με 8°C). Η υψηλότερη που είδα ήταν 110°C μετά από σκίσιμο στην Εθνική (το 695 μου έχει ψυγείο λαδιού)
> Μία φορά μου πατινάρισε την 3η και την 4η αλλά αυτό έγινε μία φορά και ίσως να μη φταίει το λάδι.

Θα κάνω άλλες 1-2 αλλαγές με Torco σίγουρα για να δω τί παίζει.

Τα προτιμώ από τα Motul για το δικό μου.

Αυτά. :)
Άβαταρ μέλους
taSOS
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 622
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 16:36
Gender: Male
Bike: Paul Smart
Other: BMW R1100GS
Τοποθεσία: Κερκυρα

Re: Τι λαδια...

Δημοσίευση από taSOS »

D3§m02K έγραψε:Update από τα Torco:
(άργησα λίγο ε; :)) )
> Πολύ πιο σαφείς αλλαγές στο κιβώτιο σε σχέση με τα Motul (βέβαια, σε αυτό βοηθάει αρκετά και το ανάποδο σασμάν)
> Το μοτέρ ακούγεται πιο "σφιχτό" (ξέρω. . . ξέρω . . . μ@λ$κι@ επιχείρημα αλλά εμένα μου ακούγεται πιο "σφιχτό". . . :mrgreen: )
> Το κιβώτιο μαλάκωσε αισθητά ήδη από τα πρώτα χιλιόμετρα.
> Σε σχέση με τα Motul, το μηχανάκι σηκώνει περισσότερη θερμοκρασία (μη φανταστείτε πολύ: 5 με 8°C). Η υψηλότερη που είδα ήταν 110°C μετά από σκίσιμο στην Εθνική (το 695 μου έχει ψυγείο λαδιού)
> Μία φορά μου πατινάρισε την 3η και την 4η αλλά αυτό έγινε μία φορά και ίσως να μη φταίει το λάδι.

Θα κάνω άλλες 1-2 αλλαγές με Torco σίγουρα για να δω τί παίζει.

Τα προτιμώ από τα Motul για το δικό μου.

Αυτά. :)



Υγρό συμπλέκτη έχεις ???


Και μιας και είπες για Motul το παρατήρησα και εγώ , το κιβώτιο σκλήρυνε , εν σύγκριση με τα Shell . Με βλέπω να γυρνάω στα Shell παλι ...........


:hibye:
http://www.youtube.com/watch?v=5b4dzQ8L ... 6j--RXp6bk" onclick="window.open(this.href);return false;


Σα βγεις στον πηγαιμό για την Ιθάκη,
να εύχεσαι νάναι μακρύς ο δρόμος,
γεμάτος περιπέτειες, γεμάτος γνώσεις.
Τους Λαιστρυγόνας και τους Κύκλωπας,
τον άγριο Ποσειδώνα δεν θα συναντήσεις,
αν δεν τους κουβανείς μες στην ψυχή σου,
αν η ψυχή σου δεν τους στήνει εμπρός σου.
D3§m02K
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 7838
Εγγραφή: Δευ 24 Μαρ 2008, 00:07

Re: Τι λαδια...

Δημοσίευση από D3§m02K »

taSOS έγραψε:Υγρό συμπλέκτη έχεις ???

Και μιας και είπες για Motul το παρατήρησα και εγώ , το κιβώτιο σκλήρυνε , εν σύγκριση με τα Shell . Με βλέπω να γυρνάω στα Shell παλι ...........

:hibye:
Ναι Τάσο. Υγρός συμπλέκτης.

Έχεις ΠΜ. :)
Απάντηση