Αγορά M796

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
minoschr
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Δευ 08 Ιουν 2015, 04:02
Gender: Male
Bike: Streetfighter V2

Αγορά M796

Δημοσίευση από minoschr »

Καλησπέρα σε όλους.
Βρίσκομαι στη διαδικασία αναζήτησης για μτχ M796 ABS. Πρόκεται να είναι η πρώτη δική μου μηχανή, μέχρι σήμερα ζω 4-5 μέρες τον μήνα είτε με ενα Hypermotard1100 είτε με ένα Shiver 750 που μου δίνουν 2 καλοί φίλοι. Δεν έχω ιδιαίτερη πείρα λοιπόν. Μπορείτε να μου πείτε τι θα έπρεπε να προσέξω στην αγορα μτχ M796 και αν έχετε κάποιο κατά νου να μου προτείνετε?

Για την ώρα έχω ερωτευτεί αυτό και θα επικοινωνήσω αύριο μαζί του να μου δώσει τιμή για εξαγωγή.
http://www.moto.it/moto-usate/ducati/mo ... 14/6235635" onclick="window.open(this.href);return false;

Επίσης κάποια συμβουλή για αγορές μτχ απο Ιταλία? Παζαρεύονται γενικά?

Kαλώς σας βρήκα!
Άβαταρ μέλους
God is An Astronaut
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 879
Εγγραφή: Παρ 27 Μάιος 2011, 14:25
Gender: Male
Other: Ξυριστική Braun

Re: Αγορά M796

Δημοσίευση από God is An Astronaut »

Καλώς όρισες Minos :thumbsup:

Aφού καβαλάς τον κανίβαλο (HM1100) Και το shiver δεν εχεις να φοβηθείς απο το Μ796...
Σχετικά με το μεκανάκι, το έχω απο τον Αυγουστο του '11 με 36000χλμ στο κοντερ και δεν έχει κάνει κιχ, 1ος μου Ντούκος και εχω μείνει υπερ-ευχαριστημένος φίλος, service στην ώρα τους και όλα good ;)

Σχετικά με το 796 της αγγελίας/φωτό φαίνεται (έμφαση στο "φαίνεται") κούκλα, υπόψιν, φοράει τα πλαστικά του Μ1100 Evo για κάποιον λόγο.

Για λοιπές λεπτομέρειες/πληροφορίες ας πουν άλλα παλικάρια που έχουν ασχοληθεί με εισαγωγή μοτό απο εξωτερικό καθώς εγω δεν γνωρίζω.

Καλές αγορές φίλτατε :hibye:
Άβαταρ μέλους
minoschr
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Δευ 08 Ιουν 2015, 04:02
Gender: Male
Bike: Streetfighter V2

Re: Αγορά M796

Δημοσίευση από minoschr »

God is An Astronaut έγραψε:Καλώς όρισες Minos :thumbsup:


Aφού καβαλάς τον κανίβαλο (HM1100) Και το shiver δεν εχεις να φοβηθείς απο το Μ796...
Σχετικά με το μεκανάκι, το έχω απο τον Αυγουστο του '11 με 36000χλμ στο κοντερ και δεν έχει κάνει κιχ, 1ος μου Ντούκος και εχω μείνει υπερ-ευχαριστημένος φίλος, service στην ώρα τους και όλα good ;)

Σχετικά με το 796 της αγγελίας/φωτό φαίνεται (έμφαση στο "φαίνεται") κούκλα, υπόψιν, φοράει τα πλαστικά του Μ1100 Evo για κάποιον λόγο.
Ελπίζω ο λόγος να ναι καθαρά αισθητικός και όχι γιατί "σακάτεψε" τα προηγούμενα. Επειδή ο πωλητής είναι ο αντιπρόσωπος Ducati της Φλωρεντίας θέλω να πιστεύω οτι θα "είναι" κιόλας πέραν του "φαίνεται", δίνει και 12μήνη εγγύηση

Για λοιπές λεπτομέρειες/πληροφορίες ας πουν άλλα παλικάρια που έχουν ασχοληθεί με εισαγωγή μοτό απο εξωτερικό καθώς εγω δεν γνωρίζω.

Καλές αγορές φίλτατε :hibye:
Ευχαριστώ!
Άβαταρ μέλους
SuperGeorge
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 956
Εγγραφή: Κυρ 13 Απρ 2008, 09:29
Gender: Male
Bike: SS750
Other: Honda Blackbird

Re: Αγορά M796

Δημοσίευση από SuperGeorge »

Ωραίο μηχανάκι, αερόψυκτο τίμιο Monster, απλά το βλέπω ακριβό, με μισά λεφτά παίρνεις 696 από Ελλάδα, υπάρχει και ένα 796 Ρόδο από ότι είδα στο car και με τα λεφτά που ζητάει ο Ιταλός παίρνεις 1100 που είναι και το καλύτερο.

Δεν ξέρω την οδηγική σου εμπειρία και τι χρήματα θες να δώσεις, αλλά αν σου εμπιστεύονται Hyper 1100, δεν βλέπω το λόγο να μην πάρεις M1100 :thumbsup:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
HackmaN
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 4583
Εγγραφή: Κυρ 26 Φεβ 2012, 17:21
Gender: Male
Other: 1098

Re: Αγορά M796

Δημοσίευση από HackmaN »

Το 796, δε λέω, καλό μηχανάκι, αλλά κράτησε πάρα πολύ ψηλή τιμή. Ducati είναι βέβαια, αλίμονο, αλλά όπως είπαν και οι πιο πάνω, έφτασε να κοστίζει μεταχειρισμένο όσο το hypermotard και το 1100, ακριβότερο ακόμη και από superbikes.
Κι εγώ, με τόσα χρήματα, θα κοιτούσα για αγορά κάποιου ανώτερου μοντέλου, με παραπάνω δύναμη και δυνατότητα ρύθμισης της ανάρτησης, εφόσον διέθετα και την ανάλογη εμπειρία.
Εικόνα
HackmaN 88
749s < HM Evo SP < Streetfighter S
Άβαταρ μέλους
minoschr
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Δευ 08 Ιουν 2015, 04:02
Gender: Male
Bike: Streetfighter V2

Re: Αγορά M796

Δημοσίευση από minoschr »

SuperGeorge έγραψε:Ωραίο μηχανάκι, αερόψυκτο τίμιο Monster, απλά το βλέπω ακριβό, με μισά λεφτά παίρνεις 696 από Ελλάδα, υπάρχει και ένα 796 Ρόδο από ότι είδα στο car και με τα λεφτά που ζητάει ο Ιταλός παίρνεις 1100 που είναι και το καλύτερο.

Δεν ξέρω την οδηγική σου εμπειρία και τι χρήματα θες να δώσεις, αλλά αν σου εμπιστεύονται Hyper 1100, δεν βλέπω το λόγο να μην πάρεις M1100 :thumbsup:
Αυτό της Ρόδου το χω δει, όμως το ιταλικό είναι απο αντιπρόσωπο και με κάνει να αισθάνομαι περισσότερο ασφαλής.Το 696 το χω απορρίψει για 2 βασικούς λόγους. 1. Δεν εχει μονόμπρατσο 2. Δεν κάνει ΚΡΑΚΡΑΚΡΑ :teasing8:
HackmaN έγραψε:Το 796, δε λέω, καλό μηχανάκι, αλλά κράτησε πάρα πολύ ψηλή τιμή. Ducati είναι βέβαια, αλίμονο, αλλά όπως είπαν και οι πιο πάνω, έφτασε να κοστίζει μεταχειρισμένο όσο το hypermotard και το 1100, ακριβότερο ακόμη και από superbikes.
Κι εγώ, με τόσα χρήματα, θα κοιτούσα για αγορά κάποιου ανώτερου μοντέλου, με παραπάνω δύναμη και δυνατότητα ρύθμισης της ανάρτησης, εφόσον διέθετα και την ανάλογη εμπειρία.
Όσον αφορά το Μ1100 το σκέφτομαι αλλά επειδή μου έχει τεθεί σαν όρος να έχει ABS ξεφεύγω λίγο απο το budget μου. Επίσης το κόστος συντήρησης του 796 με του 1100 είναι παραπλήσιο ή είναι αισθητά ακριβότερο?
Άβαταρ μέλους
Ritsman
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 3055
Εγγραφή: Παρ 02 Ιούλ 2010, 14:33
Gender: Male
Bike: Monster S4
Τοποθεσία: Νικαια Αττικη, Πλατανες Ρεθυμνου

Re: Αγορά M796

Δημοσίευση από Ritsman »

minoschr έγραψε: ... Επίσης το κόστος συντήρησης του 796 με του 1100 είναι παραπλήσιο ή είναι αισθητά ακριβότερο?





Γιατι να ειναι ακριβοτερο επειδη εχει περισσοτερα κυβικα? αντε φορτωνεσε 2 μπουζι περισσοτερα αν θα παρεις το ξυρο.
Εικόνα
58
Άβαταρ μέλους
minoschr
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Δευ 08 Ιουν 2015, 04:02
Gender: Male
Bike: Streetfighter V2

Re: Αγορά M796

Δημοσίευση από minoschr »

Ritsman έγραψε: Γιατι να ειναι ακριβοτερο επειδη εχει περισσοτερα κυβικα? αντε φορτωνεσε 2 μπουζι περισσοτερα αν θα παρεις το ξυρο.
Δεν ξέρω πως πάνε αυτά στις μηχανές για αυτό αναρωτιόμουν.
Γενικά με φυτιλιάσετε και κοιτάω 1100evo που είναι οριακά εντός budget ίσως και με μια μικρή υπέρβαση.
Άβαταρ μέλους
HackmaN
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 4583
Εγγραφή: Κυρ 26 Φεβ 2012, 17:21
Gender: Male
Other: 1098

Re: Αγορά M796

Δημοσίευση από HackmaN »

Ξηροκάμπανο είναι μόνο το 1100 μοτέρ...
Επίσης το Μ1100 evo έχει υγρή καμπάνα.
Εικόνα
HackmaN 88
749s < HM Evo SP < Streetfighter S
Απάντηση