Γειά σας και απο μένα.

Ελάτε να γνωριστούμε...
Απάντηση
iME
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Πέμ 11 Οκτ 2018, 19:58
Gender: Male
Bike: SS750

Γειά σας και απο μένα.

Δημοσίευση από iME »

Καλησπέρα σε όλους και καλώς σας βρήκα. Το όνομα μου είναι Αντώνης. Ερωτευμένος με το μωρό μου εδω και 11 χρόνια, ψάχνομαι τελευταία να του κάνω ένα καλο facelift. Φρεσκάρισμα carbon, βάψιμο κινητήρα και κεραμική επένδυση εξάτμισης. Κάνω την έρευνα μου πριν κατασταλάξω στο πως θα προχωρήσω και πέτυχα το πλουσιότατο σε χρησιμότατες πληροφορίες ducatisti.gr, οπότε μπήκα και εγώ στην όμορφη παρέα σας.

Image
Άβαταρ μέλους
argy
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 6801
Εγγραφή: Κυρ 24 Ιούλ 2011, 08:18
Bike: 848

Re: Γειά σας και απο μένα.

Δημοσίευση από argy »

Καλώς μας ήρθες :hibye:
Άβαταρ μέλους
cronos
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2383
Εγγραφή: Τετ 17 Σεπ 2008, 21:50
Gender: Male
Bike: Streetfighter 848
Τοποθεσία: Ρέθυμνο

Re: Γειά σας και απο μένα.

Δημοσίευση από cronos »

Καλώς ήρθες στην παρέα.Από αυτά που αναφέρεις το φρεσκάρισμα στα κάρβουνα είναι το ποιο απλό.Τριψιματάκι απαλό με το ποιο ψιλό γυαλόχαρτο που θα βρεις και βερνίκωμα σε φανοποιό.Το βάψιμο του κινητήρα είναι λίγο μανίκι γιατί θέλει λύσε-δέσε και δεν ξέρω αν θες να μπεις στην διαδικασία αυτή,άσε που δεν έχω δει ακόμα μπογιατζή να έχει καταφέρει την εργοστασιακή απόχρωση στο μοτέρ.Για την κεραμική δεν έχω γνώμη.Οπως και να έχει καλό διάβασμα εδώ μέσα :hibye:
iME
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Πέμ 11 Οκτ 2018, 19:58
Gender: Male
Bike: SS750

Re: Γειά σας και απο μένα.

Δημοσίευση από iME »

Σ'ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σου. Έχεις δίκιο πως τα κάρβουνα είναι το ποιό εύκολο. Ξυσιματάκι με 600, 800, 1000, 1500 και βερνίκωμα με το SprayMax 2k Clear. Το ξέρω πως είναι μανίκι ο κινιτήρας, αλλα τον βλέπω οτι έχει αρχίσει να σκουριάζει και τον λυπάμαι τρελλά. Όσο για την κεραμική το σκεύτομαι πολύ αν αξίζει η οχι.
Άβαταρ μέλους
kokkinos1
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2307
Εγγραφή: Σάβ 19 Απρ 2008, 00:43
Gender: Male
Other: Elephant 750
Τοποθεσία: Αργος

Re: Γειά σας και απο μένα.

Δημοσίευση από kokkinos1 »

καλως ήρθες φίλε μας :hibye: :hibye: :hibye:
και όταν με το καλο κάνεις το facelift στο εργαλείο βαλε και καλες φωτο να ζηλεύουμε :cool: :cool: :cool:
http://cagivista.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Απάντηση