Διονύσης από Τζάντε....Καλώς σας βρήκα!!

Ελάτε να γνωριστούμε...
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
contes di zante
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: Τρί 17 Σεπ 2019, 18:52
Gender: Male
Bike: 996SPS
Other: beverly 350
Τοποθεσία: Ζάκυνθος

Διονύσης από Τζάντε....Καλώς σας βρήκα!!

Δημοσίευση από contes di zante »

...την έψαχνα εδώ και 2-3 χρόνια. Από τότε που πούλησα το strada μια και δεν είχα χρόνο να το χρησιμοποιώ στο νησί έψαχνα την αντικαταστάτρια, περισσότερο για ταξίδια και άντε κάνα ΣΚ βόλτα στο βουνό για ξεμούδιασμα. Τη μία έλεγα tiger (πόρωση ο ήχος και το δούλεμα του 3κύλινδου), μετά το 1190 που είχα ερωτευτεί όταν βγήκε, αλλά από την μία δεν έβρισκα μτχ σε καλή κατάσταση και τιμή (έχουν ξεφύγει η ΚΤΜάδες) και και από την άλλη.....προέκυψε το Μugello.
Κολλημένος στην κίνηση πριν την πίστα (δυστυχώς λόγω ατυχήματος) και να περνάνε απο δίπλα οι Ντουντούκες....ότι μοντέλο φανταζόσουνα, από τα παλιά 750-900ss και mostro μέχρι Diavel, Panigale και φυσικά...Multistrada
Το Multistrada καλό μεν αλλά δέν, έλεγα παλιότερα. Δε θέλω 17άρη μπροστινό, πολύ σπορ για τα γούστα και την ηλικία μου....αλλά έλα που η Ιταλία πάντα ήταν και είναι στην καρδιά μου. Ζάκυνθος βλέπετε fioro di Levante, Ενετοκρατία, μαντολίνα και φυσικά άν το πρώτο που μετράει είναι ο σχεδιασμός και το σκίρτισμα που νιώθεις όταν το κοιτάς τότε όλα φωνάζουν DUCATI....και ενώ σκέφτεσαι όλα αυτά σκάει και το ΞΗΡΟΚΑΜΠΑΝΟ....και γίνεται στο βανάκι το έλα να δείς ή μάλλον το έλα να ακούσεις.....Οι υπόλοιποι αρχίζουν τις ερωτήσεις με πρώτα τα πιτσιρίκια και εγώ αναπολώ τα παλιά, όταν έσκαγε κάνας Ιταλός τουρίστας και ενώ οι φίλοι βάζανε τα γέλια εγώ το θαύμαζα και αναρωτιόμουνα....και να που ήρθε η ώρα

Τελικά όλες αυτές οι ώρες σκέψης, μελέτης, ψαξίματος πάνε χαμένες όταν το πρώτο που μετράει είναι το συναίσθημα. Για το κλίκ, σ' αυτό το κλίκ που πολλοί πιστεύουν χρειάζονται δευτερόλεπτα....τόσα όσα χρειάζεται το car.gr να στο βγάλει από τα πρώτα μια και ήταν από τα πιο καινούργια και με ελάχιστα χλμ....και το χρώμα?
Γκρί σκούρο με κόκκινο πλαίσιο και αμέσως θυμάμαι το 900ss Senna στο wallpaper που είχα φοιτητής και το κοίταζα με τις ώρες καθώς διάβαζα επικαμπύλια ολοκληρώματα....
"θα έρθεις? παώ να βουτήξω" μου λέει το έτερον ήμισυ και συνταξιδιώτισσα....."πάλι κοιτάς μηχανές?"
"μα κοίτα!! δεν είναι κ@υλ@!!"...."είναι!! αυτό που σου ταιριάζει!!" μου απαντάει...
δεν ξέρω άν το εννοούσε, αν πραγματικά της άρεσε ή ας το έλεγε για να σταματήσω να την κουράζω με τις αμέτρητες ερωτήσεις για το ένα και το άλλο. Το θέμα είναι ότι αμέσως κλείνω τηλεφωνικά εισητήριο με το ΚΤΕΛ για Αθήνα. Αυτό ήταν, με το να μπώ σε ΚΤΕΛ με κράνος και μπουφάν μόνο με 2 ρόδες θα γυρνούσα Ζάκυνθο

....τα υπόλοιπα είναι ιστορία. Πρωί-πρωί Δευτέρας στον Φάνη, τη βλέπω και ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΗ!!!

Α ξέχασα, Διονύσης από Ζάκυνθο ετών 43 ασφαλιστής.......καλώς με βρήκατε!!!
διονύσης Κ/ έλα να πάμε στο νησί...το multi(strada) μου εγώ και 'σύ
Άβαταρ μέλους
dimos IT'S HORNY NOW
Ducatista
Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1977
Εγγραφή: Τρί 15 Απρ 2008, 15:48
Gender: Male
Bike: SS900
Other: 1000CAPONORDVESPA200

Re: Διονύσης από Τζάντε....Καλώς σας βρήκα!!

Δημοσίευση από dimos IT'S HORNY NOW »

Καλως ηρθες φιλε,με το καλο το μοτορι,αλλα δεν καταλαβα ποιο πηρες τελικα! :hibye:
Άβαταρ μέλους
contes di zante
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: Τρί 17 Σεπ 2019, 18:52
Gender: Male
Bike: 996SPS
Other: beverly 350
Τοποθεσία: Ζάκυνθος

Re: Διονύσης από Τζάντε....Καλώς σας βρήκα!!

Δημοσίευση από contes di zante »

multistrada 1200s και όταν παράσουν τα χρόνια μπορεί να γίνει και ξηροκάμπανο
....caponord βλέπω? ακόμα μετράει για την εποχή του....έχω κάνει μερικά ταξιδάκια με ένα τέτοιο, είτε μονοκάβαλος είτε δικάβαλος βαλιτσάτος
διονύσης Κ/ έλα να πάμε στο νησί...το multi(strada) μου εγώ και 'σύ
Άβαταρ μέλους
Haiwani
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 417
Εγγραφή: Κυρ 03 Μαρ 2013, 18:32
Gender: Male
Bike: 996SPS
Τοποθεσία: Χαϊδάρι

Re: Διονύσης από Τζάντε....Καλώς σας βρήκα!!

Δημοσίευση από Haiwani »

Με το καλό να την πάρεις κ να την ευχαριστηθείς!
People come up to me and say: "It takes more energy to frown than it does to smile."
Yeah, you know it takes more energy to point that out than it does to leave me alone?

Bill Hicks, Relentless Live Show, 16 Nov 91
Άβαταρ μέλους
dimos IT'S HORNY NOW
Ducatista
Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1977
Εγγραφή: Τρί 15 Απρ 2008, 15:48
Gender: Male
Bike: SS900
Other: 1000CAPONORDVESPA200

Re: Διονύσης από Τζάντε....Καλώς σας βρήκα!!

Δημοσίευση από dimos IT'S HORNY NOW »

contes di zante έγραψε:multistrada 1200s και όταν παράσουν τα χρόνια μπορεί να γίνει και ξηροκάμπανο
....caponord βλέπω? ακόμα μετράει για την εποχή του....έχω κάνει μερικά ταξιδάκια με ένα τέτοιο, είτε μονοκάβαλος είτε δικάβαλος βαλιτσάτος

Και 900ss senna,k 50 χρονων κ ασφαλιστης φιλε!

Λες να μαστε τιποτα μακρινα ξαδερφια?? :wsmile:
Άβαταρ μέλους
argy
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 6802
Εγγραφή: Κυρ 24 Ιούλ 2011, 08:18
Bike: 848

Re: Διονύσης από Τζάντε....Καλώς σας βρήκα!!

Δημοσίευση από argy »

Καλορίζικο και καλοταξιδο φίλε.
Εύχομαι να το χαρείς όσο δεν πάει... :hibye:
Άβαταρ μέλους
jks
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 6068
Εγγραφή: Δευ 24 Μαρ 2008, 01:26
Gender: Male
Bike: Monster 620
Other: SBK 848
Τοποθεσία: Πειραιας

Re: Διονύσης από Τζάντε....Καλώς σας βρήκα!!

Δημοσίευση από jks »

καλως ηρθες στο φορουμ και καλοταξιδη η ταξιδιαρα Ιταλιδα σου :thumbsup:
Άβαταρ μέλους
dimirex
Desmo Member
Desmo Member
Δημοσιεύσεις: 1087
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 19:46
Gender: Male
Other: esse due erre

Re: Διονύσης από Τζάντε....Καλώς σας βρήκα!!

Δημοσίευση από dimirex »

Καλώς ήρθες και καλοτάξιδη!!!
Reduce to the Max
vasilis monster
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 261
Εγγραφή: Σάβ 12 Μάιος 2012, 11:02
Gender: Male
Bike: 996SPS

Re: Διονύσης από Τζάντε....Καλώς σας βρήκα!!

Δημοσίευση από vasilis monster »

Αυτό το ‘βουταω κρανος καο μπαινω στο κτελ’ ειναι ενα ωραιο συναισθημα!Το ειχα ζήσει ακριβώς με το δευτερο ντουκατι μου,τονπρηγουμενο βραδυ τα κλαρινα μεχρι της 5,το πρωι στης 7 το λεωφορειο για αθηνα και εννοειτε γυρισα πισω με 2 ροδες! Καλοριζικο το εργαλειο καλα χλμ!
Άβαταρ μέλους
cronos
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2383
Εγγραφή: Τετ 17 Σεπ 2008, 21:50
Gender: Male
Bike: Streetfighter 848
Τοποθεσία: Ρέθυμνο

Re: Διονύσης από Τζάντε....Καλώς σας βρήκα!!

Δημοσίευση από cronos »

Καλώς ήρθες και πάντα όρθιο το εργαλείο
Απάντηση