Πλαϊνές βαλίτσες για Multi 620...

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
kojak
Desmo Member
Desmo Member
Δημοσιεύσεις: 1022
Εγγραφή: Κυρ 19 Οκτ 2008, 03:38
Gender: Male
Bike: Multistrada 1000S
Other: s2r800,Vespa T5 150
Τοποθεσία: Πάτρα

Πλαϊνές βαλίτσες για Multi 620...

Δημοσίευση από kojak »

Ενόψει της πανελλήνιας συγκέντρωσης΄είπα να αρχίσω να ψάχνω από τώρα τι να αγοράσω για να εξοπλίσω το multi μου. Με δεδομένο ότι θα έρθω με την κοπέλα μου, πρέπει να ψωνίσω οπωσδήποτε πλαινές βαλίτσες.
Έχω μία απορία και όποιος γνωρίζει ας μου την λύσει:
Αυτές οι βαλίτσες http://www.ducatiglasgow.co.uk/shop/per ... age_liners" onclick="window.open(this.href);return false;
έχουν βάσεις για το multi? Και γενικά , εκτός από τις σκληρές που έρχονται με βάσεις, τί άλλο μπορώ να βάλω? Aftermarket? Για ρίξτε καμιά ιδέα και όσοι έχουν πλαινές είτε αυθεντικές είτε όχι, ας βοηθήσουν.
Ευχαριστώ...
Όχι φίλε μου, δεν είναι αυτό που "κοπανάει".
Αλλά αυτό θα είναι το επόμενο...

---Βασίλης---
kompimen

Re: Πλαϊνές βαλίτσες για Multi 620...

Δημοσίευση από kompimen »

για δες εδώ!!!

http://www.ducatisti.gr/phpBB3/viewtopi ... E%B5%CF%82" onclick="window.open(this.href);return false;


το θέμα μεταφέρθηκε στο multistrada!!
Άβαταρ μέλους
johnduc
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 6922
Εγγραφή: Δευ 14 Απρ 2008, 23:19
Gender: Male
Bike: 916
Τοποθεσία: Thessalonique,Macédoine-Centrale

Re: Πλαϊνές βαλίτσες για Multi 620...

Δημοσίευση από johnduc »

kojak έγραψε:Ενόψει της πανελλήνιας συγκέντρωσης΄είπα να αρχίσω να ψάχνω από τώρα τι να αγοράσω για να εξοπλίσω το multi μου. Με δεδομένο ότι θα έρθω με την κοπέλα μου, πρέπει να ψωνίσω οπωσδήποτε πλαινές βαλίτσες.
Έχω μία απορία και όποιος γνωρίζει ας μου την λύσει:
Αυτές οι βαλίτσες http://www.ducatiglasgow.co.uk/shop/per ... age_liners" onclick="window.open(this.href);return false;
έχουν βάσεις για το multi? Και γενικά , εκτός από τις σκληρές που έρχονται με βάσεις, τί άλλο μπορώ να βάλω? Aftermarket? Για ρίξτε καμιά ιδέα και όσοι έχουν πλαινές είτε αυθεντικές είτε όχι, ας βοηθήσουν.
Ευχαριστώ...
Αυτες που μας δειχνεις ειναι οι εσωτερικες απο τις πλαστικες,εσυ χρειαζεσαι αυτες...
http://www.ducatiglasgow.co.uk/shop/per ... kit?page=2" onclick="window.open(this.href);return false;

Εγω αυτες εχω και ειναι σουπερ,αυξανεται και ο ογκος τους με φερμουαρ και σε συνδιασμο με τανκ μπαγκ χωρανε ανετα τα πραγματα δυο ανθρωπων...αλλα με τις γυναικες παντα μαλωνεις,αυτο και τρειλερ να βαλεις δεν το αποφευγεις!!! :zep:
Εικόνα
Εικόνα
COMUNE DI BOLOGNA

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
geo_multi
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2853
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 20:49
Gender: Male
Bike: Multistrada 620
Τοποθεσία: Γκασμαδονήσι (ή αλλιώς Μυτιλήνη)

Re: Πλαϊνές βαλίτσες για Multi 620...

Δημοσίευση από geo_multi »

Οι βαλίτσες που δίνεις είναι οι εσωτερικές βαλίτσες των πλαστικών. Δηλαδή βάζεις τα πράγματα μέσα σε αυτές και όπως είναι τις βάζεις μέσα στις πλαστικές.
1.jpg
Οι συγκεκριμένες βαλίτσες είναι ότι καλύτερο υπάρχει για ταξίδια στο multistrada.
Έτσι όταν φτάσεις στον προορισμός σου, βγάζεις εύκολα τις εσωτερικές και μένουν οι σκληρές επάνω στην μηχανή. Δεν μπορούν να τοποθετηθούν μόνες τους πάνω στην μοτοσυκλέτα δηλαδή.

Εναλλακτικά μπορείς να πάρεις τις μαλακές τις DP που έρχονται μαζί με την βάση στήριξης.
2.jpg
3.jpg
Για την τοποθέτηση after market βαλιτσών στο multistrada τα πράγματα είναι πιο δύσκολα. Είναι πολύ εύκολο να πιέσουν το πλαστικό τις ουράς και αν ακουμπήσει στην εξάτμιση με δυσάρεστα αποτελέσματα. Αν πιάνουν τα χέρια σου (ή υπάρχει μάστορας διατεθειμένος να ασχοληθεί) μπορείς να κάνεις δικές σου βάσεις και να τις προσαρμόσεις εκεί.
P7232078.jpg
DSC00400 (Medium).JPG
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Γιώργος

Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο και ας είναι η φωτιά που θα σε κάψει
Άβαταρ μέλους
kojak
Desmo Member
Desmo Member
Δημοσιεύσεις: 1022
Εγγραφή: Κυρ 19 Οκτ 2008, 03:38
Gender: Male
Bike: Multistrada 1000S
Other: s2r800,Vespa T5 150
Τοποθεσία: Πάτρα

Re: Πλαϊνές βαλίτσες για Multi 620...

Δημοσίευση από kojak »

johnduc έγραψε: Αυτες που μας δειχνεις ειναι οι εσωτερικες απο τις πλαστικες,εσυ χρειαζεσαι αυτες...
http://www.ducatiglasgow.co.uk/shop/per ... kit?page=2" onclick="window.open(this.href);return false;
Τελικά μάλλον σε αυτή την λύση θα καταλήξω. Οι σκληρές αν και μου αρέσουν , είναι λίγο ακριβές. Τώρα, για να κάτσω να κάνω πατέντα , το φοβάμαι λίγο. Ευχάριστώ για την άμεση απάντηση.
johnduc έγραψε: ...αλλα με τις γυναικες παντα μαλωνεις,αυτο και τρειλερ να βαλεις δεν το αποφευγεις!!! :zep:
Ώχ, με βλέπω να μην παίρνω τίποτα για μένα και να γεμίζουν με όλα τα ¨απαραίτητα" γυναικεία αξεσουάρ όπως πιστολάκια. :wsmile: :wsmile:
Όχι φίλε μου, δεν είναι αυτό που "κοπανάει".
Αλλά αυτό θα είναι το επόμενο...

---Βασίλης---
Άβαταρ μέλους
kojak
Desmo Member
Desmo Member
Δημοσιεύσεις: 1022
Εγγραφή: Κυρ 19 Οκτ 2008, 03:38
Gender: Male
Bike: Multistrada 1000S
Other: s2r800,Vespa T5 150
Τοποθεσία: Πάτρα

Re: Πλαϊνές βαλίτσες για Multi 620...

Δημοσίευση από kojak »

geo_multi έγραψε: Εναλλακτικά μπορείς να πάρεις τις μαλακές τις DP που έρχονται μαζί με την βάση στήριξης.
Ευχαριστώ Γιώργο. Όπως προέγραψα, μάλλον για αυτές πάω. Ήσασταν κατατοπιστικότατοι. :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
Όχι φίλε μου, δεν είναι αυτό που "κοπανάει".
Αλλά αυτό θα είναι το επόμενο...

---Βασίλης---
tam
Desmo Member
Desmo Member
Δημοσιεύσεις: 1072
Εγγραφή: Τετ 02 Απρ 2008, 13:39
Gender: Male
Bike: 916
Other: Rambla 250
Τοποθεσία: Ηράκλειο Κρήτης

Re: Πλαϊνές βαλίτσες για Multi 620...

Δημοσίευση από tam »

Και από μέρους μου,αν και έβαλα σκληρές πλαστικές μπαγκαζιέρες,
και ειδικά επειδή πρόκειται για γυναίκα στη μέση,θα σου πρότεινα υφασμάτινες,
και κεντρική πίσω πλαστική να λειτουργεί και σαν μαξιλαράκι.
Άβαταρ μέλους
Anvas
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2165
Εγγραφή: Τρί 19 Αύγ 2008, 22:58
Gender: Male
Other: Moto Guzzi 1200sport
Τοποθεσία: Ν. Ιωνια, Αττικη
Επικοινωνία:

Re: Πλαϊνές βαλίτσες για Multi 620...

Δημοσίευση από Anvas »

Να αποφύγεις τη top case. Πρώτον, ανεβάζεις το κέντρο βάρους και το μούλτι είναι εξαιρετικά ευαίσθητο σε τέτοια φορτία. Ακόμα και με σάκο στο πίσω καθισμα μετα τα 170 χαω κουνάει επικίνδυνα! Δεύτερον, είναι επικίνδυνο να σε εγκλωβίσει πάνω στη μηχανή σε περίπτωση πτώσης όπως σε όλα τα μηχανάκια. Τρίτον πάνω στο multi είναι αισθητικά απαράδεκτο-θυμίζει scooter... Για προετοιμασία γυναίκας συνεπιβάτη δοκίμασε το εξής τρίκ: δώσ'της απο τη προηγούμενη μέρα να γεμίσει ΜΟΝΟ τη 1 βαλίτσα...:-) και μετά και τη 2η..
Aνδρέας Β.
Άβαταρ μέλους
johnduc
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 6922
Εγγραφή: Δευ 14 Απρ 2008, 23:19
Gender: Male
Bike: 916
Τοποθεσία: Thessalonique,Macédoine-Centrale

Re: Πλαϊνές βαλίτσες για Multi 620...

Δημοσίευση από johnduc »

Anvas έγραψε:Να αποφύγεις τη top case. Πρώτον, ανεβάζεις το κέντρο βάρους και το μούλτι είναι εξαιρετικά ευαίσθητο σε τέτοια φορτία. Ακόμα και με σάκο στο πίσω καθισμα μετα τα 170 χαω κουνάει επικίνδυνα! Δεύτερον, είναι επικίνδυνο να σε εγκλωβίσει πάνω στη μηχανή σε περίπτωση πτώσης όπως σε όλα τα μηχανάκια. Τρίτον πάνω στο multi είναι αισθητικά απαράδεκτο-θυμίζει scooter... Για προετοιμασία γυναίκας συνεπιβάτη δοκίμασε το εξής τρίκ: δώσ'της απο τη προηγούμενη μέρα να γεμίσει ΜΟΝΟ τη 1 βαλίτσα...:-) και μετά και τη 2η..
:lolol: :lolol: :thumbsup: τελεια περιγραφη!!!
Εικόνα
COMUNE DI BOLOGNA

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
kojak
Desmo Member
Desmo Member
Δημοσιεύσεις: 1022
Εγγραφή: Κυρ 19 Οκτ 2008, 03:38
Gender: Male
Bike: Multistrada 1000S
Other: s2r800,Vespa T5 150
Τοποθεσία: Πάτρα

Re: Πλαϊνές βαλίτσες για Multi 620...

Δημοσίευση από kojak »

Anvas έγραψε:Να αποφύγεις τη top case. Πρώτον, ανεβάζεις το κέντρο βάρους και το μούλτι είναι εξαιρετικά ευαίσθητο σε τέτοια φορτία. Ακόμα και με σάκο στο πίσω καθισμα μετα τα 170 χαω κουνάει επικίνδυνα! Δεύτερον, είναι επικίνδυνο να σε εγκλωβίσει πάνω στη μηχανή σε περίπτωση πτώσης όπως σε όλα τα μηχανάκια. Τρίτον πάνω στο multi είναι αισθητικά απαράδεκτο-θυμίζει scooter... Για προετοιμασία γυναίκας συνεπιβάτη δοκίμασε το εξής τρίκ: δώσ'της απο τη προηγούμενη μέρα να γεμίσει ΜΟΝΟ τη 1 βαλίτσα...:-) και μετά και τη 2η..
:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: Άψογος.
Πάντως δεν έχω σκοπό να βάλω top case. Αισθητικά δεν μου αρέσει ΚΑΘΟΛΟΥ. Ότι πιο αντιαισθητικό...
Όχι φίλε μου, δεν είναι αυτό που "κοπανάει".
Αλλά αυτό θα είναι το επόμενο...

---Βασίλης---
Απάντηση