ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ !! fc-moto.de

Αυτά που μας κρατάνε ασφαλείς
Άβαταρ μέλους
stathis
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 106
Εγγραφή: Σάβ 31 Μάιος 2008, 23:05
Gender: Male
Bike: SS800
Other: Scrambler
Τοποθεσία: Αθηνα

Re: ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ !! fc-moto.de

Δημοσίευση από stathis »

ducatisti 999s έγραψε:Μου είπε η τράπεζα ότι κάνει περίπου 3 μήνες για να γίνει αυτό.
:dontknow:
δεν ξερω την τραπεζα σου αλλα δε νομιζω να κανει τοσο.
ισως λιγο πανω απο μηνα. αυτο δεν μπορεις να το αποφυγεις δυστυχως μιας και προκειται και για συναλλαγη εξωτερικου.
δεν εχεις ομως και αλλη επιλογη... τι άλλο να κανεις? να τους αφησεις ετσι, ή να παρακαλας?
ριξτους μια αμφισβητηση να μαθουν να συμπεριφερονται...
Άβαταρ μέλους
PetrosK
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: Δευ 28 Ιούλ 2008, 20:13
Gender: Male
Bike: 999
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ !! fc-moto.de

Δημοσίευση από PetrosK »

jks έγραψε:Αν και την ολοσωμη φορμα μου, τη τσαντα πλατης μου, τη φορμα και τα γαντια του Redmonster, desmo2k εχουν αγοραστει απτο fc-moto.de χωρις κανενα προβλημα...

Οι τυποι ειναι απαραδεκτοι !!!!!

21 Ιανουαριου και μετα απο παρακληση του καλου μου φιλου απ'τα Καλαβρυτα εστειλα παραγγελια στην εν λογω εταιρια για
Arai-RX-7-GP-Aoyama-Replica+Alpinestars GP-Tech Glove κοκκινα..

οκ? ολα καλα..
παω να πληρωσω με paypal και ηταν αδυνατο..
δοκιμαζα ξαναδοκιμαζα και τελικα εβγαλα την ακρη μεσω της τραπεζας (Alpha) οτι δεν μπορω να δωσω με την εν λογω χρεωστικη καρτα που εχω ποσο πανω απο 1.000 ευρω..
το ποσο για τα πραγματα ηταν 1065 ευρω..

Συμφωνησα τελικα με την fc-moto να μου στειλουν αντικαταβολη τα πραγματα με UPS και να πληρωσω στην παραλαβη...

ΟΛΑ ΚΑΛΑ ??? ΛΑΘΟΣ !!!

αυτοι προφανως δεν ειχαν τα πραματα ετοιμα, περνανε 15 μερες δεν ειχα νεα, τους ρωταω, δεν παιρνω απαντηση, περνανε 3 βδομαδες με πιανουν τα διαολια μου, ο Βασιλης ειχε πλεον το μηχανακι τα ηθελε ΑΜΕΣΑ για να μπει Σερρες και μου λεει να ακυρωσω παραγγελια και θα τα αγοραζε απο Ελλαδα...

τους στελνω ακυρωτικο για το οποιο φυσικα ποτε δεν ελαβα απαντηση και με εκπληξη μου παιρνω ενα εμαιλ σημερα που λεει...

Order was received 21/01/2009 08:21
Viewed 21/01/2009 11:10
In process 21/01/2009 16:08
Dispatched 27/03/2009 11:24
Invoiced 27/03/2009 11:24

με τον αριθμο φορτωτικης που μου περασαν τα πραγματα ειναι ακομα Γερμανια, πηρα καπακια τα κεντρικα UPS στη Γλυφαδα να ακυρωσω αλλα δεν ειναι ανοικτα και θα το κανω απο Δευτερα πρωι αναγκαστικα....

Τους περναω και εγω το παρακατω κειμενο και παρτε και το word με ολα τα μηνυματα που εχω ανταλαξει με τους Γερμαναραδες
και να ειστε πιο υποψιασμενοι την επομενη φορα...



Good day from Athens,
with big surprise I received your below email this morning which notifies my of you sending the items I ordered back in January 2009 !!!

Here below please find all messages exchanged between me and your company regarding the order of the below mentioned items order.

I was asking you REPEATEDLY to confirm me status of order and I was receiving NO reply at all
which pushed me to the decision to CANCEL the order on February 12 (please see messages below)

It is obvious that you were not replying to my questions for status of order because items were not available to you, and now you dispatch them with 2 MONTHS DELAY which is totally unacceptable !!!!!!

For your information, I tried to call UPS main offices (Glyfada, Athens) this morning in order to cancel the transportation process of items but was not able to reach them since they work Monday~Friday office working hours only.

It goes without saying that in case package with items arrives on next week i will not pay any amount of money and I will advise UPS to resend parcel back to your premises.

Regards
John K Skarvelis
Γεια σου Γιάννη,
έχω πάρει αρκετές φορές πράγματα απο εκεί και δεν είχα αντιμετωπίσει πρόβλημα με τον χρόνο παράδοσης (τις περισσότερες φορές)
Τώρα όσον αφορά στο θέμα σου με την UPS είσαι λίγο πιο τυχερός μιας και είμαι ο υπεύθηνος εισαγωγών της εταιρείας.
Στείλε μου τον αρ.φορτωτικής στο παρακατω e-mail ζητώντας μου τι ακριβώς επιθυμείς να γίνει και θα σου τα στείλω απο κει που ήρθαν αν θέλεις κάτι τέτοιο.
eur1ptk@europe.ups.com
Εννοείται πως όποιος άλλος από το φόρουμ χρειαστεί την βοήθεια μου για θέματα μεταφορών με UPS μπορεί να μου το ζητήσει.
Άβαταρ μέλους
jks
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 6068
Εγγραφή: Δευ 24 Μαρ 2008, 01:26
Gender: Male
Bike: Monster 620
Other: SBK 848
Τοποθεσία: Πειραιας

Re: ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ !! fc-moto.de

Δημοσίευση από jks »

στο περασα!!!

ευχαριστω προκαταβολικα για τις ενεργειες σου και κερναω μπυρονια οποτε και οπου θελεις ! :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
Άβαταρ μέλους
jks
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 6068
Εγγραφή: Δευ 24 Μαρ 2008, 01:26
Gender: Male
Bike: Monster 620
Other: SBK 848
Τοποθεσία: Πειραιας

Re: ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ !! fc-moto.de

Δημοσίευση από jks »

just for the record με τη βοηθεια του PetrosK και με 2 τηλεφωνα απτη δουλεια τα στειλαμε πισω τα πραγματα στους Γερμαναραδες χωρις αλλα παρατραγουδα...

ματια ανοικτα λοιπον απο δω και μπρος και ΠΑΝΤΑ να κρατατε τα email με οτι συμφωνειτε με την αλλη πλευρα! :thumbsup:
Άβαταρ μέλους
jks
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 6068
Εγγραφή: Δευ 24 Μαρ 2008, 01:26
Gender: Male
Bike: Monster 620
Other: SBK 848
Τοποθεσία: Πειραιας

Re: ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ !! fc-moto.de

Δημοσίευση από jks »

To τελος του επεισοδιου...
με ρωτανε με εμαιλ σημερα

Dear Customer,
We got your order back. What is the reason? Please reply.
FC-Moto.de Team

απανταω εμφανως τσαντισμενος
The reason was, that you delayed for two (2) months my order and you NEVER replied to any of my emails asking you about status of order/shipping of goods etc etc etc

και η εμπεριστατωμενη απαντηση τους στα καπακια...
Hello,
Sorry.
Thanks for info.

Mit freundlichen Grüssen
Samsam Behloli
Phone: 0049 241 46 39 472
Fax: 0049 241 46 39 473
FC-Moto.de - Team






:fyou: :fyou: :fyou: :fyou: :fyou: :fyou: :fyou: :fyou: :fyou: :fyou:
Άβαταρ μέλους
ducatisti 999s
Almost Ducatista
Almost Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1371
Εγγραφή: Τρί 01 Ιούλ 2008, 20:36
Gender: Male
Bike: 848
Other: Το ψήνω.
Τοποθεσία: Καλαμάτα

Re: ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ !! fc-moto.de

Δημοσίευση από ducatisti 999s »

:cong: :cong: :cong:
Αυτός είσαι!Μπράβο γιάννη.Τώρα τα ένοιαξε τα μο#νια να ενδιαφερθούν! :angry3:
999s

χρήστος
Άβαταρ μέλους
ENGAKATS
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 8055
Εγγραφή: Σάβ 22 Μαρ 2008, 20:58
Gender: Male
Other: SS 1000ds Rt
Τοποθεσία: Madrid - Spain

Re: ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ !! fc-moto.de

Δημοσίευση από ENGAKATS »

jks έγραψε: και η εμπεριστατωμενη απαντηση τους στα καπακια...
Hello,
Sorry.
Thanks for info.

Mit freundlichen Grüssen
Samsam Behloli
Phone: 0049 241 46 39 472
Fax: 0049 241 46 39 473
FC-Moto.de - Team

:fyou: :fyou: :fyou: :fyou: :fyou: :fyou: :fyou: :fyou: :fyou: :fyou:
δεν με παραξενευει...

γενικως με οσες επιχειρησεις/μαγαζια εχω μιλησει στη Γερμανια στα αγγλικα (εκτος απο τη δουλεια βεβαια), οι απαντησεις τους ηταν πιο μικρες και απο τηλεγραφημα!!

αφου ξεμπερδεψες, ολα καλα
ENGAKATS caminando por la vida Εικόνα
Απάντηση