Colori - Around the World

Οι επαγγελματίες φίλοι του forum...
DucatoBoy

Re: Colori - Around the World

Δημοσίευση από DucatoBoy »

Ducati992 έγραψε:Όχι Φάνη , το μεμονωμένο περιστατικό πήγαινε στο κατάστημα της Θεσσαλονίκης. Για εκείνο μιλούσα.
Καταλαβα :mrgreen: ....πλακα εκανα..... :)) :glimpse:
Άβαταρ μέλους
Ducati992
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 815
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 15:13
Gender: Male
Bike: Monster S4R
Τοποθεσία: Γλυφάδα

Re: Colori - Around the World

Δημοσίευση από Ducati992 »

ducato έγραψε:
Καταλαβα :mrgreen: ....πλακα εκανα..... :)) :glimpse:
:thumbsup: Ο γραπτός ο λόγος....
DucatoBoy

Re: Colori - Around the World

Δημοσίευση από DucatoBoy »

chducos1 έγραψε:για εμενα σημασια εχει η ουσια και οχι αν ο φιλος multistrada παρει την εκπτωση που διαφημιζουν η οχι.
δηλ αποφασισαμε(οχι με δημοψηφισμα)να βαλουμε sponsoρες στο forum.τι προσφερουν τελικα?δηλ η colori παντα κανει εκτπωση σε ολους(και μπραβο της).οποτε πιο το κερδος μας?
ειμαι της αποψης οτι αμα ειναι να πουλησεις το τομαρι σου.πουλα το ακριβα(και οχι με -15%)

και γιατι να μην μπει banner με το μαγαζι του τασου μια και αυτος ειναι sponsor
:hibye:
+620.....κι εγω πριν το forum...15% εκπτωση ειχα...οποτε ποιο ειναι το νοημα :cool: ...ας το κανουν τουλαχιστουν 20% και το συζηταμε(γνωμη μου!!!)...και επισης ΔΗΜΟΨΗΦΙΣΜΑ....εαν το θελουν ολοι -καλως...αν οχι-παλι καλως...αλλα ΟΛΟΙ...οχι κανα δυο..... :zep: :thumbsup:
Άβαταρ μέλους
daculas367
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 3513
Εγγραφή: Παρ 26 Σεπ 2008, 18:37
Gender: Male
Bike: Monster 900

Re: Colori - Around the World

Δημοσίευση από daculas367 »

+620.....κι εγω πριν το forum...15% εκπτωση ειχα...οποτε ποιο ειναι το νοημα :cool: ...ας το κανουν τουλαχιστουν 20% και το συζηταμε(γνωμη μου!!!)...και επισης ΔΗΜΟΨΗΦΙΣΜΑ....εαν το θελουν ολοι -καλως...αν οχι-παλι καλως...αλλα ΟΛΟΙ...οχι κανα δυο..... :zep: :thumbsup:[/quote]
+++1000 :thumbsup: :thumbsup:
multigio

Re: Colori - Around the World

Δημοσίευση από multigio »

Κάποια στιγμή μέσα στον Σεπτέμβριο πήρα ένα ζευγάρι γυαλιά από την Βουλιαμένης και με την επίδειξη της φωτοτυπίας από το σχετικό mail έγινε κανονικά η έκπτωση. Μην φανταστείται τίποτα φοβερό. 6.00 ευρώ και κάτι γλύτωσα.
Μετά από δύο ακριβώς εβδομάδες πάω στο κατάστημα στην Αλεξάνδρας με την φωτοτυπία για να πάρω ακριβώς τα ίδια γυαλιά για τον αδερφό μου. Αρνήθηκαν να μου κάνουν την έκπτωση και όταν τους είπα για την αγορά που είχα κάνει δύο εδομάδες πριν από την Βουλιαγμένης μου είπαν ότι ισχύει μόνο για εκεί. Δεν μπήκαν κάν στον κόπο να πάροθν ένα τηλέφωνο. Περιττό να σας πω ότι δεν τα πήρα,όχι για τα λεφτά, αλλά για το έτσι.
DucatoBoy

Re: Colori - Around the World

Δημοσίευση από DucatoBoy »

Εγω παλι περνουσα τυχαια απο Αλεξανδρας και πηρα ενα ζευγαρι γαντια...οταν ρωτησα τιμη...χωρις να αναφερω φορουμ,κλπ...μου ειπε "με την εκπτωση βγαινουν...".....ειμαστε σοβαροι??? Τα εχουν χασει μαλλον οι ανθρωποι...μαλλον τους ενοχλει η αναφορα του φορουμ!!! :zep:
D3§m02K
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 7838
Εγγραφή: Δευ 24 Μαρ 2008, 00:07

Re: Colori - Around the World

Δημοσίευση από D3§m02K »

Φάνη, πιστεύω πως μπορούμε να συζητάμε χωρίς να γινόμαστε εριστικοί. Ας αναλάβουν το θέμα οι moderators και ας μας πούνε τί μέλει γενέσθαι.
Colin
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2615
Εγγραφή: Σάβ 05 Απρ 2008, 20:27

Re: Colori - Around the World

Δημοσίευση από Colin »

D3§m02K έγραψε:Φάνη, πιστεύω πως μπορούμε να συζητάμε χωρίς να γινόμαστε εριστικοί. Ας αναλάβουν το θέμα οι moderators και ας μας πούνε τί μέλει γενέσθαι.
:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
DESMODROMIC SVARTH έγραψε: ΠΑΙΔΕΣ...
προτείνω λιγο ηρεμία, μεχρι να διερευνηθει το θεμα απο διαχειριστές....

δεν πρεπει παίρνουμε αποφάσεις ετσι γρηγορα και να μην φουντώνουμε τα αίματα...
μπορει να ηταν κάποια κακη συνεννόηση, μεμονωμένο περιστατικό κτλ.
υπάρχουν περιπτώσεις οπως βλέπετε που κατι πηγε στραβά , υπαρχουν και πολλες που η προσφορα δουλεψε.....
ας επικοινωνήσουμε και βλέπουμε...............

cool........ :cool:
Λίγο υπομονή παίδες και θα έχουμε νέα σύντομα...

:cool: :cool: :cool: :cool: :cool: :cool:
''Στηρίζω το λόγο μου με τη ζωή μου και τη ζωή μου με το λόγο μου'' - Active Member
DucatoBoy

Re: Colori - Around the World

Δημοσίευση από DucatoBoy »

Εγω προσωπικα δεν εγινα καθολου εριστικος και συμφωνω στο να συζηταμε με ηρεμια και οχι γρηγορες και απερισκεπτες αποφασεις...απλα αναφερω αυτα που εχω δει προσωπικα...και αναφερω την προσωπικη "καθαρα" και μονο γνωμη μου...οπως μπορει και ο καθενας σε αυτο το φορουμ....και λεω για αλλη μια φορα, για να μην ειμαι αδικος και αχαριστος, εγω προσωπικα δεν εχω κανενα απολυτως παραπονο απο την εξυπηρετηση-εκπτωση και δωρα απο την συγκεκριμενη εταιρεια και τα προϊοντα της...τα οποια προτιμω και υποστηριζω 4 χρονια τωρα!!! :)) :thumbsup:
D3§m02K
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 7838
Εγγραφή: Δευ 24 Μαρ 2008, 00:07

Re: Colori - Around the World

Δημοσίευση από D3§m02K »

Επειδή μιλάμε για μια επιχείρηση που απασχολεί εργαζόμενους και όχι για κάποιον μ@l@k@ με τον οποίο βριστήκαμε στο δρόμο, καλύτερα να προσέχουμε τί ακριβώς γράφουμε. :glimpse:
ducato έγραψε:Εγω παλι περνουσα τυχαια απο Αλεξανδρας και πηρα ενα ζευγαρι γαντια...οταν ρωτησα τιμη...χωρις να αναφερω φορουμ,κλπ...μου ειπε "με την εκπτωση βγαινουν...".....ειμαστε σοβαροι??? Τα εχουν χασει μαλλον οι ανθρωποι...μαλλον τους ενοχλει η αναφορα του φορουμ!!! :zep:
Ήρεμα και πολιτισμένα θα λυθούν όποιες τυχόν απορίες.

Φιλικά πάντα. :thumbsup:
DucatoBoy

Re: Colori - Around the World

Δημοσίευση από DucatoBoy »

+620.....και ειμαι σιγουρος οτι καποια λαθος συννενοηση εχει γινει...σιγουρα υπαρχει καποια εξηγηση....αναμονη για την λογικη εξηγηση.....και εννοειτε παντα φιλικα (ειπαμε, ο γραπτος λογος παρεξηγητε παρα πολυ ευκολα!!!) :wsmile: :thumbsup:

Και προσωπικα +620 στην συγκεκριμενη εταιρεια απο καθε αποψη...εξυπηρετηση-φιλικη αντιμετωπιση-ποιοτητα προϊοντων-ποικιλια-πολυ καλες τιμες και το πιο βασικο απ'ολα...after sales service...μοναδικο στο ειδος της!!! :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
Άβαταρ μέλους
Lobesia
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 168
Εγγραφή: Τετ 02 Απρ 2008, 22:54
Gender: Male
Bike: Monster 695
Other: Vespino
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

Re: Colori - Around the World

Δημοσίευση από Lobesia »

Όπως είχα γράψει κ παλαιότερα (κ δεν ξέρω αλλά δε μπορώ να το βρω) η Colori κάνει όπως κ να έχει έκπτωση 10%. Κατά συνέπεια, για μένα τουλάχιστον, δεν αξίζει αυτό το 5% τη διαφήμιση της εταιρίας στο ducatisti.gr
Δε λέω είναι ελληνική εταιρία, έχει πολλά καταστήματα σε διάφορα σημεία ανά την Ελλάδα, να τη στηρίξουμε αλλά δε θέλω να νομίζουν ότι μας κάνουν κ χάρη στην τελική.
Τώρα θα με πείτε <<κ τι σε χαλάει που υπάρχει το banner της colori εκεί χαμηλά στο forum έστω κ αν ισχύει η έκπτωση του 5%>>.
Απλά δε με αρέσει να μετατραπεί το ducatisti.gr σε ducatimonster.org το οποίο είναι σαν τις μικρές αγγελίες.
Πάντα φιλικά
Στυλιανός Κ.
D3§m02K
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 7838
Εγγραφή: Δευ 24 Μαρ 2008, 00:07

Re: Colori - Around the World

Δημοσίευση από D3§m02K »

Lobesia έγραψε:Απλά δε με αρέσει να μετατραπεί το ducatisti.gr σε ducatimonster.org το οποίο είναι σαν τις μικρές αγγελίες.
Πσστ. . . Στέλιο!

http://ducatimonsterforum.org/" onclick="window.open(this.href);return false; :glimpse:
Άβαταρ μέλους
Lobesia
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 168
Εγγραφή: Τετ 02 Απρ 2008, 22:54
Gender: Male
Bike: Monster 695
Other: Vespino
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

Re: Colori - Around the World

Δημοσίευση από Lobesia »

D3§m02K έγραψε: Πσστ. . . Στέλιο!

http://ducatimonsterforum.org/" onclick="window.open(this.href);return false; :glimpse:
:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
Στυλιανός Κ.
Άβαταρ μέλους
Multistrada
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 88
Εγγραφή: Τρί 15 Ιούλ 2008, 15:45
Gender: Male
Bike: Multistrada 1100
Τοποθεσία: ΘΕΣ/ΝΙΚΗ

Re: Colori - Around the World

Δημοσίευση από Multistrada »

Η έκπτωση που μου έκανε αφού ανάφερα για την έκπτωση που έχουν τα μελλοι του ducatisti
ήταν 11% αν δεν κάνω λάθος από 280€ το πήρα 250€
δεν μου ζητήθηκε καν να αποδείξω ότι είμαι μέλος του ducatisti
απλά μου είπε ότι η προσφορά ισχύει για τα καταστήματα τις Αθήνας αφού εκεί είναι τα κεντρικά και ράβονται!
ΝΙΚΟΣ
Άβαταρ μέλους
chducos1
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 573
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 15:32
Gender: Male
Bike: Monster 620
Other: ΔΟΥΚΑΤΙ-ΚΑΙ ΞΕΡΟ ΨΩΜ
Τοποθεσία: midili

Re: Colori - Around the World

Δημοσίευση από chducos1 »

κριμα γιατι χαθηκε με την μεταφορα το post μου και θα ηθελα πολυ καποιες απαντησεις.

-γιατι ενω υπαρχουν και αλλοι σπονσορες μονο η colori εμφανιζεται στο banner?
-επειδη βλεπω και αλλα μελη να διαφωνουν με τις διαφημησεις και χορηγειες,μπορει να τεθει πχ θεμα ψηφοφοριας?
:hibye:
χρηστος-μου ποναει ο νους μου.
EVERYBODY DIES NOT EVERYBODY LIVES
Άβαταρ μέλους
monsteraki
Ducatista
Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1697
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 16:28

Re: Colori - Around the World

Δημοσίευση από monsteraki »

chducos1 έγραψε: -γιατι ενω υπαρχουν και αλλοι σπονσορες μονο η colori εμφανιζεται στο banner?
-επειδη βλεπω και αλλα μελη να διαφωνουν με τις διαφημησεις και χορηγειες,μπορει να τεθει πχ θεμα ψηφοφοριας?
+618
Leo749s
IT Administrator
IT Administrator
Δημοσιεύσεις: 1193
Εγγραφή: Δευ 07 Απρ 2008, 01:50
Gender: Male
Other: F800GS
Τοποθεσία: Canada

Re: Colori - Around the World

Δημοσίευση από Leo749s »

chducos1 έγραψε:κριμα γιατι χαθηκε με την μεταφορα το post μου και θα ηθελα πολυ καποιες απαντησεις.

-γιατι ενω υπαρχουν και αλλοι σπονσορες μονο η colori εμφανιζεται στο banner?
-επειδη βλεπω και αλλα μελη να διαφωνουν με τις διαφημησεις και χορηγειες,μπορει να τεθει πχ θεμα ψηφοφοριας?
:hibye:
Όσο αναφορά τους υπόλοιπους sponsors για να προβληθούν πρέπει να μας στείλουν κάποιο banner. Στο λίγο διάστημα που είμαι στην διαχείριση δεν μας έχει στείλει κάποιος άλλος. Για πιο παλιά δεν γνωρίζω να σου πω.

Μπορεί να τεθεί θέμα ψηφοφορίας και θα τεθεί αφού πρώτα λυθεί το θέμα με την colori και κάποια άλλα θέματα τα οποία «τρέχουν» τον τελευταίο καιρό (αλλαγή server, νέες προσθήκες, νέο theme, εφαρμογή μέτρων από προηγούμενες ψηφοφορίες, καθορισμός αρμοδιοτήτων, πανελλήνια συνάντηση και πάρα πολλά ακόμη…). Μπορούμε να διεξάγουμε όσες ψηφοφορίες θέλουμε αλλά όπως καταλαβαίνεις το θέμα είναι να προλαβαίνουμε και να τα εφαρμόζουμε. Οπότε one step at a time…και όλα θα γίνουν. :hibye:
kompimen

Re: Colori - Around the World

Δημοσίευση από kompimen »

Έβαλα την πωλήτρια του τοπικού καταστήματος της Colori να ρωτήσει την εταιρεία αν έχουμε έκπτωση και μου επιβαιβέωσε το 15% !!!

φαντάζομαι τα προβλήματα που παρουσιάζονται έχουν να κάνουν με τους κατά τόπους μαγαζάτορες και όχι με την εταιρεία!!!!


το μόνο που με προβλημάτισε ήταν πως μου είπε ότι θα πρέπει να δείξουμε την κάρτα.... :dontknow: :dontknow:

αλλά φαντάζομαι πως αυτό ήταν μια απλή παρεξήγηση!!!
Άβαταρ μέλους
chducos1
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 573
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 15:32
Gender: Male
Bike: Monster 620
Other: ΔΟΥΚΑΤΙ-ΚΑΙ ΞΕΡΟ ΨΩΜ
Τοποθεσία: midili

Re: Colori - Around the World

Δημοσίευση από chducos1 »

και συνεχιζω να επιμενω και να ρωταω

υπαρχει η επιθυμια να γινει κανα δημοψηφισματακι για τις διαφημισεις η οχι? :hibye:
χρηστος-μου ποναει ο νους μου.
EVERYBODY DIES NOT EVERYBODY LIVES
D3§m02K
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 7838
Εγγραφή: Δευ 24 Μαρ 2008, 00:07

Re: Colori - Around the World

Δημοσίευση από D3§m02K »

Ε ναι.
Άβαταρ μέλους
valerougas
Almost Ducatista
Almost Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1271
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 18:13
Gender: Male
Bike: 848
Other: BMW S 1000 RR

Re: Colori - Around the World

Δημοσίευση από valerougas »

ουτε που βλεπω το μπανερ της κολορι και το ειδα τωρα πουμου το θυμισες :)) :hibye:
κουφ@λες η γερμανοι ξαναρχονται....S 1000 RR
πελάτεεεεεεες http://www.bmwriders.grΔΝΤ
Άβαταρ μέλους
monsteraki
Ducatista
Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1697
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 16:28

Re: Colori - Around the World

Δημοσίευση από monsteraki »

Leo749s έγραψε: Όσο αναφορά τους υπόλοιπους sponsors για να προβληθούν πρέπει να μας στείλουν κάποιο banner. Στο λίγο διάστημα που είμαι στην διαχείριση δεν μας έχει στείλει κάποιος άλλος. Για πιο παλιά δεν γνωρίζω να σου πω.
Υπάρχουν σπόνσορες στο φορουμ που όμως δεν έχουν/μπορούν να φτιάξουν μπανερ.
Προσωπικά όμως δε γουστάρω να υπάρχουν διαφημίσεις στο φορουμ με τη μορφή baner.

Προτείνω όλοι οι σπονσορες (μαζί και η colori) να μπουν στη σχετική κατηγορία που έχουμε δημιουργήσει και να βγει το baner της colori από τη σελίδα.

Ας το θέσει κάποιος μοντ προς "δημο"-ψήφισμα....
Άβαταρ μέλους
valerougas
Almost Ducatista
Almost Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1271
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 18:13
Gender: Male
Bike: 848
Other: BMW S 1000 RR

Re: Colori - Around the World

Δημοσίευση από valerougas »

εκλογες τωρα γιατι θα φερω τα τρακτερ...... :))
κουφ@λες η γερμανοι ξαναρχονται....S 1000 RR
πελάτεεεεεεες http://www.bmwriders.grΔΝΤ
Άβαταρ μέλους
daculas367
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 3513
Εγγραφή: Παρ 26 Σεπ 2008, 18:37
Gender: Male
Bike: Monster 900

Re: Colori - Around the World

Δημοσίευση από daculas367 »

Μαυρο δαγκωτο στο Μαυρογιαλουρο :doofy: :doofy:
Απάντηση