living in ψαροκωσταινα....

Τι μας συμβαίνει καθημερινά

Συντονιστής: sue

Άβαταρ μέλους
jks
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 6068
Εγγραφή: Δευ 24 Μαρ 2008, 01:26
Gender: Male
Bike: Monster 620
Other: SBK 848
Τοποθεσία: Πειραιας

living in ψαροκωσταινα....

Δημοσίευση από jks »

Παιδια, καλα και αγια ολα και οι μοντες και οι κοπελες με τα μπικινια,
και οι εκδρομες και τα μπανια αλλα... εχετε σκεφτει ποτε οτι μηχανακια που κοστιζουν το λιγοτερο 10.000 ευρω.. φτανουν τις 15.000 :whistling: , 25.000 (tricolore) και τωρα τις 70.000 ευρω (D16RR) ... εχετε σκεφτει λεω που θα επρεπε να κανουν αυτες κανονικα σερβις ??

Η, σε τι χωρο αναμονης θα επρεπε να καθομαστε να περιμενουμε εμεις που εχουμε σκασει ενα σκασμο λεφτα?? (οι "τυχεροι" ιδιοκτητες ?) Μας αξιζει να κοβουμε βολτες στα πεζοδρομια ??
Μας αξιζει να στεκομαστε αναμεσα σε ξενα μηχανακια ??

Edit:
Αξιζει σε τετοια μηχανακια οσο περιμενουν να ανεβουν στη ραμπα η καποιο ανταλλακτικο να ερθει απο Ιταλια (αλλο κεφαλαιο αυτο) να παραμενουν στοιβιασμενα σα σαρδελλες στο πεζοδρομιο η πανω στο δρομο και να τρωνε βροχη το χειμωνα και ηλιο με το τουλουμι το καλοκαιρι ?? περαστικοι να τα σκαλιζουνε και δε ξερω τι αλλο ???



Οσο κοιτατε τις φωτος που παραθετω...για σκεφτειτε το λιγακι....

:hibye:
1988397883_df43db708c_b.jpg
2091816278_b590b5219e_o.jpg
2091816412_223649f35b_o.jpg
2220361255_d3b285ae7b_o.jpg
2220361617_59b1260ec9_o.jpg
2349291223_c3a0d8d249_o.jpg
2350125134_ca7ab92940_o.jpg
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
D3§m02K
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 7838
Εγγραφή: Δευ 24 Μαρ 2008, 00:07

Re: living in ψαροκωσταινα....

Δημοσίευση από D3§m02K »

jks έγραψε:... εχετε σκεφτει λεω που θα επρεπε να κανουν αυτες κανονικα σερβις ??

Η, σε τι χωρο αναμονης θα επρεπε να καθομαστε να περιμενουμε εμεις που εχουμε σκασει ενα σκασμο λεφτα?? (οι "τυχεροι" ιδιοκτητες ?) Μας αξιζει να κοβουμε βολτες στα πεζοδρομια ??
Μας αξιζει να στεκομαστε αναμεσα σε ξενα μηχανακια ??
:thumbsup:

Άσε τα λόγια και βάλε το κwl0 κάτω να φτιάξεις το business plan που λέγαμε για το ducatoσυνεργείο . . .

Τελείωνε. . . Ο χρόνος περνάει και θα ανοίξουνε κι άλλα 500 . . . :whistling:

ENGAAAAA! ! !

DUUUUUUCED ! ! !

:angry8:








:cool:
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος D3§m02K την Πέμ 29 Μάιος 2008, 13:20, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
AmbaSSadoRR
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2266
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 13:54
Gender: Male
Τοποθεσία: MILANO

Re: living in ψαροκωσταινα....

Δημοσίευση από AmbaSSadoRR »

MHN GINESE...KAKOS...
EMEIS PAME SE SYNERGEIA...AYTA EINAI ..FARMAKEIA...

JKS
PROTASH:
ANOIGOYME ENA ..FARMAKEIO?....
EXO ENA MHXANIKO STO MILANO POY M EXEI KANEI ..8EO NA TOY BRO NA KANEI KATI..ELLADA!!!
Υπαρχουν... Ανθρωποι και...
....ανθρωπακια....
Άβαταρ μέλους
jks
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 6068
Εγγραφή: Δευ 24 Μαρ 2008, 01:26
Gender: Male
Bike: Monster 620
Other: SBK 848
Τοποθεσία: Πειραιας

Re: living in ψαροκωσταινα....

Δημοσίευση από jks »

Δεν γινομαι κακος παιδια !!
ΑΥΤΗ ειναι η Ελληνικη πραγματικοτητα...

Και ουτε εχω σκεφτει σοβαρα τα συνεργεια και τις μουτζουρικιες ιστοριες... εγω το Hobby μου κανω και το μερακι μου βγαζω σ'αυτα τα μηχανακια (αρχικα στο δικο μου και τωρα σε 2-3 κολληταρια) γιατι το αξιζουν να εισαι πανω με τις ωρες και να τα ψειριζεις...(οταν δεν τα σκιζεις στα στροφιλικια.. :zep: )

Τωρα αν ανοιξει κανενας σας συνεργειο, πολυ ευχαριστως μολις σχολαω να ερχομαι να βοηθαω..να καθαριζω, να κοιταω...
Δεν εχετε ιδεα πως αισθανομαι καθε φορα που βρισκομαι στο συνεργειο και χαζευω με τις ωρες τις θεες αυτες να επισκευαζονται/συντηρουνται..
Άβαταρ μέλους
ENGAKATS
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 8055
Εγγραφή: Σάβ 22 Μαρ 2008, 20:58
Gender: Male
Other: SS 1000ds Rt
Τοποθεσία: Madrid - Spain

Re: living in ψαροκωσταινα....

Δημοσίευση από ENGAKATS »

d3$m02k έγραψε: :thumbsup:

Άσε τα λόγια και βάλε το κwl0 κάτω να φτιάξεις το business plan που λέγαμε για το ducatoσυνεργείο . . .

Τελείωνε. . . Ο χρόνος περνάει και θα ανοίξουνε κι άλλα 500 . . . :whistling:

ENGAAAAA! ! !

DUUUUUUCED ! ! !

:angry8:


:cool:
Αν μου κατσουν μερικα εκατομμυρια λιρες στο λοττο εδω και δεν εχω αναγκη να δουλευω καπου για να μπορω να βγαζω τα προς το ζειν, θα ανοιξω αμεσως "μπουτικ" στο Αιγιο (και οποιος θελει ας ερχεται εκει) :wsmile: :wsmile: :wsmile: :wsmile: :wsmile: :innocent2: :innocent2: :innocent2:
ENGAKATS caminando por la vida Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Duced
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2532
Εγγραφή: Σάβ 22 Μαρ 2008, 02:46
Gender: Male
Bike: 999R
Other: Adv 950

Re: living in ψαροκωσταινα....

Δημοσίευση από Duced »

Εγω ειμαι μεσα, αν μαζευτουμε 3-4 ατομα με 50000 each καναμε δουλεια. Γιαννη για εχε απο κοντα τον μαστορα τον Ιταλο...
Μ9Ν9Λ9Σ

Objects in mirrors are Jap bikes
Άβαταρ μέλους
the Italian
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 412
Εγγραφή: Κυρ 06 Απρ 2008, 23:36
Gender: Male
Other: ΚΤΜ 690 DUKE R
Τοποθεσία: Χολαργος Αθηνα

Re: living in ψαροκωσταινα....

Δημοσίευση από the Italian »

Πιστευω πως αν τολμησει και ανοιξει καποιος τωρα προτυπο συνεργειο-ιατρειο για ευρωπαικα μηχανακια με σωστες τιμες ....και οχι σε βαραω στο ψαχνο επειδη εχεις Ducati,αρα τα εχεις τα φραγκα...θα κανει χρυσες δουλειες γιατι οπως λετε και παραπανω μας εχουν φαει τα πεζοδρομια και προσθετω και εγω...και οι μαγκες.
Ρουμελιωτης Αντωνης
Άβαταρ μέλους
mostro620
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 4056
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 14:58

Re: living in ψαροκωσταινα....

Δημοσίευση από mostro620 »

Ρε παλικάρια μήπως χάνουμε λίγο την ουσία??

Προσωπικά θέλω το μηχανάκι μου να συντηρείται και να επισκευάζεται ΣΩΣΤΑ & ΥΠΕΥΘΥΝΑ και όχι το συνεργείο να θυμίζει το pit της Ducati Corse.
:cool:
Αλέξανδρος
Άβαταρ μέλους
jks
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 6068
Εγγραφή: Δευ 24 Μαρ 2008, 01:26
Gender: Male
Bike: Monster 620
Other: SBK 848
Τοποθεσία: Πειραιας

Re: living in ψαροκωσταινα....

Δημοσίευση από jks »

Θεωρω Αλεξανδρε οτι απο σωστα και υπευθυνα service δεν πασχουμε (πολυ) ...απο τιμολογηση ισως πασχουμε ενιοτε..

Εχουμε μηχανικους με μυαλα και χερια και μερακι... υποδομες δεν υπαρχουν ... γενικως.

πασχω καθε φορα που βλεπω την καλη μου να βρεχεται καταχειμωνο για να κανω σερβις...

πασχω καθε φορα που βλεπω (και συμβαινει στην πλειοψηφια των συνεργειων) τον μηχανικο να εκτελει χρεη:
τηλεφωνητριας (να απανταει γραμμες και να κλεινει ραντεβου ενω σφιγγει με το δυναμοκλειδο το μονομπρατσο μου...)

μεταφορεα ( να πεταγεται ελευσινα η δεν ξερω που αλλου για να φερει ανταλλακτικα η τα απολυτως αναλωσιμα φιλτρα τακκακια ιμαντες)

αποθηκαριου (να κουβαλαει πανω κατω τα ανταλλακτικα γιατι δεν υπαρχει "βοηθος" στο μαγαζι Η να καθεται στον υπολογιστη για να στειλει παραγγελια, αφου διαβασει τους κωδικους απτο Parts manual, στα κεντρικα για καποιο εξαρτημα που χρηζει αλλαγης πανω στο μηχανακι μου)

Πασχω οταν ακουω να θελει καννα διμηνο να ερθει ενα γ@μογραναζο απ'την Ιταλια που ειναι 20 ωρες με το superfast και εγω με 3 κλικ του ποντικιου μου στελνω ανταλλακτικα σε πλοια μας που βρισκοντα στην Ιαπωνια - Σινγκαπουρη και Κινα 20.000 μιλια μακρια μεσα ΤΟ ΠΟΛΥ σε 4 μερες...

μου κανεις πλακα τωρα για τα paddock των motoGP ???

ΗΜΑΡΤΟΝ !


(πληροφοριακα σας λεω οτι δεν εχω περασει απο 1 συνεργειο... 3 εχω δοκιμασει και εχω ακουσει διαφορα απο φιλους για αλλα συνεργεια εντος και εκτος Αττικης...)
Άβαταρ μέλους
multi666
Almost Ducatista
Almost Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1303
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 21:26
Gender: Male
Other: bmw R1150GS
Τοποθεσία: attiki

Re: living in ψαροκωσταινα....

Δημοσίευση από multi666 »

Και εγω θα συμφωνησω με τον Γιαννη  :ok:
mostro620 έγραψε:Ρε παλικάρια μήπως χάνουμε λίγο την ουσία?? Προσωπικά θέλω το μηχανάκι μου να συντηρείται και να επισκευάζεται ΣΩΣΤΑ & ΥΠΕΥΘΥΝΑ και όχι το συνεργείο να θυμίζει το pit της Ducati Corse.:cool:
Αλεξανδρε οταν σε χρεωνουν με εργατοωρα Π Ρ Ε Π Ε Ι  Ν Α  Ε Ι Ν Α Ι σαν τα paddock των motoGP :cool:
Παναγιωτης
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
mostro620
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 4056
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 14:58

Re: living in ψαροκωσταινα....

Δημοσίευση από mostro620 »

jks έγραψε:Θεωρω Αλεξανδρε οτι απο σωστα και υπευθυνα service δεν πασχουμε (πολυ) ...απο τιμολογηση ισως πασχουμε ενιοτε..

Εχουμε μηχανικους με μυαλα και χερια και μερακι... υποδομες δεν υπαρχουν ... γενικως.

πασχω καθε φορα που βλεπω την καλη μου να βρεχεται καταχειμωνο για να κανω σερβις...

πασχω καθε φορα που βλεπω (και συμβαινει στην πλειοψηφια των συνεργειων) τον μηχανικο να εκτελει χρεη:
τηλεφωνητριας (να απανταει γραμμες και να κλεινει ραντεβου ενω σφιγγει με το δυναμοκλειδο το μονομπρατσο μου...)

μεταφορεα ( να πεταγεται ελευσινα η δεν ξερω που αλλου για να φερει ανταλλακτικα η τα απολυτως αναλωσιμα φιλτρα τακκακια ιμαντες)

αποθηκαριου (να κουβαλαει πανω κατω τα ανταλλακτικα γιατι δεν υπαρχει "βοηθος" στο μαγαζι Η να καθεται στον υπολογιστη για να στειλει παραγγελια, αφου διαβασει τους κωδικους απτο Parts manual, στα κεντρικα για καποιο εξαρτημα που χρηζει αλλαγης πανω στο μηχανακι μου)

Πασχω οταν ακουω να θελει καννα διμηνο να ερθει ενα γ@μογραναζο απ'την Ιταλια που ειναι 20 ωρες με το superfast και εγω με 3 κλικ του ποντικιου μου στελνω ανταλλακτικα σε πλοια μας που βρισκοντα στην Ιαπωνια - Σινγκαπουρη και Κινα 20.000 μιλια μακρια μεσα ΤΟ ΠΟΛΥ σε 4 μερες...

μου κανεις πλακα τωρα για τα paddock των motoGP ???

ΗΜΑΡΤΟΝ !


(πληροφοριακα σας λεω οτι δεν εχω περασει απο 1 συνεργειο... 3 εχω δοκιμασει και εχω ακουσει διαφορα απο φιλους για αλλα συνεργεια εντος και εκτος Αττικης...)
Δεν αντιλέγω ότι τα παραπάνω συμβαίνουν... Αλλά αυτά που συζητάμε παρέχονται αφειδώς στην Ελλάδα απο γνωστές εταιρείες εμπορίας αυτοκινήτων που κοστίζουν όχι 70.000 αλλά 170.000 €. Εκεί έχει σαλονάκια, spa για τον πελάτη που περιμένει, αρωματοθεραπεία κτλ κτλ. Μην συγκρίνουμε πράγματα που δεν συγκρίνονται... Αμα κάθε συνεργείο είχε ρεσεψιονίστ, αποθηκάριο, μεταφορέα θα πλήρωναμε το service 1.500 €

Για ρίψτε μια ματιά στην νέα κάθετη μονάδα Hellinstore (πχ Boυλιαγμένης... :whistling: ).

Όσον αφορά τα άλλα θέματα που θίγονται συμφωνώ και επαυξάνω :thumbsup:
Αλέξανδρος
Άβαταρ μέλους
jks
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 6068
Εγγραφή: Δευ 24 Μαρ 2008, 01:26
Gender: Male
Bike: Monster 620
Other: SBK 848
Τοποθεσία: Πειραιας

Re: living in ψαροκωσταινα....

Δημοσίευση από jks »

Οκ, καλα τα λες
αλλα πεσμου αλλα μηχανακια να κοστιζουν 25.000 αγορα
και να κανουν σερβις ανα 12.000 με κοστος 300~600 ευρω...

πες μου μηχανακι που να αλλαζεις λαδια (4 λτρ) και να δινεις... :zep:

ξερεις ποσα προβληματα θα ειχαν λυθει και ποσο πιο πολλα μηχανακια θα ξεπεταγε ο καθε μηχανικος σε ΚΑΘΕ συνεργειο (περα απο ducati) αν εδινε 30 ευρω τη μερα σενα πιτσιρικα να σηκωνει τηλεφωνα, να κλεινει ραντεβου και να σημειωνει στις λιστες παραγγελιας ανταλλακτικων τα spare parts numbers ?????????

δε θελει κοπο, θελει τροπο...απλα ο δικος σου ΝΟΜΙΖΕΙ οτι κερδιζει αυτα τα Χ λεφτα που θα εδινε στον πιτσιρικα αλλα στην ουσια ΧΑΝΕΙ τα τριπλασια τουλαχιστον απ'τις χαμενες ΔΙΚΕΣ ΤΟΥ εργατο-ωρες που μπορουσε να ρυθμιζει desmo αντι να κλεινει ραντεβου ....

τοσο απλα :mrgreen:
Άβαταρ μέλους
mostro620
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 4056
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 14:58

Re: living in ψαροκωσταινα....

Δημοσίευση από mostro620 »

Bob δεν προχωράμε με εκείνο το business plan που λέει και ο δεσμο2κ ? Μπορεί και να έχεις δίκιο...
Αλέξανδρος
Άβαταρ μέλους
multi666
Almost Ducatista
Almost Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1303
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 21:26
Gender: Male
Other: bmw R1150GS
Τοποθεσία: attiki

Re: living in ψαροκωσταινα....

Δημοσίευση από multi666 »

mostro620 έγραψε: Δεν αντιλέγω ότι τα παραπάνω συμβαίνουν... Αλλά αυτά που συζητάμε παρέχονται αφειδώς στην Ελλάδα απο γνωστές εταιρείες εμπορίας αυτοκινήτων που κοστίζουν όχι 70.000 αλλά 170.000 €. Εκεί έχει σαλονάκια, spa για τον πελάτη που περιμένει, αρωματοθεραπεία κτλ κτλ. Μην συγκρίνουμε πράγματα που δεν συγκρίνονται... Αμα κάθε συνεργείο είχε ρεσεψιονίστ, αποθηκάριο, μεταφορέα θα πλήρωναμε το service 1.500 €
Να σου πω οτι εχω αυτοκινητο 55.000 euro και σε service στα 25000χλμ (σε συνεργειο που είχε ρεσεψιονίστ, αποθηκάριο, μεταφορέα ,τηλεφωνητρια και σαλονακι) εδωσα το αστρονομικο ποσο των 140 euro, :cool: ( με 6L λαδι :zep: ) και μου προσφερανε και καφε στο σαλονακι :glimpse:


mostro620 έγραψε: Για ρίψτε μια ματιά στην νέα κάθετη μονάδα Hellinstore (πχ Boυλιαγμένης... :whistling: ).

Πολη καλο ! :ok:


Και τωρα η ΜΑΜΑ θα πρεπει να υπωχρεωσει και ολα τα εξουσιοδοτημενα service να γινουν ΕΤΣΙ !

Θα το κανει ;

Μπορει να το κανει ;

Θελει να το κανει ;

και Ποτε ;

:think2:
Παναγιωτης
Εικόνα
D3§m02K
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 7838
Εγγραφή: Δευ 24 Μαρ 2008, 00:07

Re: living in ψαροκωσταινα....

Δημοσίευση από D3§m02K »

Παιδάκια, χαλαρώστε λίγο κι ακούστε με προσοχή . . . :cool:

"IT ALL COMES DOWN TO THE CABBAGE" :cool:

Θα βγάλει ποτέ η Ελληνμότο τα λεφτά που βγάζει ο Σφακιανάκης, ο Σαρακάκης, ο Αλεξάκης (ωχ, λάθος. . . ) ή η οποιαδήποτε πολυεθνική που δίνει τις εξουσιοδοτήσεις και τις προμήθειες για να μας παράσχει τους "καφέδες" και τους "καναπέδες" που παράσχουν τα μεγαθήρια της αυτοκινητοβιομηχανίας; Έχετε δει με τί περιθώρια κέρδους παίζουν οι αυτοκινητάδες και με τί οι μοτοσυκλετάδες; Και πάλι καλά να λέτε που διοργανώνει και τα HDW της κι έχει αυτό το After Sales που έχει.

Και στην τελική, η Ελληνμότο μια μικρή ιδιωτική εταιρεία είναι. Δεν είναι πολυεθνική να επιβάλει τα standards της σε τομείς CRM & Marketing στο δίκτυό της (γιατί αυτά που συζητάμε, περί Marketing & Customer Relationship Management πρόκειται)

Μην κοιτάτε το εξωτερικό. Το λέει κι ο τίτλος.

Αν θα έρθει η μαμά στην Ελλάδα και γίνει Ducati Ελλάς Α.Ε.Ε., το ξανασυζητάμε . . .

Ως τότε, χαλαρώστε και πιείτε το φραπεδάκι σας στο πεζοδρόμιο όση ώρα πασπατεύει ο μάστορης το μοτόρι σας . . . Έχει κι αυτό τη γοητεία του. :glimpse:

Προσωπικά δε μου αρέσουν τα "αποστειρωμένα" . . . Με διώχνουν μακρυά γιατί ξέρω πως κάποια στιγμή θα την πληρώσω την αποστείρωση . . . :wsmile:
Άβαταρ μέλους
chducos1
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 573
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 15:32
Gender: Male
Bike: Monster 620
Other: ΔΟΥΚΑΤΙ-ΚΑΙ ΞΕΡΟ ΨΩΜ
Τοποθεσία: midili

Re: living in ψαροκωσταινα....

Δημοσίευση από chducos1 »

μηπως δεν εχετε δει τι τιμες παιζουν στα service στο εξωτερικο?ιταλιες,αγγλιες.αμερικες?θα προτιμουσατε να δεινετε minimum 400αρες στους εξουσιοδοτημενους για να την βαλετε στο "χειρουργιο"?

και στην τελικη απαντωντας στις αρχικες σκεψεις του γιαννη αμα αξιζει να περιμενουν στο πεζοδρομιο,στην κωλοχωρα που ζουμε οι αρρωστοι περιμενουν στους διαδρομους στα νοσοκομεια,μαθητες κανουν μαθηματα στην αυλη,το ducati μας μαρανε που περιμενει στο πεζοδρομιο!!!!!!!!!! :hibye:
χρηστος-μου ποναει ο νους μου.
EVERYBODY DIES NOT EVERYBODY LIVES
Άβαταρ μέλους
AmbaSSadoRR
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2266
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 13:54
Gender: Male
Τοποθεσία: MILANO

Re: living in ψαροκωσταινα....

Δημοσίευση από AmbaSSadoRR »

chducos1 έγραψε:μηπως δεν εχετε δει τι τιμες παιζουν στα service στο εξωτερικο?ιταλιες,αγγλιες.αμερικες?θα προτιμουσατε να δεινετε minimum 400αρες στους εξουσιοδοτημενους για να την βαλετε στο "χειρουργιο"?



PANTOY PLHRONONTE ME THN ORA....

GIA THN ITALIA SYGGEKRIMENA(POSO KANOYN EDO TA ANTALAKTIKA ...KAI POSO STHN ..ELLADA?
TO MINIMUM..ASTO :whistling:
TH DOYLEIA NA KOITAS..... :thumbsup:
STA XEIROYRGEIA KOITANE TO ERGALEIO KAI SOU LENE TI ..EXEI...ETSI APLA.... :cool:



και στην τελικη απαντωντας στις αρχικες σκεψεις του γιαννη αμα αξιζει να περιμενουν στο πεζοδρομιο,στην κ***οχωρα που ζουμε οι αρρωστοι περιμενουν στους διαδρομους στα νοσοκομεια,μαθητες κανουν μαθηματα στην αυλη,το ducati μας μαρανε που περιμενει στο πεζοδρομιο!!!!!!!!!! :hibye:


MONO POU EDO GRAFOYME GIA ...DUCATI :thumbsup:
GIA OLA TA YPOLOIPA ..EXEIS DIKIO..ALLA PREPEI NA APEY8HN8EIS...SE ALLO FORUM...
Υπαρχουν... Ανθρωποι και...
....ανθρωπακια....
Άβαταρ μέλους
jks
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 6068
Εγγραφή: Δευ 24 Μαρ 2008, 01:26
Gender: Male
Bike: Monster 620
Other: SBK 848
Τοποθεσία: Πειραιας

Re: living in ψαροκωσταινα....

Δημοσίευση από jks »

chducos1 έγραψε:θα προτιμουσατε να δινετε minimum 400αρες στους εξουσιοδοτημενους για να την βαλετε στο "χειρουργιο"?
δεν ξερω τι δινετε εκει στη Μυτιλινη,
αλλα εγω Αθηνα κατω απο 300αρα δεν εχω πεσει ποτε...
300 γιουργια σε αεροψυκτο δικυλινδρο διβαλβιδο μηχανακι που κανεις ενα κλικ σηκωνεις το τεποζιτο και επιθεωρεις βαλβιδες...
(δε μιλαμε για Multi/hyper που χρειαζεται να ξηλωσεις το μισο μηχανακι για να δεις βαλβιδα...)

δηλαδη για το service του 848 στα 12.000 θα πρεπει να μαζευω απο τωρα γιατι θα χρειαστει ΑΝΕΤΑ μια 600ρα... (ετσι Leo749s ????)

και ο αλλος απο κει παει το BMW με 3 λιτρα μοτερ με κερατα τραγια 4 εγκεφαλους πανω και υποσυστηματα και και και ...
και σκαει ποσα ?? 1 4 0 ευρα ...
(και του παιζουνε και παλαμακια καθολη την αναμονη....)

I rest my case guys..


εγω τα'πα καπου και ηρεμισα τουλαχιστον :whistling:
Άβαταρ μέλους
mostro620
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 4056
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 14:58

Re: living in ψαροκωσταινα....

Δημοσίευση από mostro620 »

d3$m02k έγραψε:Παιδάκια, χαλαρώστε λίγο κι ακούστε με προσοχή . . . :cool:

"IT ALL COMES DOWN TO THE CABBAGE" :cool:

Θα βγάλει ποτέ η Ελληνμότο τα λεφτά που βγάζει ο Σφακιανάκης, ο Σαρακάκης, ο Αλεξάκης (ωχ, λάθος. . . ) ή η οποιαδήποτε πολυεθνική που δίνει τις εξουσιοδοτήσεις και τις προμήθειες για να μας παράσχει τους "καφέδες" και τους "καναπέδες" που παράσχουν τα μεγαθήρια της αυτοκινητοβιομηχανίας; Έχετε δει με τί περιθώρια κέρδους παίζουν οι αυτοκινητάδες και με τί οι μοτοσυκλετάδες; Και πάλι καλά να λέτε που διοργανώνει και τα HDW της κι έχει αυτό το After Sales που έχει.

Και στην τελική, η Ελληνμότο μια μικρή ιδιωτική εταιρεία είναι. Δεν είναι πολυεθνική να επιβάλει τα standards της σε τομείς CRM & Marketing στο δίκτυό της (γιατί αυτά που συζητάμε, περί Marketing & Customer Relationship Management πρόκειται)

Μην κοιτάτε το εξωτερικό. Το λέει κι ο τίτλος.

Αν θα έρθει η μαμά στην Ελλάδα και γίνει Ducati Ελλάς Α.Ε.Ε., το ξανασυζητάμε . . .

Ως τότε, χαλαρώστε και πιείτε το φραπεδάκι σας στο πεζοδρόμιο όση ώρα πασπατεύει ο μάστορης το μοτόρι σας . . . Έχει κι αυτό τη γοητεία του. :glimpse:

Προσωπικά δε μου αρέσουν τα "αποστειρωμένα" . . . Με διώχνουν μακρυά γιατί ξέρω πως κάποια στιγμή θα την πληρώσω την αποστείρωση . . . :wsmile:
ΠΕΣ ΤΑ ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΕ!

Σσσσωραίος ρε Κωστάκι! :thumbsup:
Αλέξανδρος
Άβαταρ μέλους
multi666
Almost Ducatista
Almost Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1303
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 21:26
Gender: Male
Other: bmw R1150GS
Τοποθεσία: attiki

Re: living in ψαροκωσταινα....

Δημοσίευση από multi666 »

Οταν τα Ducati μας περνανε την αξεια ενος μασου αυτοκινητου (hyper,848,1098.....)?
:whistling: Πρεπει να περημενουμε στο πεζοδρομιο οταν ακομα και στην μικροτερη εταιρια αυτοκινητων σου παρεχουν ολα τα παραπανω ? :think2:
Παναγιωτης
Εικόνα
D3§m02K
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 7838
Εγγραφή: Δευ 24 Μαρ 2008, 00:07

Re: living in ψαροκωσταινα....

Δημοσίευση από D3§m02K »

multi666 έγραψε:Οταν τα Ducati μας περνανε την αξεια ενος μασου αυτοκινητου (hyper,848,1098.....)?
:whistling: Πρεπει να περημενουμε στο πεζοδρομιο οταν ακομα και στην μικροτερη εταιρια αυτοκινητων σου παρεχουν ολα τα παραπανω ? :think2:
Πάνο,
ακόμη και η μικρότερη εταιρεία αυτοκινήτων (name the brand . . .), κάνει διπλάσιους όγκους πωλήσεων απ' ότι κάνει η Ελληνμότο (συγκεκριμένα για τα Ducati).

Μην βλέπουμε μόνο το δέντρο γιατί θα χάσουμε το δάσος. . . :cool:

Φιλικά πάντα, ε; :inocangel:
Άβαταρ μέλους
AmbaSSadoRR
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2266
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 13:54
Gender: Male
Τοποθεσία: MILANO

Re: living in ψαροκωσταινα....

Δημοσίευση από AmbaSSadoRR »

:whistling: Πρεπει να περημενουμε στο πεζοδρομιο οταν ακομα και στην μικροτερη εταιρια αυτοκινητων σου παρεχουν ολα τα παραπανω ? :think2:[/quote]

Πάνο,
ακόμη και η μικρότερη εταιρεία αυτοκινήτων (name the brand . . .), κάνει διπλάσιους όγκους πωλήσεων απ' ότι κάνει η Ελληνμότο (συγκεκριμένα για τα Ducati).

Μην βλέπουμε μόνο το δέντρο γιατί θα χάσουμε το δάσος. . . :cool:

Φιλικά πάντα, ε; :inocangel:[/quote]





KOSTA TO ZHTHMA DEN EINE TO ..SALONI...
E ENA KANAPE MPOREI NA TO AGORASEI KAI H ELLHNMOTO E?
TO 8EMA EINE OTI SE BLEPOYN SAN ...100 RIKA ..
ENA MIKRO PARADEIGMA...
STO 1098s exei bgei ena problhma(kataskeyhs)MOU TO ZHTHSANE PISO GIA ALLAGH TOU ANTALLAKTIKOU..TOUS LEO TO EXO ELLADA....
H APANTHSH?
NA SOU PLHROSOYME EMEIS TA EKSODA PHGENE ELA.....ALLA FERTO TO SYNTOMOTERO...
AKSIZEI H ..OXI?
Υπαρχουν... Ανθρωποι και...
....ανθρωπακια....
Άβαταρ μέλους
multi666
Almost Ducatista
Almost Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1303
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 21:26
Gender: Male
Other: bmw R1150GS
Τοποθεσία: attiki

Re: living in ψαροκωσταινα....

Δημοσίευση από multi666 »

d3$m02k έγραψε: Πάνο,
ακόμη και η μικρότερη εταιρεία αυτοκινήτων (name the brand . . .), κάνει διπλάσιους όγκους πωλήσεων απ' ότι κάνει η Ελληνμότο (συγκεκριμένα για τα Ducati).
Μην βλέπουμε μόνο το δέντρο γιατί θα χάσουμε το δάσος. . . :cool:
Φιλικά πάντα, ε; :inocangel:
θα συμφωνησω μαζι σου Κωστη!

Αλλα δεω νομιζω να εχει πληρωσει κανενας μας 850 euro για service των 40.000χλμ στο αυτ/το του :angry3:



:love3:
Παναγιωτης
Εικόνα
D3§m02K
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 7838
Εγγραφή: Δευ 24 Μαρ 2008, 00:07

Re: living in ψαροκωσταινα....

Δημοσίευση από D3§m02K »

1098S+HYPERMOTOR έγραψε:H APANTHSH?
NA SOU PLHROSOYME EMEIS TA EKSODA PHGENE ELA.....ALLA FERTO TO SYNTOMOTERO...
AKSIZEI H ..OXI?
Τρανό παράδειγμα Customer Relationship Management πολυεθνικής. . . :thumbsup:
Άλλη τσέπη η μαμά όμως κι άλλη η "υιοθετημένη κόρη" :cool:

Γιάννη, αξίζει. Μόνο και μόνο για να νιώσεις εσύ ότι σε προσέχουνε. Που μόνο και μόνο που σου το είπανε αυτό το πράγμα, πρέπει να ένιωσες κάπως :thumbsup:

Α! Και να εκφράσω και την απορία μου πάνω σε αυτό το παράδειγμα: Γιάννη, πόσο σίγουρος είσαι ότι αυτό θα το κάνουν σε όλους και ότι εσύ δεν είσαι "εξαίρεση"; :glimpse:
D3§m02K
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 7838
Εγγραφή: Δευ 24 Μαρ 2008, 00:07

Re: living in ψαροκωσταινα....

Δημοσίευση από D3§m02K »

multi666 έγραψε:Αλλα δεω νομιζω να εχει πληρωσει κανενας μας 850 euro για service των 40.000χλμ στο αυτ/το του :angry3:
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
ΠΟΟΟΟΟΟΟΟΣΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
Απάντηση