Καινούργιος ζητάω τα φώτα σας

Απάντηση
Naxios
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Πέμ 12 Νοέμ 2009, 14:58
Gender: Male
Other: Vespino

Καινούργιος ζητάω τα φώτα σας

Δημοσίευση από Naxios »

Καλησπέρα σε όλους! Ψάχνω να αγοράσω multi 620 (το έχω ερωτευτεί).. Μετά από ψάξιμο λοιπόν βρήκα και καινούργιο του κουτιού και μεταχειρισμένο σε καλή τιμή. Η ερώτησή μου είναι η εξής. Να προτιμήσω το καινούργιο ή το μεταχειρισμένο.. Το μεταχειρισμένο έχει 1 χρόνο εγγύηση και 21000ΚΜ. επειδή δεν ξέρω και πολλά από μηχανές θέλω τα φώτα σας σχετικά με το αν αυτά τα ΚΜ είναι πολλά και αν πιστέυετε ότι μπορούν να το μαϊμουδιάσουν για ένα χρόνο ώστε να μη μου κάνει προβλήματα.. Ευχαριστώ.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Naxios την Πέμ 19 Νοέμ 2009, 17:33, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
multigio

Re: Καινούργιος ζητάω τα φώτα σας

Δημοσίευση από multigio »

Πες μας και καμία τιμούλα-χρονιά που είνια το μοντέλο να έχουμε εικόνα.
Naxios
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Πέμ 12 Νοέμ 2009, 14:58
Gender: Male
Other: Vespino

Re: Καινούργιος ζητάω τα φώτα σας

Δημοσίευση από Naxios »

6000 2006
Άβαταρ μέλους
jks
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 6068
Εγγραφή: Δευ 24 Μαρ 2008, 01:26
Gender: Male
Bike: Monster 620
Other: SBK 848
Τοποθεσία: Πειραιας

Re: Καινούργιος ζητάω τα φώτα σας

Δημοσίευση από jks »

καλως ορισες και με το καλο να κανεις τη σωστη κινηση! :thumbsup:

στα 20.000 καινουργιο ειναι ακομα.. 2 ιμαντες φρεσκους μονο και 3 λιτρα λαδακι και εισαι κομπλε... (εκτος αν εχει κανει ΗΔΗ το σερβις των 20.000 οποτε τα ξεχνας)

εχεις και 1 χρονο εγγυηση οποτε εχεις το κεφαλι σου ηρεμο...

εκτος αν η διαφορα νεο <> μεταχειρω ειναι "αμελητεα" οποτε...χμμμμ
Άβαταρ μέλους
foufoutos
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 882
Εγγραφή: Κυρ 07 Δεκ 2008, 00:03
Gender: Male
Bike: Monster 695
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Καινούργιος ζητάω τα φώτα σας

Δημοσίευση από foufoutos »

Sorry κιολας αλλα το Μ620 δεν σταματησε να βγαινει απο το 2007? Το καινουργιο
που το βρηκες? Α, και καλως ηρθες!
Χαρίτος
"Αν οι ηλεκτρικές καρέκλες ήταν Ντουκατι θα'χαν γλυτώσει οι μισοί."
Copyright: Λυκος.
Naxios
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Πέμ 12 Νοέμ 2009, 14:58
Gender: Male
Other: Vespino

Re: Καινούργιος ζητάω τα φώτα σας

Δημοσίευση από Naxios »

Σταμάτησε αλλά βρήκα.... μάλλον τους ξέμεινε...:))
Άβαταρ μέλους
foufoutos
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 882
Εγγραφή: Κυρ 07 Δεκ 2008, 00:03
Gender: Male
Bike: Monster 695
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Καινούργιος ζητάω τα φώτα σας

Δημοσίευση από foufoutos »

Ποσα χρονια τους ξεμεινε πια? :think2:

Παρε το μτχ η ψαξε για μτχ 1000αρι.
Χαρίτος
"Αν οι ηλεκτρικές καρέκλες ήταν Ντουκατι θα'χαν γλυτώσει οι μισοί."
Copyright: Λυκος.
ducateris
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Κυρ 08 Νοέμ 2009, 17:21
Gender: Male
Bike: Multistrada 1100

Re: Καινούργιος ζητάω τα φώτα σας

Δημοσίευση από ducateris »

1.multistrada 620 υπαρχει μεχρι και 06 αλλα επειδη δεν εχουν πουληθει προφανως ολα τα κομματια που εχουν εισαχθει εαν παρεις καινουργιο παρολα που η αδεια θα λεει 09 το μηχανακι σου ειναι 06.οκ?
ειναι δηλαδη σαν να μου λες ,για να στο κανω πιο λιανα ,εαν παρω τωρα καινουργιο ενα 695 οτι θα ειναι μοντελο 09.
κατι τετοιο δεν παιζει!
Naxios
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Πέμ 12 Νοέμ 2009, 14:58
Gender: Male
Other: Vespino

Re: Καινούργιος ζητάω τα φώτα σας

Δημοσίευση από Naxios »

Οταν λέω καινούργιο εννοώ 0 ΚΜ. Το ξέρω ότι θα είναι μοντέλο 2006.
Άβαταρ μέλους
kojak
Desmo Member
Desmo Member
Δημοσιεύσεις: 1022
Εγγραφή: Κυρ 19 Οκτ 2008, 03:38
Gender: Male
Bike: Multistrada 1000S
Other: s2r800,Vespa T5 150
Τοποθεσία: Πάτρα

Re: Καινούργιος ζητάω τα φώτα σας

Δημοσίευση από kojak »

Πόσο το βρίσκεις το καινούργιο?
Δεν είναι πολλά τα χιλιόμετρα του μεταχειρισμένου αλλά ούτε και πολύ λίγα. Τον προκάτοχο τον ξέρεις? Book service έχει? Από έξτρα?
Ρίξε μια ματιά και στην ενότητα multistrada και θα δεις πολλά ενδιαφέροντα πράγματα. Βασικό κατά την άποψη μου είναι να πάρεις το multi με τον διπλό δίσκο μπροστά (οχι το dark δηλαδή) εκτός και αν έχεις σκοπό να πας αμέσως για αναβάθμιση φρένων.
Επίσης βασικό να πας να το δει ένας ducatoμάστορας.
Αυτά. Για ότι άλλο θες, ρώτα. :hibye:
Όχι φίλε μου, δεν είναι αυτό που "κοπανάει".
Αλλά αυτό θα είναι το επόμενο...

---Βασίλης---
ducateris
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Κυρ 08 Νοέμ 2009, 17:21
Gender: Male
Bike: Multistrada 1100

Re: Καινούργιος ζητάω τα φώτα σας

Δημοσίευση από ducateris »

στο site http://www.motoharris.GR" onclick="window.open(this.href);return false; θα δεις το παλαιο μου το multi.το εδωσα με 14000χλμ αριστη κατασταση και σερβισ ολα στο επισημο συνεργειο.ειχα κανει και το μεγαλο των 10000.το μηχανακι ειναι :thumbsup: ΑΡΙΣΤΟ
Naxios
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Πέμ 12 Νοέμ 2009, 14:58
Gender: Male
Other: Vespino

Re: Καινούργιος ζητάω τα φώτα σας

Δημοσίευση από Naxios »

Ερώτηση προς τους άλλους έχοντες mts620: Επειδή μένω σε νησί και συνεργείο δεν παίζει.... πιστεύετε ότι θα έχω πρόβλημα αν πάρω τετοιο μηχανάκι. Γνωρίζω όλες τις φήμες που κυκλοφορούν (οι ίδιες κυκλοφορούν και για τα αυτοκίνητα και έχω αλλάξει 4 ιταλικά αλλά ποτέ δεν είχα πρόβλημα) απλά το θέμα είναι ότι αν όντως μπορεί να μου δημιουργήσει πρόβλημα ίσως να μην κάνω την καλύτερη επιλογή.
Άβαταρ μέλους
manos749
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 198
Εγγραφή: Πέμ 08 Μάιος 2008, 00:04
Gender: Male
Bike: 749R
Other: Kawasaki D-tracker

Re: Καινούργιος ζητάω τα φώτα σας

Δημοσίευση από manos749 »

Φιλε μου ειχα και εγω το 620.
Αν το παρεις καινουριο, θεωρητικα θελεις αν οχι το service των 20.000 χλμ.- 2 ετών , τουλαχιστον ελεγχο για να δοαπιστωθει ποσο ξεροι ειναι οι ιμαντες. Επίσης σε χρονο 0, τα λαστιχα που φοραει θα ειναι για πεταμα, καθοτι πολυ ξερα, πρεπει να ειναι του 2005, στη καλυτερη...
Τα ιδια ειχα αντιμετωπισει και εγω..και δεν τα ηξερα.... μεσα σε ενα χρονο και κατι το εδωσα για σχεδον 3.000 κατω... Προτεινω μεταχειρισμενο....
Naxios
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Πέμ 12 Νοέμ 2009, 14:58
Gender: Male
Other: Vespino

Re: Καινούργιος ζητάω τα φώτα σας

Δημοσίευση από Naxios »

to provlima mou mou einai oti exo mideniki empeiria apo motosikletes kai psilofovamai na paro metaxeirismeni apo fovo mipos tin patiso... Pantos an exei kanenas kammia idea gia kana kalo metaxeirismeno kokkino kata protimisi (lene einai pio grigora :) ) i gia voitheia as mou apantisei :)
Naxios
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Πέμ 12 Νοέμ 2009, 14:58
Gender: Male
Other: Vespino

Re: Καινούργιος ζητάω τα φώτα σας

Δημοσίευση από Naxios »

sta meion mou oti meno se nisi kai an anevo athina tha anevo gia mikro xroniko diastima...
axakias
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 225
Εγγραφή: Πέμ 18 Σεπ 2008, 11:35
Gender: Male
Bike: Monster S4RS
Other: T-80

Re: Καινούργιος ζητάω τα φώτα σας

Δημοσίευση από axakias »

Μα για πες δα ,απο πιο μερος της Ναξου εισαι.... :whistling:
Lictor_S4rs

Re: Καινούργιος ζητάω τα φώτα σας

Δημοσίευση από Lictor_S4rs »

http://www.ducatisti.gr/phpBB3/viewtopi ... =33&t=7396" onclick="window.open(this.href);return false;


με 1500 χιλιαρικο ακομη δινω το δικο μου. 1000, S, κοκκινο, ολοκαινουργια λαστιχα, μοντ. '05.

Αν σε ενδιαφερει στειλε μου ΠΜ.

Αν εισαι για 620 καλυτερα βρες ενα καλο μεταχειρισμενο παρα το καινουργιο :hibye:
Άβαταρ μέλους
ApostolosVR
Almost Ducatista
Almost Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1420
Εγγραφή: Τρί 07 Ιούλ 2009, 16:04
Gender: Male
Bike: Monster 696
Other: XF650,Bobber250,T5
Τοποθεσία: Χανιά
Επικοινωνία:

Re: Καινούργιος ζητάω τα φώτα σας

Δημοσίευση από ApostolosVR »

Naxios έγραψε:lene einai pio grigora :)
Μην ακούς......ΨΕΥΔΟΝΤΑΙ ασυστόλως!!! :mrgreen:


Μεταχειρισμένο με τα μπούνια!!! :thumbsup:
http://bsk-defense.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Naxios
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Πέμ 12 Νοέμ 2009, 14:58
Gender: Male
Other: Vespino

Re: Καινούργιος ζητάω τα φώτα σας

Δημοσίευση από Naxios »

axakias έγραψε:Μα για πες δα ,απο πιο μερος της Ναξου εισαι.... :whistling:
LIONAS MY DEAR! :)
axakias
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 225
Εγγραφή: Πέμ 18 Σεπ 2008, 11:35
Gender: Male
Bike: Monster S4RS
Other: T-80

Re: Καινούργιος ζητάω τα φώτα σας

Δημοσίευση από axakias »

Λιωνα;.....τι ειπες τωρα!!!!.....Λοιπον δωσε βαση.....Ξεκινας απο Χωρα και ζεσταινεις λαστιχα και κινητηρα μεχρι Μελανες κανεις αριστερα και ξεκινας ταπα μεχρι Κινιδαρο απολαμβανοντας και την υπεροχη φυση.Χαλαρωνεις λιγο περνας τον Κινιδαρο και μολις φτασεις στη Μονη και στριψεις αριστερα ξεκιναει το παρτυ....Ειναι η διαδρομη για να χαρεις....εκει η κοκκινη Ιταλιδα πραγματικα δεν παιζετε...παει μονη της.Και αφου η αδρεναλινη εχει παει στο θεο,περνας και με μια μεγαλοπρεπη σουζα τις πορτες και εφτασες στην Κορωνο εχοντας μπροστα σου πιατο ολο το Αιγαιο...

Μην παρεις το 620...
...Στη Ναξο χρειαζεσαι την ροπη του 1000... :glimpse:
Άβαταρ μέλους
dimos IT'S HORNY NOW
Ducatista
Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1977
Εγγραφή: Τρί 15 Απρ 2008, 15:48
Gender: Male
Bike: SS900
Other: 1000CAPONORDVESPA200

Re: Καινούργιος ζητάω τα φώτα σας

Δημοσίευση από dimos IT'S HORNY NOW »

καινουρια η μεταχειρισμενα,λιγο ενδιαφερει φιλε...το σημαντικο ειναι οτι αποφασισες να ερθεις στην αλλη μερια....Γι'αυτο ενα μονο πραγμα θα σου πω,ακου την καρδια σου....
Naxios
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Πέμ 12 Νοέμ 2009, 14:58
Gender: Male
Other: Vespino

Re: Καινούργιος ζητάω τα φώτα σας

Δημοσίευση από Naxios »

axakias έγραψε:Λιωνα;.....τι ειπες τωρα!!!!.....Λοιπον δωσε βαση.....Ξεκινας απο Χωρα και ζεσταινεις λαστιχα και κινητηρα μεχρι Μελανες κανεις αριστερα και ξεκινας ταπα μεχρι Κινιδαρο απολαμβανοντας και την υπεροχη φυση.Χαλαρωνεις λιγο περνας τον Κινιδαρο και μολις φτασεις στη Μονη και στριψεις αριστερα ξεκιναει το παρτυ....Ειναι η διαδρομη για να χαρεις....εκει η κοκκινη Ιταλιδα πραγματικα δεν παιζετε...παει μονη της.Και αφου η αδρεναλινη εχει παει στο θεο,περνας και με μια μεγαλοπρεπη σουζα τις πορτες και εφτασες στην Κορωνο εχοντας μπροστα σου πιατο ολο το Αιγαιο...

Μην παρεις το 620...
...Στη Ναξο χρειαζεσαι την ροπη του 1000... :glimpse:

Βρε και μενα μου αρέσει το 1000 αλλά μάλλον δεν θα το φτάνω.. καθότι μικροκαμωμένος... 1,70 μπόι.. και το 620 τσίμα τσίμα το φτάνω.
Aσε που από το δρόμο της Μονής τα στροφιλίκια είναι καλύτερα... Ειδικά από καινούργια άσφαλτο Απείρανθος-Φιλότι... Καλά δε μιλάμε για κατάβαση Κορώνου- Λυώνα... ;)
Άβαταρ μέλους
Marujo
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 81
Εγγραφή: Πέμ 04 Ιουν 2009, 02:44
Gender: Male
Bike: Multistrada 1000S
Other: Παπάκι
Τοποθεσία: Ηράκλειο

Re: Καινούργιος ζητάω τα φώτα σας

Δημοσίευση από Marujo »

Βρε και μενα μου αρέσει το 1000 αλλά μάλλον δεν θα το φτάνω.. καθότι μικροκαμωμένος... 1,70 μπόι.. και το 620 τσίμα τσίμα το φτάνω.
Aσε που από το δρόμο της Μονής τα στροφιλίκια είναι καλύτερα... Ειδικά από καινούργια άσφαλτο Απείρανθος-Φιλότι... Καλά δε μιλάμε για κατάβαση Κορώνου- Λυώνα... ;)[/quote]

Βρε και μένα μου αρέσει το 1000 αλλά μάλλον δεν θα το φτάνω.. καθότι μικροκαμωμένος... 1,70 μπόι.. και το 620 τσίμα τσίμα το φτάνω.
Aσε που από το δρόμο της Μονής τα στροφιλίκια είναι καλύτερα... Ειδικά από καινούργια άσφαλτο Απείρανθος-Φιλότι... Καλά δε μιλάμε για κατάβαση Κορώνου- Λυώνα... ;)


Φίλε Naxios,

για το 620 και το ύψους σου να μη σε απασχολεί γιατί έχω Multi 620, είμαι 1,67 και δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα με το ύψους του.1000αρι δεν έχω οδηγήσει αλλά δεν νομίζω ότι θα σε προβληματίσει.

Είναι αξιόπιστα μηχανάκια και τα δυο, με θέση οδήγησης που υπερτερεί σε επαρχιακό δρόμο και καλή επιλογή για νησί.

Για νησί και για στροφίλια το 620 ίσως να σε βολέψει καλυτέρα γιατί είναι ποιο ελαφρύ σε κιλά και έχοντας ποιο στενό λάστιχο σε διάσταση το κάνει πιο ευέλικτο (αν σε απασχολεί το οικονομικό κομμάτι υπολόγισε και τη διαφορά τελών κυκλοφορίας, ασφαλίστρων και κατανάλωση).

Για συνεργείο τα βασικά είναι εύκολα (εξαρτάται βέβαια και από το μάστορα) και ίσως στα μεγάλα του service να χρειαστεί η βόλτα "προς τας Αθήνας".

"ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ" : Αγοράζοντας μεταχειρισμένο πληρώνεις λιγότερα και το αλλάζεις ευκολότερα με μικρή χασούρα σε σχέση που θα έχεις από το καινούριο.

Η απόφαση δική σου και ελπίζω να βοήθησα.
Απάντηση