Συνεργειο αναζητηση

Εμπειριες απο την πιατσα...
Άβαταρ μέλους
monster749
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 708
Εγγραφή: Σάβ 23 Μάιος 2009, 21:47
Gender: Male
Other: vespa gts 300 ss
Τοποθεσία: Περιστερι-Ευβοια

Re: Συνεργειο αναζητηση

Δημοσίευση από monster749 »

johnnyai έγραψε:απο προσωπική εμπειρία προτείνω Φιλλιπάκη. πολύ εντάξει.ξηγημένοι και ασχολουνται και ο Στέλιος και ο΄Σπύρος.(το εχουν μαζί) :thumbsup:
:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
ΒΑΛΕ ΡΟΔΕΣ ΚΑΙ ΤΣΟΥΛΑ!


ΛΑΖΑΡΟΣ
Άβαταρ μέλους
Stelios62
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2874
Εγγραφή: Παρ 20 Νοέμ 2009, 02:52
Gender: Male
Other: Pantah 600 SL
Τοποθεσία: Κερατσινι

Re: Συνεργειο αναζητηση

Δημοσίευση από Stelios62 »

Το θεμα ειναι η κακιστη νοοτροπια και εμπορων και μηχανικων Ducati απο την εποχη του σκοτεινου μεσαιωνα απεναντι στον πελατη (οπως και σημερα).

Αλλα τοτε υπηρχε μια δικαιολογια βρε αδερφε,για τα ματια των αλλων τουλαχιστον σε ειχε διαβαση παπας για την αγορα που εκανες,ειχες το χρισμα δηλαδη,πηγαινες δηλαδη
στο αγνωστο με καλο κρατημα της μηχανης μεν αλλα με βαρκα την ελπιδα (οπως και σημερα δηλαδη οταν αρχιζουν τα σοβαρα προβληματα).

Αλλα το να ακουσεις ομως απο στομα πολυφημου μηχανικου ...(που εβγαλε ψωμι απο αυτα)..."δεν ασχολουμαι πλεον με παλια" και μαλιστα Pantah μοτερ, τραβας την περονη και βαζεις χειροβομβιδα στο στομα σου και μονολογεις ... ρε μπας και ειμαι πολυ μλκς η ο παπας ητανε γκει τοτε που......? (οπως και σημερα)

Ευτυχως που τα μηχανακια μας ειναι αθανατα :innocent2:
και διαχρονικα αλλοιως θα φοραγαμε "κιμονο" σαν γιαπωνεζες γκεισες
(οπως οι υπολοιποι σημερα δηλαδη). :mrgreen:
Stelios
Pantah 600 SL

http://www.italian.sakura.ne.jp/bad_toy ... ine05.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.italian.sakura.ne.jp/bad_toy ... ine04.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
panagos
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 725
Εγγραφή: Πέμ 16 Ιούλ 2009, 12:34
Gender: Male
Bike: Monster 620
Other: cpi 125
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Συνεργειο αναζητηση

Δημοσίευση από panagos »

Παιδιά μήπως ξέρουμε τίποτα για Φαμπιάτο? Με ανάγκασε το προηγούμενο συνεργείο να ψαχτώ, βάση της τιμής που μου έδωσε για σέρβις 20000km.
rs0d

Re: Συνεργειο αναζητηση

Δημοσίευση από rs0d »

Δεν ειναι και ο καλυτερος σε τιμες απο τι εχω ακουσει.. θα σου πουν και οι παλιοι.
panosduc

Re: Συνεργειο αναζητηση

Δημοσίευση από panosduc »

panagos έγραψε:Παιδιά μήπως ξέρουμε τίποτα για Φαμπιάτο? Με ανάγκασε το προηγούμενο συνεργείο να ψαχτώ, βάση της τιμής που μου έδωσε για σέρβις 20000km.
:thumbsup: μια χαρα ειναι ο φαμπιατος!εγγυηση
Άβαταρ μέλους
indianos
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 3725
Εγγραφή: Κυρ 08 Ιουν 2008, 18:50
Gender: Male
Bike: SS750
Other: Nexus 500

Re: Συνεργειο αναζητηση

Δημοσίευση από indianos »

panagos έγραψε:Παιδιά μήπως ξέρουμε τίποτα για Φαμπιάτο? Με ανάγκασε το προηγούμενο συνεργείο να ψαχτώ, βάση της τιμής που μου έδωσε για σέρβις 20000km.
Ποσο σου ειπανε?
Image
hpe200016v
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 152
Εγγραφή: Τρί 03 Μαρ 2009, 23:54
Gender: Male
Bike: Multistrada 1000S
Τοποθεσία: αθηνα

Re: Συνεργειο αναζητηση

Δημοσίευση από hpe200016v »

φιλε μου απο εμπειρια σουμιλαω μην πας στο φαμπιατο
αν δεν κουδουναει χαλασε
panosduc

Re: Συνεργειο αναζητηση

Δημοσίευση από panosduc »

hpe200016v έγραψε:φιλε μου απο εμπειρια σουμιλαω μην πας στο φαμπιατο
δηλαδη ρε φιλε,ποσες φορες πηγες στο φαμπιατο και εισαι δυσαρεστημενος;γιατι αν πηγες μια φορα και ετυχε κατι στραβο,ο.κ στραβες τυχαινουν σε ολους τους μηχανικους,αλλα δεν παυει να ειναι ενας απο τους πιο παλιους και εμπειρους μαστορους.και εγω ακουω διαφορα χαζα και ασχημα για τους αλλους μηχανικους........δηλαδη αυτοι ΔΕΝ ειναι καλοι;;; :glimpse: μην χαντακωνουμε λοιπον μηχανικους που εχουν δειξει την αξια τους ετσι επειδη καποια φορα τους εκατσε λαθος.εξαλλου για να εχουμε σοβαρη γνωμη θα πρεπει να εχουμε παει καμποσες φορες για να μπορεσουμε να πουμε ..αν καποιος δεν ειναι καλος.
Άβαταρ μέλους
panagos
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 725
Εγγραφή: Πέμ 16 Ιούλ 2009, 12:34
Gender: Male
Bike: Monster 620
Other: cpi 125
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Συνεργειο αναζητηση

Δημοσίευση από panagos »

Παίδες, απο εξουσιοδοτημένο συνεργείο των δυτικών προαστίων άκουσα κάτι 500 κ βλέπουμε κατα το τέλος Νοεμβρίου κ κάτι του τύπου, έλα μωρε με τους ducatisti κατα το καλοκαίρι κ ειλικρινά με ξενέρωσε υπερβολικά ο φίλος. Κ δεν βρίσκω το λόγο... Anyway με τηλεφωνική έρευνα ο Φαμπιάτος βγήκε ο φθηνότερος. Γύρω στα 350.
Άβαταρ μέλους
Duced
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2532
Εγγραφή: Σάβ 22 Μαρ 2008, 02:46
Gender: Male
Bike: 999R
Other: Adv 950

Re: Συνεργειο αναζητηση

Δημοσίευση από Duced »

panagos έγραψε:Anyway με τηλεφωνική έρευνα ο Φαμπιάτος βγήκε ο φθηνότερος. Γύρω στα 350.
Τον Νταη τον ρωτησες για τιμη?
Μ9Ν9Λ9Σ

Objects in mirrors are Jap bikes
ΚΑΓΚΕΛΑΡΙΟΣ
Almost Ducatista
Almost Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1385
Εγγραφή: Τετ 02 Απρ 2008, 00:37
Gender: Male
Other: Κ1200S - F800s
Τοποθεσία: ΠΕΙΡΑΙΑΣ

Re: Συνεργειο αναζητηση

Δημοσίευση από ΚΑΓΚΕΛΑΡΙΟΣ »

spam on εσυ να παψεις παλιο διαπλεκομενε αληταρα..........αχαχαχα.
spam off.
Ανταλακτικα μονο απο του jks.Eχει γινει slogan σαν να λες..
Ford θελεις? Κοντελης

αχαχααχαχαχα
ONCE BMW RIDER
ALWAYS BMW RIDER
Άβαταρ μέλους
Doc
Ducatista
Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1741
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 15:12
Gender: Male
Other: 999ΤΜΒ
Τοποθεσία: Pits
Επικοινωνία:

Re: Συνεργειο αναζητηση

Δημοσίευση από Doc »

panagos έγραψε:Γύρω στα 350.
Οι τιμές που λέτε είναι για εργασία μόνο, ή περιλαμβάνει ανταλλακτικά και εργασία ?

:think2:
panosduc

Re: Συνεργειο αναζητηση

Δημοσίευση από panosduc »

δεν φανταζομαι να ειναι μονο εργασια.
Άβαταρ μέλους
Doc
Ducatista
Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1741
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 15:12
Gender: Male
Other: 999ΤΜΒ
Τοποθεσία: Pits
Επικοινωνία:

Re: Συνεργειο αναζητηση

Δημοσίευση από Doc »

panosduc έγραψε:δεν φανταζομαι να ειναι μονο εργασια.
Αν δεν κάνω λάθος, στο "μεγάλο service" χρειάζεται από αναλώσιμα:

- λάδια
- φίλτρο λαδιού
- φίλτρο βενζίνης
- φίλτρο αέρα
- υγρά ψυγείου
- υγρά φρένων και συμπλέκτη
- μπουζί
- ιμάντες
- καυσανάλυση/ρύθμιση
- ρύθμιση βαλβίδες (καπελώτα...)
- τσιμούχες + ξύστρες πηρουνιού
- λάδια πηρουνιού
- γρασαρίσματα (π.χ ρουλεμάν λαιμού κ.α)

και επιπλέον ότι τυχόν θέλει αλλαγή, π.χ:

- τακάκια, τσιμούχες, o-ring, κλπ

Και όλα αυτά με 350€ ?

:think2:
Άβαταρ μέλους
Doc
Ducatista
Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1741
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 15:12
Gender: Male
Other: 999ΤΜΒ
Τοποθεσία: Pits
Επικοινωνία:

Re: Συνεργειο αναζητηση

Δημοσίευση από Doc »

Doc έγραψε:Αν δεν κάνω λάθος, στο "μεγάλο service" χρειάζεται από αναλώσιμα:

- λάδια
- φίλτρο λαδιού
- φίλτρο βενζίνης
- φίλτρο αέρα
- υγρά ψυγείου
- υγρά φρένων και συμπλέκτη
- μπουζί
- ιμάντες
- καυσανάλυση/ρύθμιση
- ρύθμιση βαλβίδες (καπελώτα...)
- τσιμούχες + ξύστρες πηρουνιού
- λάδια πηρουνιού
- γρασαρίσματα (π.χ ρουλεμάν λαιμού κ.α)

και επιπλέον ότι τυχόν θέλει αλλαγή, π.χ:

- τακάκια, τσιμούχες, o-ring, κλπ

Και όλα αυτά με 350€ ?

:think2:
Και μια "μέσες - άκρες" (στο περίπου, δεν ξέρω ακριβώς τα κόστη, και επίσης αυτά αλλάζουν αν μιλάμε για αερόψυκτο/υγρόψυκτο, 2βάλβιδο/4βάλβιδο κλπ) κοστολόγηση των παραπάνω:

- λάδια 4x15€
- φίλτρο λαδιού 10€
- φίλτρο βενζίνης 15€
- φίλτρο αέρα ???€
- υγρά ψυγείου 20€
- υγρά φρένων και συμπλέκτη 8€
- μπουζί 2x10€
- ιμάντες 120€
- καυσανάλυση/ρύθμιση ???€
- ρύθμιση βαλβίδες (καπελώτα...) ???€
- τσιμούχες + ξύστρες πηρουνιού 60€
- λάδια πηρουνιού 50€
- γρασαρίσματα (π.χ ρουλεμάν λαιμού κ.α) ???€

Κι αν πούμε ότι χρειαστεί και π.χ τακάκια ή δίσκους... δεν βγαίνουν τα νούμερα :think3:
Άβαταρ μέλους
panagos
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 725
Εγγραφή: Πέμ 16 Ιούλ 2009, 12:34
Gender: Male
Bike: Monster 620
Other: cpi 125
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Συνεργειο αναζητηση

Δημοσίευση από panagos »

Βασικά το Νταή που πάτε οι περισσότεροι δε τον ρώτησα. Εψαχνα χθες κάποιες προηγούμενες αναφορές που υπάρχουν εδω μέσα για τα συνεργεία. Λογικά αυτός με τη δουλεία που θα έχει, δεν προλαβαίνει ούτε να κλ...., στο τηλέφωνο μαζί μου θα μιλήσει?
Δηλαδή το πεντακοσάρικο σας φαίνεται φυσιολογικό ρε παιδιά?
hpe200016v
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 152
Εγγραφή: Τρί 03 Μαρ 2009, 23:54
Gender: Male
Bike: Multistrada 1000S
Τοποθεσία: αθηνα

Re: Συνεργειο αναζητηση

Δημοσίευση από hpe200016v »

[/quote]δηλαδη ρε φιλε,ποσες φορες πηγες στο φαμπιατο και εισαι δυσαρεστημενος;γιατι αν πηγες μια φορα και ετυχε κατι στραβο,ο.κ στραβες τυχαινουν σε ολους τους μηχανικους,αλλα δεν παυει να ειναι ενας απο τους πιο παλιους και εμπειρους μαστορους.και εγω ακουω διαφορα χαζα και ασχημα για τους αλλους μηχανικους........δηλαδη αυτοι ΔΕΝ ειναι καλοι;;; :glimpse: μην χαντακωνουμε λοιπον μηχανικους που εχουν δειξει την αξια τους ετσι επειδη καποια φορα τους εκατσε λαθος.εξαλλου για να εχουμε σοβαρη γνωμη θα πρεπει να εχουμε παει καμποσες φορες για να μπορεσουμε να πουμε ..αν καποιος δεν ειναι καλος.[/quote]
οχι πηγα 3 φορες και την πρωτη δεν βρηκε οτι η γειωση ηταν ξεσφυκτη στο multi 620 που ειχα τοτε και πηγαιναμε για μιζα ασε που ηταν ο λογος που το εδωσα η μηχανη επερνε μετα απο 6 μιζιες αλλαξαμε πρωτα και διακοπτη και τελευταια ηταν η μιζα αυτη εφταιγε :thumbsup: :thumbsup: ελα που το παληκαρι που την πηρε την μερα που την πηρε την πηγαμε στον φιλλιπακι να την δει και οταν την ακουσε εσφιξε την γειωση και οοοοοοο :hi: :hi: :hi: εφτιαξε η μιζα (το σερβις στον φαμπιατο ειχε γινει ) μετα παω κολλητο με monster ειχε βαλει ψυγειο λαδιου (για σερβις το πηγαμε μετα απο παρακινηση δικια μου :zep: :zep: ) δεν το εχεις βαλει σωστα λεει ασε θα το φτιαξω και θα το ρυθμισω μετα αρχισε να τρεχει λαδια και να σβηνει και η μηχανη , λεω ενταξει ετυχε μωρε αντε να παω και το 1000 εσβηνε ειδικα οταν ηταν κρυο θελει ρυθμισει μου λεει ασε να το δω και θα σου πω μετα δυο μερες θελει βαλβιδες ρυθμιση (παντα η ασφαλειες ειναι σπασμενες μα παντα ομωε και στο 620 το δικο μου και στο monster ?) και θα σου αλλαξω τα ιριδιου και θα φτιαξει ποσο θα παει μαστορα ? θα δουμε , 300 φιλε οταν πηγα να το παρω και η μηχανη κρυα εβγαζε ακαφτες ασε που το καπακι του βολαν δεν το ειχαν βαλει καλα οι προηγουμενοι και εσταζε ολο μαστορα μηπως ειναι απο τον αισθητηρα στροφων οχι με τιποτα παλι καλα που κατι πειραζουμε και εμεις εβγαλα τον αισθητηρα και εβαλα κολλα και ολα καλα σταματησε , πηγα και για να ρωτησω ποσο θα παει να βγαλει καπακια απο το βολαν και απο το μοτερ ποσο να σου παρω μωρε ενα κατοσταρικο μην μου λες λοιπον οτι πηγα μια φορα και εβγαλα συμπερασμα εκανα πολυ υπομονη, σορρυ για το μακροσυρτο δεν ηθελα να τα γραψω καιρο ολα αυτα αλλα , εσενα μπορει να σου κανει την καλυτερη δουλεια εμενα 3 φορες δεν την εκανε μαστορα που σου λεει οτι για το μικρο σερβις σου περνω 100 ευρω εργασια χαριστικα πρωτη φορα ειναι σαν να σου λεει μετα θα σε σκισω δεν εχω κατι με εσενα φυσικα μην το παρεις προσωπικα δεν εχω κατι μαζι σου :thumbsup: :thumbsup:
αν δεν κουδουναει χαλασε
panosduc

Re: Συνεργειο αναζητηση

Δημοσίευση από panosduc »

ρε φιλε τι να σου πω...οτι εισαι γκαντεμης.... :)) εγω εχω παει καμποσες φορες με το 748 και με το ss τωρα και ειναι ο.κ.και οι ρυθμισεις που μου εχει κανει ειναι ο.κ και η δουλεια που του λεω να κανει καθε φορα μου την κανει ο.κ,οπως και αλλον φιλων με ντουκατια που τα πανε χρονια.βεβαια λαδια ξυδια φιλτρα και αλλα τα παιρνω και τα κανω μονος.ζημια ποτε μου δεν ειχα στα μοτορια μου και τα παω μονο για ιμαντες και ρυθμιση βαλβιδων.και να προσθεσω οτι δεν παιρνω μιζα απο τον κ.παναγιωτη.... :)) απλα δεν ειχα ουτε εγω αλλα και ουτε οι χρονια φιλοι μου, και χρονια πελατες στον φαμπιατο καποιο προβλημα. :hibye: απλη κουβεντα κανουμε δεν τρεχει κατι :thumbsup:
Άβαταρ μέλους
Stelios62
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2874
Εγγραφή: Παρ 20 Νοέμ 2009, 02:52
Gender: Male
Other: Pantah 600 SL
Τοποθεσία: Κερατσινι

Re: Συνεργειο αναζητηση

Δημοσίευση από Stelios62 »

...παιδες αυτα τα μηχανακια θελουν στοργη και αγαπη απο τον ιδιοκτητη...
...δηλαδη τα θελουν ολα...
...χαλανε για να δοκιμασουν τον owner,να τον κανουνε να ασχοληθη μαζι τους ο
ιδιος και οχι ο ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ...ουαι και αλοιμονο στον ιδιοκτητη που δεν θα εμβαθυνη
στο ψυχικο τους καλεσμα..ειθε η τσεπη του να ειναι πολυ βαθεια...
Ειναι η καταρα και η ευλογια τους αυτη, παρτε το οπως θελετε...
Το πηγα στο μαστορα...λογω προβληματος...και τελειωσε ξεχαστε το.
Σκυψτε απανω τους, ναι φιληστε τα το βραδυ πριν πατε για υπνο και ....
τελικα ισως μπητε στον ... μακροκοσμο Ducati....

...ο πιο καλος μηχανικος ημουν εγω στην ταξη.. :band:
Stelios
Pantah 600 SL

http://www.italian.sakura.ne.jp/bad_toy ... ine05.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.italian.sakura.ne.jp/bad_toy ... ine04.html" onclick="window.open(this.href);return false;
tam
Desmo Member
Desmo Member
Δημοσιεύσεις: 1072
Εγγραφή: Τετ 02 Απρ 2008, 13:39
Gender: Male
Bike: 916
Other: Rambla 250
Τοποθεσία: Ηράκλειο Κρήτης

Re: Συνεργειο αναζητηση

Δημοσίευση από tam »

Καλησπέρα.
Να ρωτήσω κάτι εσάς εκεί πάνω στη πρωτεύουσα που έχετε και πολλές επιλογές;
Έχετε ρωτήσει ποτέ (ή έχετε μάθει) αν αυτοί που κάνουν service στα μηχανάκια σας
έχουν σπουδάσει σε κάποια σχολή μηχανολογίας ή τεχνική σχολή ή τέλος πάντως κάτι
που να έχει σχέση με μηχανές;Γιατί άμα λες το μηχανικό (όπως επαγγέλεται ο ίδιος) μάστορα,
κάτι δε πάει καλά.Διότι καλή και η εμπειρία αλλά ακόμα καλύτερη η θεωρητική κατάρτιση.
hpe200016v
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 152
Εγγραφή: Τρί 03 Μαρ 2009, 23:54
Gender: Male
Bike: Multistrada 1000S
Τοποθεσία: αθηνα

Re: Συνεργειο αναζητηση

Δημοσίευση από hpe200016v »

Stelios62 έγραψε:...παιδες αυτα τα μηχανακια θελουν στοργη και αγαπη απο τον ιδιοκτητη...
...δηλαδη τα θελουν ολα...
...χαλανε για να δοκιμασουν τον owner,να τον κανουνε να ασχοληθη μαζι τους ο
ιδιος και οχι ο ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ...ουαι και αλοιμονο στον ιδιοκτητη που δεν θα εμβαθυνη
στο ψυχικο τους καλεσμα..ειθε η τσεπη του να ειναι πολυ βαθεια...
Ειναι η καταρα και η ευλογια τους αυτη, παρτε το οπως θελετε...
Το πηγα στο μαστορα...λογω προβληματος...και τελειωσε ξεχαστε το.
Σκυψτε απανω τους, ναι φιληστε τα το βραδυ πριν πατε για υπνο και ....
τελικα ισως μπητε στον ... μακροκοσμο Ducati....

...ο πιο καλος μηχανικος ημουν εγω στην ταξη.. :band:
:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :)) :)) :)) :)) :)) :))
αν δεν κουδουναει χαλασε
nestoras996
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Πέμ 29 Μάιος 2008, 11:18
Gender: Male
Bike: Sport 1000S
Other: Harley Davidson

Re: Συνεργειο αναζητηση

Δημοσίευση από nestoras996 »

hpe200016v έγραψε:........ετσι για την ιστορια δηλαδη,
καπου στα τελη του '90 πηγα στου φαμπιατου το παροπλισμενο μου PANTAH ζητωντας απλο σερβις (χωρις παλαιοτερα να ειμαι πελατης).
Απαντηση μηχανικου ντουκατι........ΞΕΡΕΙΣ ΑΥΤΑ ΤΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ ΔΕΝ ΤΑ ΠΙΑΝΩ ΤΩΡΑ,ΟΣΟΙ ΤΑ ΕΙΧΑΝΕ ΤΑ ΜΑΣΤΟΡΕΥΑΝΕ ΜΟΝΟΙ ΤΟΥΣ.
Επεσα απο τα συννεφα,αναπολωντας τους εκτεταμενους διθυραμβους του παλιου φιλου Γιαννη Ε. για αυτον τον μηχανικο.
Δεν ξερω αν παω τυχαια με το MULTI (...μετα μια δεκαετια) θα μου πη τα ιδια :zep:
και λιγη παπ...ια ακουσες εχει πει και χειροτερα[/quote]


Και πολύ λογικά σου απάντησε, σιγά μην "άνοιγε" ένα παροπλισμένο 20 χρονών, για να πληρωθεί ένα service των 100 ή 150 € , που ποιός ξέρει ποιός και τι είχε κάνει εκεί μέσα, το οποίο αν έκανε μπαμ την επόμενη ή την παραεπόμενη μέρα θα το πήγαινες πίσω και θα τούλεγες "μάστορα έσπασε , δεν έκανες καλή δουλειά , ξαναφιάξτω και χωρίς λεφτα please" ή μήπως δεν θάκανες έτσι ?
tam
Desmo Member
Desmo Member
Δημοσιεύσεις: 1072
Εγγραφή: Τετ 02 Απρ 2008, 13:39
Gender: Male
Bike: 916
Other: Rambla 250
Τοποθεσία: Ηράκλειο Κρήτης

Re: Συνεργειο αναζητηση

Δημοσίευση από tam »

nestoras996 έγραψε: Και πολύ λογικά σου απάντησε, σιγά μην "άνοιγε" ένα παροπλισμένο 20 χρονών, για να πληρωθεί ένα service των 100 ή 150 € , που ποιός ξέρει ποιός και τι είχε κάνει εκεί μέσα, το οποίο αν έκανε μπαμ την επόμενη ή την παραεπόμενη μέρα θα το πήγαινες πίσω και θα τούλεγες "μάστορα έσπασε , δεν έκανες καλή δουλειά , ξαναφιάξτω και χωρίς λεφτα please" ή μήπως δεν θάκανες έτσι ?
Λογική ήταν η απάντησή του γιατί προφανώς η χρονος που θα διέθετε θα ήταν δυσανάλογος με
την αμοιβή του.Γιατί άμα του πας ένα μηχανάκι και του πεις "βάλε μου μια ολόσωμη εξάτμιση",και
πολύ λιγότερο χρόνο θα σπαταλήσει και μεγάλο κέρδος θα έχει,και από την εργασία και από την
αγορά του εξαρτήματος.Αν ήμουν στη θέση του,πάντως,θα έκλεινα ένα ραντεβού μια περίοδο που
δεν θα είχα δουλειά,και θα καθόμουν μαζί με τον ιδιοκτήτη του συλλεκτικού και θα το κάναμε φύλλο
και φτερό.Εκεί θέλει δουλειά,εκεί έχει γίνει τσαπατσουλιά,αυτό δεν διορθώνεται,ψάξε στο internet
για αυτό το ανταλακτικό,και πάει λέγοντας.Και άμα γίνει καλά το μηχανάκι,το βάζεις και σε κανά
περιοδικό ή forum,κάνεις τη διαφήμισή σου και σου λένε και μπράβο.
Ο καλός,έμπειρος,σωστός και ορεξάτος μηχανικός δε κολώνει.Το βλέπει σα πρόκληση και ότι βγει.
nestoras996
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Πέμ 29 Μάιος 2008, 11:18
Gender: Male
Bike: Sport 1000S
Other: Harley Davidson

Re: Συνεργειο αναζητηση

Δημοσίευση από nestoras996 »

A geiá soy, τόδες τι ωραία που στρώνει η κουβέντα, τι service λοιπόν να σου κάνει ο μάστορας στο κόκκαλο που θάθελε rebuid, που μια φλάτζα να χρειαζόταν θα τότρωγε παλτό κάνα μήνα μέχρι να την βρεί ?

Σ΄όλες τις περιπτώσεις λέμε, λέμε, λέμε για τους μαστόρους, καθένας την με το συμπάθιο παπαριά του, έχουμε αναρωτηθεί τι θα λέγαν οι μαστόροι για μας, που η πρώτη κουβέντα μας είναι "πόσο" και μετά "μάστορα φιάξε αυτό κι΄αυτό, εκείνο άστο" , αύριο σπάει εκείνο και μετά φταίει ο μάστορας.

Στο κάτω κάτω της γραφής θα μου ήταν ιδιαίτερα δύσκολα να πιστέψω ότι είμαστε η διαλεχτή φυλή του Ισραήλ και δεν κυκλοφορούν και λιγούρια αναμεσά μας
Άβαταρ μέλους
Stelios62
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2874
Εγγραφή: Παρ 20 Νοέμ 2009, 02:52
Gender: Male
Other: Pantah 600 SL
Τοποθεσία: Κερατσινι

Re: Συνεργειο αναζητηση

Δημοσίευση από Stelios62 »

Και πολύ λογικά σου απάντησε, σιγά μην "άνοιγε" ένα παροπλισμένο 20 χρονών, για να πληρωθεί ένα service των 100 ή 150 € , που ποιός ξέρει ποιός και τι είχε κάνει εκεί μέσα, το οποίο αν έκανε μπαμ την επόμενη ή την παραεπόμενη μέρα θα το πήγαινες πίσω και θα τούλεγες "μάστορα έσπασε , δεν έκανες καλή δουλειά , ξαναφιάξτω και χωρίς λεφτα please" ή μήπως δεν θάκανες έτσι ?[/quote]


......τα ducati δεν παλιωνουν ποτε γιατι εχουν "ψυχη" μεσα τους,αυτο το ξερω καλα....
..... σου φαινεται τιποτα παροπλισμενο,παλιο η χρεπι απο τα παρακατω ...εεεε? :fyou:


Εικόνα

Εικόνα
Εικόνα


...ας ειναι καλα οι μηχνικοι ducati... :teasing3: :teasing3: :teasing3: :teasing3:
Stelios
Pantah 600 SL

http://www.italian.sakura.ne.jp/bad_toy ... ine05.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.italian.sakura.ne.jp/bad_toy ... ine04.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Απάντηση