DUCATOΣΥΝΕΡΓΕΙΟ-ΠΟΙΟ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ

Εμπειριες απο την πιατσα...
Άβαταρ μέλους
Stelios62
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2874
Εγγραφή: Παρ 20 Νοέμ 2009, 02:52
Gender: Male
Other: Pantah 600 SL
Τοποθεσία: Κερατσινι

Re: DUCATOΣΥΝΕΡΓΕΙΟ-ΠΟΙΟ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ

Δημοσίευση από Stelios62 »

nestoras996 έγραψε:Χο Χο Χο, σιγά μην βγούνε "βρώμες" για τους γκλαμουράτους νεομάστορες, βρε αυτοί το παίζουνε το marketing στα δάχτυλα, ακολουθούνε την πασίγνωστη σχολή BMW ( χειρότερα μηχανάκια απ΄τα σύγχρονα BMW δεν υπάρχουν, αλλά άμα ακούσετε βρώμα γι΄αυτά ή για τους μαστόρους τους να μου περάσετε χαλκά στη μύτη )
....σσσσ,σσσσ,σσσσ....μη μιλας πολυ δυνατα και μας ακουνε...:cool: :cool: :cool: :cool:
...εγω κατι ειπα στο "αλλα μοντελα εκτος ducati " και παραλιγο να... :ang3: :ang3: :ang3:
....ελα το βραδυ στο υπογειο να σου πω τι αναρωτιομαστε για τους νεο-bmwδακηδες και
τα εργαλεια τους.... :secret: :secret: :secret: :secret: :secret: :secret:

....παμε παλι στο αδιαφορο... :whistling: :whistling: :whistling: :whistling:
Stelios
Pantah 600 SL

http://www.italian.sakura.ne.jp/bad_toy ... ine05.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.italian.sakura.ne.jp/bad_toy ... ine04.html" onclick="window.open(this.href);return false;
hpe200016v
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 152
Εγγραφή: Τρί 03 Μαρ 2009, 23:54
Gender: Male
Bike: Multistrada 1000S
Τοποθεσία: αθηνα

Re: DUCATOΣΥΝΕΡΓΕΙΟ-ΠΟΙΟ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ

Δημοσίευση από hpe200016v »

stamatis έγραψε:Παιδιά το καλό και το κακό πρέπει να λέγεται! :hibye:
Γιατί ¨Γνώση που δεν μοιράζεται, είναι άχρηστη¨ όπως λέει ο θυμόσοφος λαός μας... :cool:
-Στο Φαμπιάτο πήγα προ 8αετίας το πρώτο μου Ducati (750ss) για το πρώτο service.
Μου κακοφάνηκε, όταν τον ρώτησα αν φόρτισε τη μπαταρία (...ως όφειλε) και μου είπε ¨ναι¨ , δείχνοντας μου τη θέση της. Δεξιά του fairing, όπως στα 916-748.
Όμως η θέση της μπαταρίας στα ss (...τα ψεκαστά) είναι κάτω από το ρεζερβουάρ!
Άρα, ούτε που ασχολήθηκε με τη μπαταρία. Κοινώς, μου έλεγε ¨ψεματάκια¨...
-Στο Φιλλιπάκη πάω γιατί αυτός, αλλά και ο Σπύρος είναι καλοί μηχανικοί και άνθρωποι!

Ελπίζω ποτέ να μην αλλάξω γνώμη γι΄αυτούς, θα στεναχωρηθώ ειλικρινά!
Στο Φιλλιπάκη πάω γιατί αυτός, αλλά και ο Σπύρος είναι καλοί μηχανικοί και άνθρωποι!
Ελπίζω ποτέ να μην αλλάξω γνώμη γι΄αυτούς, θα στεναχωρηθώ ειλικρινά!
:thumbsup:
α και κατι ακομα που ξεχασα το μουλτι το 1000 δεν εχει αυτοδιαγνωση :shock: 8-)
αν δεν κουδουναει χαλασε
Άβαταρ μέλους
Stelios62
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2874
Εγγραφή: Παρ 20 Νοέμ 2009, 02:52
Gender: Male
Other: Pantah 600 SL
Τοποθεσία: Κερατσινι

Re: DUCATOΣΥΝΕΡΓΕΙΟ-ΠΟΙΟ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ

Δημοσίευση από Stelios62 »

...γνωμη μου ειναι οτι δεν πρεπει να αναφερομαστε ονομαστικα μεσα απο το φορουμ για καθε
μηχανικο γιατι ο καθενας εχη το κοντο του και το μακρυ του...
....εξαλλου ολοι μας πρωτοπηγαμε σε καποιο συνεργειο μετα απο συσταση ετσι?
....ασχετως μετα ειπαμε "ω! τι παπαριες"....
...Θα παρακαλεσω και παλι να αποφυγουμε τις κουτσομπολιστικες κουβεντουλες
και να προτεινουμε μονο στους νεους κατοχους οποιο συνεργειο εχει δοκιμαση καποιος
και εμεινε ευχαριστημενος...
...το οτι συνεχιζουν και υπαρχουν τοσα χρονια ολοι τους δεν ειναι τυχαιο....και στο κατω
κατω επιβιωνουν απ΄αυτο,οπως και ολοι απο την δουλεια μας που σιγουρα δεν ειμαστε τελειοι..

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
Stelios
Pantah 600 SL

http://www.italian.sakura.ne.jp/bad_toy ... ine05.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.italian.sakura.ne.jp/bad_toy ... ine04.html" onclick="window.open(this.href);return false;
nestoras996
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Πέμ 29 Μάιος 2008, 11:18
Gender: Male
Bike: Sport 1000S
Other: Harley Davidson

Re: DUCATOΣΥΝΕΡΓΕΙΟ-ΠΟΙΟ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ

Δημοσίευση από nestoras996 »

Ok, εδώ παραπάνω δλδ καλά τα λες, αλλά αποφάσισε τελικά τι θες να κάνουμε, να τους θάβουμε ή όχι, να τους κουτσομπολεύουμε ή όχι, διότι το θάψιμο μάλλον εσύ το άρχισες ή έστω το συνέχισες ( βλέπε ενότητα ΣΥΝΕΡΓΕΙΑ - ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ) με την πόρτα που κατά πως λές σούριξε ο Φαμπιάτος πρίν από 20 χρόνια, χαρά στο μνημονικό σου δλδ. :))

Με την ευκαιρία μια και είσαι κατά πως δείχνει παλιός, τπτ άλλο από κείνη την γραφική εποχή δεν έχεις να μας πείς, σοβαρά το λέω, καλό είναι να μαθαίνουμε .

Και με την ευκαιρία ας "μαζέψει" κάποιος την ενότητα συνεργεία κλπ σε ΕΝΑ κομμάτι να ξέρουμε και τι μας γίνεται δλδ
Άβαταρ μέλους
Stelios62
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2874
Εγγραφή: Παρ 20 Νοέμ 2009, 02:52
Gender: Male
Other: Pantah 600 SL
Τοποθεσία: Κερατσινι

Re: DUCATOΣΥΝΕΡΓΕΙΟ-ΠΟΙΟ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ

Δημοσίευση από Stelios62 »

....ΜΠΡΑΒΟ ωραια η παρατηρηση σου αλλα προσεξε...
ΕΓΩ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΣ Η ΚΑΚΟΣ ΜΑΣΤΟΡΑΣ,εφοσον ποτε δεν ημουνα πελατης του,
μαλιστα ειπα οτι ητανε και ο πιο φημησμενος σαν πιο εμπειρος.Εγω κατακρινω υφος και ηθος.. :dontknow:

Το κουτσομπολιο να γινεται αλλα χωρις ονοματα και διευθυνσεις γιατι και σωστο δεν ειναι αλλα και
να αποφυγουμε τις κακεντρεχιες σκοπιμες η μη,κρατωντας αυτο το φορουμ σε σωστο επιπεδο.

ΟΛΑ ΜΑΘΑΙΝΟΝΤΑΙ ΣΗΜΕΡΑ και οποιος ενδιαφερεται ρωταει, ψαχνει λιγο και αναλαμβανει μονος του
τις συνεπειες.

...ολες οι εποχες ειναι ιδιες νομιζω, με τα ιδια παθη και μιση,η διαφορα ειναι στο αν οδηγεις ΤΗΝ ΘΕΑ (ducati)
εισαι υπερανω...αυτου του ματαιου αγωνα...(duc-japan,owners-engineers)... :interesting: :interesting: :interesting:
Stelios
Pantah 600 SL

http://www.italian.sakura.ne.jp/bad_toy ... ine05.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.italian.sakura.ne.jp/bad_toy ... ine04.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
Stelios62
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2874
Εγγραφή: Παρ 20 Νοέμ 2009, 02:52
Gender: Male
Other: Pantah 600 SL
Τοποθεσία: Κερατσινι

Re: DUCATOΣΥΝΕΡΓΕΙΟ-ΠΟΙΟ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ

Δημοσίευση από Stelios62 »

...ας πουμε και κανενα ανταρντικο μιας και βρεθηκαμε γυρω απο το τζακι.
Πριν 3-4 χρονια λοιπον "εβηχε" το μηχανακι που λετε στο ρελαντι.
Ειπαμε καθε προβληματακι ειναι "καλεσμα ψυχης" απο τη DUDUCA.
Πες απ'δω, πες απ'κει,δεν βαριεσαι αδερφε γυναικα ειναι (κοριτσια μη βαρατε),
καταληγω σε ενα μαγαζι καπου, που πραγματι ητανε ακουστο,αλλα ποτε δεν
ειχα επισκεφτη στο παρελθον σαν πελατης ΤΟ ΤΟΝΙΖΩ.

....μισο να πεταξω ενα κουτσουρο στη φωτια...

...λοιπον του λεω τον πονο μου και τι μου απανταη
Α! Καμμια βαλβιδα εισαγωγης θα εχη καψη. :insomnia: :insomnia: :insomnia:
Τα σχολια δικα σας.....για οσους εχουν στοιχειωδης γνωσεις απο μηχανες...
Τα μαλλια μου ειναι κολλημενα με loctite απο τοτε και κρατανε καλα .... :plaf2: :plaf2: :plaf2:

ΑΝ ΜΟΥ ΦΕΡΘΗΤΕ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΩ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ.......
Stelios
Pantah 600 SL

http://www.italian.sakura.ne.jp/bad_toy ... ine05.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.italian.sakura.ne.jp/bad_toy ... ine04.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
Doc
Ducatista
Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1741
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 15:12
Gender: Male
Other: 999ΤΜΒ
Τοποθεσία: Pits
Επικοινωνία:

Re: DUCATOΣΥΝΕΡΓΕΙΟ-ΠΟΙΟ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ

Δημοσίευση από Doc »

Λοιπόν.

Όπως θα έχετε διαπιστώσει φαντάζομαι ήδη, ποτέ έως τώρα δεν έχω δώσει σε κανέναν γνώμη ή παρένεση στο ποιό συνεργείο να προτιμήσει και που πάει το μηχανάκι του.

Όπως έχω επισημάνει όμως επανειλημένως, οι πλειοψηφία δεν μπορεί καν να συμφωνήσει στο τι εννοεί με τον όρο "service". Είναι το "λάδια, φίλτρα και υγρά", είναι το "ότι λέει το μάνιουλα για τα χιλιόμετρα" ? κλπ...

Το μόνο που πραγματικά πολλές φορές μου προκαλεί εντύπωση, είναι οι διάφορες "τιμές" και χρεώσεις που ακούγονται, οι οποίες όταν βάλεις τα πράγματα κάτω με χαρτί και μολύβι, απλά δεν "βγαίνουν" τα νούμερα. Και εξηγώ. Δεν μπορεί π.χ το service των 20.000km (το λεγόμενο "μεγάλο") να κοστίζει (για παράδειγμα) 150€. Απλά δεν γίνεται. Κι αν γίνει, ε τότε στο δικό μου μυαλό, 3 πράγματα μπορεί να συμβαίνουν, είτε δεν έγινε ότι έπρεπε και όφειλε να γίνει, είτε δεν χρησιμοποιήθηκαν τα ανταλλακτικά που έπρεπε να χρησιμοποιηθούν, είτε τέλος αυτός που το έκανε μας χρωστάει αιώνια υποχρέωση και τη βγάζει μπάίνοντας μέσα στις χρεώσεις του.

Έχω αρκετές φορές ρωτήσει ευθέως μέσα από το φόρουμ σε περιπτώσεις που αναφέρθηκαν νούμερα (π.χ: μου ζήτησε xxx€ ή "μου είπε ψψψ€) πόσο κοστίζει το κάθε ανταλλακτικό κλπ, και τι τελικά περιλαμβάνουν οι χρεώσεις που ζητήθηκαν (ή πληρώθηκαν). Χωρίς όμως απάντηση.
Σε αυτές τις περιπτώσεις, προσωπικά θεωρώ ότι εμπιπτουν σε μία από τις παραπάνω 3 κατηγορίες.
Δεν γίνεται σε κουκιά μετρημένα ο ένας να παίρνει πχ 300€ και ο άλλος να παίρνει 100€. Ή ο πρώτος μας κλέβει, ή ο δεύτερος απλά δεν κάνει ότι λέει ότι έκανε (ή βάζει αντί πχ για ιμάντες το παλιό καλτσόν της πρώτης του αρραβωνιαστικιάς... :zep: κι αντί για λάδια το ηλιέλαιο από το διπλανό σουβλατζιδικο.... :innocent2: )

Αυτά.

:hibye:

P.S: όσο για γραφικές και "ιστορικές-all time classic" ατάκες, η κράν κορυφαία που μουχουν πει (αλλά και έχω ακούσει να λέγεται σε άλλους), ακολουθεί ο παρακάτω διάλογος

πελάτης: μάστορα, το μηχανάκι κάνει χχχχχχ όταν ψψψψψ, τι λές να φταίει/είναι ? Γιατί το κάνει ? Φτιάχνεται ?

μάστορας: πόσα χιλιόμετρα έχει το μηχανάκι ?

πελάτης: ψψψψψkm

μάστορας: ε δεν είναι τίποτα, στα ψψψψψkm έτσι κάνουν αυτά.

:zep: :angry3:
Άβαταρ μέλους
grigo
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 252
Εγγραφή: Τρί 21 Απρ 2009, 11:50
Gender: Male
Bike: ST3S
Other: Pantah,bmw, Vespa

Re: DUCATOΣΥΝΕΡΓΕΙΟ-ΠΟΙΟ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ

Δημοσίευση από grigo »

ΚΑΓΚΕΛΑΡΙΟΣ έγραψε: .......
Το θεμα ειναι να υπαρχει ασφαλεια και εγγυηση.
Αυτα για μενα ειναι τα σημεια κλειδια και ας πληρωσω λιγο παραπανω.
........
Νομίζω το θέμα εγγύηση έχει συζητηθεί πολύ και μας έχει κουράσει περισσότερο.
Οπως όλοι μάλλον θα έπρεπε να γνωρίζουμε, εδώ και μερικά χρόνια ΔΕΝ υπάρχουν αποκλειστικές αντιπροσωπεύσεις και είναι υποχρεωμένες οι αντιπροσωπείες να καλύπτουν με εγγύηση κάθε όχημα που έχουν πουλήσει αρκεί να μην έχουν εκπαίσει οι όροι εγγύησης(χρόνος ή χλμ) και το όχημα να έχει κάνει στον προβλεπόμενο χρόνο τις απαραίτητες εργασίες συντήρησης σε οποιοδήποτε συνεργείο λειτουργεί ΝΟΜΙΜΑ και ο υπογράφων μηχανικός στο βιβλίο σερβις έχει ΑΔΕΙΑ ΙΚΑΝΟΤΗΤΑΣ ΑΣΚΗΣΕΩΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΟΣ μηχανικου (μοτοσυκλετών) .....
Τι σημαίνει τελικά "ΕΓΓΥΗΣΗ" ???? Πρέπει κάποτε να ξυπνήσουμε...
Ας τολμήσει αντιπροσωπεία να μην καλύψει ένα σωστά και τυπικά συντηρημένο οχημα και θα δούμε τι θα γίνει τελικά.. (μαλλόν θα χρειαστεί κάποιο εξώδικο πρώτα βέβαια ). Τα ίδια πήγαν να κάνουν οι αντιπροσωπείες και στα αυτοκίνητα αλλά τελικά πήραν ......πούλο!!!

Οσο για την ασφάλεια, από πότε την παρέχουν ΜΟΝΟ εξουσιοδοτημένα συνεργεία????? όσον αφορά την BMW, μόνο γέλια μπορεί να προκαλέσει το παράδειγμα γιατί έχουν γίνει πολλά σε εξουσιοδοτημένα BMW...
chducos1 έγραψε:να ρωτησω και εγω βαση ποιανου αγραφου νομου δικαολογητε εναν μηχανικο οταν πας το οχημα-ασθενη για service και κανει μαλακιουλα?
ΚΑΜΜΙΑ δικαιολογία, απλά υπάρχουν και στατιστικά σφάλματα που μπορεί να δημιουργούν στιγμιαίες εντυπώσεις!
Duced έγραψε:Επειδη δεν προκειται να βγει ακρη με αυτο το θεμα και για να βοηθηθουν καποια παιδια που ψαχνονται ΤΩΡΑ για μαστορα και απο τα οσα εχουν ειπωθει εδω μεσα τα τελευταια 2,5 χρονια βγαινει το εμπειρικο συμπερασμα οτι ο Νταης, ο Φιλιπακης και ο Καριμαλης ειναι οι 3 μηχανικοι για τους οποιους δεν εχουν ακουστει σοβαρα παραπονα και οποιος επιλεξει εναν απο αυτους θα μεινει κατα ενα πολυ μεγαλο ποσοστο ευχαριστημενος.
"Ευχαριστούμε" για την "βοήθεια" αλλά το θέμα είναι μας εξηγήσεις και αυτό που λές, γιατί δεν καταλαβαίνουμε απο που βγαίνει το συμπέρασμα σου, που πρέπει και να δεχθούμε αξιωματικά, όπως το τοποθετείς!!
Νομίζω οτι στο Forum υπάρχουν πολλοί με ανεπτυγμένη ικανότητα αντίληψης,.......... οπότε αν προσπαθήσεις λιγο μάλλον θα καταλάβουμε! :cool:
vlassos έγραψε:Εαν ρίξετε μια ματια σε περασμένα θεματα με το ίδιο αντικειμενο θα βρείτε απόψεις για μηχανικούς ακόμα και τοποθέτηση μηχανικού.
Πριν ανοίξουμε ενα νεο θέμα καλό είναι να ψάχνουμε στο forum τι εχει ειπωθει.
Ο λόγος είναι ότι πολλά μέλη δεν κάθονται να γράφουν τα ίδια και τα ιδια καθε φορά που κάποιος εχει μια απορία που έχει στο παρελθον ξανασυζητηθεί. Άλλωστε τα τελευταία χρόνια δεν έχει ανοίξει κάποιο καινούργιο συνεργείο (απ ότι ξέρω) επομένως το μονο που μένει είναι να προστεθούν καινούργιες εμπειρίες στα ήδη υπάρχοντα θέματα.
Το θέμα αυτό το ανοιξα γιατί νομίζω οτι έχει αξία να ξεφύγουμε απο την ατέρμονη απλή περιγραφή ΕΜΠΕΙΡΙΩΝ, και να προσπαθήσουμε όλοι να ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΟΠΟΙΗΣΟΥΜΕ την αποψή μας, και την συμβουλή μας........ όποιοι το καταφέρουμε τελικά μπορεί να έχουμε βοηθήσει λιγο περισσότερο.. αλλίως θα συνεχίσουμε να διαβάζουμε τα περασμένα θέματα.
Κατά την άποψη σου πρέπει να κρίνονται μόνο τα νέα μαγαζιά?? Τα υπάρχοντα μαγαζιά δεν πρέπει να κρίνονται για το αν προοδεύουν ... επενδύουν.... κτλ. Τι νομίζεις???
Stelios62 έγραψε:...γνωμη μου ειναι οτι δεν πρεπει να αναφερομαστε ονομαστικα μεσα απο το φορουμ για καθε
μηχανικο γιατι ο καθενας εχη το κοντο του και το μακρυ του...
Δεν συμφωνώ. Το θέμα είναι τι έχουμε πούμε και πόσο σοβαροί είμαστε!!Αλλωστε στο δημόσιο διάλογο ΟΛΟΙ κρίνονται, ακόμη και οι γράφοντες σε Forum, οπότε μην ανησυχείς, καταλαβαίνουμε :thumbsup: :thumbsup:
Stelios62 έγραψε: ...Θα παρακαλεσω και παλι να αποφυγουμε τις κουτσομπολιστικες κουβεντουλες
ΠΕΣΤΑ ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΕ !!!!!!! :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: ΕΕε Στέλιο ήθελα να πώ!!!..
Οτι δεν λύνεται....... ΚΟΒΕΤΑΙ!!!
hpe200016v
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 152
Εγγραφή: Τρί 03 Μαρ 2009, 23:54
Gender: Male
Bike: Multistrada 1000S
Τοποθεσία: αθηνα

Re: DUCATOΣΥΝΕΡΓΕΙΟ-ΠΟΙΟ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ

Δημοσίευση από hpe200016v »

ρε παιδια επειδη τα ξυλα τελειωνουν δεν το κλεινουμε δεν βγαζει πουθενα να τραβομαλιωμαστε μεταξυ μας ολοι πιστευω την ιδια αρρωστια εχουμε και την ιδια κ....α το θεμα ειναι να μπορουμε να την απολαμβανουμε τιποτα αλλο :zep:
υ.γ αν ειναι να συνεχισουμε ας κλεισει το αλλο θεμα και ασ]ς μεταφερθει εδω και αν ειναι παω εγω για τα ξυλα οκ :whistling: :whistling: :whistling:
αν δεν κουδουναει χαλασε
Άβαταρ μέλους
Παναγιώτης Γκουρ
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 373
Εγγραφή: Τετ 17 Σεπ 2008, 17:00
Gender: Male
Bike: 748R
Τοποθεσία: ΟΡΕΣΤΙΑΔΑ - ΔΙΔΥΜΟΤΕΙΧΟ

Re: DUCATOΣΥΝΕΡΓΕΙΟ-ΠΟΙΟ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ

Δημοσίευση από Παναγιώτης Γκουρ »

Μια λύση υπάρχει σε όλα αυτά τα κουτσομπολιά και ιστορίες των συνεργείων.
Χωρίς να κατηγορούμε κανένα μπορούμε με ένα γκάλοπ να βρούμε ένα οδηγό που μπορούμε να εμπιστευόμαστε τις καλές μας..Το είχα αναφέρει και παλιότερα σε ανάλογο θέμα..
Τι θα γίνει..θα την κάνουμε την ψηφοφορία ή θα διαιωνίζουμε αυτό το ζήτημα των συνεργείων ;
ΌΠως στα feedbacks για τους E-BAY χρήστες..
Εξουσιοδοτημένα συνεργεία ΑΘΗΝΑΣ/
Εξουσιοδοτημένα συνεργεία ΘΕΣ/ΚΗΣ/
Και όπου αλλού αναγράφει το site της μαμάς DUCATI
Γιατί αυτοί έχουν και τα ΜΑTHESIS..
Και αν θέλουμε και μη εξουσιοδοτημένα συνεργεία, αλλά να μπορούν να κάνουν μια χαρτογράφηση, μια βελτίωση, ένα μεγάλο σέρβις χωρίς σφυριά και μανέλες... :thumbsup:
Άβαταρ μέλους
dio
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 4045
Εγγραφή: Σάβ 26 Απρ 2008, 16:02

Re: DUCATOΣΥΝΕΡΓΕΙΟ-ΠΟΙΟ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ

Δημοσίευση από dio »

Καλα τα λεμε για τους μαστορους αλλα εχουμε αναρωτηθει ποτε ποια ειναι εμας η σταση ως πελατες;
Ποσες φορες εχουμε το στυλ και το υφος του πανεπιστημονα;
Ποσες φορες σκαμε μυτη εκτακτα και απαιτουμε πονηρα να προηγηθουμε των αλλων;
Ποσες φορες εχουμε κανει εμεις "μαλακιουλα" και παμε μετα συνεργειο για αποκατασταση;
Ποσες φορες απο την πολυθρυλητη ελληνικη κουτοπονηρια μας εχουμε εκθεσει φιλους-μηχανικους-μαγαζια και στο τελος -φυσικα- τους εαυτους μας;
Οταν μας κρινουν εμας στη δουλεια μας με τον ιδιο χυδαιο τροπο ανθρωποι ασχετοι, που δεν εχουν ιδεα ποσο δυκολη και απαιτητικη αυτη ειναι τοτε μηπως αλλαζουμε τροπαριο και ξαφνικα "ο πελατης δεν εχει παντα δικιο";

Καλο θα ηταν να καναμε εστω την προσπαθεια να μπουμε στη θεση του "απεναντι"...ισως ετσι να καταλαβαιναμε μερικα πραγματα....
panosduc

Re: DUCATOΣΥΝΕΡΓΕΙΟ-ΠΟΙΟ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ

Δημοσίευση από panosduc »

dio έγραψε:Καλα τα λεμε για τους μαστορους αλλα εχουμε αναρωτηθει ποτε ποια ειναι εμας η σταση ως πελατες;
Ποσες φορες εχουμε το στυλ και το υφος του πανεπιστημονα;
Ποσες φορες σκαμε μυτη εκτακτα και απαιτουμε πονηρα να προηγηθουμε των αλλων;
Ποσες φορες εχουμε κανει εμεις "μαλακιουλα" και παμε μετα συνεργειο για αποκατασταση;
Ποσες φορες απο την πολυθρυλητη ελληνικη κουτοπονηρια μας εχουμε εκθεσει φιλους-μηχανικους-μαγαζια και στο τελος -φυσικα- τους εαυτους μας;
Οταν μας κρινουν εμας στη δουλεια μας με τον ιδιο χυδαιο τροπο ανθρωποι ασχετοι, που δεν εχουν ιδεα ποσο δυκολη και απαιτητικη αυτη ειναι τοτε μηπως αλλαζουμε τροπαριο και ξαφνικα "ο πελατης δεν εχει παντα δικιο";

Καλο θα ηταν να καναμε εστω την προσπαθεια να μπουμε στη θεση του "απεναντι"...ισως ετσι να καταλαβαιναμε μερικα πραγματα....
:thumbsup: :thumbsup: ταπες ολα!
Άβαταρ μέλους
vlassos
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 537
Εγγραφή: Τετ 02 Απρ 2008, 14:35
Gender: Male
Bike: Monster S4RS
Τοποθεσία: Χανιά

Re: DUCATOΣΥΝΕΡΓΕΙΟ-ΠΟΙΟ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ

Δημοσίευση από vlassos »

vlassos έγραψε:Εαν ρίξετε μια ματια σε περασμένα θεματα με το ίδιο αντικειμενο θα βρείτε απόψεις για μηχανικούς ακόμα και τοποθέτηση μηχανικού.
Πριν ανοίξουμε ενα νεο θέμα καλό είναι να ψάχνουμε στο forum τι εχει ειπωθει.
Ο λόγος είναι ότι πολλά μέλη δεν κάθονται να γράφουν τα ίδια και τα ιδια καθε φορά που κάποιος εχει μια απορία που έχει στο παρελθον ξανασυζητηθεί. Άλλωστε τα τελευταία χρόνια δεν έχει ανοίξει κάποιο καινούργιο συνεργείο (απ ότι ξέρω) επομένως το μονο που μένει είναι να προστεθούν καινούργιες εμπειρίες στα ήδη υπάρχοντα θέματα.
grigo έγραψε: θέμα αυτό το ανοιξα γιατί νομίζω οτι έχει αξία να ξεφύγουμε απο την ατέρμονη απλή περιγραφή ΕΜΠΕΙΡΙΩΝ, και να προσπαθήσουμε όλοι να ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΟΠΟΙΗΣΟΥΜΕ την αποψή μας, και την συμβουλή μας........ όποιοι το καταφέρουμε τελικά μπορεί να έχουμε βοηθήσει λιγο περισσότερο.. αλλίως θα συνεχίσουμε να διαβάζουμε τα περασμένα θέματα.
Κατά την άποψη σου πρέπει να κρίνονται μόνο τα νέα μαγαζιά?? Τα υπάρχοντα μαγαζιά δεν πρέπει να κρίνονται για το αν προοδεύουν ... επενδύουν.... κτλ. Τι νομίζεις???
Γιώργος
"In times of universal deceit telling the truth will be a revolutionary act"
Eric Arthur Blair
georgedrama
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: Παρ 18 Σεπ 2009, 23:46
Gender: Male
Other: Monster 796

Re: DUCATOΣΥΝΕΡΓΕΙΟ-ΠΟΙΟ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ

Δημοσίευση από georgedrama »

Γεια και χαρα σε ολους!!! Θα ηθελα να ρωτησω κατι για το πρωτο ποστ για τον Δημητρη στη μιχαλακοπουλου. Ειναι εξουσιοδοτημενο συνεργειο ducati? Ειναι να παω για το service το πρωτο λαδια φιλτρο κτλ..Θα εχω κανενα θεμα με εγγυηση κτλ χτυπα ξυλο αργοτερα. Απ οτι διαβασα καπου μαλλον οχι..ε? Α επισης ξερετε ακριβη οδο αριθμο κτλ? Ευχαριστω!!!
Άβαταρ μέλους
Sabian
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 951
Εγγραφή: Τετ 02 Σεπ 2009, 17:59
Gender: Male
Bike: SS800
Other: Monster dark 600
Τοποθεσία: athens
Επικοινωνία:

Re: DUCATOΣΥΝΕΡΓΕΙΟ-ΠΟΙΟ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ

Δημοσίευση από Sabian »

georgedrama έγραψε:Γεια και χαρα σε ολους!!! Θα ηθελα να ρωτησω κατι για το πρωτο ποστ για τον Δημητρη στη μιχαλακοπουλου. Ειναι εξουσιοδοτημενο συνεργειο ducati? Ειναι να παω για το service το πρωτο λαδια φιλτρο κτλ..Θα εχω κανενα θεμα με εγγυηση κτλ χτυπα ξυλο αργοτερα. Απ οτι διαβασα καπου μαλλον οχι..ε? Α επισης ξερετε ακριβη οδο αριθμο κτλ? Ευχαριστω!!!
ο Μπίνης είναι φοβερός μάστορας :thumbsup:
αλλά εφόσον είναι καινούργιο το μηχανάκι σου θα πρέπει να σου φραγίσει το μπούκ σέρβις..
κ δν είναι εξουσιοδοτημένος...
καλό θα ήταν το ιστορικό του μπούκ σου να είναι απο εξουσιοδοτημένο για να είσαι οκ με εγγύηση αλλά κ στην μεταπώληση.. :thumbsup:
Long as I got rock and roll I'm forever young
georgedrama
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: Παρ 18 Σεπ 2009, 23:46
Gender: Male
Other: Monster 796

Re: DUCATOΣΥΝΕΡΓΕΙΟ-ΠΟΙΟ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ

Δημοσίευση από georgedrama »

Μμμ...Καταλαβα..Οποτε μονοδρομος. Να σαι καλα φιλε μου σε ευχαριστω για την απαντηση!!
Άβαταρ μέλους
Sabian
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 951
Εγγραφή: Τετ 02 Σεπ 2009, 17:59
Gender: Male
Bike: SS800
Other: Monster dark 600
Τοποθεσία: athens
Επικοινωνία:

Re: DUCATOΣΥΝΕΡΓΕΙΟ-ΠΟΙΟ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ

Δημοσίευση από Sabian »

georgedrama έγραψε:Μμμ...Καταλαβα..Οποτε μονοδρομος. Να σαι καλα φιλε μου σε ευχαριστω για την απαντηση!!
παίξε μπάλα σε έναν απο αυτούς :thumbsup:

Εικόνα
Long as I got rock and roll I'm forever young
georgedrama
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: Παρ 18 Σεπ 2009, 23:46
Gender: Male
Other: Monster 796

Re: DUCATOΣΥΝΕΡΓΕΙΟ-ΠΟΙΟ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ

Δημοσίευση από georgedrama »

Φιλε Κωστα σε υπερ-ευχαριστω!! Βασικα αυτο θα κανω. Αλλα ειπα μηπως και πηγαινα εκει μιας και βολευει σαν περιοχη.Τωρα που εδωσες τα παραπανω ολα κομπλε!!! ευχαριστω και παλι
Άβαταρ μέλους
yannis60
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 206
Εγγραφή: Τετ 16 Ιουν 2010, 22:30
Gender: Male
Other: XMAX 250
Τοποθεσία: Athens

Re: DUCATOΣΥΝΕΡΓΕΙΟ-ΠΟΙΟ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ

Δημοσίευση από yannis60 »

Εγω πηγα για πρωτο σερβις στον Παραγγινη, ευγενικοι κλπ το εκανε και δοκιμη αλλα δεν μου αρεσαν τα κατωθι΄- 1) Δεν "εσβησε" το μυνημα για σερβις απο το ταμπλο, γιατι "δεν εχει το upgrade tou software!! kai 2) μου εβαλε 15-50 SAE λαδια οχι συνθετικα....(ειπε οτι τα προτιμαει απο τα συνθετικα) και το φουλαρε στο λαδι..(ο δεικτης στο καρτερ ειναι πανω απο το maximum......αυτα!

http://en.wikipedia.org/wiki/Yannis_Behrakis" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
nasa
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 6545
Εγγραφή: Σάβ 16 Αύγ 2008, 22:08
Gender: Male
Bike: Monster S4RS
Other: ss900

Re: DUCATOΣΥΝΕΡΓΕΙΟ-ΠΟΙΟ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ

Δημοσίευση από nasa »

ναμαθετεναταφτιαχνετεμονοισαςταμπουρδελα.




.....διαβαστε το μια λεξη. :hibye:
. . . δώώώώώώστεεεεεε πόόόόόόόνοοοοοοοο . . .

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Noulis
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 337
Εγγραφή: Τετ 10 Σεπ 2008, 22:11
Gender: Male
Bike: 1098R
Other: PIAGGIO
Τοποθεσία: ΡΕΘΥΜΝΟ

Re: DUCATOΣΥΝΕΡΓΕΙΟ-ΠΟΙΟ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ

Δημοσίευση από Noulis »

panosduc έγραψε:φανταζομαι οτι θα βγουνε και αλλοι να γραψουν για αλλους μηχανικους που εχουν κανει ΣΟΒΑΡΟΤΑΤΕς ΠΑΠΑΡΙΕς γιατι μου φαινετε οτι μονο το ονομα φαμπιατος ....ξερετε....εχω γραψει πλεον γιατι παω εκει,αλλα θελω να ακουσω τις ιστοριες αυτων που πηγαν στους αλλους ιδιμωνες μηχανικους που εκαναν λαθη και ΔΕΝ βγαινουν να μηλησουν...για διαφορους ευνοητους λογους...εεε μαγκες....γιατι καλα τα παχια λογια αλλα να ειμαστε και αντικειμενικοι...... :glimpse:

παιδια για ευνοητους δεν θελω να γραψω κι εγω....

αλλα αυτο που εχω καταλαβει ειναι οτι το μαστορα δεν τον κανει ουτε το ονομα ουτε τα εργαλεια....
αν εχει ορεξη θα κανει σωστα τη δουλεια του...
αλλα.......
το μονο που με στενοχωρει ειναι οτι καποιοι δεν βγαινουν να γραψουν αυτα που εχουν περασει με τις καλονες τους
και το δευτερο ειναι οτι δεν υπαρχει καποιος μεσα σε μια τοοοοοοοσοοοοοο σοβαρη εταιρια :whistling: :whistling: :whistling:
να ακουσει και ασχοληθει με τα προβληματα μας.......

Υ.Γ.ΣΑΣ ΕΧΟΥΜΕ ΔΩΣΕΙ ΤΟΝ ΙΔΡΩΤΑ ΜΑΣ
ΣΑΣ ΕΧΟΥΜΕ ΕΜΠΙΣΤΕΥΤΕΙ ΤΑ ΓΟΥΣΤΑ ΜΑΣ
ΜΗΝ ΜΑΣ ΚΑΝΕΤΕ ΝΑ ΝΤΡΕΠΟΜΑΣΤΕ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΜΑΣ
Άβαταρ μέλους
Stelios62
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2874
Εγγραφή: Παρ 20 Νοέμ 2009, 02:52
Gender: Male
Other: Pantah 600 SL
Τοποθεσία: Κερατσινι

Re: DUCATOΣΥΝΕΡΓΕΙΟ-ΠΟΙΟ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ

Δημοσίευση από Stelios62 »

nasa έγραψε:ναμαθετεναταφτιαχνετεμονοισαςταμπουρδελα.

.....διαβαστε το μια λεξη. :hibye:

:wsmile: :wsmile: :wsmile: :wsmile: :wsmile: :wsmile:

γεια χαρα και παλι....
μεσα εισαι μεγαλε....με εχει πιασει το λαρυγγι μου να λεω τα ιδια και τα ιδια,
οσοι παιρνουν DUCATI εχουν εξομολογηθη πρωτα, ......και αν τυχον εκρυψαν τιποτα
αλοιμονο το τι προβληματα εχουν να τραβηξουν απο την μηχανη τους.....!
.....εγω ειμαι αναμαρτητος πλεον και ευτυχισμενος πια....! :nosepick:
Stelios
Pantah 600 SL

http://www.italian.sakura.ne.jp/bad_toy ... ine05.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.italian.sakura.ne.jp/bad_toy ... ine04.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
yannis60
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 206
Εγγραφή: Τετ 16 Ιουν 2010, 22:30
Gender: Male
Other: XMAX 250
Τοποθεσία: Athens

Re: DUCATOΣΥΝΕΡΓΕΙΟ-ΠΟΙΟ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ

Δημοσίευση από yannis60 »

[quote="yannis60"]Εγω πηγα για πρωτο σερβις στον Παραγγινη, ευγενικοι κλπ το εκανε και δοκιμη αλλα δεν μου αρεσαν τα κατωθι΄- 1) Δεν "εσβησε" το μυνημα για σερβις απο το ταμπλο, γιατι "δεν εχει το upgrade tou software!! kai 2) μου εβαλε 15-50 SAE λαδια οχι συνθετικα....(ειπε οτι τα προτιμαει απο τα συνθετικα) και το φουλαρε στο λαδι..(ο δεικτης στο καρτερ ειναι πανω απο το maximum......αυτα!

Σημερα, μετα απο πολυ σκεψη, πηγα στο συνεργειο (Παραγγινης στη Καισαριανη) και του εκανα τα παραπονα μου σχετικα με το παραπανω λαδι....προς ευχαριστη εκπληξη μου, παραδεχτηκε το λαθος του και μου το εφτιαξε επι τοπου....χωρις γκρινιες κλπ. I feel good!!
Άβαταρ μέλους
nikosath
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 189
Εγγραφή: Τετ 02 Απρ 2008, 23:16
Gender: Male
Bike: ST3
Τοποθεσία: Athens

Re: DUCATOΣΥΝΕΡΓΕΙΟ-ΠΟΙΟ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ

Δημοσίευση από nikosath »

Ειμαι πολυ ικανοποιημενος απο τον Παναγιωτη Φαμπιατο και τον γιο του Διονυση. Ο ανθρωπος ξερει πολλα. Εχει δει πολλα εργα. Τι να κανουμε δηλαδη. Ο παλιος ειναι αλλιως.
Άβαταρ μέλους
nikos749
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 706
Εγγραφή: Τετ 16 Απρ 2008, 20:56
Gender: Male
Other: daytona
Τοποθεσία: θεσσαλονικη και λιγο χαλκιδικη

Re: DUCATOΣΥΝΕΡΓΕΙΟ-ΠΟΙΟ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ

Δημοσίευση από nikos749 »

ηγουμενιτσα με την μοτο μας-καραβακι-ανγκονα-με το που κατεβαινεις απο καραβι στα 100μ δεξια συνεργειο της DUCATI και εισαι οκ!!!σε 2ημερες εχεις τελειωσει και εχεις παει και εκδρομη!

και ιστορια με συνεργειο τελος!!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
I want to marry...
Απάντηση