DUCATOΣΥΝΕΡΓΕΙΟ-ΠΟΙΟ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ

Εμπειριες απο την πιατσα...
Άβαταρ μέλους
Noulis
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 337
Εγγραφή: Τετ 10 Σεπ 2008, 22:11
Gender: Male
Bike: 1098R
Other: PIAGGIO
Τοποθεσία: ΡΕΘΥΜΝΟ

Re: DUCATOΣΥΝΕΡΓΕΙΟ-ΠΟΙΟ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ

Δημοσίευση από Noulis »

nikos749 έγραψε:ηγουμενιτσα με την μοτο μας-καραβακι-ανγκονα-με το που κατεβαινεις απο καραβι στα 100μ δεξια συνεργειο της DUCATI και εισαι οκ!!!σε 2ημερες εχεις τελειωσει και εχεις παει και εκδρομη!

και ιστορια με συνεργειο τελος!!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

Εγω παντος δεν εχω παραπονο απο κανεναν.... :whistling: :whistling: :whistling:
ΝΑΙ ΑΜΑ ΣΑΣ ΠΩ ΤΩΡΑ..........!
Να φανταστιτε οτι παλι θελει μαστρορα και το εχω μια βδομαδα στα χερια μου.......
Άβαταρ μέλους
bloodydiver
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 553
Εγγραφή: Παρ 19 Φεβ 2010, 18:52
Gender: Male
Bike: SS750
Other: KTM 640

Re: DUCATOΣΥΝΕΡΓΕΙΟ-ΠΟΙΟ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ

Δημοσίευση από bloodydiver »

εκανα το σερβις τον 12.000km στον Φιλλιπακη.

δε ξερω τι παιζει στα αλλα συνεργεια συγκεκριμενα της ducati, αλλα αυτο που ειδα εκει, δε το εχω δει πουθενα, ειναι μια οικογενεια, με τους μαστορες του, εχουν ενα περιβαλων κ τροπο που δουλευουν απολιτα αρμωνικο. το σερβις τελειοσε μετα απο 8 ωρες. ημουνα κ ξενυχτης αλλα η ωρα περασε μια χαρα, γιατι εκει μεσα ειναι σαν να μην υπαρχει χρονος :wsmile:
κανεις ΔΕ ΒΙΑΖΕΤΑΙ να τελειοσει με το δικο σου μοτερ για να φυγεις κ να πεταξει μεσα αλλες 10 μηχανες

ο Φιλλιπακης ειναι προθυμως συνεχως να σου δειχνει πραγματα που βλεπει στο μοτερ σου, αναλυτικα βγαζει κ τα βιβλια που εχει κ σου δειχνει κ εκει να μαθενης!!

απανταει στης αποριες σου.


ειναι με τους αλλους μαστορες σε μια συνεννοηση μεταξυ τους κ υποστιριζει τη δουλεια τους αν χρειαστη κατι κ ελενχει με τη δικια του πειρα συνεχος καποια πραγματα π.χ. το desmo το checare ολο κ βρεικε κ μια βιδα ψηλο λασκα μου τιν εδειξε κ μενα.

αυτο το κλιμα εργασιας χωρης τρεξειμο, εκει μεσα, ειναι απεχτο κ δε περναει ευκολα καποιο λαθος, βιδα, προς βιδα, ελενχαν τα παντα στη κυριολεξια. το ειδα κ το λεω.

υ.γ.
σορρυ κιολας
δεν ειμαι κανας γλυφτης μαγκες.
αλλα ειχα ανχος για τι μηχανη που αγαπαω κ εψαχνα μαστορα,
να μην ειμαι ανχομενος, οταν την παω εκει κ βρεικα τον καταλιλο.
πρεπει να πω τι ειδα εκει μεσα, να ξερει καποιος που ψαχνει, οπως εγω πριν!
επιδει
εχω δει κ αλλους μαστορες κ δουλευα ενα καιρο σε συνεργειο..
Άβαταρ μέλους
yannis60
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 206
Εγγραφή: Τετ 16 Ιουν 2010, 22:30
Gender: Male
Other: XMAX 250
Τοποθεσία: Athens

Re: DUCATOΣΥΝΕΡΓΕΙΟ-ΠΟΙΟ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ

Δημοσίευση από yannis60 »

yannis60 έγραψε:Εγω πηγα για πρωτο σερβις στον Παραγγινη, ευγενικοι κλπ το εκανε και δοκιμη αλλα δεν μου αρεσαν τα κατωθι΄- 1) Δεν "εσβησε" το μυνημα για σερβις απο το ταμπλο, γιατι "δεν εχει το upgrade tou software!! kai 2) μου εβαλε 15-50 SAE λαδια οχι συνθετικα....(ειπε οτι τα προτιμαει απο τα συνθετικα) και το φουλαρε στο λαδι..(ο δεικτης στο καρτερ ειναι πανω απο το maximum......αυτα!

http://en.wikipedia.org/wiki/Yannis_Behrakis" onclick="window.open(this.href);return false;
Για να βαλω τα πραγματα στη θεση τους. Εκανα παραπονα για τα λαδια και αμεσως μου αφαιρεσε τα παραπανω πολυ ευγενικα και χωρις κανενα προβλημα. Πριν απο 3 μερες με καλεσε στο τηλεφωνο και μου ζητησε να περασω απο το σηνεργιο να μου "σβησει" το σηματακι του service απο το ταμπλο! Πηγα πριν 2 μερες χωρις τηλεφωνο και μου το εφτιαξε σε 10 λεπτα με ενα καινουργιο μηχανιμα που πηρε απο την Ducati και οπως μου ειπε στοιχισε 5,000 Ε και καθε χρονια που θα θελει upgrade πρεπει να δινει 1000 Ε ενω, οπως ειπε η ΚΤΜ το κανει δωρεαν.....Κυριος ο Παραγγινης !
Άβαταρ μέλους
cts
Desmo Member
Desmo Member
Δημοσιεύσεις: 1019
Εγγραφή: Τρί 25 Αύγ 2009, 15:58
Gender: Male
Bike: -Other-

Re: DUCATOΣΥΝΕΡΓΕΙΟ-ΠΟΙΟ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ

Δημοσίευση από cts »

εγω απο το τελευταιο μου σερβις στον εξουσιοδοτημενο, δεν ειμαι ευχαριστημενος. μαλιστα οχι απλος δεν ειμαι ευχαριστημενος, αλλα εχω και παραπονα...και εγιναν και (μικρες) "ζημιες" στη μηχανη...
και δεν μου το φτιαξανε τσαμπα...
και δεν ειμαι και σιγουρος 100% για διαφορα που γινοντε και αν γινοντε σωστα, οχι για το συγκεκριμενο συνεργειο, αλλα και οπουδηποτε το παω εκτος του φιλου μου μηχανικου στον αγ.δημητριο που δυστυχως δεν φτιαχνει ντουκατι (αλλα θα μαθει με το τελος της εγγυησης σιγουρα!:) )...
'04 YAMAHA 660XTX (sold)
'07 KAWASAKI Z750 (sold)
'10 DUCATI Streetfighter S
'05 DUCATI S2R 800
'01 KYMCO BW 125cc
Άβαταρ μέλους
Atanaz
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 469
Εγγραφή: Δευ 09 Μαρ 2009, 00:27
Gender: Male
Bike: 999R
Other: 350GTL, 907ie,m600
Τοποθεσία: Καπανδρίτι
Επικοινωνία:

Re: DUCATOΣΥΝΕΡΓΕΙΟ-ΠΟΙΟ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ

Δημοσίευση από Atanaz »

diagelakis και ξερό ψώμι.. θέλει χρόνο μόνο. στον Βύρωνα. ΞΕΡΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ
living in the fast lane..
YannisMostro620
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Σάβ 22 Ιαν 2011, 11:03
Gender: Male
Bike: Monster 620
Other: NO

Re: DUCATOΣΥΝΕΡΓΕΙΟ-ΠΟΙΟ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ

Δημοσίευση από YannisMostro620 »

Duced έγραψε:Επειδη δεν προκειται να βγει ακρη με αυτο το θεμα και για να βοηθηθουν καποια παιδια που ψαχνονται ΤΩΡΑ για μαστορα και απο τα οσα εχουν ειπωθει εδω μεσα τα τελευταια 2,5 χρονια βγαινει το εμπειρικο συμπερασμα οτι ο Νταης, ο Φιλιπακης και ο Καριμαλης ειναι οι 3 μηχανικοι για τους οποιους δεν εχουν ακουστει σοβαρα παραπονα και οποιος επιλεξει εναν απο αυτους θα μεινει κατα ενα πολυ μεγαλο ποσοστο ευχαριστημενος.
Τι ενοείς σοβαρά παράπονα δηλαδή;
mpampir
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 230
Εγγραφή: Τρί 05 Ιούλ 2011, 08:53
Gender: Male
Bike: 1098S
Other: Mpampir Edition!

Re: DUCATOΣΥΝΕΡΓΕΙΟ-ΠΟΙΟ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ

Δημοσίευση από mpampir »

την καλημέρα μου,

επαναφέρω το θεματάκι γιατί τώρα που έγινα και γω ντουκατάκιας ψάχνομαι για κάποιο καλό συνεργείο. Μετά απο 2-3 συζητήσεις άκουσα πολύ καλά λόγια για το whatabike απο τον οποίο πέρασα. Πολύ πρόθυμος να το δει επιτόπου, και μάλιστα μου έφτιαξε τελείως φιλικά ένα μικρό πρόβλημα που είχα με το πίσω στόπ (όποτε πάταγα φρένο άναβε το φως στα όργανα). Πολύ έμπειρος μου φάνηκε, χωρίς να το έχει δει ποτέ πριν το ντουκατάκι, πέτυχε 2-3 πράγματα πολύ εύστοχα.

Απο εδώ που διάβασα 2 γνώμες είναι πολύ θετικές, και δεν βρήκα παράπονα σε σχετική αναζήτηση που έκανα στο φόρουμ. Οπότε εσείς τι λέτε? προτείνετε να την πάω εκεί την αφρούλα μου? Θέλω εργασίες που ίσως η αντιπροσωπεία να μην μου τις κάνει. Πχ να μου κάνει καλό καθάρισμα στα μηχανικά, να μου γίνει έλεγχος στα πάντα, ρύθμισμα σε μείγματα (αυτός μου το πρότεινε), αλυσιδογράναζα, λαδάκια, ένα ηλεκτρολογικό (φθαρμένο καλώδιο μπροστά , σβήνει το φανάρι σε ένα πολύ συγκεκριμένο σημείο του τιμονιού) και γενικότερα να το κάνουμε "σαν καινούριο".

Το οτι δεν είναι εξουσιοδοτημένο με τρομάζει λίγο, αλλά γενικότερα δεν παίζει μεταπώληση. Η αφρούλα μου θα περάσει στα παιδιά μου αν όλα πάνε καλά, και το πολύ πολύ να έχει και κανα αδερφάκι αργότερα :Ρ Σίγουρα πάντως θέλω όλα να γίνονται σωστά , και σκοπεύω να κρατήσω τα σέρβις στην ώρα τους (και πιο πριν ίσως) και την μηχανή σε άριστη κατάσταση (για πάρτη μου, όχι για να την πουλήσω) και την θέλω και αξιόπιστη. Θέλω αν μου καυλώσει (με το μπαρδόν) το απόγευμα, να την πάρω και να κάνω στάση για καφέ στην Θεσσαλονίκη που λέει ο λόγος. Να μην σκέφτομαι "θα φτάσει?" "θα πάρει μπροστά μετά?" κτλ.

Νομίζετε οτι είναι το κατάλληλο συνεργείο για την δουλειά που το θέλω?????

Υ.Γ. έχω το Monster 620 i.e. του 2002
Άβαταρ μέλους
endless
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 680
Εγγραφή: Πέμ 29 Ιαν 2009, 11:43
Gender: Male
Bike: Monster 696
Τοποθεσία: Πετρούπολη

Re: DUCATOΣΥΝΕΡΓΕΙΟ-ΠΟΙΟ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ

Δημοσίευση από endless »

αδερφέ είναι μέσα στους 3 με 4 καλούς μάστορες που είναι στην Αθήνα
Γιώργος


Ακούτε δυνατά R O C K
billy the kid
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 444
Εγγραφή: Παρ 18 Ιουν 2010, 19:50
Gender: Male
Bike: Monster 696
Τοποθεσία: Πειραιας

Re: DUCATOΣΥΝΕΡΓΕΙΟ-ΠΟΙΟ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ

Δημοσίευση από billy the kid »

εγω το παω στο city moto center στη θηβων!εξουσιοδοτημενο και το εχει και το βιβλιαρακι της ducati!!δεν εχω κανενα παραπονο μεχρι στιγμης και καλη δουλεια και πολυ συζητησιμα ατομα!!ολα κομπλε!!!! :thumbsup:
Εικόνα
Απάντηση