Δίσκοι συμπλέκτη

Κωστας Μπέρσος
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Σάβ 22 Μαρ 2014, 20:07
Gender: Male
Bike: Monster 696

Δίσκοι συμπλέκτη

Δημοσίευση από Κωστας Μπέρσος »

Καλησπέρα σε όλους !!!!

Έχω ένα 696 και έχει πατήσει τα 50 χιλιάδες χλμ. την κυριακή σε μία βόλτα 60 χλμ κάποια στιγμή ανέβασε θερμοκρασία στην 5η γραμμή το οποίο μου έχει τύχει ένα δύο φορές - κάυσωνα διαδρομή ντάλα ήλιο μεσημέρι εθνική και μετά κέντρο, για αυτό και δεν μου φαίνεται φυσιολογικό με αυτήν την θερμοκρασία!!

Σε κάποια φάση πατίναρε και ο δίσκος και λέω επειδή είναι ο καιρός που πρέπει να του αλλάξω και λάδια μήπως ανέβασε λίγο παραπάνω θερμοκρασία για αυτό και ως αποτέλεσμα πατίναρε κιόλας ???? Πέρασα και από το συνεργείο λοιπόν για λάδια και ο μάστορας λέει ότι άμα πατίναρε παίζει για αυτό τον λόγο να ανέβασε και θερμοκρασία.....και άρα δεν αλάζω λάδια αλλά μία και καλή μόλις αλλάξω δίσκους !!

ρε παιδιά έχω αλλάξει ήδη στα 25 χιλιάδες χλμ δίσκους αλλά είπα εντάξει επειδή το είχε άλλος δεν ξέρω τι χρήση του έκανε...δηλαδή κάθε 25 χιλιάδες θέλει δίσκους ?!?!?!? εντωμεταξύ το προσέχω πολύ τον συμπλέκτη για αυτόν τον λόγο !!!

μάλλον δυσκολεύομαι να δεχτώ ότι πρέπει να του ρίξω μία 300 άρα ακόμα για δίκους - μετά από αλλαγή ελαστικών πριν από ένα μήνα...
Άβαταρ μέλους
Ritsman
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 3055
Εγγραφή: Παρ 02 Ιούλ 2010, 14:33
Gender: Male
Bike: Monster S4
Τοποθεσία: Νικαια Αττικη, Πλατανες Ρεθυμνου

Re: Δίσκοι συμπλέκτη

Δημοσίευση από Ritsman »

ποσα χλμ ειχαν τα λαδια σου?

σκατα ειναι και οι aptc ελαιοψηκτοι συμπλεκτες.... το 696 ειδικα πατηναρει κι αυτο στα χλμ του θα πατηναριζε ενας ξυρος

.... αλλα 25 χιλιαδες μου φενοντε υπερβολικα λιγα...


.... και που σε.... αν εβλεπα εγω 5 παυλες στο μηχανακι μου δεν θα συνεχιζα να οδηγω για πολυ... κανε τσιγαρο

βαλε ενα χοντρο λαδακι
αλλαζε τα λαδια σου συχνα, 5-6 χιλιαδες
αν βλεπεις συχνα 5 παυλες ψαξε να βαλεις ψυγειο λαδιου
Εικόνα
58
Άβαταρ μέλους
jks
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 6068
Εγγραφή: Δευ 24 Μαρ 2008, 01:26
Gender: Male
Bike: Monster 620
Other: SBK 848
Τοποθεσία: Πειραιας

Re: Δίσκοι συμπλέκτη

Δημοσίευση από jks »

αν θελεις να βγαλεις καμποσα χιλιομετρα παραπανω με τους δισκους που φορας τωρα, βαλε σκληροτερα ελατηρια στην πλακα πιεσης

http://www.ducatisti.gr/phpBB3/viewtopi ... E%B5%CE%B9" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
red lizard
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 4137
Εγγραφή: Κυρ 08 Φεβ 2009, 15:25
Gender: Male
Τοποθεσία: κερκυρα

Re: Δίσκοι συμπλέκτη

Δημοσίευση από red lizard »

αυτο δεν θα κάνει τον συμπλέκτη ακόμα πιο σκληρό?
Άβαταρ μέλους
takis.last.year
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2753
Εγγραφή: Παρ 24 Ιουν 2011, 15:05
Gender: Male
Bike: 748R
Other: Punto Mk2, λαδιέρα!
Τοποθεσία: ΣΑΜΟΣ
Επικοινωνία:

Re: Δίσκοι συμπλέκτη

Δημοσίευση από takis.last.year »

Μήπως είναι το φαινόμενο που παρουσιάζεται, όπως αναφέρθηκε και παραπάνω, σε πολλά LC4, με το που "ψηθούν" λιγο τα λάδια , αρχίζει το πατινάρισμα???

Εγώ έχω 33500χλμ στο ξηρό, με γαϊδουροφορτώματα και διπλός και πάλι δεν πατινάρει... :glimpse:
1992 YAMAHA RD 125
1995 KAWASAKI GPZ400R
1996 HONDA CBR400RR
2005 DUCATI SS750Sport
2007 DUCATI 749DARK
2010 DUCATI MTS1000DS

..........η ζωή είναι πολύ μικρή για να είναι μίζερη.....
Άβαταρ μέλους
ENGAKATS
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 8055
Εγγραφή: Σάβ 22 Μαρ 2008, 20:58
Gender: Male
Other: SS 1000ds Rt
Τοποθεσία: Madrid - Spain

Re: Δίσκοι συμπλέκτη

Δημοσίευση από ENGAKATS »

red lizard έγραψε:αυτο δεν θα κάνει τον συμπλέκτη ακόμα πιο σκληρό?
ναι, αν δεν θες να βαλεις πολυ σκληροτερα ελατηρια μπορεις να προφορτισεις ελαφρως τα μαμισια ελατηρια με μια-δυο ροδελες :glimpse:

takis.last.year έγραψε: Εγώ έχω 33500χλμ στο ξηρό, με γαϊδουροφορτώματα και διπλός και πάλι δεν πατινάρει... :glimpse:
Στη λαδιερα ειχα κανει περισσοτερα με τους μαμισιους δισκους (απο καινουργιο) και ακομα αντεχαν μια χαρα οταν τους αλλαξα (προληπτικα, ειχα να κανω ταξιδι σχεδον 5000χλμ)
ENGAKATS caminando por la vida Εικόνα
Κωστας Μπέρσος
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Σάβ 22 Μαρ 2014, 20:07
Gender: Male
Bike: Monster 696

Re: Δίσκοι συμπλέκτη

Δημοσίευση από Κωστας Μπέρσος »

παιδιά ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες !!!

Σκέφτομαι να αλλάξω πρώτα από όλα τα λάδια όπως και να έχει, 300άρα έτσι δεν πάω να δώσω!!!!!!

Επίσης, την πρώτη φορά που άλλαξα δίσκους στα 25 δεν άλλαξα ελατήρια και όταν τους έβγαλα να τους δω εμένα μου φαίνονταν οκ, το είπα στον μηχανικό και μου λέει ότι και απο λίγο να έχουν φαγωθεί ένας - ενας αυτό στο σύνολο έχει σημασία και ως αποτέλεσμα πατινάρει. Ακόμα και αν δω ότι πατινάρει μετά τα λάδια - θα αλλάξω ελατήρια και όχι δίσκους - δεν ξέρω αλλά μου φαίνεται ότι κάτι γίνεται λάθος, τον συμπλέκτη τον προσέχω πολύ και γενικά αφού τον είχα αλλάξει ποτέ δεν είχα καλή αίσθηση ότι θα αντέξει ....ίσως να έφταιγαν τα ελατήρια !!

α, όσον αφορά τις γραμμές της θερμοκρασίας, επειδή έχω παρακολουθήσει σχετικό θέμα που έχει δημοσιευθεί στο παρελθόν, οι 4-5 γραμμές σύμφωνα πάντα με το manual δεν είναι υπερβολικές - τώρα τι να πω για αυτό δεν ξέρω, καλοκαίρι πάντως μία απόσταση 25 χλμ κηφισίας - κέντρο χαλαρά πηγαίνει 4 γραμμές - το δικό μου τουλάχιστον !!! τα λάδια που βάζω είναι τα V 300 15-50 motul !!
Άβαταρ μέλους
Ritsman
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 3055
Εγγραφή: Παρ 02 Ιούλ 2010, 14:33
Gender: Male
Bike: Monster S4
Τοποθεσία: Νικαια Αττικη, Πλατανες Ρεθυμνου

Re: Δίσκοι συμπλέκτη

Δημοσίευση από Ritsman »

Κωστας Μπέρσος έγραψε:αφού τον είχα αλλάξει ποτέ δεν είχα καλή αίσθηση ότι θα αντέξει ....ίσως να έφταιγαν τα ελατήρια !!.......


καλα μη το δενεις και σχοινι κορδονι.... αλλα τσεκαρε τα


ειχα μια κουβεντα με ενα φιλο το πρωι.... (και μου ελεγε ενα περιστατικο) εχει-ς πειραχτει-ξει ποτε τη μανετα του συμπλεκτη?
τρομπα?

δεν μας ειπες καθε ποτε αλλαζεις τα 300V....
Εικόνα
58
Κωστας Μπέρσος
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Σάβ 22 Μαρ 2014, 20:07
Gender: Male
Bike: Monster 696

Re: Δίσκοι συμπλέκτη

Δημοσίευση από Κωστας Μπέρσος »

Ritsman - ναι πριν δύο χρόνια περίπου - σε άλλο συνεργείο είχαν επισκευάσει και την μανέτα και κάποιο κομμάτι στην τρόμπα, στην μανέτα αν θυμάμαι καλά ήταν το κυλινδράκι, στην τρόμπα κάτι είχαν αλλάξει αλλά δεν θυμάμαι καθόλου !! λέω επισκευάσει γιατί πήραν από ένα άλλο 696 τα ανταλλακτικά και τα βάλαν !!

τα λάδια τα αλλάζω στα 5 χιλ. χλμ μπορεί να πάει και 5.5 χιλ. χλμ αλλά κάπου εκεί!!
Άβαταρ μέλους
Ritsman
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 3055
Εγγραφή: Παρ 02 Ιούλ 2010, 14:33
Gender: Male
Bike: Monster S4
Τοποθεσία: Νικαια Αττικη, Πλατανες Ρεθυμνου

Re: Δίσκοι συμπλέκτη

Δημοσίευση από Ritsman »

Κωστας Μπέρσος έγραψε:Ritsman - ναι πριν δύο χρόνια περίπου - σε άλλο συνεργείο είχαν επισκευάσει και την μανέτα και κάποιο κομμάτι στην τρόμπα, στην μανέτα αν θυμάμαι καλά ήταν το κυλινδράκι, στην τρόμπα κάτι είχαν αλλάξει αλλά δεν θυμάμαι καθόλου !! λέω επισκευάσει γιατί πήραν από ένα άλλο 696 τα ανταλλακτικά και τα βάλαν !!

τα λάδια τα αλλάζω στα 5 χιλ. χλμ μπορεί να πάει και 5.5 χιλ. χλμ αλλά κάπου εκεί!!



Λοιπον ακου σεναριο αδερφε.....

μηπως καποια ρυθμιση εχει γινει στη μανετα ή κατι παιζει με τη τρομπα και ο συμπλεκτης δεν αποσυμπλεκει ΤΕΛΕΙΩΣ ποτε??
Δλδ και σε "ελευθερη κατασταση" υπαρχει μια "πιεση" στο slave που απομακρινει ελααααααχιστα στην πλακα πιεσης και δεν παταει τους δισκους με ΟΛΗ την δυναμη των ελατηριων
Αποτελεσμα: οι δισκοι αργα ή γρηγορα σε ενα "χ" φορτιο πατηναρουν---> με το περασμα του χρονου φαγονοντε---> εξου κα οι ψηλες θερμοκρασιες.... λογο μονιμης τριβης...

η μανετα σου εχει "νεκρη" διαδρομη?

δεν θυμαμε ρε γαμωτο αν το 696 τι βιδακι εχει στη μανετα και αν πιεζει τη τρομπα
:think2: κατσαβιδοβιδα...... νομιζω.....

πωωωω τηλεδιαγνωση να ουμε!!! :mrgreen:
Enga βοηθα! παιζει το σεναριο?
Εικόνα
58
Άβαταρ μέλους
Ritsman
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 3055
Εγγραφή: Παρ 02 Ιούλ 2010, 14:33
Gender: Male
Bike: Monster S4
Τοποθεσία: Νικαια Αττικη, Πλατανες Ρεθυμνου

Re: Δίσκοι συμπλέκτη

Δημοσίευση από Ritsman »

ατσα.... εδω εισαι





Image
Εικόνα
58
Άβαταρ μέλους
takis.last.year
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2753
Εγγραφή: Παρ 24 Ιουν 2011, 15:05
Gender: Male
Bike: 748R
Other: Punto Mk2, λαδιέρα!
Τοποθεσία: ΣΑΜΟΣ
Επικοινωνία:

Re: Δίσκοι συμπλέκτη

Δημοσίευση από takis.last.year »

Πολύ πιθανό σενάριο, δε ξέρω βέβαια με τους υδραυλικούς συμπλέκτες τι παίζει, άλλα μου είχε τύχει κάτι ανάλογο στο νίντζα, στον ρεγουλατόρο της ντίζας...

Αν τη ρεγουλάριζες σε κάποια θέση και μετά, παρόλο που είχε και άλλες στροφές ακόμα ο ρεγουλατόρος, ξεκίναγε το πατινάρισμα. :glimpse:


Ritsi, ωραίος .... :thumbsup: :thumbsup:
1992 YAMAHA RD 125
1995 KAWASAKI GPZ400R
1996 HONDA CBR400RR
2005 DUCATI SS750Sport
2007 DUCATI 749DARK
2010 DUCATI MTS1000DS

..........η ζωή είναι πολύ μικρή για να είναι μίζερη.....
Άβαταρ μέλους
ENGAKATS
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 8055
Εγγραφή: Σάβ 22 Μαρ 2008, 20:58
Gender: Male
Other: SS 1000ds Rt
Τοποθεσία: Madrid - Spain

Re: Δίσκοι συμπλέκτη

Δημοσίευση από ENGAKATS »

Ritsman έγραψε:Enga βοηθα! παιζει το σεναριο?
παιζει αλλα δεν πιστευω οτι ειναι ο λογος που ανεβασε θερμοκρασια... εκτος και αν πατιναρει σαν τρελο, σε φαση πας με 50χλμ/ωρα, 3η και 8000 στροφες :tooth2: :tooth2:

σχεδον παντου χρειαζεται λιιιγη ανοχη/κενη διαδρομη :glimpse: :glimpse:
ENGAKATS caminando por la vida Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Ritsman
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 3055
Εγγραφή: Παρ 02 Ιούλ 2010, 14:33
Gender: Male
Bike: Monster S4
Τοποθεσία: Νικαια Αττικη, Πλατανες Ρεθυμνου

Re: Δίσκοι συμπλέκτη

Δημοσίευση από Ritsman »

Νταξει τραβηγμενο με τη θερμοκρασια αλλα αν η μανετα πιεζει μονιμα την τρομπα οι δισκοι θα γινουν σωβρακο σιγουρα
Εικόνα
58
Κωστας Μπέρσος
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Σάβ 22 Μαρ 2014, 20:07
Gender: Male
Bike: Monster 696

Re: Δίσκοι συμπλέκτη

Δημοσίευση από Κωστας Μπέρσος »

Ritsman ο συμπλέκτης απομονώνει στο τελευταίο εκατοστό, έτσι ήταν από όταν το πήρα έτσι είναι και τώρα, πιο πριν είναι νεκρή διαδρομή αν αυτό ενοείς !!

στην φωτό που έβαλες είναι κάποια ρύθμιση που μπορώ να δοκιμάσω να κάνω ????
Άβαταρ μέλους
Ritsman
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 3055
Εγγραφή: Παρ 02 Ιούλ 2010, 14:33
Gender: Male
Bike: Monster S4
Τοποθεσία: Νικαια Αττικη, Πλατανες Ρεθυμνου

Re: Δίσκοι συμπλέκτη

Δημοσίευση από Ritsman »

Κωστας Μπέρσος έγραψε:Ritsman ο συμπλέκτης απομονώνει στο τελευταίο εκατοστό, έτσι ήταν από όταν το πήρα έτσι είναι και τώρα, πιο πριν είναι νεκρή διαδρομή αν αυτό ενοείς !!

στην φωτό που έβαλες είναι κάποια ρύθμιση που μπορώ να δοκιμάσω να κάνω ????


Νεκρη διαδρομη εννοω η μανετα να "παιζει" ελαχιστα πρως τα πισω την αντιθετη φορα απο αυτη που συμπλεκεις.... δεν ξερω πως να στο εξηγησω καλα...

οταν το πας για τα ελατηρια πες στο μαστορα το σεναριο αυτο και ζητα του να τσεκαρει το ολο συστημα καλου κακου
Εικόνα
58
Κωστας Μπέρσος
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Σάβ 22 Μαρ 2014, 20:07
Gender: Male
Bike: Monster 696

Re: Δίσκοι συμπλέκτη

Δημοσίευση από Κωστας Μπέρσος »

ναι εντάξει κατάλαβα τι λες !! όχι δεν έχει νεκρή ζώνη υπερβολικά ή κάτι που να είναι αισθητό!!
Κωστας Μπέρσος
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Σάβ 22 Μαρ 2014, 20:07
Gender: Male
Bike: Monster 696

Re: Δίσκοι συμπλέκτη

Δημοσίευση από Κωστας Μπέρσος »

καλησπέρα σε όλους,

άλλαξα τα λαδάκια μια χαρά, έχω κάνει 2-3 βόλτες δεν είδα να πατινάρει - βέβαια δεν το πίεσα κιόλας αλλά εχτές που έκανα μία διαδρομή 20 χλμ από τα βόρεια στο κέντρο μέσω εθνικής μεσημέρι ανέβασε πάλι θερμοκρασία στις 5 παύλες...με το που σταμάτησα σε κάποιο φανάρι, μετά έπεσε πάλι στις 4 !

δεν λέω ήταν μεσημέρι και ήταν πολύ ζεστή μέρα αλλά που να ήμουν και μποτιλιαρισμένος στο κέντρο σε φανάρια...ρε παιδιά μία ερώτηση που μπορεί να είναι και τελείως άκυρη...υπάρχει περίπτωση να ανεβάζει παραπάνω θερμοκρασία από μία διαφορετική ρύθμιση στο μίγμα ????

σας ρωτάω γιατί δεν θέλω να αλλάξω τους δίσκους έτσι απλά για να δω αλλά και δύσκολα θα βγάλω άκρη στο συνεργείο - πιαστο αυγό και κούρευτο, άντε τώρα θα μου πει ο άλλος εντάξει μπορεί να ανέβασε λίγο παραπάνω θερμοκρασία και πως θα το δει αυτός...εγώ όμως που το ξέρω το μηχανάκι δεν μου μοιάζει για φυσιολογικό!!
Άβαταρ μέλους
takis.last.year
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2753
Εγγραφή: Παρ 24 Ιουν 2011, 15:05
Gender: Male
Bike: 748R
Other: Punto Mk2, λαδιέρα!
Τοποθεσία: ΣΑΜΟΣ
Επικοινωνία:

Re: Δίσκοι συμπλέκτη

Δημοσίευση από takis.last.year »

Αναφορικά με τη θερμοκρασία σου, μόνο κάποιος που έχει το ίδιο μοτόρι με εσένα, μπορεί να σου πει... :hibye:
1992 YAMAHA RD 125
1995 KAWASAKI GPZ400R
1996 HONDA CBR400RR
2005 DUCATI SS750Sport
2007 DUCATI 749DARK
2010 DUCATI MTS1000DS

..........η ζωή είναι πολύ μικρή για να είναι μίζερη.....
Άβαταρ μέλους
touloumpas
IT Administrator
IT Administrator
Δημοσιεύσεις: 1557
Εγγραφή: Τετ 31 Δεκ 2008, 18:28
Gender: Male
Bike: Multistrada 1000
Τοποθεσία: Βεροια

Re: Δίσκοι συμπλέκτη

Δημοσίευση από touloumpas »

Κωστας Μπέρσος έγραψε:καλησπέρα σε όλους,

άλλαξα τα λαδάκια μια χαρά, έχω κάνει 2-3 βόλτες δεν είδα να πατινάρει - βέβαια δεν το πίεσα κιόλας αλλά εχτές που έκανα μία διαδρομή 20 χλμ από τα βόρεια στο κέντρο μέσω εθνικής μεσημέρι ανέβασε πάλι θερμοκρασία στις 5 παύλες...με το που σταμάτησα σε κάποιο φανάρι, μετά έπεσε πάλι στις 4 !

δεν λέω ήταν μεσημέρι και ήταν πολύ ζεστή μέρα αλλά που να ήμουν και μποτιλιαρισμένος στο κέντρο σε φανάρια...ρε παιδιά μία ερώτηση που μπορεί να είναι και τελείως άκυρη...υπάρχει περίπτωση να ανεβάζει παραπάνω θερμοκρασία από μία διαφορετική ρύθμιση στο μίγμα ???? ναι αν είναι φτωχό .

σας ρωτάω γιατί δεν θέλω να αλλάξω τους δίσκους έτσι απλά για να δω αλλά και δύσκολα θα βγάλω άκρη στο συνεργείο - πιαστο αυγό και κούρευτο, άντε τώρα θα μου πει ο άλλος εντάξει μπορεί να ανέβασε λίγο παραπάνω θερμοκρασία και πως θα το δει αυτός...εγώ όμως που το ξέρω το μηχανάκι δεν μου μοιάζει για φυσιολογικό!!
Μόνο αν καταργήσεις τον καταλύτη ή βάλεις ψυγείο λαδιού (οχι απαραίτητα το μαμίσιο) θα δεις διαφορά

Διάβασε και εδώ

http://www.ducatisti.gr/phpBB3/viewtopi ... 856#p48856" onclick="window.open(this.href);return false;
Γιώργος.
Κωστας Μπέρσος
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Σάβ 22 Μαρ 2014, 20:07
Gender: Male
Bike: Monster 696

Re: Δίσκοι συμπλέκτη

Δημοσίευση από Κωστας Μπέρσος »

άμα καταργήσω καταλύτη δεν θα έχω θέμα με ΚΤΕΟ???
Άβαταρ μέλους
Stelios62
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2874
Εγγραφή: Παρ 20 Νοέμ 2009, 02:52
Gender: Male
Other: Pantah 600 SL
Τοποθεσία: Κερατσινι

Re: Δίσκοι συμπλέκτη

Δημοσίευση από Stelios62 »

.....φουλ συνθετικα λαδια παντως δεν κανουν για τους ελαιοψυκτους συμπλεκτες ....πατιναρουν οι δισκοι....!
Βαλε για δοκιμη οτι λεει ο κατασκευαστης.....μετρησε το παχος των δισκων οτι ειναι στα ορια που δινει ο κατασκευαστης....και μετα ψαξε για αλλες λεπτομέρειες(ελατηρια πεσμενα κ.λ.π) αμα συνεχιζεται το προβλημα...... :hibye:
Stelios
Pantah 600 SL

http://www.italian.sakura.ne.jp/bad_toy ... ine05.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.italian.sakura.ne.jp/bad_toy ... ine04.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Κωστας Μπέρσος
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Σάβ 22 Μαρ 2014, 20:07
Gender: Male
Bike: Monster 696

Re: Δίσκοι συμπλέκτη

Δημοσίευση από Κωστας Μπέρσος »

Stelios62 έγραψε:.....φουλ συνθετικα λαδια παντως δεν κανουν για τους ελαιοψυκτους συμπλεκτες ....πατιναρουν οι δισκοι....!
Βαλε για δοκιμη οτι λεει ο κατασκευαστης.....μετρησε το παχος των δισκων οτι ειναι στα ορια που δινει ο κατασκευαστης....και μετα ψαξε για αλλες λεπτομέρειες(ελατηρια πεσμενα κ.λ.π) αμα συνεχιζεται το προβλημα...... :hibye:

Ευχαριστώ στέλιο, κάπως έτσι ναι !!!
Άβαταρ μέλους
Voliminal
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 79
Εγγραφή: Παρ 02 Αύγ 2013, 22:08
Gender: Male
Bike: Monster 620
Other: TTR 600

Re: Δίσκοι συμπλέκτη

Δημοσίευση από Voliminal »

Guys, στο 620 μου θέλω και εγώ δίσκους σε λίγο καιρό, και σκέφτομαι να πάρω απο ebay μόνο τους φιμπερένιους.
Ξέρει κανείς αν θα είμαι οκ μόνο με αυτούς? Μη γίνει καμιά κέντα και στο τέλος χρειαστώ και τους μεταλλικούς και μείνει το μηχανάκι μέσα και εγώ να ψάχνω :zep:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
KRS
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2587
Εγγραφή: Κυρ 05 Απρ 2009, 22:17
Gender: Male
Τοποθεσία: KAΛΑΜΑΤΑ

Re: Δίσκοι συμπλέκτη

Δημοσίευση από KRS »

http://www.ebay.com/itm/ADIGE-FRIZIONE- ... 4abf44ba52

Καλή τιμούλα, νομίζω.
-ΧΡΗΣΤΟΣ-

Οι αντρες οδηγανε κατω απο την τιμονοπλακα !!!!!

S.T.R

scuadra tryferoudia racing
Απάντηση