Σκέψη αγοράς 796

Απάντηση
brasidas12
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Σάβ 22 Ιουν 2013, 08:26
Gender: Male
Other: versys

Σκέψη αγοράς 796

Δημοσίευση από brasidas12 »

Καλησπέρα στην παρέα. Εδώ κ καιρό σκέφτομαι να πουλήσω το σκούτερ κ να πάω στο όνειρο μου,ένα hyper. Δεν θέλω να δώσω κ πολλά γι'αυτό ψάχνω το καλύτερο δυνατόν που μπορώ να βρω. Έτσι έχω εντοπίσει αυτο της αγγελίας κ ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζετε αν είναι αξιόπιστος ο συγκεκριμένος έμπορος;

https://www.car.gr/18101830-ducati-hype ... kitis-moto" onclick="window.open(this.href);return false;

Φαίνεται σε καλή κατάσταση κ με νορμάλ χλμ κ καλή τιμη. Αν κ θα το ήθελα σε κόκκινο :teasing8:

Υπάρχει κάτι που πρέπει να προσεψω; Πονάνε κάπου συγκεκριμένα;

Την μηχανή την θέλω κυρίως για μετακίνηση στην πόλη από το σπίτι στην δουλειά κ πολύ λίγα ταξίδια κοντινα Σ/Κ.

Κόστος σέρβις ξέρω πως είναι τσιμπιμενα αλλά εκεί βρίσκουν ε την άκρη με το αν κάνω κάποια πράγματα μόνος κ εννοείτε αν βρω κάποιο καλό συνεργείο αλλά εκτός επίσημα συνεργεία.
Άβαταρ μέλους
KRS
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2587
Εγγραφή: Κυρ 05 Απρ 2009, 21:17
Gender: Male
Τοποθεσία: KAΛΑΜΑΤΑ

Re: Σκέψη αγοράς 796

Δημοσίευση από KRS »

Έχω ένα 796 υπ' όψη μου με 43000χλμ, τέρμι, κόκκινο, καινούρια λάστιχα dunlop TT, μπαταρία λιθίου, λάδια,ιμάντες βαλβίδες τα πάντα όλα.

Στα 4900 το δίνει και είναι 1ο χέρι.
Δεν είναι στο car.gr.

Αερόψυκτα ντουκάτι μην τα φοβάσαι, είναι σκυλιά.
-ΧΡΗΣΤΟΣ-

Οι αντρες οδηγανε κατω απο την τιμονοπλακα !!!!!

S.T.R

scuadra tryferoudia racing
brasidas12
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Σάβ 22 Ιουν 2013, 08:26
Gender: Male
Other: versys

Re: Σκέψη αγοράς 796

Δημοσίευση από brasidas12 »

Κανείς που να έχει εμπειρία από τον συγκεκριμένο έμπορο;;; Στις κριτικές που διαβάζω έχει πολλές θετικές κ σκέφτομαι να τον επισκεφτώ για να δω από κοντά το hyper. Έχετε να μου προτείνετε κάποιον καλό μάστορα για να το ελέγξω σε Περιστέρι,ιλιον, νέα Ιωνία, Χαλάνδρι κ πέριξ. Υπάρχει κάτι που να δώσω περισσότερο προσοχή κατά τον έλεγχο;;;
Volpad
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: Δευ 05 Ιουν 2017, 10:46
Gender: Male
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Σκέψη αγοράς 796

Δημοσίευση από Volpad »

Καλησπέρα Βρασίδα.

Δεν ξέρω άν με θυμάσαι απο τα καβασάκια, είχαμε βρεθεί μία φορά στη παλατιανή, αλλα δεν θυμάμαι γιατί..

Στη Νέα Ιωνία είναι ένας μάστορας.
Θα το βρείς και στο ducati.gr.
Άβαταρ μέλους
wheelsdeal
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 296
Εγγραφή: Τρί 31 Μάιος 2016, 23:12
Gender: Male
Bike: Monster S2R 800
Τοποθεσία: Αθηνα

Re: Σκέψη αγοράς 796

Δημοσίευση από wheelsdeal »

Καλησπερα...ο εμπορος που κοιτας ειναι κοντα στο σπιτι μου και ειναι εξουσιοδοτημενο Kymco και service moto.Πριν 3 μηνες πηρα ενα σκουτερ Kymco απο αλλον εμπορο 3 τετραγωνα απο εκει,και κατι ψιλα που χρειαστηκε με εστειλε σε αυτον και μου τα εφτιαξε χωρις χρεωση,προφανως συνεργαζονται.

Το Hyper το ειδα στο μαγαζι και ψιλομιλησαμε και μου ειπε οτι ειναι προσωπικο δικο του.Επειδη ειμαι της περιοχης δεν εχω ακουσει κατι αρνητικο και ειναι πολυ πιθανο να ειναι οντως δικο του γιατι μονο σκουτερ εχει και το Hyper δεν κολλαγε στο ολο μαγαζι.
brasidas12
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Σάβ 22 Ιουν 2013, 08:26
Gender: Male
Other: versys

Re: Σκέψη αγοράς 796

Δημοσίευση από brasidas12 »

Volpad έγραψε:Καλησπέρα Βρασίδα.

Δεν ξέρω άν με θυμάσαι απο τα καβασάκια, είχαμε βρεθεί μία φορά στη παλατιανή, αλλα δεν θυμάμαι γιατί..

Στη Νέα Ιωνία είναι ένας μάστορας.
Θα το βρείς και στο ducati.gr.

Καλημέρα το nickname κάτι μου λέει. Από kawa πηγές κ εσύ σε Ducati;;
brasidas12
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Σάβ 22 Ιουν 2013, 08:26
Gender: Male
Other: versys

Re: Σκέψη αγοράς 796

Δημοσίευση από brasidas12 »

wheelsdeal έγραψε:Καλησπερα...ο εμπορος που κοιτας ειναι κοντα στο σπιτι μου και ειναι εξουσιοδοτημενο Kymco και service moto.Πριν 3 μηνες πηρα ενα σκουτερ Kymco απο αλλον εμπορο 3 τετραγωνα απο εκει,και κατι ψιλα που χρειαστηκε με εστειλε σε αυτον και μου τα εφτιαξε χωρις χρεωση,προφανως συνεργαζονται.

Το Hyper το ειδα στο μαγαζι και ψιλομιλησαμε και μου ειπε οτι ειναι προσωπικο δικο του.Επειδη ειμαι της περιοχης δεν εχω ακουσει κατι αρνητικο και ειναι πολυ πιθανο να ειναι οντως δικο του γιατι μονο σκουτερ εχει και το Hyper δεν κολλαγε στο ολο μαγαζι.

Ενδιαφέρον το ότι ήταν δικό του. Λέω να περάσω μια βόλτα να το δω. Κ εγώ δεν διάβασα ότι αρνητικό, ίσα ίσα. Το θέμα είναι να το πάω σε κάποιον γνώστη ώστε να είμαι καλυμμένος.
Volpad
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: Δευ 05 Ιουν 2017, 10:46
Gender: Male
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Σκέψη αγοράς 796

Δημοσίευση από Volpad »

brasidas12 έγραψε: Καλημέρα το nickname κάτι μου λέει. Από kawa πηγές κ εσύ σε Ducati;;
Απο KLE πήγα σε BMW και μετά σε Ducati...
brasidas12
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Σάβ 22 Ιουν 2013, 08:26
Gender: Male
Other: versys

Re: Σκέψη αγοράς 796

Δημοσίευση από brasidas12 »

Ωραίος σε καλό δρόμο εισαι χαχαχα. Το συνεργείο που μου είπες στην νέα Ιωνία είναι καλό; Πας το δικό σου; Για να το έχω στα υπόψιν και για μετέπειτα
Άβαταρ μέλους
argy
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 6800
Εγγραφή: Κυρ 24 Ιούλ 2011, 07:18
Bike: 848

Re: Σκέψη αγοράς 796

Δημοσίευση από argy »

brasidas12 έγραψε:Ωραίος σε καλό δρόμο εισαι χαχαχα. Το συνεργείο που μου είπες στην νέα Ιωνία είναι καλό; Πας το δικό σου; Για να το έχω στα υπόψιν και για μετέπειτα
Το πάω εγώ από το '11 που το πήρα.
Καλός και συνεργάσιμος μάστορας... :hibye:


http://www.ducati.gr/site/content.php?sel=696&did=8" onclick="window.open(this.href);return false;
Volpad
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: Δευ 05 Ιουν 2017, 10:46
Gender: Male
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Σκέψη αγοράς 796

Δημοσίευση από Volpad »

Αν και εγώ το δικό μου το πήρα πρόσφατα και δεν έχω μεγάλη εμπειρία, παρα μόνο ένα service, τον εμπιστεύεται ένας φίλος μου που είχε πάντα Ducati (από πριν γεννηθώ εγώ...) και έχει κάνει και σοβαρές δουλειές εκεί μεταξύ άλλων.

Αρνητικό στο internet δεν έχω βρεί για τον Θωμά.
Kαι είναι και ωραίος τύπος btw
Απάντηση