Νέο κλειδί και συντονισμός; Θεματάκι...

Απάντηση
GiANNiS_82
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Πέμ 14 Μαρ 2019, 18:47
Gender: Male
Τοποθεσία: Πολυκαστρο

Νέο κλειδί και συντονισμός; Θεματάκι...

Δημοσίευση από GiANNiS_82 »

Καλησπέρα σε όλους. Σημερα πήγα να βγάλω ενα δεύτερο κλειδί για το hyper 821 σε ενα κλειδαρά γιατι έχω μόνο ενα, το κόκκινο. Αφού το αντέγραψε το έβαλα στη μίζα κ με το που γυρνάω το κλειδί στο on, μου ζητάει το pin. Αν βάλω το pin παίρνει μπρος κανονικά αλλα μένει αναμμένο το check κ οταν μπαίνω στο μενού να δω τι error υπάρχει μου βγάζει immobilizer. Αν βγάλω το κλειδί κ βάλω το παλιό σβήνει η βλάβη και αν βάλω το νέο πάλι τα ίδια, pin και error. Εχει κανείς ιδέα; Υπάρχει περίπτωση να μην έγινε η αντιγραφή στο νέο κλειδί; Αν έβαζα στη μίζα ενα κλειδί χωρίς τσιπ μεσα την ίδια ένδειξη θα μου έβγαζε; Δηλαδή θα μπορούσα να το βάλω μπρος με το pin; Αν ναι δεν έκανε δουλειά ο κλειδαράς....
Viper1
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 110
Εγγραφή: Τρί 19 Απρ 2016, 11:21
Gender: Male

Re: Νέο κλειδί και συντονισμός; Θεματάκι...

Δημοσίευση από Viper1 »

GiANNiS_82 έγραψε:Καλησπέρα σε όλους. Σημερα πήγα να βγάλω ενα δεύτερο κλειδί για το hyper 821 σε ενα κλειδαρά γιατι έχω μόνο ενα, το κόκκινο. Αφού το αντέγραψε το έβαλα στη μίζα κ με το που γυρνάω το κλειδί στο on, μου ζητάει το pin. Αν βάλω το pin παίρνει μπρος κανονικά αλλα μένει αναμμένο το check κ οταν μπαίνω στο μενού να δω τι error υπάρχει μου βγάζει immobilizer. Αν βγάλω το κλειδί κ βάλω το παλιό σβήνει η βλάβη και αν βάλω το νέο πάλι τα ίδια, pin και error. Εχει κανείς ιδέα; Υπάρχει περίπτωση να μην έγινε η αντιγραφή στο νέο κλειδί; Αν έβαζα στη μίζα ενα κλειδί χωρίς τσιπ μεσα την ίδια ένδειξη θα μου έβγαζε; Δηλαδή θα μπορούσα να το βάλω μπρος με το pin; Αν ναι δεν έκανε δουλειά ο κλειδαράς....
Θέλει pairing το κλειδί με το immobilizer
GiANNiS_82
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Πέμ 14 Μαρ 2019, 18:47
Gender: Male
Τοποθεσία: Πολυκαστρο

Re: Νέο κλειδί και συντονισμός; Θεματάκι...

Δημοσίευση από GiANNiS_82 »

Pairing? Δηλαδή πως; Είδα μια διαδικασία στο YouTube αλλά σε κανέναν δε δείχνει το ότι πρέπει να βάλει pin μόλις βάζει νέο κλειδί στο διακόπτη.
Απάντηση