multi 1200s 2017 - πρόβλημα συναγερμού?

Όλα όσα θέλατε να μάθετε και ντρεπόσασταν να ρωτήσετε...

Συντονιστής: sue

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
contes di zante
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: Τρί 17 Σεπ 2019, 17:52
Gender: Male
Bike: 996SPS
Other: beverly 350
Τοποθεσία: Ζάκυνθος

multi 1200s 2017 - πρόβλημα συναγερμού?

Δημοσίευση από contes di zante »

Καλημέρα σε όλους. Χθές, σχεδόν μετά από ένα χρόνο συμβίωσης με το multi και έχοντας κλείσει πλέον τα 3 χρόνια είχα το πρώτο μου (μικρο)πρόβλημα (?)

Η τελευταία μας βόλτα ήταν πρίν καμία 20αριά μέρες και χθές το βράδυ είπα να την πάω μέχρι το διπλανό πλυντήριο να της ρίξω ένα ελαφρύ πλύσιμο να είναι έτοιμη για το ΣΚ. Πάντα όταν είναι για πλύσιμο δεν την αφήνω να ζεσταθεί πολύ, σε 30'' ξεκινάω μια και κάνω καμία 100αριά μέτρα και μετά είναι κατηφόρα σχεδόν μέχρι το πλυντήριο που είναι 300-400μ από το σπίτι μου.

Όταν φτάνω την σβήνω με τον KILL SWITCH και κλείνω το ρεύμα, παίρνω το πιστόλι και αρχίζω να ψεκάζω από κάνα μέτρο απόσταση ξεκινώντας από μπροστά. Όταν φτάνω πίσω διαπιστώνω ότι το πίσω φώς αναβοσβήνει. Ξανά κοντά το κλειδί, ανοίγω το κύκλωμα χωρίς να βάλω μπροστά, ξανακλείνω αλλά τίποτα. Επειδή όπως είπα το πλύσιμο θα ήταν για 1'-2' συνεχίζω και τελειώνοντας φεύγω για μία βόλτα καμία 30αριά χιλιόμετρα.

Επιστρέφω σπίτι και η διαδικασία η ίδια αλλά το φώς συνεχίζει να αναβοσβήνει....και εκεί που αρχίζει να με πιάνει πανικός, καθώς είμαι άσχετος και φυσικά ηλεκτρολόγος για multi ούτε κατά διάνοια στο νησί, λέω να δοκιμάσω τον συναγερμό. Να σημειώσω ότι έχει να ενεργοποιηθεί από πέρυσι τον Οκτώβριο καθώς την έχω σε κλειστό χώρο και ο κίνδυνος στο νησί είναι ελάχιστος. Μία το κουμπί πανικού, μία απενεργοποίηση....και το φώς τέλος.

Έχει κανείς καμία ιδέα? Όχι τίποτα αλλά την Παρασκευή πάμε Πάτρα για ετήσιο service και μετά 2ήμερο με τη γυναίκα
διονύσης Κ/ έλα να πάμε στο νησί...το multi(strada) μου εγώ και 'σύ
Απάντηση