Monster 796

Οτιδήποτε δεν ταιριάζει στις υπόλοιπες κατηγορίες, αλλά έχει σχέση με τη μοτοσικλέτα...

Συντονιστής: sue

Απάντηση
dimizach
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Κυρ 14 Ιουν 2020, 23:30
Gender: Male

Monster 796

Δημοσίευση από dimizach »

Καλησπέρα σε όλα τα μέλη.
Έχουμε ένα θέμα σε monster 796. Το μηχανάκι ξαφνικά μετά από κανένα τέταρτο με εικοσάλεπτο βόλτα, ανάβει το τσεκ δουλεύει μονοκιλυνδρο και αφού το σβήσεις και το ξαναβάλεις μπροστά δουλεύει κανονικά. Στην αρχή όταν το έπαθε δούλευε μονοκυλινδο στο ρελαντί πριν το σβήσω και το ξανά βάλω μπροστά αλλά μετά από 6-7 φορές που το έκανε πλέον σβήνει δεν το κρατάει. Το βάλαμε διαγνωστικό και δεν μας έβγαλε κάτι πέρα απο τους λάμδα επειδή φοράει τάπες λόγω του ότι φοράει προγραμμα (δεν είχε και ούτε έχει κανένα θέμα με το προγραμμα είναι αρκετό καιρό ετσι όποτε δεν φταίει κάτι απο αυτό αρχικά). Υπάρχει κάποιος που να έχει πάθει κάτι παρόμοιο ή πάει κάπου το μυαλό του; Το μυαλό μας πάει σε πολλαπλασιαστή αλλά ακόμη δεν το έχουμε βρει σίγουρα λόγω του ότι δε μας το βγάζει σαν βλάβη στον εγκέφαλο.
Άβαταρ μέλους
alexzabou
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 88
Εγγραφή: Κυρ 28 Ιούλ 2013, 14:05
Gender: Male
Bike: Monster 800

Re: Monster 796

Δημοσίευση από alexzabou »

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!
Πιθανότατα να είναι το servo motor αν θυμάμαι καλά!
Είναι κάτω από την σέλα. Το αφαιρείς και το αντικαθιστάς με το servo eliminator.

Αυτά μου έκανε και μένα!
dimizach
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Κυρ 14 Ιουν 2020, 23:30
Gender: Male

Re: Monster 796

Δημοσίευση από dimizach »

Καλησπέρα και καλή εβδομάδα.
Αν κατάλαβα καλά εννοείς την πεταλούδα στο Υ της εξάτμισης. Αυτό το έχω καταργήσει εντελώς και έτσι είναι ελεύθερη μόνιμα η εξάτμιση. Δεν είχα κάποιο θέμα ποτέ, όποτε δεν νομίζω να έχει να κάνει με αυτό.
Απάντηση