"Εξασκηση" στην Επιδαυρο! - βιντεο

Άβαταρ μέλους
cts
Desmo Member
Desmo Member
Δημοσιεύσεις: 1019
Εγγραφή: Τρί 25 Αύγ 2009, 14:58
Gender: Male
Bike: -Other-

"Εξασκηση" στην Επιδαυρο! - βιντεο

Δημοσίευση από cts »

λοιπον παιδες το Σαββατο του δωσαμε και καταλαβε με ενα φιλαρακι (με Ζ750 αυτος)!
Το μισο Corsa III εμεινε στην επιδαυρο για να πατατε καλυτερα οι γρηγοροι! :)
ανεβασα ενα βιντεακι απο το fighter, οταν ετοιμασω και του Ζ θα το ανεβασω και αυτο :)

σιγα σιγα βρισκω την θεση του σωματος μου πανω στη μηχανη και γενικα νομιζω βελτιωνομαι! Οι αριστερες παραμενουν "αγαπημενες" αλλα βημα βημα βγαζω το σωμα μου και στις δεξιες, το παλευω τουλαχιστον!! :) ενα τσικ στο 2:20 και θα ειχα αφησει και λιγο πλαστικο απο την ξυστρα μου! (καταραμενο DNA ΧΑ ΧΑ ΧΑ)

φυσικα ευπροσδεκτα ειναι τα σχολια και οι συμβουλες απο ολους σας!

Video:




Screenshots:

Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα

ΥΓ: μην ξεκινησετε "πολεμο" για το οτι ειναι δημοσιος δρομος και οχι πιστα, εννοειτε οτι την ιδια αποψη εχω και εγω και εννοειτε οτι πηγαινω σε καθε ευκαιρια πιστα και μεγαρα (πιστα λεμε τωρα) και σερρες οποτε μαζι σας ειμαι και εγω!!!
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος cts την Δευ 05 Απρ 2010, 15:46, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.
'04 YAMAHA 660XTX (sold)
'07 KAWASAKI Z750 (sold)
'10 DUCATI Streetfighter S
'05 DUCATI S2R 800
'01 KYMCO BW 125cc
Άβαταρ μέλους
rock n rolla_s4
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 4198
Εγγραφή: Τετ 26 Νοέμ 2008, 23:41
Gender: Male
Other: ΚαΤεΜούνα

Re: "Εξασκηση" στην Επιδαυρο! - βιντεο

Δημοσίευση από rock n rolla_s4 »

:thumbsup:
cts έγραψε: ΥΓ: μην ξεκινησετε "πολεμο" για το οτι ειναι δημοσιος δρομος και οχι πιστα, εννοειτε οτι την ιδια αποψη εχω και εγω και εννοειτε οτι πηγαινω σε καθε ευκαιρια πιστα και μεγαρα (πιστα λεμε τωρα) και σερρες οποτε μαζι σας ειμαι και εγω!!!
Ο αναμαρτητος πρωτος.......
Όποια κι αν είναι η ερώτηση 990 Adventure είναι η απάντηση

Κάγκουρας
Άβαταρ μέλους
cts
Desmo Member
Desmo Member
Δημοσιεύσεις: 1019
Εγγραφή: Τρί 25 Αύγ 2009, 14:58
Gender: Male
Bike: -Other-

Re: "Εξασκηση" στην Επιδαυρο! - βιντεο

Δημοσίευση από cts »

ετσι! :thumbsup:

στο βιντεο εχω αφησει τα λαθη μου, αλλαγες στην γραμμη, ζιγκ ζαγκ (στα πρωτα περασματα περισσοτερο που ηταν πιο "δειλα") ακριβως για να δεχτω σχολια απο την εμπειρια σας και να λαβω τις απαραιτητες συμβουλες και για την σωστη σταση του σωματος κατα την διαρκεια της στροφης αλλα και γενικοτερα! Δεν αφησα 2-3 καλα περασματα να το παιξω στριφτερμαν, απέχω ΠΟΛΥ αλλωστε!! :)

σχολια και συμβουλες ευπροσδεκτα λοιπον! :)

Να συμπληρωσω οτι φυσικα εχω κλισει σημετοχη για το Level 1 στις Σερρες και γενικα την ψαχνω δεν βγαινω απλα χαρος παγανια στο δρομο για καγκουριες :)
'04 YAMAHA 660XTX (sold)
'07 KAWASAKI Z750 (sold)
'10 DUCATI Streetfighter S
'05 DUCATI S2R 800
'01 KYMCO BW 125cc
Άβαταρ μέλους
giorgos-COMANTO
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 499
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 16:49
Gender: Male
Bike: 749R
Τοποθεσία: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ

Re: "Εξασκηση" στην Επιδαυρο! - βιντεο

Δημοσίευση από giorgos-COMANTO »

red_mostro620 έγραψε:cts έγραψε:ΥΓ: μην ξεκινησετε "πολεμο" για το οτι ειναι δημοσιος δρομος και οχι πιστα, εννοειτε οτι την ιδια αποψη εχω και εγω και εννοειτε οτι πηγαινω σε καθε ευκαιρια πιστα και μεγαρα (πιστα λεμε τωρα) και σερρες οποτε μαζι σας ειμαι και εγω!!!
ετσι....το θεμα ειναι,κατα τη γνωμη μου,στο δρομο (αναλογα με τις συνθηκες που επικρατουν) να πηγαινουμε οπως λεω "ελεγχομενα γρηγορα" χωρις να πιεζουμε και πολυ....ωραιο βιντεακι..... :thumbsup:
ΣΧ.ΑΛ 297!!!"ΟΤΙ ΔΕ ΣΕ ΣΚΟΤΩΝΕΙ ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΟ"
Άβαταρ μέλους
cts
Desmo Member
Desmo Member
Δημοσιεύσεις: 1019
Εγγραφή: Τρί 25 Αύγ 2009, 14:58
Gender: Male
Bike: -Other-

Re: "Εξασκηση" στην Επιδαυρο! - βιντεο

Δημοσίευση από cts »

συγκεκριμενα ημασταν εκει "νεκρη" μερα απο κινηση...ελαχιστα αυτοκινητα γενικα, ημασταν ολη μερα εκει, καναμε 2-3 πανω κατω για να δουμε αν υπαρχουν λαδια/ζωα κλπ και μετα πηγαμε πιο γρηγορα..
επισης δεν ειναι τυχαιο που δεν υπαρχουν αυτοκινητα στο δικο μας ρευμα (παρα μονο 2-3), περιμεναμε να αδειασει απο αυτοκινητα ο δρομος και μετα ξεκινουσαμε...
τωρα νταξει..πιστα δεν ειναι. στα ορια δεν πιεσαμε καθολου αλλα φυσικα αν ερχοταν απο την αλλη κανενας στο αντιθετο κλαψε με μανα κλαψε με...
'04 YAMAHA 660XTX (sold)
'07 KAWASAKI Z750 (sold)
'10 DUCATI Streetfighter S
'05 DUCATI S2R 800
'01 KYMCO BW 125cc
Άβαταρ μέλους
dagger moon
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 5139
Εγγραφή: Τρί 26 Αύγ 2008, 21:41
Gender: Female
Other: Aprilia-Pegaso 650ie
Τοποθεσία: Δυο ρόδες ρε !!!!!!!!!!!!!!!

Re: "Εξασκηση" στην Επιδαυρο! - βιντεο

Δημοσίευση από dagger moon »

Ποτε είναι τα μαθ'ήματα στις Σέρρες ?
την τρέλα μου ... όσο και να πάλεψαν να μου την στερήσουν και όσο θα παλέψουν δεν μπορούν να μου την αφαιρέσουν...μόνο αυτήν έχω και αυτήν υπερασπίζομαι...
Άβαταρ μέλους
cts
Desmo Member
Desmo Member
Δημοσιεύσεις: 1019
Εγγραφή: Τρί 25 Αύγ 2009, 14:58
Gender: Male
Bike: -Other-

Re: "Εξασκηση" στην Επιδαυρο! - βιντεο

Δημοσίευση από cts »

Πρόγραμμα-Tιμές California Superbike School 18 Ιανουρίου 2010

CSS ΜΕΓΑΡΑ

>17-18 Απριλίου
>29-30 Μαΐου
>26-27 Ιουνίου
>11-12 Σεπτεμβρίου
>16-17 Οκτωβρίου

CSS ΣΕΡΡΕΣ

>12-13 Ιουνίου
>25-26 Σεπτεμβρίου

Κόστος για κάθε Level 300,00 euro
'04 YAMAHA 660XTX (sold)
'07 KAWASAKI Z750 (sold)
'10 DUCATI Streetfighter S
'05 DUCATI S2R 800
'01 KYMCO BW 125cc
Άβαταρ μέλους
dagger moon
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 5139
Εγγραφή: Τρί 26 Αύγ 2008, 21:41
Gender: Female
Other: Aprilia-Pegaso 650ie
Τοποθεσία: Δυο ρόδες ρε !!!!!!!!!!!!!!!

Re: "Εξασκηση" στην Επιδαυρο! - βιντεο

Δημοσίευση από dagger moon »

Εσυ ποτε θα πας ?
Αυτο ρωταω ... Και εντελως φιλικά ... απεφευγε μεχρι τοτε αυτου του ειδους τις "προπονήσεις".
Και ειδικα στον δρόμο αυτον που ειναι ένας από τους χειρότερους που υπάρχουν.
την τρέλα μου ... όσο και να πάλεψαν να μου την στερήσουν και όσο θα παλέψουν δεν μπορούν να μου την αφαιρέσουν...μόνο αυτήν έχω και αυτήν υπερασπίζομαι...
Άβαταρ μέλους
cts
Desmo Member
Desmo Member
Δημοσιεύσεις: 1019
Εγγραφή: Τρί 25 Αύγ 2009, 14:58
Gender: Male
Bike: -Other-

Re: "Εξασκηση" στην Επιδαυρο! - βιντεο

Δημοσίευση από cts »

εκτος απροοπτου >12-13 Ιουνίου< αν στραβωσει τοτε παμε για σεπτεμβρη...δεν θελω να κανω CSS στα μεγαρα...
'04 YAMAHA 660XTX (sold)
'07 KAWASAKI Z750 (sold)
'10 DUCATI Streetfighter S
'05 DUCATI S2R 800
'01 KYMCO BW 125cc
Άβαταρ μέλους
ClassicNikos
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 539
Εγγραφή: Σάβ 06 Φεβ 2010, 19:52
Gender: Male
Bike: 916SPS
Other: hypermotard 1100

Re: "Εξασκηση" στην Επιδαυρο! - βιντεο

Δημοσίευση από ClassicNikos »

πολυ ωραιο το βιντεακι.συνχαρητηρια στον φιλο σου με το ζ 750.ειναι ηρωας.το steetfighter to πηρε;
ΔΥΟ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΔΕΝ ΘΑ ΞΕΠΕΡΑΣΤΟΥΝ ΠΟΤΕ...Η........SS 750 ΤΟΥ 1974, ΚΑΙ Ο ........ JIMI HENDRIX.........
Άβαταρ μέλους
cts
Desmo Member
Desmo Member
Δημοσιεύσεις: 1019
Εγγραφή: Τρί 25 Αύγ 2009, 14:58
Gender: Male
Bike: -Other-

Re: "Εξασκηση" στην Επιδαυρο! - βιντεο

Δημοσίευση από cts »

χαχαχα!!! ειναι πολυ καλος και με ωραιο στυλ...μαζι μαθαινουμε σιγα σιγα...εχει μπροστινο Sowa απο ZX6 07 τετραπιστωνα nissin ολοσωμη ακραποβιτς + pcIII και απο λαστιχα corsa III!! το λεει η ψυχη του!! :)

το fighter το εχει παρει βολτα μια φορα αλλα οχι εκει δεν αλλαξαμε!! αν ειδες το βιντεο δεν ειναι λιγες φορες που ξεκολλαει το fighter παντως μεσα στην στροφη, ειδικα στις αριστερες και στο κατηφορικο κομματι που ειναι εμφανως πιο γρηγορο το περασμα μου. Περισσοτερο γιατι ειχε μια λακουβα οπου το ohlins το περναγε ανετα απο πανω ενω το μαμα πισω αμορτισερ του Ζ αν επεφτε επανω μετα ηταν βαρκα γυαλο!!

γενικα παντως παρατηρησαμε, γιατι και εγω τον τραβαγα, οτι οποιος ηταν μπροστα πηγαινε πιο αργα απο το νορμαλ του ενω οταν ηταν πισω παντα "εσπρωχνε"...!
'04 YAMAHA 660XTX (sold)
'07 KAWASAKI Z750 (sold)
'10 DUCATI Streetfighter S
'05 DUCATI S2R 800
'01 KYMCO BW 125cc
Άβαταρ μέλους
giorgos-COMANTO
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 499
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 16:49
Gender: Male
Bike: 749R
Τοποθεσία: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ

Re: "Εξασκηση" στην Επιδαυρο! - βιντεο

Δημοσίευση από giorgos-COMANTO »

cts έγραψε:γενικα παντως παρατηρησαμε, γιατι και εγω τον τραβαγα, οτι οποιος ηταν μπροστα πηγαινε πιο αργα απο το νορμαλ του ενω οταν ηταν πισω παντα "εσπρωχνε"...!
.
.
.
.
.
χαχαχα......και γω με τον φιλο μου που παμε συνεχεια (gsxr750) σχεδον το ιδιο παρατηρουμε.... :))
ΣΧ.ΑΛ 297!!!"ΟΤΙ ΔΕ ΣΕ ΣΚΟΤΩΝΕΙ ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΟ"
Άβαταρ μέλους
cts
Desmo Member
Desmo Member
Δημοσιεύσεις: 1019
Εγγραφή: Τρί 25 Αύγ 2009, 14:58
Gender: Male
Bike: -Other-

Re: "Εξασκηση" στην Επιδαυρο! - βιντεο

Δημοσίευση από cts »

ενταξει γενικα εχω την "πολυτελεια" επειδη ειναι πολυ πιο γρηγορο το δικο μου, οταν κανει οτι ανοιγει με το Ζ να κανω μια μπραφ το γκαζι και τον μαζευω, ακομα και να μην εχω τοσο καλη γραμμη οσο αυτος στην συγκεκριμενη στροφη!
στην αντιθετη περιπτωση, στα κομματια που μπαινω εγω καλυτερα δεν μπορει να κανει κατι και απλα απομακρινομαι! φαινεται μερικες φορες στο βιντεο αυτο!

εχει πλακα ομως ποσο "κοβουμε" γενικα οταν ειμαστε μπροστα και ποσο κυνηγαμε οταν ειμαστε πισω, ενω το ιδιο συμβαινει και με την καμερα...οταν ειναι στο OFF παμε παντα πολυ πιο καλα...οταν μπαινει στο ΟΝ...κοβονται τα ποδια! :-) :-) :-)
'04 YAMAHA 660XTX (sold)
'07 KAWASAKI Z750 (sold)
'10 DUCATI Streetfighter S
'05 DUCATI S2R 800
'01 KYMCO BW 125cc
Άβαταρ μέλους
vittorio
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 170
Εγγραφή: Τετ 05 Νοέμ 2008, 10:03
Gender: Male
Bike: 851
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

Re: "Εξασκηση" στην Επιδαυρο! - βιντεο

Δημοσίευση από vittorio »

nice ride :thumbsup:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
italofun
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 113
Εγγραφή: Σάβ 19 Δεκ 2009, 11:14
Gender: Male
Other: whitetuono

Re: "Εξασκηση" στην Επιδαυρο! - βιντεο

Δημοσίευση από italofun »

Το τηλεφωνακι γιατι το εχεις?παρε ενα τηλ ρε και βαριομουνα τρελα...............
ωραια βολτα αν και η επιδαυρος δεν μου αρεσει καθολου............ψηνομαι για μεγαρα αυριο....... :whistling:
today is the first day.....for the rest of your life!!!!!
Άβαταρ μέλους
The Bologneean
Ducatista
Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1628
Εγγραφή: Δευ 15 Δεκ 2008, 13:38
Gender: Male
Other: Monster S4 (r.i.p.)
Τοποθεσία: stone(d) city

Re: "Εξασκηση" στην Επιδαυρο! - βιντεο

Δημοσίευση από The Bologneean »

σσσ ωραιος :cool:

γνωμη μου, απ την μικρη και ...αργη μου εμπειρια... :mrgreen:
οταν βγαινεις ή μπαινεις στη στροφη κανεις την κινηση (σωμα + ριξιμο μηχανης η το αντιθετο στη εξοδο) αρκετα αποτομα χωρις να υπαρχει λογος... νομιζω πως αν το κανεις πιο ομαλα θα νιωθεις μεγαλητερη σιγουρια...πχ ετοιμαζω τη σταση του σωματος μου πριν τα φρενα.... φρεναρω και ριχνω τη μηχανι...

να μας που και οι πιο εμπειροι ομως...

υγ. ηρωας το φιλαρακι σου :cool:
Θωμάς
Proud member of...
Εικόνα
ΜπεεΕεεΕΕΕεεεΕΕΕεεεεΕΕ
Άβαταρ μέλους
bonnie
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 3032
Εγγραφή: Κυρ 02 Νοέμ 2008, 20:15
Gender: Female
Other: triumph thruxton
Τοποθεσία: ηρακλειο τσι κρητης

Re: "Εξασκηση" στην Επιδαυρο! - βιντεο

Δημοσίευση από bonnie »

The Bologneean έγραψε:.πχ ετοιμαζω τη σταση του σωματος μου πριν τα φρενα.... φρεναρω και ριχνω τη μηχανι...
ΜΗΝ ΓΕΛΑΣΕΙΣ

...πριν την στροφη, κλεινεις γκαζι.. πρωτα φρεναρεις, ετσι ωστε να μην χαλασει η γραμμη σου κ η ισσοροπια σου πανω στην στροφη, επειτα παιρνεις σταση με το σωμα σου για να διευκολυνεις το μπασιμο, κ ριχνεις την μηχανη με γυροσκοπικο... αμεσως μετα την ολικη σου κλιση μεσα στην στροφη, ανοιγεις γκαζι (προσφυσης αρχικα κ μετα επιταχυνσης... )
αν θυμαμαι κατι λαθος, με διορθωνει καποιος..

ΑΝ ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΕΙΣ ΝΑ ΓΕΛΑΣ, ΘΑ ΣΕ ΚΟΠΑΝΗΣΩ
στριβω, αρα υπαρχω! (λεμε τωρα...)

Εικόνα
Clear your Way to enter your HighWay!
Άβαταρ μέλους
nasa
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 6545
Εγγραφή: Σάβ 16 Αύγ 2008, 21:08
Gender: Male
Bike: Monster S4RS
Other: ss900

Re: "Εξασκηση" στην Επιδαυρο! - βιντεο

Δημοσίευση από nasa »

σσσσσωραιος...αν και λιγο αποτομος.....αν χαλαρωσεις λιγο μαζι της.....θα σου δωθει..... :glimpse:
. . . δώώώώώώστεεεεεε πόόόόόόόνοοοοοοοο . . .

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
The Bologneean
Ducatista
Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1628
Εγγραφή: Δευ 15 Δεκ 2008, 13:38
Gender: Male
Other: Monster S4 (r.i.p.)
Τοποθεσία: stone(d) city

Re: "Εξασκηση" στην Επιδαυρο! - βιντεο

Δημοσίευση από The Bologneean »

bonnie έγραψε: ΜΗΝ ΓΕΛΑΣΕΙΣ

...πριν την στροφη, κλεινεις γκαζι.. πρωτα φρεναρεις, ετσι ωστε να μην χαλασει η γραμμη σου κ η ισσοροπια σου πανω στην στροφη, επειτα παιρνεις σταση με το σωμα σου για να διευκολυνεις το μπασιμο, κ ριχνεις την μηχανη με γυροσκοπικο... αμεσως μετα την ολικη σου κλιση μεσα στην στροφη, ανοιγεις γκαζι (προσφυσης αρχικα κ μετα επιταχυνσης... )
αν θυμαμαι κατι λαθος, με διορθωνει καποιος..

ΑΝ ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΕΙΣ ΝΑ ΓΕΛΑΣ, ΘΑ ΣΕ ΚΟΠΑΝΗΣΩ
ο κοσμος γελαει...οχι εγω....

οταν ΤΡΕΧΕΙΣ :mrgreen: ... την καταλληλη σταση σωματος την παιρνεις σχεδον ταυτοχρονα με το πατημα τον φρενων.. (το οτι μπαινεις στη στροφη δεν συμαινει οτι θα εχεις αφησει τα φρενα απαραιτητα...) το επικινδηνο ειναι να αλλαξεις σταση την ωρα που εχεις πατησει τα φρενα και ολο το βαρος εχει μετατοπισθει μπροστα...
Θωμάς
Proud member of...
Εικόνα
ΜπεεΕεεΕΕΕεεεΕΕΕεεεεΕΕ
Άβαταρ μέλους
bonnie
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 3032
Εγγραφή: Κυρ 02 Νοέμ 2008, 20:15
Gender: Female
Other: triumph thruxton
Τοποθεσία: ηρακλειο τσι κρητης

Re: "Εξασκηση" στην Επιδαυρο! - βιντεο

Δημοσίευση από bonnie »

The Bologneean έγραψε:
οταν ΤΡΕΧΕΙΣ :mrgreen: ... την καταλληλη σταση σωματος την παιρνεις σχεδον ταυτοχρονα με το πατημα τον φρενων.. (το οτι μπαινεις στη στροφη δεν συμαινει οτι θα εχεις αφησει τα φρενα απαραιτητα...) το επικινδηνο ειναι να αλλαξεις σταση την ωρα που εχεις πατησει τα φρενα και ολο το βαρος εχει μετατοπισθει μπροστα...
ολα γινονται αρμονικα εξαλλου εκεινη την ωρα. δεν ειναι μπαμ μπαμ κοφτες κινησεις.
απλα αυτα που σου λεω ειναι η σωστη σειρα των κινησεων. οι ταυτοχρονες κινησεις εξυπακουονται.. γιατι καλη η θεωρια, αλλα στην πραξη θα δεις οτι κατι θα γινει αλλιως.. γιατι η στροφη δεν σ επαιρνε.. γιατι ο δρομος τελειωσε.. γιατι θα μπεις με οσα... γιατι.. γιατι...
οποτε κ στην στροφη θα μπεις με φρενα, κ το σωμα σου μπορει ν αλλαξει θεση.... απλα ολα εχουν μια σειρα που γινονται - θεωρητικα-..
σωστη μετατοπιση βαρους κ σωστη τοποθετηση βλεμματος.. :thumbsup:
στριβω, αρα υπαρχω! (λεμε τωρα...)

Εικόνα
Clear your Way to enter your HighWay!
Άβαταρ μέλους
Rock-ass
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 3577
Εγγραφή: Παρ 23 Μάιος 2008, 14:24
Other: 695 R

Re: "Εξασκηση" στην Επιδαυρο! - βιντεο

Δημοσίευση από Rock-ass »

ψηλε μ'αρεσεις! με νου και συνεση! ποιος μιλει...

την επομενη φορα που θα ανεβασεις βιντεακι στο γιουτουμπι εχε το νου σου να μη φαινεται η πινακιδα σου.. δε μπορω να σκεφτω αμεση συνεπεια αλλα δεν ειναι και οι καλυτερο
Άβαταρ μέλους
The Bologneean
Ducatista
Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1628
Εγγραφή: Δευ 15 Δεκ 2008, 13:38
Gender: Male
Other: Monster S4 (r.i.p.)
Τοποθεσία: stone(d) city

Re: "Εξασκηση" στην Επιδαυρο! - βιντεο

Δημοσίευση από The Bologneean »

bonnie έγραψε: ολα γινονται αρμονικα εξαλλου εκεινη την ωρα. δεν ειναι μπαμ μπαμ κοφτες κινησεις.


ναι...εισαι με 160+ και θες να πεσεις στα 80 και να ξαπλαρεις μπας και τα καταφερεις να μπεις, απ της ποιο αρμονικες στιγμες της ζωης μου...βεεεεβαια...... :zep: :zep:

bonnie έγραψε: γιατι καλη η θεωρια, αλλα στην πραξη θα δεις οτι κατι θα γινει αλλιως.. γιατι η στροφη δεν σ επαιρνε.. γιατι ο δρομος τελειωσε.. γιατι θα μπεις με οσα... γιατι.. γιατι...
οποτε κ στην στροφη θα μπεις με φρενα, κ το σωμα σου μπορει ν αλλαξει θεση.... απλα ολα εχουν μια σειρα που γινονται - θεωρητικα-..
σωστη μετατοπιση βαρους κ σωστη τοποθετηση βλεμματος.. :thumbsup:
για αυτην τη σειρα λεω και γω...
αυτα που σου ειπαν (στο ξαναλεω) ειναι για ΑΣΦΑΛΗ ΣΥΜΒΑΤΙΚΗ ΟΔΗΓΗΣΗ... ΜΟΝΟ..
σε μεγαλες ταχυτητες τα πραγματα αλλαζουν..
Θωμάς
Proud member of...
Εικόνα
ΜπεεΕεεΕΕΕεεεΕΕΕεεεεΕΕ
Άβαταρ μέλους
cts
Desmo Member
Desmo Member
Δημοσιεύσεις: 1019
Εγγραφή: Τρί 25 Αύγ 2009, 14:58
Gender: Male
Bike: -Other-

Re: "Εξασκηση" στην Επιδαυρο! - βιντεο

Δημοσίευση από cts »

Rock-ass έγραψε:ψηλε μ'αρεσεις! με νου και συνεση! ποιος μιλει...

την επομενη φορα που θα ανεβασεις βιντεακι στο γιουτουμπι εχε το νου σου να μη φαινεται η πινακιδα σου.. δε μπορω να σκεφτω αμεση συνεπεια αλλα δεν ειναι και οι καλυτερο
δεν περιμενα να φαινεται μετα το compression του youtube! το αφησα για το Power-wheelie! :-P XAXA γμτ...μετα ηταν αργα! :)

παιδια σας ευχαριστω ΠΑΡΑ πολυ για τα σχολια...ακριβως γιαυτο το λογο αφησα ολο το βιντεο ετσι με τα λαθη και τα "Χαροπαλεματακια" μου και δεν κρατησα μονο 3-4 καλες στιγμες να το παιξω βαλεντινο!! :)

τελεια τα σχολια και οι συμβουλες σας...θα προσθεσω 2 πραγματακια και εγω!

πρωτα απολα ηταν η πρωτη φορα που καταφερα να βγαλω ετσι εξω το σωμα μου σε αρμονια με την μηχανη και να πηγαινω και με γρηγορο ρυθμο!!Ειναι λογικο επομενως να ειμαι καπως αποτομος και να μην εχω ετσι μια 'συνεχεια' και αρμονια στις διαδοχικες κινησεις που πρεπει να γινουν σε μια στροφη!!ακομα καλα καλα δεν εχω εξοικειωθεί με τον εξοπλισμο μου επανω στην μηχανη! :)

δλδ κοιταω να φρεναρω πρωτα, μετα να βγαλω το σωμα πριν την στροφη, προσεχωντας και το ποδι μου πανω στο μασπιε να ειναι στην μυτη, μετατοπιζω το βαρος στο ποδι μου πανω στο μασπιε και πλαγιαζω την μηχανη και κραταω το σωμα εκει μεχρι να τελειωσει...καπως ετσι ειναι η σειρα στο μυαλο μου...

για πρωτη φορα παντως πιστευω οτι πηγε αρκετα καλα! :) αν βλεπατε βιντεο απο μεγαρα πριν 2 βδομαδες δεν θα υπηρχε θετικο σχολιο ουτε ενα!! χιχι :)

επισης θελω να προσθεσω οτι ο μαχητης ειναι ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΤΟ πραγμα...οχι οτι οδηγατε τιποτα καρουλια αλλα τουλαχιστον εγω με το Ζ μου ημουν λιγοτερο αποτομος ας πουμε...αυτο το πραγμα ειναι σα να καβαλας ταυρο και να θες να τον κανεις καλα!!οταν εισαι εμπειρος οδηγος τοτε ισως ειναι οκ αλλα για να μαθεις με αυτο ισως ειναι λιγο εξτρα δυσκολο!! :)

εμενα μου εχει παρει το μυαλο παντως εχω τρελαθει πραγματικα αν μπορουσα θα το οδηγουσα ολη μερα...! :) :) :)
'04 YAMAHA 660XTX (sold)
'07 KAWASAKI Z750 (sold)
'10 DUCATI Streetfighter S
'05 DUCATI S2R 800
'01 KYMCO BW 125cc
Άβαταρ μέλους
cronos
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2381
Εγγραφή: Τετ 17 Σεπ 2008, 20:50
Gender: Male
Bike: Streetfighter 848
Τοποθεσία: Ρέθυμνο

Re: "Εξασκηση" στην Επιδαυρο! - βιντεο

Δημοσίευση από cronos »

φιλαρακι μια χαρα το πας :thumbsup:το CSS παντως θα σε βοηθησει οσο δεν μπωρεις να φανταστεις.νωμιζω επιβαλεται ολοι μας να κανουμε τουλαχιστων το level 1.τα λεφτα δεν ειναι και λιγα ειδικα στις μερες μας αλλα η διαφορα που θα δεις στην οδηγηση σου ειναι τεραστια.
Άβαταρ μέλους
cts
Desmo Member
Desmo Member
Δημοσιεύσεις: 1019
Εγγραφή: Τρί 25 Αύγ 2009, 14:58
Gender: Male
Bike: -Other-

Re: "Εξασκηση" στην Επιδαυρο! - βιντεο

Δημοσίευση από cts »

φετος θα το κανω το CSS level1 οπωσδηποτε!!!!!! :)

εχω ΠΑΡΑ πολλα να μαθω...ενα μικρο βηματακι εχω κανει σιγα σιγα και σε αυτο εχει βοηθησει παρα πολυ και ο ντουκος μου!! :)
'04 YAMAHA 660XTX (sold)
'07 KAWASAKI Z750 (sold)
'10 DUCATI Streetfighter S
'05 DUCATI S2R 800
'01 KYMCO BW 125cc
Απάντηση