Diavel Cromo 2012

Άβαταρ μέλους
REDRIDER
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2661
Εγγραφή: Τετ 02 Απρ 2008, 00:10
Gender: Male
Τοποθεσία: Σαλονίκη σε λέω......

Re: Diavel Cromo 2012

Δημοσίευση από REDRIDER »

Είναι πολύ ωραίο σα μηχανάκι αλλά θα το προτιμούσα στο τιτανιουμ χρώμα....όπως το μούλτι :)
Scusa Mamma, Sono Un Motociclista........
Άβαταρ μέλους
Themistocle
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 463
Εγγραφή: Τρί 01 Ιουν 2010, 05:00
Gender: Male
Other: Piaggio
Τοποθεσία: ΜΕΓΑΡΑ

Re: Diavel Cromo 2012

Δημοσίευση από Themistocle »

Λοιπόν, θα σας λύσω εγώ τις απορίες και τη διαφωνία. :)

Το DIAVEL δεν έχει... φωτογένεια.
Στις φωτογραφίες είναι για τα μπάζα, αλλά δια ζώσης είναι πολύ όμορφο και με υπέροχο ήχο !

Αυτό που δε μου αρέσει, είναι ότι βγήκε μονοθέσιο.
Άβαταρ μέλους
Blancazo
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 473
Εγγραφή: Δευ 16 Μαρ 2009, 15:25
Bike: Monster 696
Other: Clarks, Camper

Re: Diavel Cromo 2012

Δημοσίευση από Blancazo »

Μα αγαπητέ Θεμιστοκλή, όχι μόνο παίρνει δεύτερο άτομο, αλλά έχει και τα φοβερά retractable grips για να στηρίζεται :))

Το Diavel είναι απίστευτο μηχανάκι. Δεν λέω ονόματα για να μην κλείσω σπίτια, αλλά γνωστός συνφορουμίτης κανίβαλος με Hyper + 1098 οδήγησε το Diavel και με πήρε τηλέφωνο και μου είπε ότι είναι το καλύτερο Ντουκάτι που υπάρχει. :thumbsup:

Αυτά βέβαια πριν βγει το 1199 οπότε περιμένω να μαζέψει το σαγόνι του από το πάτωμα... :hibye:
Call me Ishmael, or call me Barry
Άβαταρ μέλους
Xenokratis
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2391
Εγγραφή: Κυρ 07 Μαρ 2010, 22:51
Gender: Male
Bike: 996
Other: Hypermotard 796
Τοποθεσία: Saλλoniki ΣΕ ΛΕΩ!

Re: Diavel Cromo 2012

Δημοσίευση από Xenokratis »

Nα πεταχτω κιεγω σα τη βρουτσα!!

Οταν το ειχα δει στα περιδρομικα...ελεγα τη μ@λ$κι@ φτιαξανε παλι και πως ειναι ετσι...και δεν ειναι ντουκος...κτλ..κτλ..κτλ

Το βλεπω στην πλαταιων νεοφερτο...το απλο οχι το carbon(τοτε δε βγαζανε τις αλλες εκδοσεις).Ανεβηκα πανω του και με το που εκατσα...κουμπωσα! Ολοι το κραζουν γιαυτο που δειχνει και ολοι ειναι ερωτευμενοι με αυτα που κανει....το γουστο ειναι ποκειμενιακο... Παντως μαλακι(μπιιιιιιιπ) μηχανακι δε μπορεις να το πεις....Αν μπορουσα να διαθεσω 20χιλιαρικα για μηχανακι cruiser που κανει κηδειες ενοειται πως θαχα το carbon
Mωρέ, θα την πάρω την ψαρόβαρκα....!!!

Καλό ταξίδι μικρέ....
Άβαταρ μέλους
Themistocle
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 463
Εγγραφή: Τρί 01 Ιουν 2010, 05:00
Gender: Male
Other: Piaggio
Τοποθεσία: ΜΕΓΑΡΑ

Re: Diavel Cromo 2012

Δημοσίευση από Themistocle »

Blancazo έγραψε:Μα αγαπητέ Θεμιστοκλή, όχι μόνο παίρνει δεύτερο άτομο, αλλά έχει και τα φοβερά retractable grips για να στηρίζεται :))
Που στο καλό μπαίνει ο συνεπιβάτης και δεν το βλέπω ;
Δε βλέπω 2η θέση.
Άβαταρ μέλους
vartzel
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 144
Εγγραφή: Κυρ 05 Δεκ 2010, 18:21
Gender: Male
Bike: Monster S4RS
Other: Honda SH 300

Re: Diavel Cromo 2012

Δημοσίευση από vartzel »

Το Diavel , κατα τη γνωμη μου, ειναι το πιο ιδιαιτερο ducati ολων των εποχων το οποιο συνδιαζει 2 κοσμους οσο κανενα αλλο μηχανημα. Εγω το γουσταρω με τα χιλια, το εχω δει απο κοντα και το εχω παρει βολτα μικρη και με ειχε αφησει κατενθουσιασμενο! Τωρα το γεγονος οτι καποιος με το entry level ducati (monster 620) κραζει ενα απο τα top models της ιδιας εταιριας το οποιο εχει συμφορουμιτης, μου φερνει θλιψη... :angry3:
Εικόνα
Monster S4
Άβαταρ μέλους
yannis60
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 206
Εγγραφή: Τετ 16 Ιουν 2010, 22:30
Gender: Male
Other: XMAX 250
Τοποθεσία: Athens

Re: Diavel Cromo 2012

Δημοσίευση από yannis60 »

Κι εγω θα συμφωνησω μαζι σου και θα σου αναφερω την "less is more" φιλοσοφια του monster μιας και δεν ειμαι υπερπαγκοσμιος να κανω κοντρες με τα scooter. Sorry Κιολας που δε μ αρεσει αυτο που αγορασες ετσι?

Δεν με ενδιαφέρει να σου αρέσει το μηχανάκι μου αλλά ναι με πειράζει να λες ότι είναι η πιο μαλα(&^κια DUCATI ....κατά τα άλλα ούτε να μαλώσω θέλω ούτε να χαλαστώ αλλά φυσικά και θα "υπερασπιστώ" το Διάβολο μου....αυτά!
Άβαταρ μέλους
God is An Astronaut
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 879
Εγγραφή: Παρ 27 Μάιος 2011, 14:25
Gender: Male
Other: Ξυριστική Braun

Re: Diavel Cromo 2012

Δημοσίευση από God is An Astronaut »

Βρε Γιάννη, με όλο το συμπάθιο φίλτατε, μη το παιρνεις τόσο προσωπικά και κατάκαρδα, τι διάολο, στην τελική, γέροι ανθρωποι είμεθα και γνωρίζουμε τον λόγο για τον οποίο αγοράσαμε κάτι, σωστά ?
Αμα είναι να χαλιόμαστε με την άποψη του καθενός, πάει, το χάσαμε αδερφέ, στην τελική τα γούστo είναι κατι το τελείως υποκειμενικό :)

Προσωπικά μάγκα, θα το σκεφτόμουν σοβαρά για τον Διάβολο - γίνεται όμως να βγάλει κανα μοντέλο η Duc με κόκκινο trellis χωρίς να δώσω τα 3000+ για το carbon ? :mrgreen: :mrgreen:
Και κατι για να flame-άρω τώρα : το Diavel, για 'μένα προσωπικά, σκάει πιο πολύ σε Ducati απ'ότι το SF (βλέπε : Τζαπωνεζοφέρνει).

Κοινώς, όσοι οι άνθρωποι, τόσες και οι γνώμες...

@Vartzel : με ολον τον σεβασμό - και χωρις να διαφωνώ αναγκαστικά με τα λεγόμενα σου - αυτά τα περι "entry level" που ανέφερες για τον Red είναι λίγο "κάπως" (για να μην πώ χοντροκομμένο).
Κανείς δεν κάνει κουμάντο στο πορτοφόλι του αλλουνού, ελπίζω να γίνομαι αντιληπτός...

Φιλικά πάντα μάϊ ντιουντερίνιος :mrgreen:

ΕΔΙΤΤΤΤ : Παίζει να είναι απο τις καλύτερες διαφημίσεις της Ducati (pro-tip : στα Ιταλιάνικα είναι ακόμα πιο Κ@βλωτική :mrgreen: : http://www.youtube.com/watch?v=-ZIbUW32 ... ideo_title" onclick="window.open(this.href);return false;
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος God is An Astronaut την Τετ 09 Νοέμ 2011, 23:03, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.
Άβαταρ μέλους
Rock-ass
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 3577
Εγγραφή: Παρ 23 Μάιος 2008, 15:24
Other: 695 R

Re: Diavel Cromo 2012

Δημοσίευση από Rock-ass »

παιζει και το αλλο.. οποιοι εχουν 620 δεν εχουν και αλλη επιλογη παρα να εκθειαζουν την κλασσικουρα και τη λιτοτητα που βγαζει. γκαζια δεν εχει.. κρατημα σαν τα μεγαλα δεν εχει, φρενα σαν τα μεγαλα δεν εχει.. αρα. μας εμεινε η διαχρονικοτητα.. ηια σενα παει αυτο κουλε γιαλαντζι γαλλε ζακ κουστω κουτσω :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Άβαταρ μέλους
yannis60
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 206
Εγγραφή: Τετ 16 Ιουν 2010, 22:30
Gender: Male
Other: XMAX 250
Τοποθεσία: Athens

Re: Diavel Cromo 2012

Δημοσίευση από yannis60 »

[quote="God is An Astronaut"]Βρε Γιάννη, με όλο το συμπάθιο φίλτατε, μη το παιρνεις τόσο προσωπικά και κατάκαρδα, τι διάολο, στην τελική, γέροι ανθρωποι είμεθα και γνωρίζουμε τον λόγο για τον οποίο αγοράσαμε κάτι, σωστά ?
Αμα είναι να χαλιόμαστε με την άποψη του καθενός, πάει, το χάσαμε αδερφέ, στην τελική τα γούστo είναι κατι το τελείως υποκειμενικό :)

Ρε συ φίλε οκ αλλά και λίγο σεβασμός δε βλάπτει και λέω λίγο σεβασμό στο όνομα Ducati αν όχι σ εμένα ....το να πεις σε κάποιο ότι το μηχανάκι του είναι η πιο ΜΑ$%Λ%ΑΚΙ#Α Ducati ever είναι λίγο ΧΟΝΔΡΟ....if u know what i mean :mrgreen:
Άβαταρ μέλους
vartzel
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 144
Εγγραφή: Κυρ 05 Δεκ 2010, 18:21
Gender: Male
Bike: Monster S4RS
Other: Honda SH 300

Re: Diavel Cromo 2012

Δημοσίευση από vartzel »

God is An Astronaut έγραψε:
@Vartzel : με ολον τον σεβασμό - και χωρις να διαφωνώ αναγκαστικά με τα λεγόμενα σου - αυτά τα περι "entry level" που ανέφερες για τον Red είναι λίγο "κάπως" (για να μην πώ χοντροκομμένο).
Κανείς δεν κάνει κουμάντο στο πορτοφόλι του αλλουνού, ελπίζω να γίνομαι αντιληπτός...
Ναι, οκ...βασικα εγω κανω κουμαντο μονο στο δικο μου πορτοφολι...
το monster 620 ειναι entry level ducati γιατι απλα ειναι το entry level ducati, o red μπορει να ειναι πιλοτος αλλα εγω αναφερθηκα στο monster 620 και μονο. Τελος, αν θεωρεις τo σχολιο περι entry level χοντροκομενο, σχολιο του στιλ "ποσο μ@λ$κι@ ειναι το μοτορι σου" το βρισκεις ντελικατο?? Κοινη λογικη θελει :thumbsup:
Εικόνα
Monster S4
Άβαταρ μέλους
rock n rolla_s4
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 4198
Εγγραφή: Τετ 26 Νοέμ 2008, 23:41
Gender: Male
Other: ΚαΤεΜούνα

Re: Diavel Cromo 2012

Δημοσίευση από rock n rolla_s4 »

Ρε την παλευετε ολοι??? Ποτε ειπα σε καποιον προσωπικα "Φιλαρακι ειναι μ@λ$κι@ το μηχανακι σου"? Γενικα μιλησα και λεγεται ελευθερια του λογου. Τα κομπλεξ σας για το μηχανακι σας αλλου. Εγω δεν εχω κανενα με το δικο μου μιας και εχει ακριβως τα αλογα που χρειαζομαι, φρενα που χρειαζομαι και κρατημα. Δε χρειαζομαι 150 αλογα για τουρισμο.. Δλδ αν οδηγουσα rsv4 θ αλλαζε κατι? Δικαιωμα του καθενος ειναι να χαρακτηρισει οπως γουσταρει το μοντελο μιας εταιριας. Ξεκολλατε και παμε να πιουμε καμια μπυρα γιατι δε μας βλεπω καλα
Όποια κι αν είναι η ερώτηση 990 Adventure είναι η απάντηση

Κάγκουρας
Άβαταρ μέλους
yannis60
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 206
Εγγραφή: Τετ 16 Ιουν 2010, 22:30
Gender: Male
Other: XMAX 250
Τοποθεσία: Athens

Re: Diavel Cromo 2012

Δημοσίευση από yannis60 »

Ρε την παλευετε ολοι??? Ποτε ειπα σε καποιον προσωπικα "Φιλαρακι ειναι μ@λ$κι@ το μηχανακι σου"? Γενικα μιλησα και λεγεται ελευθερια του λογου. Τα κομπλεξ σας για το μηχανακι σας αλλου. Εγω δεν εχω κανενα με το δικο μου μιας και εχει ακριβως τα αλογα που χρειαζομαι, φρενα που χρειαζομαι και κρατημα. Δε χρειαζομαι 150 αλογα για τουρισμο.. Δλδ αν οδηγουσα rsv4 θ αλλαζε κατι? Δικαιωμα του καθενος ειναι να χαρακτηρισει οπως γουσταρει το μοντελο μιας εταιριας. Ξεκολλατε και παμε να πιουμε καμια μπυρα γιατι δε μας βλεπω καλα

Ναι !!! είσαι τόσο φιλικός και γοητευτικός που φαντάζομαι ότι όλοι τρελαίνονται να πιούν μπίρες μαζί σου.......χαλάρωσε λίγο και τα πράγματα θα είναι καλύτερα για όλους μας στο FORUM...
igmoritis
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 7988
Εγγραφή: Τρί 06 Απρ 2010, 13:05
Gender: Male
Bike: Multistrada 620
Other: Vespa 300 GTS
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Diavel Cromo 2012

Δημοσίευση από igmoritis »

:peace2:
Άβαταρ μέλους
rock n rolla_s4
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 4198
Εγγραφή: Τετ 26 Νοέμ 2008, 23:41
Gender: Male
Other: ΚαΤεΜούνα

Re: Diavel Cromo 2012

Δημοσίευση από rock n rolla_s4 »

yannis60 έγραψε:...
Ναι ok εχεις δικιο :hibye:
Όποια κι αν είναι η ερώτηση 990 Adventure είναι η απάντηση

Κάγκουρας
Άβαταρ μέλους
Blancazo
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 473
Εγγραφή: Δευ 16 Μαρ 2009, 15:25
Bike: Monster 696
Other: Clarks, Camper

Re: Diavel Cromo 2012

Δημοσίευση από Blancazo »

Themistocle έγραψε:Που στο καλό μπαίνει ο συνεπιβάτης και δεν το βλέπω ;
Δε βλέπω 2η θέση.
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Call me Ishmael, or call me Barry
Άβαταρ μέλους
Retsos
Desmo Member
Desmo Member
Δημοσιεύσεις: 1053
Εγγραφή: Πέμ 06 Ιαν 2011, 17:43
Gender: Male
Other: ΚΤΜ SMC 690
Τοποθεσία: Aθηνα

Re: Diavel Cromo 2012

Δημοσίευση από Retsos »

Καβγαδακι κ δεν ειναι μεσα ο Retsos???? Ε δε το πιστευω..
Στο θεμα μας τωρα! Εγω θεωρω το Diavel πολυ ομορφο κ cool μηχανακι. Eπισης δεν υπαρχει περιπτωση να πας καπου με Diavel και να μη σε κοιταξουν! Φωτογεννεια δεν εχει, αλλα αυτο δε μας ενδιαφερει καθολου..
Α, οποιος εχει κανει test drive το διαβολο, λεει μονο τα καλυτερα.. Κατι λεει αυτο..
10/2009 Triumph Street Triple 675
9/2010 Honda CB 1000R
10/2010 Ducati Hypermotard 1100
6/2011 KTM 525 SMR
7/2011 Ducati 1098
1/2012 Ducati Hypermotard 1100 Evo
6/2013 Aprilia Tuono V4 APRC
12/2012 KTM SMC 690
Απάντηση