Πρωτες εντυπωσεις

Άβαταρ μέλους
stiv
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 551
Εγγραφή: Δευ 14 Ιαν 2013, 13:04
Other: Φίλος Ducati
Τοποθεσία: Μες στην Πέτρα...

Re: Πρωτες εντυπωσεις

Δημοσίευση από stiv »

Λέγε και άλλα, ψήσε μας γείτονα!!! :whistling:
Βάλε φώτο... :clap:
For the feeling !
For the freedom !
For the open road !
Manos215
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 51
Εγγραφή: Πέμ 06 Νοέμ 2014, 08:16
Gender: Male
Other: 899 panigale

Re: Πρωτες εντυπωσεις

Δημοσίευση από Manos215 »

stiv έγραψε:Λέγε και άλλα, ψήσε μας γείτονα!!! :whistling:
Βάλε φώτο... :clap:
Λοιπον το μηχανακι δεν κανει ουτε για supermarket η λαικη να πας! Δεν εχει χωρους να φορτωσεις τα πραγματα σου για ταξιδι.Τρως ξυλο πανω απο τα 180 στην εθνικη. Και η καταναλωση του ειναι εξωφρενικη! Βεβαια με τη μικρη εμπειρια που εχω ως τωρα. Μπορει αργοτερα να του βαλω τριβαλιτσο, φαιρινγκ απο transalp και ντεποζιτο απο βυτιο! Προς το παρον ομως.......
Κινεισαι με τη σχετικη ανεση ενος γυμνου στην πολη αρκει να βρεις τη θεση σου πανω στη μηχανη χωρις να επιβαρυνεις τους καρπους σου. Και υπ οψιν κινουμαι καθε πρωι Θηβων-Καβαλας για Ελευσινα και επιστρεφω απο τον ιδιο δρομο. Ειναι super ευελικτο, το μονο που θελει προσοχη ειναι τα φρενα του μη μπλοκαρεις κανα μπροστινο και αρχισεις τις γνωριμιες 6:30 το πρωι!Ομως και μονο που ξερω οτι με περιμενει το πρωι να παμε στη δουλεια, θελω να ξυπνησω νωριτερα!
Περα απ ολα αυτα, νομιζω το streetfighter ειναι ιδιαιτερη επιλογη μηχανης για αγορα, και το πιο σημαντικο για μενα ειναι να σε πορωνει! Δεν θελω να επεκταθω στην οδηγηση σε στροφες γιατι ακομα ειμαι σε φαση ψαξιματος και πρεπει να παω σε πιστα. Παντως το λιγο που ειδα σε επαρχιακους δρομους....σου δινει την ευχαριστηση να στριψεις απροβληματιστα!
Και κανεις και το ¨κομματι ¨ σου χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα! :whistling:
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Άβαταρ μέλους
stamatis
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 774
Εγγραφή: Πέμ 03 Απρ 2008, 09:30
Gender: Male
Bike: Monster 1000S
Τοποθεσία: Χαλκίδα

Re: Πρωτες εντυπωσεις

Δημοσίευση από stamatis »

Βλέπω ότι έχεις αγοράσει και "σωστό" σακίδιο! :thumbsup:
1992 Honda cub 70
1993 Honda cub 90
1998 Yamaha DT 200R
1998 Suzuki DR 650
1999 Honda CR 250
2000 Ducati 750 ss
2001 KTM 200EGS
2004 Ducati Multistrada 1000ds
2010 KTM 690 Enduro
2013 KTM DukeII
Άβαταρ μέλους
stiv
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 551
Εγγραφή: Δευ 14 Ιαν 2013, 13:04
Other: Φίλος Ducati
Τοποθεσία: Μες στην Πέτρα...

Re: Πρωτες εντυπωσεις

Δημοσίευση από stiv »

Αυτά είναι!
:thumbsup:
For the feeling !
For the freedom !
For the open road !
Manos215
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 51
Εγγραφή: Πέμ 06 Νοέμ 2014, 08:16
Gender: Male
Other: 899 panigale

Re: Πρωτες εντυπωσεις

Δημοσίευση από Manos215 »

stamatis έγραψε:Βλέπω ότι έχεις αγοράσει και "σωστό" σακίδιο! :thumbsup:
Ενταξει θα παρω και μια τσαντα ρε παιδια μη βαρατε!! Kriega μαλλον! Προς το παρον, το tankbag απο το tdm κανει δουλιτσα! Χαχαχαχαχα!
Άβαταρ μέλους
Thodoris
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 802
Εγγραφή: Σάβ 24 Απρ 2010, 19:00
Gender: Male
Τοποθεσία: Πατρα

Re: Πρωτες εντυπωσεις

Δημοσίευση από Thodoris »

Ωραιο μηχανακι αδερφε...!
Καλοταξιδο...

Αν ανεβασεις 2ο ατομο πανω...θελω εντυπωσεις....ειμαι περιεργος να μαθω... :mrgreen:
Ειμαι αλητης εγω....εχω μηχανη!
Manos215
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 51
Εγγραφή: Πέμ 06 Νοέμ 2014, 08:16
Gender: Male
Other: 899 panigale

Re: Πρωτες εντυπωσεις

Δημοσίευση από Manos215 »

Thodoris έγραψε:Ωραιο μηχανακι αδερφε...!
Καλοταξιδο...

Αν ανεβασεις 2ο ατομο πανω...θελω εντυπωσεις....ειμαι περιεργος να μαθω... :mrgreen:
Ανεβασα τη συζυγο για βολτα! Δεν της αρεσε καθολου!! Οποτε " δυστυχως" θα με φαει η μοναξια στο μηχανακι!το μονο που της αρεσε ηταν που χαζευαν τη μηχανη στην καφετερια που καθομασταν!η αληθεια ειναι οτι κι εγω απορω γιατι εχει καθισμα πισω... :eeehm:
Άβαταρ μέλους
mycolnago
Born Ducatista
Born Ducatista
Δημοσιεύσεις: 2117
Εγγραφή: Πέμ 17 Σεπ 2009, 18:37
Gender: Male
Bike: SS750
Other: Kreidler florett TM
Τοποθεσία: Αθηνα

Re: Πρωτες εντυπωσεις

Δημοσίευση από mycolnago »

καλορίζικο,να το ευχαριστηθείς.......

πολύ δυσκολο μηχανάκι......
με την εννοια της χρήσης.....μονστερ δεν ειναι...σουπερ σπορτ δεν είναι....μονο για αλητεία....!
Manos215
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 51
Εγγραφή: Πέμ 06 Νοέμ 2014, 08:16
Gender: Male
Other: 899 panigale

Re: Πρωτες εντυπωσεις

Δημοσίευση από Manos215 »

mycolnago έγραψε:καλορίζικο,να το ευχαριστηθείς.......

πολύ δυσκολο μηχανάκι......
με την εννοια της χρήσης.....μονστερ δεν ειναι...σουπερ σπορτ δεν είναι....μονο για αλητεία....!
Σ ευχαριςτω πολυ! Εχεις δικιο φιλε μου! Απλα καταληγω πλεον οτι η μηχανη ειναι ευχαριστηση! Ειναι καθαρα προσωπικο βεβαια, αλλα νομιζω πως εν τελει πρεπει οτι καβαλας να το γουσταρεις και να σε φτιαχνει!
Άβαταρ μέλους
husby
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 233
Εγγραφή: Πέμ 18 Φεβ 2010, 11:03
Gender: Male
Other: husaberg

Re: Πρωτες εντυπωσεις

Δημοσίευση από husby »

καλοταξιδο και καλους δρομους :thumbsup:
LET THERE BE ROCK!!!!!!!!!!!!!!
Manos215
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 51
Εγγραφή: Πέμ 06 Νοέμ 2014, 08:16
Gender: Male
Other: 899 panigale

Re: Πρωτες εντυπωσεις

Δημοσίευση από Manos215 »

husby έγραψε:καλοταξιδο και καλους δρομους :thumbsup:
Επισης φιλε μου!
v4ggelakis
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Σάβ 15 Νοέμ 2014, 21:10
Gender: Male
Bike: Streetfighter V2

Re: Πρωτες εντυπωσεις

Δημοσίευση από v4ggelakis »

Μανο καλημερααα!!...γραψε κ αλλες εντυπωσεις απ το εργαλειο σου κρεμομαστε απ τα χειλη σου :-)
Manos215
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 51
Εγγραφή: Πέμ 06 Νοέμ 2014, 08:16
Gender: Male
Other: 899 panigale

Re: Πρωτες εντυπωσεις

Δημοσίευση από Manos215 »

Ενα πραγμα που παρατηρησα ειναι πως απο τις 5500~6000 στροφες το πλαισιο συντονιζει ολοκληρο και αυτο δεν ξερω ακριβως αν ετσι πρεπει να ναι! Ρωτησα στην αντιπροσωπεια και θα παω απο εκει αυριο να το τσεκαρει ο μηχανικος. Πανω απο εκει δεν εχει θεμα ουτε σε χαμηλοτερες στροφες. Δυστυχως πιστα δεν πηγα, το track day ματαιωθηκε οποτε απο την καινουργια χρονια μαλλον! Εμενα παιδια μ αρεσει και στην κινηση παντως μεσα στην Αθηνα!ενταξει, δεν καθεσαι σαν πασας πανω στο μηχανακι, ο συμπλεκτης του ειναι πιο σκληρος και στο σταματα ξεκινα μπορει καποιος να δυσανασχετησει. Εμενα ομως δε με νοιαζει καθολου, γιατι καθε φορα εγω σκεφτομαι το ΞΕΚΙΝΑ!!!!!!χαχαχαχαχα! Πολυ διασκεδαστικο και αμα θες να φιγουραρεις κανεις φιγουρα. Αμα θες ξεκινας σαν κυρια! Η ροπη ειναι διαθεσιμη οποτε τη θες και κανε οτι καταλαβαινεις :whistling: τα χιλιομετρα τα μαζευεις φυσικα για πλακα και θελει λιγο προσοχη παραπανω, εγω τις προαλλες συνειδητοποιησα οτι περνουσα στη χαλυβουργικη με 180 και 7παρα το πρωι δεν ειναι και οτι καλυτερο! Βεβαια η θεση ειναι τετοια που για να δεις ταχυμετρο πρεπει να παρεις το βλεμμα σου απο το δρομο και να το κοιταξεις! Αυτο ομως ειναι και ενα απο τα χαρακτηριστικα του που μ αρεσουν! Δεν εχεις μπροστα σου ουτε βελονες ουτε πλαστικα τιποτα! Εσυ και ο δρομος!
Στη Θηβων το traction control δουλευει αψογα και αυτες τις μερες με το ψιλοβροχο το διαπιστωσα ποσο πολυ βοηθαει! Για τα φρενα δεν εχω πει τιποτα ακομα οπως παρατηρησατε! Σε επομενο επεισοδιο! Μονο να πω οτι ΔΕΝ εχει ABS με οτι συνεπαγεται αυτο για τον καθε ενα απο εμας και ειδικα σε κινηση σε αστικο περιβαλλον! Αυτα προς το παρον! :zep: :zep: :zep:
Manos215
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 51
Εγγραφή: Πέμ 06 Νοέμ 2014, 08:16
Gender: Male
Other: 899 panigale

Re: Πρωτες εντυπωσεις

Δημοσίευση από Manos215 »

V4ggelakis για σενα( ....ψυχουλα ο v4ggelakis) :wsmile:
Άβαταρ μέλους
Nikos_Hyper S
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 252
Εγγραφή: Σάβ 31 Μάιος 2014, 16:39
Gender: Male
Bike: SS800
Other: CryptonR

Re: Πρωτες εντυπωσεις

Δημοσίευση από Nikos_Hyper S »

Καλοτάξιδο φίλε Μάνο!
Αυτή τη στιγμή έχω ένα hyper s ψιλοχοντρό τουμπανιασμένο από εξατμίσεις, εγκέφαλο, full carbon (handmade παρακαλω, όχι από τα ετοιματζίδικα) και άλλα, αλλά η επόμενη μοτοσυκλέτα μ θα ήθελα να είναι ή το 848 streetfighter ή το 1098!είναι σαν να λέμε 'ΟΝΕΙΡΟ' η απόκτησή του!
Καλοτάξιδο και πάλι, καλές βόλτες και προσοχή εκεί με τους ταλιμπάν που κυκλοφορούν στους δρόμους!!!
Born to be a Ducatista....
Manos215
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 51
Εγγραφή: Πέμ 06 Νοέμ 2014, 08:16
Gender: Male
Other: 899 panigale

Re: Πρωτες εντυπωσεις

Δημοσίευση από Manos215 »

Nikos_Hyper S έγραψε:Καλοτάξιδο φίλε Μάνο!
Αυτή τη στιγμή έχω ένα hyper s ψιλοχοντρό τουμπανιασμένο από εξατμίσεις, εγκέφαλο, full carbon (handmade παρακαλω, όχι από τα ετοιματζίδικα) και άλλα, αλλά η επόμενη μοτοσυκλέτα μ θα ήθελα να είναι ή το 848 streetfighter ή το 1098!είναι σαν να λέμε 'ΟΝΕΙΡΟ' η απόκτησή του!
Καλοτάξιδο και πάλι, καλές βόλτες και προσοχή εκεί με τους ταλιμπάν που κυκλοφορούν στους δρόμους!!!
Δεν πιστευω να βαρεθηκες το hyper!!!!!πρεπει να χει πολυ χαβαλε κι αυτο!! Σ ευχαριστω πολυ φιλε μου! Ευχομαι να το πργματοποιησεις τ ονειρο σου! Οσο για τους ταλιμπαν.... Δυστυχως με το μηχανακι θελει και τυχη πιστευω να μην την πατησεις, οσο προσεκτικος και να σαι! Και φυσικα να μην πηγαινεις γυρευοντας! Παντα κρανος και εξοπλισμο ( και γαντια ε;)! :hibye:
v4ggelakis
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Σάβ 15 Νοέμ 2014, 21:10
Gender: Male
Bike: Streetfighter V2

Re: Πρωτες εντυπωσεις

Δημοσίευση από v4ggelakis »

Μανοοοοοοο εισσσσς ωραιοσσσσσσσς θανκς ε λοτ :-) οτι γραφεις ειναι χρησιμο δικε μουυυ
Manos215
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 51
Εγγραφή: Πέμ 06 Νοέμ 2014, 08:16
Gender: Male
Other: 899 panigale

Re: Πρωτες εντυπωσεις

Δημοσίευση από Manos215 »

v4ggelakis έγραψε:Μανοοοοοοο εισσσσς ωραιοσσσσσσσς θανκς ε λοτ :-) οτι γραφεις ειναι χρησιμο δικε μουυυ
Σ ευχαριστω φιλε μου, ειδικος δεν ειμαι, την προσωπικη μου αποψη λεω! Επισης να προσθεσω οτι δεν ειμαι κανα " κορακι " , αν εβαζα καπου τον εαυτο μου θα ηταν στο μεσο ορο των οδηγων! Ολοι βεβαια μαθαινουμε και αποκταμε δεξιοτητες με τον καιρο, αρκει να υπαρχει υπομονη και θεληση! Και λαβε υπ οψη σου βεβαια οτι ειμαι και....." Ερωτευμενος" με το ιταλακι! :zep: :zep: :zep:
Απάντηση