GPS tracker για μηχανη

Οτιδήποτε δεν ταιριάζει στις υπόλοιπες κατηγορίες, αλλά έχει σχέση με τη μοτοσικλέτα...

Συντονιστής: sue

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Christos Chr
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 278
Εγγραφή: Πέμ 26 Δεκ 2013, 22:32
Gender: Male
Bike: 996
Other: Honda C50
Τοποθεσία: Lamia

GPS tracker για μηχανη

Δημοσίευση από Christos Chr »

Ψάχνοντας το θεμα και κατόπιν επικοινωνιας με διαφορα καταστήματα ηλεκτρονικών μια καλη επιλογή GPS tracker για μηχανη ειναι το παρακάτω της COBAN απο Κίνα

https://www.dbmelectronics.gr/hlektroni ... .303g.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Στη συνέχεια σε ερώτημα μου μεςω email προς την κατασκευάστρια εταιρια Coban σχετικά με αντιπροσώπους τους στην Ελλάδα

http://www.coban.net/html/2013/12/26/20 ... 71832.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Μου έστειλαν απο μόνοι τους την παρακάτω προσφορα

Thanks for contacting Coban company.
We do have clients from Greece, but we didn't offer exclustive distributionship to any of our clients.
So i am not suppose to disclose our clients' information.
Best price i can offer
GPS303-G(with remote)
QTY:1-9 $29/unit
QTY:10-99 $21/unit
QTY:100-499 $19.5/unit

Can you tell me your order quantity?
I can check the shipping cost for you.

Best regards!
Grace Ma
You are welcome to talk to my skype: coban.sales15
Or whatsapp: 0086 150 1792 0818

Το θέτω στο forum μηπως τυχον θα ενδιέφερε καποια μαζική παραγγελία απο τα μέλη ...
Τελος νομίζω οτι οι εισαγωγές πλέον απο Κίνα επιβαρύνονται με ΦΠΑ και δασμούς ύψους πχ 15€ για παραγγελιες εως 150€
Άβαταρ μέλους
johnsig
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 499
Εγγραφή: Δευ 23 Φεβ 2009, 11:50
Gender: Male
Bike: 1098 Tri-Colore
Other: ΚΤΜ400,kxt250,z50
Τοποθεσία: Aθηνα

Re: GPS tracker για μηχανη

Δημοσίευση από johnsig »

Οπτικα φαινεται ομορφο, εγω δεν μπορω να καταλαβω την πλεξουδα γιατι την χρειαζεται εφοσον μονο απο την μπαταρια περνει ρευμα.
:angry7:
Άβαταρ μέλους
LAVEY
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 181
Εγγραφή: Δευ 12 Ιουν 2017, 11:34
Gender: Male
Bike: 749R
Τοποθεσία: Somewhere in Time

Re: GPS tracker για μηχανη

Δημοσίευση από LAVEY »

Και σκάει ο κλεφτάρας με το jammer και εσύ θα βλέπεις το μηχανάκι σου ότι είναι στο γκαράζ και θα έχει φτάσει Βουλγαρία ! Για μένα πεταμένα λεφτά. Ρίξε μια μάτια στα jammer να δεις ότι είναι οικονομικά για τον επαγγελματία κλέφτη και κάνει κ απόσβεση. Καλύτερα ασφάλεια κλοπής.
https://www.jammer-store.com/gps-blockers-jammers.html
Every man dies.Not every man really lives
Life is short...Ride Hard
Άβαταρ μέλους
drmdtsap
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 328
Εγγραφή: Τετ 03 Μαρ 2010, 10:26
Gender: Male
Bike: 851

Re: GPS tracker για μηχανη

Δημοσίευση από drmdtsap »

LAVEY έγραψε:Και σκάει ο κλεφτάρας με το jammer και εσύ θα βλέπεις το μηχανάκι σου ότι είναι στο γκαράζ και θα έχει φτάσει Βουλγαρία ! Για μένα πεταμένα λεφτά. Ρίξε μια μάτια στα jammer να δεις ότι είναι οικονομικά για τον επαγγελματία κλέφτη και κάνει κ απόσβεση. Καλύτερα ασφάλεια κλοπής.
https://www.jammer-store.com/gps-blockers-jammers.html
8 στις 10 φορες αυτοι που κανουν την κλοπη δεν παιζει να εχουν jammer. τις περισσοτερες φορες μεταφερουν το οχημα καπου αλλου και για μερικες ωρες ή και μερες σκεπαζοντας το ή οχι, παρακολουθουν να δουν αν ερθει καποιος. μετα το μεταφερουν εκει που πρεπει και ή κοβεται σε ανταλλακτικα ή ετοιμαζονται πλαστες αδειες για πωληση στο εξωτερικο. καποιες φορες βεβαια φεyγει κατευθειαν στο chop shop περνωντας το ρισκο αυτο. δυστυχως τον τελευταιο καιρο ολο και γινομαστε μαρτυρες κλοπων ιδιατερα διτροχων. νομιζω πως οτι βαλεις πανω στη μοτοσυκλετα σου ως αντικλεπτικο μεσο ειναι καλο. κανεις τη δουλεια τους δυσκολοτερη και ισως γλυτωσεις και πανε σε αλλη μοτοσυκλετα με λιγοτερα ή μηδαμινα μετρα ασφαλειας. να ξερετε παντως οτι πολλες φορες γινεται μελετη του στοχου μεσα απο τις διαφορες ομαδες μοτοσυκλετιστικων clubs στο facebook οπου οι κλεφτες παιρνουν σημαντικες πληροφοριες για το μοντελο του καθενος(ολοι μας ανεβαζουμε φωτογραφιες της μοτοσυκλετας μας) αλλα και των συνηθειων του υποψηφιου θυματος. Θελει πολυ προσοχη στο τι ανεβαζουμε. κατι αθωο για εμας μπορει να ειναι σημαντικη πληροφορια για τους κλεφτες. μου εφαγαν smart cabrio και ολες αυτα μου τα εξηγησαν απο το τμημα ασφαλειας της περιοχης μου. Παντως οτι βαζεις πανω για να τους καθυστερησεις καλο ειναι.
Άβαταρ μέλους
drmdtsap
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 328
Εγγραφή: Τετ 03 Μαρ 2010, 10:26
Gender: Male
Bike: 851

Re: GPS tracker για μηχανη

Δημοσίευση από drmdtsap »

αυτο εδω πως το βλεπετε? https://www.youtube.com/watch?v=iAJxJKVmMmQ" onclick="window.open(this.href);return false; αξιζει λετε να τοποθετηθει?ειναι συναγερμος με gps tracker και με το που χτυπησει συναγερμος-κραδασμος-μετακινηση ερχεται αντιστοιχο μηντμα στο κινητο που εχει οριστει με αιτιολογια και θεση οχηματος. σιγουρα ειναι κινεζικο. τα 200 ευρω ομως τα δικαιολογει;
Βεβαια τωρα που εχω δει το βιντεο καμια 10φορες, σε καποια φαση στο σημειο που δειχνει το κινητο πλησιαζει ενα φυλλαδιο, διαπιστωνω πως η συσκευη ειναι τυπου Coban, κινεζικη η οποια στο ebay κοστιζει 40-50 ευρω και εδω γυρω στα 70 ευρω. το χειριστηριο διαφερει αλλα υπαρχει και optional ακριβως το ιδιο με κοστος γυρω στα 10 δολλαρια αμερικης ανα τεμαχιο. Αν ειναι κατι τετοιο πως στο καλο δικαιολογειται το 200ερω, οταν 170ευρω κοστιζει scorpio 800(+40ευρω η τοποθετηση);ή spyball-elser με 139ευρω αγορα? Μηπως ειναι καλυτερα να τοποθετηθει ενας καλος συναγερμος και ενα επικουρικα και ανεξαρτητο gps tracker και ενας φορτιστης μπαταριας με αναμονη αν η μοτοσυκλετα δε χρησιμοποιηθει για πολλες μερες ωστε να φορτιζει και η μπαταρια?με 200-210 ευρω παντως χτυπαω εναν πχ elser(139ευρω) μαζι με ενα gps tracker απο ebay(20-30 ευρω, εδω ζητανε τα μαδοκεφαλα τους) και βαζω και ενα φορτιστη μπαταριας(45ευρω). θα ηθελα την αποψη σας. εχω φοβηθει πολυ. Μη μου αρχισετε ομως οτι "μεγαλε, αν στην βαλουν στο ματι οτι και να εχεις..." κτλ, γιατι αυτο το γνωριζω ηδη απο το smart(δεν ειχα συναγερμο, γιατι ελεγα συνεχεια θα παω να βαλω μολις αδειασω... Επισης επειδη ηταν καμπριο ειχα προβλημα με την καλυψη κλοπης-δεν ασφαλιζουν ολες και δεν εψαξα σωστα και ειπα να ψαξω απο Σεπτεμβριο ασφαλιστικη που να καλυπτει smart cabrio. Οι κλεφτες ομως δε με περιμεναν. Λιγο το ενα λιγο το αλλο, λιγο η μ@λ$κι@ που λες "σιγα μην τυχει σε μενα"...) που μου εφαγαν απο πρωτο χερι. Σιγουρα οτι βαλεις πανω για καλο ειναι.... Σε παρκινγκ ειναι παντα, απλα για τις ωρες που ειναι παρκαρισμενη εκτος οπως δουλεια-καφε κτλ...
Άβαταρ μέλους
LAVEY
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 181
Εγγραφή: Δευ 12 Ιουν 2017, 11:34
Gender: Male
Bike: 749R
Τοποθεσία: Somewhere in Time

Re: GPS tracker για μηχανη

Δημοσίευση από LAVEY »

οι τιμες εδω ειναι τσίμπα ποπό... καλυτερα απο ebay
Every man dies.Not every man really lives
Life is short...Ride Hard
Άβαταρ μέλους
drmdtsap
Member
Member
Δημοσιεύσεις: 328
Εγγραφή: Τετ 03 Μαρ 2010, 10:26
Gender: Male
Bike: 851

Re: GPS tracker για μηχανη

Δημοσίευση από drmdtsap »

LAVEY έγραψε:οι τιμες εδω ειναι τσίμπα ποπό... καλυτερα απο ebay
χαχαχα... ακριβως οπως το ειπες... :thumbsup:
Απάντηση