Ενημερωτικη συγκεντρωση STARTT

Φωτογραφίες, Προγράμματα, Riding schools...
Άβαταρ μέλους
ENGAKATS
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 8055
Εγγραφή: Σάβ 22 Μαρ 2008, 20:58
Gender: Male
Other: SS 1000ds Rt
Τοποθεσία: Madrid - Spain

Re: Ενημερωτικη συγκεντρωση STARTT

Δημοσίευση από ENGAKATS »

Για να ειμαι ειλικρινης με ξαφνιαζει το επιθετικο υφος των απαντησεων σου στις παραπανω ερωτησεις/σκεψεις...

Αν η διατυπωση/ανακοινωση ηταν ξεκαθαρη δεν θα υπηρχε χωρος για τις οποιες παρερμηνειες. Εγω ακομα να καταλαβω τι περιλαμβανει, να το πω ετσι, το 10ρικο... :think2:
ENGAKATS caminando por la vida Εικόνα
microulis
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 32
Εγγραφή: Τρί 30 Ιούλ 2013, 00:21
Other: Kawasaki

Re: Ενημερωτικη συγκεντρωση STARTT

Δημοσίευση από microulis »

sue έγραψε:εγω θα περίμενα κάτι διαφορετικό πάντως απο το "ελάτε γι αυτό, εκει, και δωστε και τον οβολό σας".
σε ενα (ιστο)τοπο που εχεις προτείνει εσυ ο ίδιος - αν δεν κάνω λάθος - να βοηθήσουμε κάποιον συνάνθρωπο, οικονομικά, και πιστευω πως ανταποκρίθηκαν αρκετοί. δεν θα με ξένιζε καθόλου, αντίθετα θα μου φαινόταν πολύ όμορφο, να έλεγε κάποιος, στη μνήμη του φίλου μου, θέλω να σας πω/δειξω/μάθω, πραγματακια που θα γλιτώσουν καποιον άλλον απο την παγίδα, την κακή ώρα ή κάτι παρόμοιο
ειχα προτεινει κατι το οποιο και παλι ειχε κατακριθει απο καποιους (ναι, παλι τα εβαζα στην τσεπη, επρεπε να ζητησω απο τον αδερφο του τον δικο του λογαριασμο), αρα εχω ηδη βεβαρυμενο ποινικο μητρωο για κατα συρροη κερδοσκοπια.
Λοιπον, επειδη δεν γινεται να εχουμε ολοι την ιδια αποψη, ξαναλεω οτι αν κανονισετε συναντηση καποια Κυριακη και θελετε να φορτωθειτε την αφεντομουτσουναρα μου, ερχομαι να σας πω αυτα τα ολιγα που γνωριζω και εμαθα και τον τελευταιο καιρο με μεγαλη μου χαρα (και θα πληρωσω και τον καφε μου) οχι στη μνημη του φιλου μου, αλλα επειδη δε θελω αλλον να γινει αναμνηση ετσι...

οσον αφορα την εκδηλωση, θεωρειστε δεδομενο οτι η συμμετοχη σας εχει ενα αντιτιμο με σκοπο το κερδος οπως γινεται σε οποιασδηποτε μορφης παροχη υπηρεσιας και δεν αξιζει τον κοπο...
και δεν καταλαβαινω γιατι θα επρεπε να ειχε οποιον αλλο σκοπο... σου αρεσει, πας, δεν σου αρεσει, τους βριζεις και τους βλαστημας και ποτε σου δεν πατας (οχι εσυ, γενικα το λεω...)
microulis
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 32
Εγγραφή: Τρί 30 Ιούλ 2013, 00:21
Other: Kawasaki

Re: Ενημερωτικη συγκεντρωση STARTT

Δημοσίευση από microulis »

ENGAKATS έγραψε:Για να ειμαι ειλικρινης με ξαφνιαζει το επιθετικο υφος των απαντησεων σου στις παραπανω ερωτησεις/σκεψεις...

Αν η διατυπωση/ανακοινωση ηταν ξεκαθαρη δεν θα υπηρχε χωρος για τις οποιες παρερμηνειες. Εγω ακομα να καταλαβω τι περιλαμβανει, να το πω ετσι, το 10ρικο... :think2:
ειναι ξεκαθαρη για οποιον δεν εχει ασχοληθει με περιστατικα, συμβαντα και εχει λιγη σχεση με το χωρο...
καποιος θα φερει εκει καποιους (γνωστους) να φλυαρισουν και να πουν τα δικα τους και ζητανε 10 ευρω για αυτο...
οποιος αναζητα συγκεκριμενο "πακετο" ειναι εκτος πνευματος και δεν εχει κανενα λογο να ασχοληθει...
Άβαταρ μέλους
17inchwheeler
Desmo Member
Desmo Member
Δημοσιεύσεις: 1176
Εγγραφή: Τετ 14 Μάιος 2008, 11:21
Other: RSVmilleR,eXC520sm,
Τοποθεσία: θεσσαλονικη,Αθηνα,Ρεθυμνο/lejos estoy

Re: Ενημερωτικη συγκεντρωση STARTT

Δημοσίευση από 17inchwheeler »

microulis έγραψε: αν ειχες φτωχο μυαλο, δε θα ασχολουσουν και θα προσπερνουσες...
αλλα σε εχουν συνηθισει να κανεις φτωχους συνειρμους, ενω μπορεις περισοτερα....ναι ισως η διατυπωση δεν ειναι καλη, ναι ισως δεν φαινεται ομορφα... βαλτε ομως το μυαλο σας να σκεφτει.... τι εχει προηγηθει... τι επεται εντος κι εκτος πιστας, διαβαστε αναμεσα απο τις γραμμμες και τα ονοματα...μην αναζητατε μασημενη τροφη... απορριψτε την αν σας φαινεται οτι αναζηταμε κοροιδα και ειμαστε καιροσκοποι, ειστε τζιμανια και μας καταλαβατε, μπραβο...
αλλιως ελατε εκει, καντε ολους μας "πλουσιους" και κρινετε μας εκ του αποτελεσματος...

αδερφε,δεν υποβιβαζω τις γνωσεις σου και την εξειδικευση σου στο αντικειμενο του σεμιναριου...αλλωστε ο βασιλης(σουπερ-μαριο)γερακιτης ειναι ανθρωπος εγνωσμενης ηθικης,παλικαρι απο τα λιγα και πολυ καλο τιμονι αν και καβαλαει λαθος μουστοκλετα
ΑΛΛΑ απο που προκυπτει το 10ρικο της συμμετοχης....?επινοικιαση του χωρου της καφετεριας?του οπτικο/ακουστικου εξοπλισμου?αμοιβη του ανθρωπου που θα ειναι στο βημα?
καθως ειμαστε ζεματισμενοι απο αλεξιπτωτιστες και περαστικους του χωρου,που ζηταγαν λευτα χωρις ποτε να εξηγουν που πανε,καλο θα ηταν(αν θες να κανεις την διαφορα)να πεις τι "αγοραζουμε" με το 10ρικο
εξωκοινοβουλευτικος ντουκατιστας/αντικαθεστωτικος απριλιανος
Image
..............Эффект Бабочки ..............
Άβαταρ μέλους
rock n rolla_s4
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 4198
Εγγραφή: Τετ 26 Νοέμ 2008, 23:41
Gender: Male
Other: ΚαΤεΜούνα

Re: Ενημερωτικη συγκεντρωση STARTT

Δημοσίευση από rock n rolla_s4 »

17inchwheeler έγραψε: καθως ειμαστε ζεματισμενοι απο αλεξιπτωτιστες και περαστικους του χωρου,που ζηταγαν λευτα χωρις ποτε να εξηγουν που πανε,καλο θα ηταν(αν θες να κανεις την διαφορα)να πεις τι "αγοραζουμε" με το 10ρικο
Τα ειπες ολα. :thumbsup:
Όποια κι αν είναι η ερώτηση 990 Adventure είναι η απάντηση

Κάγκουρας
Άβαταρ μέλους
PC997
Full Member
Full Member
Δημοσιεύσεις: 684
Εγγραφή: Τρί 27 Νοέμ 2012, 18:11
Gender: Male
Bike: GT 1000
Other: KX250F 2018

Re: Ενημερωτικη συγκεντρωση STARTT

Δημοσίευση από PC997 »

Δεν ξέρω γιατι εχω την αίσθηση οτι οι απαντήσεις σου χειροτέρεψαν το κλίμα και φέρνουν αντίθετα αποτέλεσμα απο αυτά που θα περιμενες/νατε...
Periklis
Άβαταρ μέλους
tesla
Grown Ducatista
Grown Ducatista
Δημοσιεύσεις: 4024
Εγγραφή: Κυρ 21 Μαρ 2010, 23:01
Gender: Male
Other: honda rc166
Τοποθεσία: Atlantis

Re: Ενημερωτικη συγκεντρωση STARTT

Δημοσίευση από tesla »

το θεμα μιας και η σταρττ δεν ειναι χορηγος στο φορουμ και δε συνεισφαιρει επρεπε να εχει παρει ηδη την αγουσα μιας και προκειται για διαφημιση με σκοπο απλα το κερδος....

θα παραμεινει μεχρι να δουμε καταληξη...ευτυχως ο κοσμος εχει ματια να βλεπει και μυαλο να σκεφτεται ακομα...
opanos
Άβαταρ μέλους
bros400pgm
Ducatista
Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1506
Εγγραφή: Κυρ 10 Αύγ 2008, 10:15
Gender: Male
Other: APRILIA SXV 5.5
Τοποθεσία: PATRA

Re: Ενημερωτικη συγκεντρωση STARTT

Δημοσίευση από bros400pgm »

Μην το σβησετε ρε τενεκε. Εχω και εγω απορια να δω τι γινεται.
Οντως αυτο που ελειπε στα TD στα μεγαρα ηταν ενα briefing του τι γινετε μεσα στην πιστα και πως συμπεριφερομαστε. Φυσικα, εγω θα περιμενα να περιλαμβανετε μεσα στην τιμη συμμετοχης στο TD, στο χωρο της πιστας, αλλα οκ, δεν τρεχει και τιποτα.


ps. το μονο σεμιναριο που εχω παραστει και γινοταν καθε μερα, καθολο το 3ημερο, ηταν απο τον Δαλλα στο trackbike που γινετε στις Σερρες. Τρωγαμε 2 ωρες καθε πρωι ωστε να λεμε τα αυτονοητα.
RSV MILLE FACTORY RULESSSSSSSSSSSSSSS
Άβαταρ μέλους
laziali21
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 7506
Εγγραφή: Πέμ 14 Μάιος 2009, 15:28
Gender: Male
Bike: 1098S
Τοποθεσία: Πάτρα

Re: Ενημερωτικη συγκεντρωση STARTT

Δημοσίευση από laziali21 »

microulis έγραψε: αν ειχες φτωχο μυαλο, δε θα ασχολουσουν και θα προσπερνουσες...
αλλα σε εχουν συνηθισει να κανεις φτωχους συνειρμους, ενω μπορεις περισοτερα....ναι ισως η διατυπωση δεν ειναι καλη, ναι ισως δεν φαινεται ομορφα... βαλτε ομως το μυαλο σας να σκεφτει.... τι εχει προηγηθει... τι επεται εντος κι εκτος πιστας, διαβαστε αναμεσα απο τις γραμμμες και τα ονοματα...μην αναζητατε μασημενη τροφη... απορριψτε την αν σας φαινεται οτι αναζηταμε κοροιδα και ειμαστε καιροσκοποι, ειστε τζιμανια και μας καταλαβατε, μπραβο...
αλλιως ελατε εκει, καντε ολους μας "πλουσιους" και κρινετε μας εκ του αποτελεσματος...
φίλε μου, να έρθω πίστα και να πληρώσω το αντίτιμο, να μας φωτίσετε με τις γνώσεις σας και να σας ακούσω μετά χαράς, εκεί όμως, στην πίστα!
όλα τ άλλα συγνώμη αλλά μου φαίνονται κοροιδία και τα ακούω βερεσέ!
Άβαταρ μέλους
Raf
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 5679
Εγγραφή: Τετ 18 Ιαν 2012, 08:50
Gender: Male
Bike: Monster 900
Other: Ss1000ds
Τοποθεσία: Πειραιας

Re: Ενημερωτικη συγκεντρωση STARTT

Δημοσίευση από Raf »

Η γνωση Η ενημερωση δεν ειναι κακο πραγμα σε γενικες γραμμες.
Δεν θα ονομασω τι και πως, για ποιο λογο ,τι και αν.......
Την Κυριακη που μας περασε το td ειχε περιπου 50,60 ατομα αν κανω λαθος οσοι εισασταν εκει διορθωστε με.
Δεν ειναι ουτε λιγα αλλα ουτε και πολλα.

Ας υποθεσουμε λοιπον οτι μια ομαδα Α ενδιαφερεται για τους αναβατες και θελει να τους κανει μια ενημερωση θα την ελεγα ,με ενα αντιτιμο χ και περιορισμο ατομων στα 40.
Αυτη η ομαδα ενδιαφερεται μονο για αυτα τα 40ατομα που θα παρακολουθησουν την ενημερωση,οι υπολοιποι απ εξω που μπορει να ειναι 100 ας πουμε τι θα κανουν???
Εφ οσον η προσκληση λοιπον αναρταται σε μοτοσυκλετιστικο-κα φορουμ εχει να κανει με μεγαλο αριθμο αναγνωστων που οπως ξερουμε δικαιολογημενα δεν εχουν ολοι την ιδια αποψη αρα θελει προσοχη η διατυπωση.
Δεν ειμαι ουτε ειδικος αλλα ουτε υπευθυνος για την καλυτερη διατυπωση αυτης της προσκλησης αλλα εντελως φιλικα θα προτεινα εναν αλλλο τροπο.
Θα μπορουσε αυτη η ομαδα Α να καλουσε ολα τα φορουμ η τμηματικα στα Μεγαρα χωρις κανενα αντιτιμο για αυτην την ενημερωση σαν συναντηση-καφε.
Ειναι πιο αναλαφρο ετσι και πιστευω οτι θα ειχε πολυ μεγαλυτερη προσελευση και το αποτελεσμα θα ηταν πιο αποδοτικο.
Ας ξεφυγουμε λιγο απο τα κλασικα στερεοτυπα του χωρου που τα εχει βαρεθει ο κοσμος και να ενδιαφερθουμε αληθινα μεταξυ μας.

Εντελως φιλικα αυτα μαγκες!!!
Οι αντρες οδηγανε κατω απο την τιμονοπλακα !!!!!
microulis
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 32
Εγγραφή: Τρί 30 Ιούλ 2013, 00:21
Other: Kawasaki

Re: Ενημερωτικη συγκεντρωση STARTT

Δημοσίευση από microulis »

Ραφαηλ,
"Την Κυριακη που μας περασε το td ειχε περιπου 50,60 ατομα..."

τα ατομα αυτα γνωριζουν τις ελλειψεις της συγκεκριμενης πιστας; κι αν ναι αδιαφορουν για την ασφαλεια τους συνειδητα αρα ειναι αξιοι της επιλογης τους και συνεπως δεν προκειται να συνωστιστουν εξω απο το καφε...
αν οχι, τοτε πλεον ο καθε διοργανωτης εχει σκοπιμοτητα στο να αποσιωπει πιθανους κινδυνους, πραγμα που εμεις δεν ενστερνιζομαστε ως αντιληψη...

"Θα μπορουσε αυτη η ομαδα Α να καλουσε ολα τα φορουμ η τμηματικα στα Μεγαρα χωρις κανενα αντιτιμο για αυτην την ενημερωση σαν συναντηση-καφε."

η πιστα δεν ενδιαφερεται ποια χρηση θα γινει σε οποιο τμημα της εγκαταστασης της, συνεπως χρεωνει το κανονικο ποσο ενοικιασης ασχετα το ειδος της διοργανωσης... να δω ποια ομαδα θα εκανε δωρεαν η -εστω με το δεκαρικο αυτο που σκοπευουμε να κανουμε εμεις σε ενα ταπεινο καφε...και φυσικα τι προσελευση θα ειχε αυτο αν γινοταν ακομα και με αυτο το αντιτιμο... (σημειωτεον χρεωση Μεγαρων Κυριακη=3500 ευρω, Σαββατο=3000, Δευτερα-Τεταρτη 900, υπολοιπες 700...)
αν τελικα υπαρξει τοοοοσο μεγαλη προσελευση, το επομενο θα γινει σε πιστα...

επισης πιστευεις οτι θα γινοταν αποδεκτο να παμε εκει και να μιλησουμε ελευθερα για ελλειψεις και κινδυνους;
ε, laziali?

bros400pgm
"Τρωγαμε 2 ωρες καθε πρωι ωστε να λεμε τα αυτονοητα."
φιλε με το πρωην καθημερινο μεσο μου,(απιστευτο μηχανακι) σε ενα ολοημερο εχουμε το περιθωριο να το κανουμε αυτο...στα καθημερινης εκ των πραγματων αδυνατο...ολοι βιαζονται να ορμηξουν...κι εννοειται οτι με το νεο ετος που θα κανουμε και ολοημερα, αυτα θα ειναι αυτονοητα στην βασικη ενημερωση (για οσους το επιθυμουν...)

17ρης...
"καλο θα ηταν να πεις τι "αγοραζουμε" με το 10ρικο"

χαιρομαι που αντιλαμβανεσαι ετσι το Βασιλη και ειναι απο τους λογους που επιλεχθηκε μεταξυ πολλων...ισως αυτο πρεπει να λεει κατι απο μονο του γιατι μην ξεχναμε οτι και ο Βασιλης εκανε μιαν επιλογη με το να ειναι εκει για αυτους που θα επιλεξουν να ερθουν...
αγοραζεις πρωτα απόλα την -για εμας απαραιτητη προϋποθεση- οτι εκει θα ερθουν οσοι πραγματικα ενδιαφερονται να μαθουν κατι και να ενημερωθουν κι οχι "χαβαλεδες"...
κατι αλλο που ισως δεν αντιλαμβανεστε με τη μια ειναι ακριβως οτι οι "αλεξιπτωτιστες" και οι "στρατηγοι" δεν βολευονται απο τετοιες κινησεις και δεν το εχουν σε τιποτα να φερουν εκει κοσμο να το υποθαλψει... μονοι σας αφησατε να εννοηθει (προφανως επειδη το εχετε καταλαβει) ποσο αθεμιτος ειναι ο ανταγωνισμος... βεβαια ακομα και με το αντιτιμο δεν εξασφαλιζουμε την "προστασια απο την κατασκοπεια" αλλα τουλαχιστον την περιοριζουμε...σε μαγαζι θα ειμαστε και δεν θελουμε να φτασουμε σε σημειο να εχουμε και "πορτα"...(που χωρις πλακα τωρα, ισως χρειαστει κιολας...)
μεχρις εκει, παραπερα... :lipsealed:
Άβαταρ μέλους
ΤΙΜΩΡΟΣ
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Πέμ 13 Οκτ 2011, 03:00
Bike: Desmosedici RR
Other: britten v1000

Re: Ενημερωτικη συγκεντρωση STARTT

Δημοσίευση από ΤΙΜΩΡΟΣ »

να ρωτησω μπορεις να μας δωσεις ενα αναλυτικο προγραμμα του σεμιναριου γιατι ενδιαφερομαι να δηλωσω συμμετοχη?
microulis
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 32
Εγγραφή: Τρί 30 Ιούλ 2013, 00:21
Other: Kawasaki

Re: Ενημερωτικη συγκεντρωση STARTT

Δημοσίευση από microulis »

δεν εχουμε ακομα συνεννοηθει με ακριβεια για το πως θα αναλυθει και με ποια σειρα η θεματολογια αλλα θα γινει και αυτο λιγες ημερες πριν...
microulis
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 32
Εγγραφή: Τρί 30 Ιούλ 2013, 00:21
Other: Kawasaki

Re: Ενημερωτικη συγκεντρωση STARTT

Δημοσίευση από microulis »

ευχαριστω για τη φιλοξενια κι συγνωμη αλλα δε θα συνεχισω αν αντιμετωπιζομαι με τετοιο υφος απο ανθρωπους που δεν με γνωριζουν...να ειστε ολοι καλα και να εχετε ασφαλη χιλιομετρα.-
Άβαταρ μέλους
ENGAKATS
R U a Ducatista?
R U a Ducatista?
Δημοσιεύσεις: 8055
Εγγραφή: Σάβ 22 Μαρ 2008, 20:58
Gender: Male
Other: SS 1000ds Rt
Τοποθεσία: Madrid - Spain

Re: Ενημερωτικη συγκεντρωση STARTT

Δημοσίευση από ENGAKATS »

οι τελειως ακυρες απαντησεις πηραν ποδι... (σε περιπτωση που αναρωτηθει κανεις) :)
ENGAKATS caminando por la vida Εικόνα
microulis
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 32
Εγγραφή: Τρί 30 Ιούλ 2013, 00:21
Other: Kawasaki

Re: Ενημερωτικη συγκεντρωση STARTT

Δημοσίευση από microulis »

Μεταξυ των εισηγητων θα ειναι και ο πολυπρωταθλητης Κωστας Κοντομαρος...
Άβαταρ μέλους
valerougas
Almost Ducatista
Almost Ducatista
Δημοσιεύσεις: 1271
Εγγραφή: Τρί 01 Απρ 2008, 18:13
Gender: Male
Bike: 848
Other: BMW S 1000 RR

Re: Ενημερωτικη συγκεντρωση STARTT

Δημοσίευση από valerougas »

παιδιά καλησπέρα/καλήμερα ότι ώρα το διαβάσετε, επειδή με πολλα παιδιά από εδώ μέσα γνωρίζομαι και τους εκτιμώ, θα ήθελα να πω ότι δεν απαίτησα δεκάρα για να είμαι εκεί. για κάλο σκοπό πιστεύω θα είναι αλλά και εμένα δεν μου παει το 10ρικο, αν είναι με παροχές καφές χώρος κτλ η να μένει κάτι για την οργάνωση για καποιο σκοπο. πρώτα από όλα ήδη λένε μερικοί οτι πάω να βγάλω και αυτό είναι πάρα πολύ κακό για το όνομα μου και δεν το έχω επιδιώξει πότε, ίσα ίσα όσοι έρχονται στα td τις michelin τους παίρνω από το ''χέρι'' και τους κάνω τον πλοηγό επειδή είναι υποχρέωση μου απέναντι σε μια εταιρία που με στηρίζει μερικά χρόνια τώρα και τρέχω στους αγώνες,και ποτέ δεν πήγα να το παίξω δάσκαλος η έμπειρος σε κάποιον και να του πάρω μερικά ευρώ για την καυλα του. παιδια να είστε καλά όλοι. εδώ δεν τα πολυ λεμε πια. το μηχανάκι είναι μια χαρα 17αρη ....έχει πολλα αλογα μόνο. δεν ξέρω τελικά αν θα είμαι εκεί στο ραντεβού καθώς άλλαξε η ώρα και έχω κάποια υποχρεωση.
κουφ@λες η γερμανοι ξαναρχονται....S 1000 RR
πελάτεεεεεεες http://www.bmwriders.grΔΝΤ
microulis
Newbie
Newbie
Δημοσιεύσεις: 32
Εγγραφή: Τρί 30 Ιούλ 2013, 00:21
Other: Kawasaki

Re: Ενημερωτικη συγκεντρωση STARTT

Δημοσίευση από microulis »

Η ωρα της εκδηλωσης διαμορφωνεται σε 16:00 με τη νέα χειμερινή ωρα αφου ο αγωνας motoGP θα μεταδοθει νωρις το πρωι....
Απάντηση